• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Aralık 2020 - Oyuncu Önerileri

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Virtus

Özel Üye
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Elvenar'ın gelişerek bir adım daha ileri gitmesi için veya aklınızda oyuna katkı sağlayabilecek önerileriniz var mı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bunları duymak için sabırsızlanıyoruz! Önerilerinizi bizimle paylaşabilmeniz için sizler için bir taslak hazırladık ve bu taslağı kullanarak önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

ÖNERİ FORMU

Öneri Başlığı:
..............
Öneri Açıklaması: .....

ThreadFoot.png

Elvenar Türkiye Ekibi

KonstantiN

Çalışkan Üye
Zorunlu olmayan bir kültürün arastismasini yapmadım ve yeni açılan kültür için sayfanın sonuna kadar gitmek gerekiyor mobilde. Direk en son sayfaya gitmeli

ROSAMIA

Çalışkan Üye
* Geliştirmiş olduğumuz fakat ihtiyacımız olmayan bir yapıyı seviyesini koruyarak saklayabilme özelliği gelmeli. Örneğin; Çok sayıda nüfusumuz var ve 1-2 konutu bulunduğu seviyeyi koruyarak depoya taşıyabilmeliyiz. Depoya koyduğumuzda nüfus azalsın fakat yapı seviyesini koruyabilsin. Böylece yer sıkıntısı da azalır, o yapıya verdiğimiz emekde boşa gitmemiş olur.

DeletedUser1471

Guest
* Geliştirmiş olduğumuz fakat ihtiyacımız olmayan bir yapıyı seviyesini koruyarak saklayabilme özelliği gelmeli. Örneğin; Çok sayıda nüfusumuz var ve 1-2 konutu bulunduğu seviyeyi koruyarak depoya taşıyabilmeliyiz. Depoya koyduğumuzda nüfus azalsın fakat yapı seviyesini koruyabilsin. Böylece yer sıkıntısı da azalır, o yapıya verdiğimiz emekde boşa gitmemiş olur.
O özellik var zaten rosemia :)
Yapı ışınlama denilen bi büyü var atölye konut silah depoları gibi çağrışım eşyaları envantere ışınlanmakta bu yapı ışınlaması ise kuleden çıkar o yüzden 3. Seviyeye ulaşıp kuleyi açman gerek :)

ROSAMIA

Çalışkan Üye
O özellik var zaten rosemia :)
Yapı ışınlama denilen bi büyü var atölye konut silah depoları gibi çağrışım eşyaları envantere ışınlanmakta bu yapı ışınlaması ise kuleden çıkar o yüzden 3. Seviyeye ulaşıp kuleyi açman gerek :)

Demek ki gelmiş, eskiden yoktu tabi bilmiyordum geldiğini.
Çok teşekkür ederim bilgi için ☺️

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Not : Var olan yenilikleri önerirsem kusura bakmayın.5 yıllık açığı 2 günde kapatamam ya

* Oyunda zaten çoğu şey standartken en azından şehri biraz daha kişiselleştirebilsek çok güzel olurdu.Mesala 'boya büyüsü' diye bir büyü üretip inşaatları istediğimiz renge (ya da şirketin belirleyeceği 3 renkten birine) boyayabilsek keşke :)

* 5 yıl önce yapıları çevirme isteğimiz reddedilmişti. Bu istek tekrardan gündeme gelmeli bence (en azından bazı yapılar için)

Söylenip söylenmediğini bilmiyorum ama komşularımıza yardım yaparken dünya haritasına gidip onların şehrine tıklayarak yardım yapmamız gerekiyor.(Onlar bize yardım yapmadığı sürece).Yarım yapmadıkları için bildririmlerimize düşmüyor ve bu nedenle illa ünya haritasına gidip onların şehrine girmemiz gerekiyor. Onun yerine daha kullanışlı şeyler yapabilirsiniz örneğin,dünya haritasına tıklayıp ilk önce şehrinin dış görünümünün altında isim var ya, onun altında da bir yardım etme seçeneği olabilir. (Yoldaşlıktaki gibi) Eğer o size daha önceden yardım yapmamışsa yine yoldaşlıktaki gibi yeşil görünür ama eğere yapmışsa bronz görünür mesela. İkincisi turnavalarda yaptığınız değişikliği çok beğendim.(Turnuvadaki karşılaşmaların istediği malların ve onu bekleyen düşmanların sayısının ve bölük boyutunun ortalamasının alınıp tek bölgeye düşürülmesi). Bunu dünya haritasındaki normal karşılaşmalarda da yapabilirseniz güzel olabilir. Çünkü mesela görevde 6 karşılaşma tamamla siyor. Gidiyorum dünya haritasına hesaplıyorum bazen hesap tutmuyor:) Fakat tek bölgeye düşürülürse daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Yalnız o bölge olarak adlandırılmalı karşılaşma diye değil. Çok teşekkürler. Çoğu oyun bunu yapmıyor. Aklıma düşündükçe geldiğinden dolayı şuanlık bu kadar.

ROSAMIA

Çalışkan Üye
@Elf Kerem Cihat

Bahsettiğiniz yardım özelliği bu ise var zaten

Screenshot_20201227_121828.jpg

Turnuva için benim de bir önerim var ;
Görevi reddedip yeni görev alma.
Bazı görevleri yapmak gerçekten uzun sürüyor :/
(Hiç sabırlı bir insan değilimdir)

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Screenshot_20201227_182213.jpg

Ayrı bir konu açmayım dedim.
Eğer yanlışsam lütfen düzeltin, belki amaç farklıdır.
Burda ki mantık tam olarak nedir?
Bir şeyi toplu olarak alıyorsak, toplu alımdaki adet fiyatın, parekende fiyatından daha az olması gerekmiyor mu? :)
Bence yeni yılda bunda bir düzeltilme yapılması gerekiyor. Çünkü iki seçenekde de fiyat aynı.

