• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Şubat 2018 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,
Her ay için özel olarak açtığımız bu öneri konularının altına ay sonuna kadar yani konu kapatılmadan yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneriler oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak çok karışık özellikli öneriler olmamalıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz.).
Öneri açıklaması: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız.).
Sağlayabileceği faydalar: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız.).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Notes_TR.png

Lütfen önerilerinizi yukarıdaki "şablona" uygun olarak yapınız. "Elmas fiyatları" ile ilgili öneriler kabul edilmemektedir.

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser666

Guest
Envantere bizler de geçici yapılar taşıyabilelim

Selam, Envanter'e hediye, ödül vs. karşılığı yapılar ya da sikke veya erzak paketleri bırakıyorsunuz, bazen de bizim ürettiğimiz büyüler oraya gidiyor ve biz de ihtiyaç duyduğumuzda kullanıyoruz. Lakin zaman zaman takdir edersiniz ki belli kademeleri geçerken bina boyutlarını değiştirmek zorunda kalıyoruz ve tekrar tekrar şehir yapılandırmasına ihtiyaç duyuyoruz. Lakin yer sıkıntısı her aşamada epey sorun oluyor bizim için. Bu nedenle yer değiştirirken yapıları oradan oraya koyamıyoruz bazen. Bu durumlar için yapıları geçici bir süre için envantere koyup da tekrar alabilsek işimiz daha kolay olabilirdi.

DeletedUser919

Guest
Envantere bizler de geçici yapılar taşıyabilelim

Selam, Envanter'e hediye, ödül vs. karşılığı yapılar ya da sikke veya erzak paketleri bırakıyorsunuz, bazen de bizim ürettiğimiz büyüler oraya gidiyor ve biz de ihtiyaç duyduğumuzda kullanıyoruz. Lakin zaman zaman takdir edersiniz ki belli kademeleri geçerken bina boyutlarını değiştirmek zorunda kalıyoruz ve tekrar tekrar şehir yapılandırmasına ihtiyaç duyuyoruz. Lakin yer sıkıntısı her aşamada epey sorun oluyor bizim için. Bu nedenle yer değiştirirken yapıları oradan oraya koyamıyoruz bazen. Bu durumlar için yapıları geçici bir süre için envantere koyup da tekrar alabilsek işimiz daha kolay olabilirdi.
Merhaba kingtuareg,

Öneriniz için teşekkür ederiz.
Önerinizi taslağa uygun bir şekilde tekrar düzenleyebilirseniz daha anlaşılır olacaktır.
Anlayışınız için teşekkür eder keyifli oyunlar dileriz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1036

Guest
Köy düzenlemesi:

Köyümüz geliştikçe yer sorunu olmaktadır, bu yüzden köyümüzü tekrar düzenleme ihtiyaçı duymaktayız. Bunun için bir sistem bulunup (depo-ardiye gibi), köyümüzde ki binaları geçiçi olarak kaldırıp, tekrar düzenleyip binları yerine koymak gibi bir düzenleme harika olur.

Bunun en büyük nedeni ise binalar ve imalat yerlerinin çok yer kaplamasından dolayı yer kıtlığına bir nebze çözüm olur ve düzenlemede kullanamadığımız 1 veya 2 sıra boşlukları yer düzenlemesi ile değerlendirme hakkına kavuşabiliriz. Böylece elimizde ki kıt alanları daha sağlıklı kullanabiliriz.

