• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Şubat 2017 - Süper Öneri Sunumları

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser3

Guest
Sevgili Elfler ve İnsanlar,

Her ülkeden her ay sadece 1 yeni oyun özelliği önerisi oyun yapımcılarına sunulmaktadır. Bunun adı süper öneridir. Böyle bir sistemin en önemli sebebi sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmektir. Pek çok fikrin sunulması iyi bir şey ama bu verimliliği düşürdüğü gibi ortada çok fazla bekleyen öneri olmasına sebep oluyordu. Bu yüzden iş gücünü doğru kullanmak ve verimliliği artırmak amacıyla bu şekilde bir kısıtlama konulmuştur.

Her ay yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneri yeni bir oyun özelliği olmalı, oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak karışık bir özellik olmamalıdır:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz).
Önerinizi açıklayınız: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Her ayın 25'ine kadar öneri sunabilirsiniz. Ayın 25'inden sonra konu kilitlenir ve böylece mevcut önerilerin oylanmasına fırsat tanınır. En çok beğendiğiniz öneriyi o mesajın altında bulunan beğendim tuşuna tıklayarak seçebilirsiniz. Birden fazla oy verebilirsiniz ama gerçekten beğendiğinize tek bir oy vermeniz daha yararlı olacaktır.

Her ay sadece bir öneri oyun yapımcılarına gönderilir. En çok beğenilen öneri her zaman için seçeceğimiz öneri olmayabilir veya sunulan öneri oyun yapımcıları tarafından elenmiyecek diye de bir kesinlik yoktur. Pek çok kritere bakılır! Bir sonraki ay yeni bir başlık açılır ve süreç devam eder.

Saygılarımızla,
Elvenar Ekibi.

DeletedUser

Guest
Öneri Başlığı: Tek oyuncu tek hesap kuralının getirilmesi

Önerinizi açıklayınız: Tek oyuncu tek hesaptan oynamalı aynı internet ağı üzerinden farklı oyuncularda oynayabilmeli fakat oynanan hesapların birbirleriyle etkileşimine özel kurallar getirilmeli. Bakıcılık yapılabilir fakat bu durumda da özel kurallar getirilmesi gerekiyor orantısız kaynak aktarımının önüne geçebilmek adına. Önerimin temel sebebi bir kişinin pek çok hesap açıp ana hesabına veya farklı belirlenen hesaplara orantısız kaynak aktarımı yapmaları. Hatta bu durum öyle bir düzeye ulaşmış ki bir yoldaşlık içinde ki bütün hesaplar tek kişiye ait böyle duyumlarda aldık zamanında. Bu sebeple bu durumun önüne geçebilecek kalıcı bir çözüm önerisi sunmaya çalıştım.

Not: Özel kuralları açmak gerekirse;
Bilgi puanı yardımında bulunulamaz. Orantısız kaynak aktarımında bulunulamaz şeklinde uzatılabilir. Bu kurallar oyun yönetiminin belirlemesi gereken kurallar.

Sağlayabileceği faydalar neler: Oyun içi haksızlığın önüne geçilmesi , destek hesapların önüne geçilmesi , daha kaliteli bir oyun ortamı.

DeletedUser

Guest
Öneri Başlığı: Sıralama puanlarının sıfırlanması

Önerinizi açıklayınız: Bazı arkadaşlar bilirler bir zamanlar yeni dünya açılması yönünde çok talep oldu forumda ve hala da talep olduğunu biliyoruz. Böyle bir talep oluşmasının sebebi sıralama puanı yönünden dünyaya yeni başlayan birisinin üst sıraları görmesinin neredeyse imkansız olması idi. Bu duruma çözüm bulabilmek adına (en azından üst sıralara çıkışın daha kısa sürmesi adına) şöyle bir sistem değişikliği yapılabilir. Biliyorsunuz ki belli zaman dilimlerinde turnuvalar olmakta ve turnuvalar devri daim devam etmektedir. Her turnuva sonunda yapılan puanlar toplanır ve sıralama puanını, yoldaşlığın puanını turnuvaların bir devir dönmesi sonucu elde edilen puanlar belirler. Bir devir turnuva bittiği an puanlar sıfırlanır ve diğer devir turnuva sonucu yeni sıralama puanları oluşur.

