• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Çifte Standart

• Konuyu başlatan DeletedUser766
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
Merhaba Forum Sakinleri,
Bu oyuna başladığımda güzel bir şehir kurup sevdiğim insanlarla beraber birlik içinde keyifli ve eğlenceli saatler geçirmekti sadece amacım fakat oyuna başladığımdan beri sürekli bir şikayet fırtınası esip gidiyor ve hemen hemen her yoldaşlıkta durum aynı sanırım. Oyuna para harcamaksa hesabıma ne kadar para harcadığımı burdan yazmak edebe aykırı olur diye yazmıyorum. Para harcadım diye hesabım kapatılır korkusu taşımadığımı beni tanıyan herkes bilir.
Buradan bildiriyorum benim telefonumdan ve benim bilgisayarımdan girilen 3 adet hesap var. Biri bana ait, diğeri eşime ait birini de ofisteki bir arkadaşıma bir seviyeye kadar geliştiriyorum ki rahat oynayabilsin. Burada yalan söyleyen kendini kandırır ancak yukarıda ismini zikretmek istemediğim bir hasta var aynen onun gibi komik bir duruma düşeceğime oyunu bırakmam daha yerli yerinde olur.
Sistemin izin verdiği mal ticaretine yasaktır diyen, sistemin izin verdiği yoldaşlık arkadaşımın bana BP yardımı yapmasına yasak diyen ve yine sistemin izin verdiği başka oyunculara BP yardımına yasak diyerek pervasızca herkesi şikayet edip zan altında bırakmanın adını koymayı forumdaki arkadaşlara bırakıyorum.
Eti35 yoldaşlıktaki tüm arkadaşlarına mal yardımı yapan fırtına gibi bir turnuva oyuncusu, Rntx yine aynı şekilde tüm arkadaşlarının aşağı yukarı mal ihtiyaçlarını karşılayan iyi bir oyuncu ve ben burada oyundan bahsediyorum kimsenin karakterinden yada üslubundan değil.
Sürekli bu insanların şikayet edilmesini anlamıyorum bu şikayet meselesi bu oyunun gerçekten güzel olan her şeyini elinden alıyor ve geriye ardı arkası kesilmeyen tartışmalar ve kavgalar bırakıyor. Bu kavgalar yüzünden bu oyunda insanlar birbirine düşman oluyor ve kendi dostlarına bile yanlış yapıyor başkalarınında oyununu mahvediyor.
Son olarak söylemek istediğim şu ki; sistemde bir açık varsa bunu sistem düşünsün, şehir şehir gezerek copy paste yaparak suçlu suçsuz ayırt etmeden kendini de deve kuşu gibi saklandığını zannederek duruş sergilediğini sananlar boşuna sanmasın çünkü eğer şikayet etmek bir marifet ise o zaman sabah akşam bütün oyuncuları, kadimine yardım edilmiş herkesi şikayet edelim incelensin. Bu mu iyi oyuncu olmak, kimse beni geçmesin diye mi yada eşek arısı gibi hasedinden bal arısını öldürmek midir iyi oyuncu olmak.
40 arkadaşım adına konuşuyorum burada ya yan hesap kullanan herkes kapatılsın yada yan hesap kullanan kimse kapatılmasın tabi suyunu çıkarmadığı sürece belli bir adet koyulsun diğer türlü çok büyük bir adaletsizlik ortaya çıkıyor çünkü oyunun ilk 20 si yan hesapla o seviyeye gelmiş yakalanmadan biz 1 yıl emek verip aynı sebepten hesabımız kapatılacaksa bu adalet olmaz tercih olur işte ozaman çifte standart tabiri yerini bulmuş olur.

AnathemA

Çalışkan Üye
Bizleri şikayet ederken hava hoş güzel, biz şikayet ederken adını siz koyun arkadaşlar yazılıyor, o halde topluca adını koyalım her şikayet edene ÇİFTE STANDART yapmayalım.

DeletedUser

Guest
Hiç kimsenin oyunu beni ilgilendirmez, ortada bir ihlal varsa yönetim var ekip var sistem var kardeşim. Ben haset değilim senin oyunun senin sorunun benim oyunum senin derdin olmasın demeye çalıştığımız şey bu anlayana...

Küfür, hakaret, aktif hile ve taciz gibi konular elbette şikayet edilmeli dışlanmalı ceza almalıdır.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser766