DeletedUser120

Guest
ŞABLON

Öneri Başlığı: ... Yoldaşlık Bonusu
Önerinizi açıklayınız: ...
Max 10 seviye olucak.
seviye 1> %5 Fazladan kültür bonusu
seviye2>%5 konutlara fazladan altın geliri
seviye 3> %5 daha hızlı kıslada asker üretimi
seviye4 >%5 daha hızlı paralı asker kampı ve eğitim alanında asker üretimi
seviye 5> %5 üretilen bonuslu ürünlerde artış
seviye 6> %5 üretilen atöylerde fazladan erzak
seviye 7> Yoldaşlık üyesine günde fazladan 5 bp
seviye 8> geçit ve portallarda %5 üretim artışı
seviye 9 > dünya haritasındaki pazarlıklarda %5 indirim
seviye 10 > Yoldaşlık kapasitesi 5 artar max 30lanır.
Her seviyede o seviyeye özel çerçeve eklenicek ve seviye 10da farklı bir yoldslık simgesi olucak.Sv1 sv2 değişik değişik portler olucak
Bir depo sistemi bu sistemede her seviye için ya kalıntılarımızdan bağış yapılcak ya kaynakklarımızdan altın erzak bilinçli mallarımızdan tohumdan vs.
Seviyeler arttıkca > istenilen miktarlar veya istenilen ürün çeşitliliği artıcak.
Bu depoya BAĞIŞ YAPABİLMEK İÇİN cüce ırkının gelişmiş kaşiflerinden sonra eklenicekki o araştırmayı açıp bağışlar yapılsın.
yan hesaplarla bu iş görülmesin.
Yoksa herkesın kadim yan hesabı dolu bütün anlamını yitirir :)

Sağlayabileceği faydalar neler: ...
Yoldaşlık önemi artıcak.
Yoldaşlıgın verdiği ödüller oyuncuyu yoldaslıga baglıcak.Tek başına bunları alamıcagı için daha çok yoldaslıkta durucak.
Ve yeni bir heyecan sağlamıs olucak.

Alın size değişik sistem :)
hemen hemen mobil oyunlardan bütün oyunlara kadar böyle sistemler mevcut.

DeletedUser571

Guest

Öneri Başlığı: Dağ dehlizleri
Önerinizi açıklayınız: Dağ dehlizlerinin standart mallara sağladığı üretim artışı bilinçli mallarada sağlaması lazım. Yani sağlasa hiç fena olmaz.
Sağlayabileceği faydalar neler: Daha fazla bilinçli mal.:)

DeletedUser997

Guest
Merhaba Sayın supervizörler,adminler,moderatörler,

oyundaki ilerleyen safhalarda inşaat süreleri aşırı şekilde uzuyor benim oyunu heyecan katmak ve bu sürelere katkı sağlamak için uygulanılabilir olduğunu düşündüğüm bir önerim var ,

büyü atölyesinden imalat erzak artışı bp bar artışı gibi büyülerimiz var inşaat süreleri içinde kullanabileceğimiz bir büyü üretilebilir ayrıca inşaat yardımı da yetersiz kalıyor oradaki %10 luk kısaltma süresinide biraz daha yükseltmek veyahut oyundaki araçtırmalar menüsündeki araştırmalara bu süreleri her tur atladğımızda kaşif maliyetlerini düşüren bir araştırma gibi inşaatı da düşüren bir araştıma eklenebilir.

DeletedUser919

Guest
Merhaba Sayın supervizörler,adminler,moderatörler,

oyundaki ilerleyen safhalarda inşaat süreleri aşırı şekilde uzuyor benim oyunu heyecan katmak ve bu sürelere katkı sağlamak için uygulanılabilir olduğunu düşündüğüm bir önerim var ,

büyü atölyesinden imalat erzak artışı bp bar artışı gibi büyülerimiz var inşaat süreleri içinde kullanabileceğimiz bir büyü üretilebilir ayrıca inşaat yardımı da yetersiz kalıyor oradaki %10 luk kısaltma süresinide biraz daha yükseltmek veyahut oyundaki araçtırmalar menüsündeki araştırmalara bu süreleri her tur atladğımızda kaşif maliyetlerini düşüren bir araştırma gibi inşaatı da düşüren bir araştıma eklenebilir.
Merhaba akam,

Öneriniz için teşekkür ederiz.
Önerinizi yukarıdaki taslağa uygun bir şekilde yapabilirseniz daha anlaşılır olacaktır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser997

Guest
Öneri Başlığı: GELİŞME SÜRECİNDEKİ İNŞAAT SÜRE KISALTMASI
Önerinizi açıklayınız: İlerleyen gelişme süreçlerinde inşaat süreleri çok yükseliyor bu yükselen süreçlerden dolayı 2-gün bekliyoruz inşaatçılar yoruluyor :) dolayısı ile oyundaki araştırmalar kısmına kaşif maliyetlerini düşüren araştırmalar gibi inşaat sürelerinide kısaltan bir araştırma yada büyü atölyesindeki mal erzak büyüleri yada bp barı büyüleri gibi inşaat süresine %30 %50 kısaltan ama maliyetli bir büyü eklenebilir.
Sağlayabileceği faydalar neler: Bu şekilde uzun süren ve sıkıcı inşaat bekleme sürecinin yerine araştırmacı ve eğlenceli bir süreç alacaktır ve oyuna farklı bir keyif katacağı kanaatindeyim.

