• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi İnşa Hızı

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

KuMLuK

Üye
Merhaba,

Normal şartlarda, inşaat halindeki bir yapıyı İnşaatçı Kulübesi üzerinden belirli bir elmas karşılığında hemen tamamlayabiliyoruz. İnşaatın süresine göre elmas miktarı da değişiyor tabi. Fakat seviyeler ilerledikçe inşaat süreleri ve doğal olarak da inşaatın hemen tamamlanması için talep edilen elmas oranı ciddi oranda artış gösteriyor.

Şehirdeki uzun süreli inşaatları hemen tamamlamak için çoğu oyuncunun elinde yeterli sayıda elmas olmayabilir ya da yüksek oranda istenen elmaslar oyunculara pahalı gelebilir.

Bu duruma alternatif olarak şöyle bir öneri sunmak geldi aklıma. Örnekleyerek açıklamaya çalışacağım.

Şehrimdeki İnşaatçı Kulübesi'nin 3. Seviye olduğunu ve 4 tane inşaatçım olduğunu varsayıyorum. Büyük Salon'umu 7. seviyeye yükselteceğim. Yeterli miktarda kaynak topladım ve inşaata başladım. Fakat inşaatın tamamlanması için gereken süre 9 saat 10 dakika. Bir süre bekledim fakat inşaatın daha seri tamamlanmasını istiyorum ki önüme bakabileyim.

7bozbY.png

Şehrimdeki diğer 3 inşaatçıya da herhangi bir görev vermedim, boşta bekliyorlar. Mantıken düşündüğümüzde; bu inşaatçıların yapacak işleri yoksa ve büyük salonun inşaatına bu inşaatçıları da ekleyerek, 4 inşaatçının da tek bir yapının inşasında çalışmasını sağlamak bizler için yararlı bir geliştirme olurdu diye düşünüyorum.

oZAv99.png

Örneğin 8 saat 33 dakika kala ikinci inşaatçıyı ekledim ve inşa süresi 7 saat 33 dakikaya geriledi. (Süreler tamamen uydurma :rolleyes: )

ZVL4Q3.png

İnşaatı devam eden yapıya eklediğimiz her inşaatçı, inşa süresini belirli bir oranda azaltsa (inşaatçı başına -1 saat, inşaatçı başına -30 dk. gibi) bu sayede hem çalışmayan inşaatçılarımız bir işe yaramış olur o_O (reel bakış açısıyla düşünürsek bu zaten normal bir durum) hem de inşa süresinin azalması için elmasla inşayı tamamlamak ve inşaatçı kulübesinin motivesi dışında alternatif bir yöntem geliştirilmiş olur.

İyi Oyunlar ;)

DeletedUser3

Guest
Merhaba KuMLuK,

Doğru anlayıp anlamadığımı lütfen onaylayınız.

İnşaatçı kulübenizde 3 inşaatçı olsun. Siz bu inşaatçıların birisi ile 10 saatlik bir inşa ya başladınız. Geri kalan ikisini de bu inşa işlemine katmak istiyorsunuz. Her bir işçi 1 saat düşürse;

1 işçi 10 saat
2 işçi 9 saat
3 işçi 8 saat

3 işçi 8 saatte bu inşaatı bitirebilecekler lakin geriye işçiniz kalmayacağı için 8 saat boyunca başka bir inşa gerçekleştiremiyeceksiniz. Önerinizi doğru mu anlamışım?

KuMLuK

Üye
Merhaba KuMLuK,

Doğru anlayıp anlamadığımı lütfen onaylayınız.

İnşaatçı kulübenizde 3 inşaatçı olsun. Siz bu inşaatçıların birisi ile 10 saatlik bir inşa ya başladınız. Geri kalan ikisini de bu inşa işlemine katmak istiyorsunuz. Her bir işçi 1 saat düşürse;

1 işçi 10 saat
2 işçi 9 saat
3 işçi 8 saat

3 işçi 8 saatte bu inşaatı bitirebilecekler lakin geriye işçiniz kalmayacağı için 8 saat boyunca başka bir inşa gerçekleştiremiyeceksiniz. Önerinizi doğru mu anlamışım?

Aynen :)

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

İşimize yarayacak bir öneri, inşallah gelir.

İyi Forumlar
MisteR

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.