Guest
Bizleri şikayet ederken hava hoş güzel, biz şikayet ederken adını siz koyun arkadaşlar yazılıyor, o halde topluca adını koyalım her şikayet edene ÇİFTE STANDART yapmayalım.
AnathemA, kardeşim bu oyunda tanımadığım nadir kişilerden birisin, hatta bir ara sizin yoldaşlığınıza geldim bir kaç saat kalabildim, yalnışım varsa düzelt ama platin ejderin başkanı başar arkadaşımın davetini kıramadığım için oraya geçmek mecburuyetinde hissettim kendimi, yanı kısacası tanışamadık hemen hemen aktif olan tüm üstdüzey oyuncuların hakkında bilgim var, ben farklı ortamları, güzel sohbetleri, bişeyler öğrenmeyi, paylaşmayı seven birisiyim hatta bu oyundan evimde misafir ettiğim arkadaşlarım bile oldu, burda amacım kendimi övmek veya ukalalık yapmak niyetinde değilim ama eğer beni eleştireceksen ona göre eleştirmekte özgürsün kardeşim
ben şikayetin nasıl edildiğini bile bilmezken, zaira defalarca bana mesaj yazdı, birileri bizi şikayet ediyor haberin var mı diye sorduğunda, benden uzak dur allaha yakın ol, bulaşma bana deyip defalarca rica ettim ve sonradan bana, yoldaşlıktaki arkadaşlar diğer yoldaşlıktaki oyuncuların yan hesaplardan bp aktarmasından şikayetçiler ve bu yüzden ben şikayet ediyorum dedi, kendisine doğru olduğunu teyit ettirmek için sorabilirsin.
kısacası şikayetleri başlatan bu kadındır, ayrıca bir insan oyunculardan birine başka bir kişi gönderterek buluşturur mu? hani merak ediyorsan yoldaşlıktan sohbet et veya evine davet et veya bi kafede buluş veya her hangi bişey ama birini göndertip buluşturmak ne demek ya!?.... saplantı, hastalık bu, adını sen koy!....aklıbaşında biri gibi davranıyor, zairanın yanındaysan zaira iyidir ama yanında değilsen o zaman gerçek yüzünü görürsün, çenesi iyi laf yapıyor ama sıkıntıları var belli ki, az kaldı yakında buna teşhis koyarım ben. "dinsizin hakkından imansız gelir" işi gücü bırakıp bununla özel ilgilenecem belki bu şekilde kafası buraya karışır da diğer sevdiğim, değer verdiğim insanlara zarar vermez
bu oyunda sürekliği olan 40-50 kişi ya var yada yok küçük kasaba misali, bu saatten sonra kimse kimseye kendini ifade edemez, herkesin ne olduğu belli ve hepimize malum, bu kadın yüzünden kaç kişi oyunu bıraktı, bir kaçını tanıyorum, iyi arkadaşlardı ve ben bu oyunda 2 seneliğim daha tanımadığım nice oyuncular bunun yüzünden oyunu bırakmış veya hesapları süresiz kapatılmıştır, hadi ben kötü olayım ya bunun yüzünden sorun yaşayan diğer oyuncular, hepimiz mi kötüyüz? duygu sömürüsünde usta, bir de yalan söyleme yeteneği var akıllara zarar mesajların bir kısmını burdan yayınlayarak işine geldiği gibi davranıyor, mesajların tamamını görsen bambaşka bir anlamı olduğuna eminim utanmıyor bile,hani amacı ne, neyin peşinde onu bir anlaya bilsek?!...

AnathemA

Çalışkan Üye
Bana bununla gel:
Ekran Resmi 2019-02-01 16.08.12.png

Bu tarihten önce kim uyarı almış yazsın, o zaman belli olacak şu eşşeğin ipini kim açmış.

DeletedUser766

Guest
son güncellemede bir özür mesajı yayınladı ya sistem... o zaman eski mesajlarım komple silinmiş, geriye kalanları da mesajın başı olmadıktan sonra gerisi gerekmez diye sildim. en eski mesajım 05.12.2018 var o da uyarıyla alakalı değil, bu seferki hesabımın kapanmasında bana uyarı mesajı gelmedi, direkt olarak kapatmış, tahminim daha önceki uyarılardan dolayı olsa gerek 28.01.2019 ve 28.01.2019 a kadar süreyle kapatılmıştır bu yazıyı da hesabıı açtığımda görmüştüm

Pann

Eski Ekip Üyesi
bizim gibilerin hata yapmaları, eskiden sizin göz yumduğunuz kural dışı hareketlere dayanıyor, sorduğumuzda sorun değilmiş gibi muameleyle karşıkarşıya kalıyorduk, eskiden haksız kazanç diye bişey yok muydu? eskiden aynı kurallar geçerli değil miydi?

Bana veya ekibime bu şekilde bir soru yönlendirdiğinizi sanmıyorum varsa bir kanıtınız buradan paylaşabilirsiniz. 2017 Kasım ayından itibaren yeni bir ekip ile sizlerleyiz ve bu tarihten itibaren aynı sistemi uyguluyoruz. Ayrıca Innogames oyun ve forum kurallarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Dolayısıyla kurallarda bir değişiklik olması halinde oyunculara bu forum kanallarından bildirilir ve değişiklik yapılabilir. Kulaktan dolma bilgiler ile "ben diğer oyunculara sordum onlar yapabilirsin dedi" demek yerine kuralları okuyup uygulayabilir veya Destek Sistemi üzerinden bize sorabilirdiniz.

