• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Şehire Giriş Tabelası

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

KuMLuK

Üye
Merhaba,

Bazen şehrimizi ziyaret eden diğer oyuncular için bir mesaj bırakmak istiyoruz. Bunu yaparken de şehir adını değiştiriyoruz. "Kültür binaları motive lütfen", "Komşu yardımı büyük salon" vb. gibi. Fakat şehir adındaki karakter kısıtlamasından dolayı derdimizi tam anlatamıyoruz :) Zaten sırf bunun için de şehir adını değiştirmek bence oyunun konseptini bozuyor. o_O

Bu durum için bir önerim var ve bu öneri içinde iki farklı yöntem geldi aklıma.

Birinci Yöntem: "Giriş Tabelası" veya farklı bir isimde yeni bir yapı oluşturulsa.

Tabela1.png

1x1 alan kaplayacak bu yapıyı şehrimizin istediğimiz bir bölümüne yerleştirebilsek.
Tabela2.png

Ardından bu tabelaya tıkladığımızda, şehrimizi ziyaret edecek diğer oyuncular için mesaj bırakabileceğimiz bir alan olsa (Tabi ki bunda da bir karakter sınırlaması mantıklı olabilir :D). Ayrıca "Benim şehrim ziyaret edildiğinde otomatik olarak bu tabela açılmasın, sadece şehrimdeki tabelaya tıklayan oyuncular bu mesajı görsün!" diyenler içinde "Tabela Otomatik Açılsın" diye bir checkbox eklense.

Tabela3.png

Diğer kullanıcılar şehrimizi ziyaret ettiğinde de Pop-Up mesaj olarak oyuncunun karşısına gelse bu tabela oldukça işimize yarayabilir diye düşünüyorum :)

Tabela4.png

İkinci Yöntem: Bu özelliği bir yapı ile değilde, doğrudan profil sayfasına eklemek. Herhangi bir yapı inşa etmeye gerek kalmadan profil sayfası üzerinden ziyaretçiler için "Giriş Tabelası Metni" alanı oluşturulabilir.

Tabela5.png

Tabi eğer bu yöntem devreye alınırsa, "Tabela Otomatik Açılsın" seçeneğinin pasifleştirilmesi durumunda, ziyaretçi oyuncunun, tabela metnini görebilmesi için yine haritada bir yapı ya da bir simge ile bu Pop-Up tabela mesajının tetiklenmesi gerekecektir :rolleyes:

İyi Oyunlar ;)

DeletedUser3

Guest
Merhabalar KuMLuK,

Şapka çıkarmalık bir çalışma olmuş. Aynı zamanda öneriyi de çok sevdim. Bu benim içinde bir oyuncu olarak sıkıntı yaratıyor. Notlarımın arasına aldım ve kesinlikle raporlayacağım.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.