• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi (CEVAPLI) Üretim ve Bilgi Tüpü - 130&131

• Konuyu başlatan taniquetil
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest

Oyuncuların bonuslu üretimlerini ancak ziyaret ettikten sonra dünya haritasına bakarak anlayabiliyoruz oysa ki Yoldaşlıkta : Sıra-Oyuncu-Puan-Unvan, Genel Sıralamalarda Sıra-Oyuncu-Yoldaşlık-Puan tablosuna Üretim eklenmiş olsa çok rahat bir şekilde kimin hangi üretim mallarını ürettiğini anlamış olacağız.
Bir diğer öneri : ''Komşu Yardımı'' yaparken 25 yoldaşın her birisinin üstüne tıklayıp ''Ziyaret Et'' yazısına tıklamak yerine ana tabloda kişinin yanına''Ziyaret Et'' butonu ekleyip tek tıkla ziyaret etmek hem daha pratik hemde daha kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum.

yoldaşlık.jpg

Yine bir diğer öneri ise bilgi tüpü puanı her bir saatte bir bilgi puanı alıyoruz fakat üretimimiz 1 gün veya 2 gün olabiliyor her gün bir kere yada iki günde bir kere giren birisi dolan bilgi tüpünü araştırmaya harcamadan daha fazla bilgi puanı alamıyor dolayısıyla 10 olan bilgi tüpünü 15 veya 20 ye çıkartırsak daha yararlı olacaktır.

tüp.jpg

Üretim yaparken ''( 3 saat, 9 saat, 1 gün, 2 gün )'' seçenekleri mevcut fakat ''( 12 saat )'' mevcut değil 2 gün yerine ya da 2 günü kaldırmadan 12 saat seçeneğini eklemek oyuncuların kendilerine uygun olan saat aralıklarını seçerken daha da yardımcı olacaktır.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Güzel bir öneri ve işimize yarayacak bir konu diye düşünüyorum.
Buraya gelirsek, böyle bir öneri yapılmıştı ki bunu bende istiyordum lakin bu değişiklik tüm dünya serverinde zaman akışı gibi bir problemi meydana getirebilirmiş her yerde saatler birbirinden çok farklı olduğu için pekte mümkün görünmüyormuş. Aslına mümkün olsa gerçekten işimize yarayabilirdi.
Üretim yaparken ''( 3 saat, 9 saat, 1 gün, 2 gün )'' seçenekleri mevcut fakat ''( 12 saat )'' mevcut değil 2 gün yerine ya da 2 günü kaldırmadan 12 saat seçeneğini eklemek oyuncuların kendilerine uygun olan saat aralıklarını seçerken daha da yardımcı olacaktır.
İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser

Guest
Merhabalar,

Güzel bir öneri ve işimize yarayacak bir konu diye düşünüyorum.
Buraya gelirsek, böyle bir öneri yapılmıştı ki bunu bende istiyordum lakin bu değişiklik tüm dünya serverinde zaman akışı gibi bir problemi meydana getirebilirmiş her yerde saatler birbirinden çok farklı olduğu için pekte mümkün görünmüyormuş. Aslına mümkün olsa gerçekten işimize yarayabilirdi.

İyi Forumlar
MisteR

iyide bu kurmalı saat gibi bir şey 3 saati yapan 1 günü yapan 12 saati de yapabilir ilginç bir açıklama yapmış kim yaptıysa dünya serverında zaman akışı problemi :)

DeletedUser3

Guest
Oyuncuların bonuslu üretimlerini ancak ziyaret ettikten sonra dünya haritasına bakarak anlayabiliyoruz oysa ki Yoldaşlıkta : Sıra-Oyuncu-Puan-Unvan, Genel Sıralamalarda Sıra-Oyuncu-Yoldaşlık-Puan tablosuna Üretim eklenmiş olsa çok rahat bir şekilde kimin hangi üretim mallarını ürettiğini anlamış olacağız.

Bu öneri yapılabilir bir öneri olarak duruyor. Bunu ileteceğim.

Bir diğer öneri : ''Komşu Yardımı'' yaparken 25 yoldaşın her birisinin üstüne tıklayıp ''Ziyaret Et'' yazısına tıklamak yerine ana tabloda kişinin yanına''Ziyaret Et'' butonu ekleyip tek tıkla ziyaret etmek hem daha pratik hemde daha kullanışlı olacaktır diye düşünüyorum.

Bu önerinizdeki sistemin mevcut sistemden tek farkı oyuncunun üzerine tıklamaya gerek yok gibi duruyor onun dışında pek bir fark göremedik. Yine sıralamalardan ya da yoldaşlık ekranı altından o oyuncuları aratmanız gerekecek sonra yandaki oka tıklamanız gerekecek. Mevcut hali ile ne yazık ki pek olumlu bakamıyoruz.

Yine bir diğer öneri ise bilgi tüpü puanı her bir saatte bir bilgi puanı alıyoruz fakat üretimimiz 1 gün veya 2 gün olabiliyor her gün bir kere yada iki günde bir kere giren birisi dolan bilgi tüpünü araştırmaya harcamadan daha fazla bilgi puanı alamıyor dolayısıyla 10 olan bilgi tüpünü 15 veya 20 ye çıkartırsak daha yararlı olacaktır.

Ne yazık ki bu öneriye olumlu cevap veremiyoruz. Her oyuna ayırılması gereken minimum bir zaman vardır. Burada oyuncuya biraz daha aktif olmasını önerebiliriz ancak.

Mevcut oturmuş sistemleri değiştirmek teknik açıdan veya oyunun dengesini korumak açısından pek kolay olmuyor ve reddediliyor. Benzerlerini daha önceden de iletmiştik. Son bir defa bu öneriyi ileteceğim.

DeletedUser117

Guest
Ahh! birde şu bölgeleri düzenlesenizde,bir saat yarım kalmış bölge nerdeydi diye aramasak..;):)

DeletedUser3

Guest
Cevap:
İlk öneri (bonus malların gösterilmesi) ne olumlu ne olumsuz bulunmuştur. Uygunluğuna göre işleme alınacaktır.

İkinci öneri (Artırılmış bilgi puanı barı) zaten oyunumuza eklenmiştir. Canlandırıcı Meditasyon büyüsünü hazırlamanız gerekmektedir.

Üçüncü öneri (üretim süre değişiklikleri) ne yazık ki oyun yapımcıları tarafından olumsuz bulunmuştur.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.