Ayrıca birçoğunuz artık biliyordur, buna mecbur olmadığımız halde, bir ihlal tespit ettiğimizde iyi niyetimizin bir göstergesi olarak sizlere bir uyarı göndermeyi daha uygun buluyoruz. Eğer yönetim ekibinden bir oyuncuya "kural ihlali yaptığınızı görüyoruz ve buna devam ederseniz ceza alırsınız" şeklinde bir uyarı mesajı gittiği halde bu davranışına devam ediyorsa, bu oyuncunun kuralları bilmediğini veya iyi niyetli olduğunu düşünmemizi beklemeyin lütfen.

DeletedUser766

Guest
Bana veya ekibime bu şekilde bir soru yönlendirdiğinizi sanmıyorum varsa bir kanıtınız buradan paylaşabilirsiniz. 2017 Kasım ayından itibaren yeni bir ekip ile sizlerleyiz ve bu tarihten itibaren aynı sistemi uyguluyoruz. Ayrıca Innogames oyun ve forum kurallarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Dolayısıyla kurallarda bir değişiklik olması halinde oyunculara bu forum kanallarından bildirilir ve değişiklik yapılabilir. Kulaktan dolma bilgiler ile "ben diğer oyunculara sordum onlar yapabilirsin dedi" demek yerine kuralları okuyup uygulayabilir veya Destek Sistemi üzerinden bize sorabilirdiniz.

Ayrıca birçoğunuz artık biliyordur, buna mecbur olmadığımız halde, bir ihlal tespit ettiğimizde iyi niyetimizin bir göstergesi olarak sizlere bir uyarı göndermeyi daha uygun buluyoruz. Eğer yönetim ekibinden bir oyuncuya "kural ihlali yaptığınızı görüyoruz ve buna devam ederseniz ceza alırsınız" şeklinde bir uyarı mesajı gittiği halde bu davranışına devam ediyorsa, bu oyuncunun kuralları bilmediğini veya iyi niyetli olduğunu düşünmemizi beklemeyin lütfen.
yahu pann yapma ya?!..... sen de ben de ve aktif olan her kes kimin ne şekilde iş yaptığını biliyor, sanki haberiniz yokmuş gibi davranmayın, az önceki mesajımda da belirttiğim gibi toplam 40-50 oyuncu ya var yada yok, bu saatten sonra kimse kendini ifade etmesin!....
seni de tanıdık pann!.... yaw he he, ondan ondan, hadi git sana yalakalık yapanlara yaran benden sana bişey çıkmaz

DeletedUser

Guest
İşte bahsettiğim şey tamda buydu, insanların birbirine düşman olması, yönetime düşman olması peki sebep ne birilerinin kendileri yaptığı şeyleri başkalarına suç isnad edip aralıksız şikayetler vs . işte bu yüzden şehrimde kadim mucize kurmuyorum sırf şikayet edileceğini bildiğim için ve bu yüzden saatlerim boşa gideceği için kesinlikle kurmuyorum bu yan hesap mı düz hesap mı meselesi elvenar da çözülene kadar da düşünmüyorum.
Oyunun üst sıralarından oyunu nasıl daha iyi stratejilerle oynarız önerileri ile dolu bir forum beklerken sen benim bahçeme girdin, misketimi çaldın, o bana top attı gibi kalitesiz sataşmalar ve cevaplar görüyoruz. Hesap hesap gezip hile var mı, sorun var mı diye bakmak oyuncuların görevi değil ki sürekli bu asılsız konunun üzerine gidiliyor. Hesapları denetlemek gözetlemek sistemin görevi ben neden senin şehrine geleyim ki seni şikayet edeyim kadim lerin gelişmiş ise özenerek gıpta ederek ayrılırım şehrinden kendime örnek görsel olarak alırım o şehri emeğine yeteneğine saygı duyarım. Ama bir oyuncu kimliği ile suikast yapar gibi oyuncuları gezmek ve oyununu batırmaya çalışmak ne bileyim tuhaf bir duygu olsa gerek. Çok şükür hiçbir oyuncu arkadaşımı şikayet etmedim apaçık ve alelen bana karşı yada sevdiğim arkadaşlarıma takımıma karşı saygısızlık etmediği sürecede şikayet etmeyeceğimi beyan ederim. Çünkü neden edeyim istersen 100000000 puan senin olsun bundan banane, aynı şekilde başka yoldaşlıkta başka oyuncudan sanane sen sistem misin haberimiz yokken innogames elmi değiştirdi :))

DeletedUser

Guest
Tamamen tarafsız olarak yan hesaplar konusunun yönetime bırakılmasını, şikayete kapalı hale getirilmesini talep ediyorum çünkü tartışmaların başka türlü biteceği yok bu açık sistemin açığı ve oyuncular da mağduru yada değil her iki türlüde bu mesele oyuncuların insiyatifinden, kurnazlığından yada başka yollardan tamamen alakası kesilerek ekip denetiminin insiyatifine bırakılmadığı sürece çözülmeyeceği malum. Hiç olmazsa sorumluluk oyunculardan kalkar ve bu tarz kavgalar yaşanmaz oyunun tadı çıkar.
Saygılarımla

Durum
Konu yanıtlara kapalı.