DeletedUser295

Guest
Öneri:Genel Sohbet Paneli

Önerinizi Açıklayınız:Oyunda birçok lonca var.Tüm oyuncular sadece lonca üyeleriyle sohbet edebiliyor.Ticarette de komşularıyla sadece özel mesaj yoluyla iletişime geçebiliyorlar.Oyun içi iletişimi artırmak için Lonca sohbet baloncuğuna ek Genel Sohbet paneli eklenebilir.

Avantajlar:
1)Oyun içi iletişimi artırmak.
2)Lonca dışı oyuncuların birbirleriyle ilişki kurmalarını güçlendirmek.
3)Yeni gelen "Bilinçli Mal" sisteminde ticaret kolaylığı sağlayarak uyumu kolaylaştırmak.

DeletedUser1040

Guest
ya bir de şu etinlikleri kim hazırlıyorsa lütfen hazırlamasın bi daha .. 80 lik dedemiyiz adam bulmaca koymuş oyunda daha yeniyiz herkesin çözebileceği bişeyler koysana , olimpiyat sorusu ahıret sorusu gibi sorular ne bu yaaa yarım saaat araştırdım sinirlendim çıktım :mad:? soru sorma etkinliği dışında bir etkinlik göremedim daha sadece puzzle vardı iyi olan onun dışındakiler tırı vırı ... benim önerim daha yaratıcı , katılıma teşvik eden , mümkünse ahıret sorusu olmayan vs. oyuna sürekli girmek isteyeceğimiz etkinlikler . şimdiden elinize sağlık

DeletedUser919

Guest
ya bir de şu etinlikleri kim hazırlıyorsa lütfen hazırlamasın bi daha .. 80 lik dedemiyiz adam bulmaca koymuş oyunda daha yeniyiz herkesin çözebileceği bişeyler koysana , olimpiyat sorusu ahıret sorusu gibi sorular ne bu yaaa yarım saaat araştırdım sinirlendim çıktım :mad:? soru sorma etkinliği dışında bir etkinlik göremedim daha sadece puzzle vardı iyi olan onun dışındakiler tırı vırı ... benim önerim daha yaratıcı , katılıma teşvik eden , mümkünse ahıret sorusu olmayan vs. oyuna sürekli girmek isteyeceğimiz etkinlikler . şimdiden elinize sağlık
Merhaba simpleman,

Görüşleriniz için teşekkür ederiz, bundan sonraki etkinlikler için önerilerinizi dikkate alacağız.
Keyifli oyunlar dileriz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser571

Guest

Bu kadar tepki verecek birşey yok. Bilmiyorsan anlamıyorsan katılmazsın etkinliğe ki zorla katıl diyende yok kimseye. Bana göre çok basit etkinlik kaldı ki ben anlamadım şu neydi diye birine sorsan oyundan cevaplar(ben cevaplarım) yarım saat nerede araştırdın?
Forum yönetimi değiştikten sonraki etkinlikler bence çok başarılı öncekinde hiçe yakın olıuyordu şimdi ayda düzenli olarak yapılıyor ve bir emek veriliyor. Verilen elmas her ne kadar az olsada EMEĞE SAYGI.

Pann

Eski Ekip Üyesi

Merhaba simpleman,

Eğer bir etkinlik öneriniz varsa bunu bizimle paylaşabilirsiniz. Her ay 3 sabit 1 değişken etkinlik yapmaktayız. Zamanla bu etkinliklerden sıkıldığınızı düşünürsek sabit etkinlikler içeriğinde de değişiklikler yapabiliriz.

Önerilerinizi her zaman bizimle paylaşabileceğinizi unutmayın lütfen.

Sevgiler,

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Şubat 2018 - Oyuncu Önerileri
sona erdi.

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
:)

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Şubat