Raithen

Özel Üye
Turnuvada görev mi var yahu ne görevi.. sırayla gidip savaşıyorsun işte daha ne kadar basit olabilir.. Elmas olayında da 10 kere basmaya uğraşma 1 kere bas demişler bence indirim yapmak değil amaçları.. bp konusunda fikrim fiyat artmasa herkes anında kadimleri 35 yapar elimizden milyonlarca altın geçiyor her gün.. bp nin değeri kalmaz tüm oyunun dinamiği değişir esprisi kalmaz.. su komşu yardımı konusu değişmeli hakikaten bilgisayarda çok zor onunla uğraşmak.. bu daha önce yazıldı sanırım belki yaparlar onu..

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Turnuvada görev mi var yahu ne görevi.. sırayla gidip savaşıyorsun işte daha ne kadar basit olabilir.. Elmas olayında da 10 kere basmaya uğraşma 1 kere bas demişler bence indirim yapmak değil amaçları.. bp konusunda fikrim fiyat artmasa herkes anında kadimleri 35 yapar elimizden milyonlarca altın geçiyor her gün.. bp nin değeri kalmaz tüm oyunun dinamiği değişir esprisi kalmaz.. su komşu yardımı konusu değişmeli hakikaten bilgisayarda çok zor onunla uğraşmak.. bu daha önce yazıldı sanırım belki yaparlar onu..

* Benim görevler savaş üzerine değil yahu :) Arada bölge keşfet falan diyor ama genelde uzun sürüyor görevler.
* Bir kere bas yorulma mı demişler? ne düşünceliler :)

DNDR-ASR

Süper Üye
bence şehir genişletemleri için çok bölgeyi bitirmemiz gerekiyor 3 yada 2 ye düşse sevinirim

aynen ben de 20ye falan düşerse sevinirim :D

Bir şeyi toplu olarak alıyorsak, toplu alımdaki adet fiyatın, parekende fiyatından daha az olması gerekmiyor mu? :)
Bence yeni yılda bunda bir düzeltilme yapılması gerekiyor. Çünkü iki seçenekte de fiyat aynı.

Elmasla BP alacak değilim ama haklı

Yapı ışınlama denilen bir büyü var atölye konut silah depoları gibi çağrışım eşyaları envantere ışınlanmakta bu yapı ışınlaması ise kuleden çıkar o yüzden 3. Seviyeye ulaşıp kuleyi açman gerek :)

Var ama yetersiz kadimleri ve kışlaları anladım da bazı etkinlik binalarını neden ışınlayamadığımızı anlayabilmiş değilim

BP satın alırken fiyatı artmasın artık bence etkinliklerde zorunlu görev olmadıkça almıyorum

1 BP 3milyon oldu normalde sıkıntı değil ama etkinliklerde BP satın al görevleri olmasın o halde, bu kadar basit bir görev için bekliyoruz

Son düzenleme:

ROSAMIA

Çalışkan Üye
* Yeni yılda yapılan etkinliklerde verilen ödüllerde keşke oyuncularında birazcık söz hakkı olsa :)
Mesela elmas vermek yerine kazanan oyunculara 3 seçenek sunulsa ;
1.kazanana ; 1500 elmas - 3 günlük inşaat işcisi - 20 bp (den biri)
2.kazanana ; 1000 elmas - 2 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
3.kazanana ; 1000 elmas -1 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
gibi.
Çünkü hatırladıgım kadarıyla ileriki seviyelerde elmas çok da iş gören bir şey değildi.

DNDR-ASR

Süper Üye
Öneri Başlığı: İmalathanelerin toplu üretim yapması

Öneri Açıklaması: İmalathanelerin de atölyelerde oldu gibi toplu şekilde üretim yapması çok iyi olur cidden can sıkıcı olmaya başladı 3 saatte bir teker teker üretim başlatmak

Öneri Başlığı: Daha fazla erzak serpintisi

Öneri Açıklaması: Kışlaların çalışma şeklinin değişmesi ile birlikte erzak ihtiyacı çok arttı bu aşamada tabi bizlerinde erzak üretimini buna göre artıracak hamleler yapması kaçınılmaz oldu ama etkinliklerden ve ustalıktan daha fazla erzak serpintisi gelseydi elimizi biraz rahatlatırdı diye düşünüyorum

DNDR-ASR

Süper Üye
* Yeni yılda yapılan etkinliklerde verilen ödüllerde keşke oyuncularında birazcık söz hakkı olsa :)
Mesela elmas vermek yerine kazanan oyunculara 3 seçenek sunulsa ;
1.kazanana ; 1500 elmas - 3 günlük inşaat işcisi - 20 bp (den biri)
2.kazanana ; 1000 elmas - 2 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
3.kazanana ; 1000 elmas -1 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
gibi.
Çünkü hatırladıgım kadarıyla ileriki seviyelerde elmas çok da iş gören bir şey değildi.

Elmasla alınacak bir şey kalmadı kuleden geliyor nasılsa büyülü konutlar envanterde bekliyor ama yine de elması tercih ederim buluruz yapacak bir şey :D

Tabi seçenek olması her zaman güzeldir

Durum
Konu yanıtlara kapalı.