Her devir sonrası elde edilen sıralamalar hesaplanır ve dereceye giren oyuncu ve yoldaşlığa sıralamaya göre büyükten küçüğe olacak şekilde ödüller verilebilir. En düşük sıraya girende ufak ödüller kazanmalıdır. Bu ödül düşük puanlıyı motive edici olur.

Bir devir turnuva : Mermer turnuvasından diğer mermer turnuvasına kadar olan turnuvaların toplamı.

Not: Sıralamayı önemsemeyen birisiyim. Puanı belli bir düzeyi geçmiş oyuncularında bu öneriyi olumlu karşılayacağını düşünüyorum. Çünkü bir oyunun kalitesinin artması belli bir kesimi değil bütün oyundaki topluluğu tatmin edebilecek sisteme sahip olmalarından geçer diye düşünüyorum.

Sağlayabileceği faydalar neler: 1- Yeni dünya bekleyen topluluğun dönüşünün sağlanması.
2- Dinamik bir sıralama puanının sağlanması.
3- Pasif olan birisinin hangi gelişmişliğe sahip olursa olsun sıralama puanlarında üst sıralarda yer edinememesi.
4- Düşük sıralama puanlarındaki oyuncularında yapmış oldukları gayretleri için ödüllendirilmesi.

isbara

Çalışkan Üye
Öneri Başlığı: BP SATIN ALMA BEDELİ SIFIRLANMASI/ SABİTLENMESİ

Önerinizi açıklayınız:
Oyunda her bp alımında satın alma bedeli katlanarak artmaktadır. Oyuncu kapasitesine göre belli bir sayıda alım yaptıktan sonra bp almak çok zorlaşmaktadır.
Oyunda biraz hızlı ilerlemek isteyen çoğu oyuncu bp engeline takılmakta ve oyunda ilerleyemedikleri için oyundan soğumakta ve bunun sonucu oyunu bırakmış bir çok oyuncuyu komşularımız arasında görmekteyiz.
Ben bir oyuncunun zamanı müsaitse ve geliştirmeye devam ediyorsa 2-3 hesapla oynamasından sıkıntı duymam fakat gördüğüm kadarıyla üst seviye birçok oyuncu, sırf bp ile kadim mucize geliştirmesi yapmak için açılan yan hesaplardan dert yanmakta.
Eğer bu sistem oyuna getirilirse kimse sırf bp puanı için yan hesap açıp oyunda gereksiz oyuncu kirliliğine yol açmaz.ayrıca açılmış ve ilerleme yapmayan gereksiz hesaplarda oyundan çıkarılarak gereksiz komşulardan kurtulmuş oluruz.(belli bir süre girilmeyen hesaplar kapatılmakta sanırım ama sırf kadim mucize geliştirmesi için bp kullanıp çıkan oyuncular aktifmiş gibi gözüktüğü için oyunda kalmaya devam ediyorlar)
Velhasılıkelam siz bp satın alma bedelini belli bir sayıda örneğin 100 alımda veya belli bir miktar ödeme sonrasında diyelim ki 100 bin altın alımıyla bp yaptıktan sonra tekrar alım fiyatları başa çekilse veya bp alımı belli bir noktada sabitlense hem oyuncular bp puanı yüzünden oyundan soğumaz hemde gereksiz yan hesap açılma derdinden kurtulursunuz diye düşünüyorum.

Sağlayabileceği faydalar neler:
1. oyuna başlayıp bp puanı yüzünden ilerleyemeyen ve oyundan soğuyan yeni oyuncular oyuna kazandırılmış olur.
2. kadim mucizeler için çok yüksek bpleri karşılamayacağını düşünerek kadim mucize yapıları kurmayan bir çok oyuncu kadim mucizelere önem verir
3. kadim mucize yapılarını geliştirmek için bir çok yan hesap açılmasının önüne geçilir.
4. oyunda ilerlemeyen fakat sadece bp puanlarını asıl hesabın geliştirmesinde kullanan ve oyunda yer işgal eden yan hesaplardan kurtulunur. Bunun tespiti artık size kalmış.

Son düzenleme:

DeletedUser654

Guest
Öneri Başlığı: ... ( ### Taşıma Sistemi Güncellenmesi ###)
Önerinizi açıklayınız: ... (Yeni imalathaneler,kültürler v.b yapılar araştırdığımızda yapıyı inşaa etmek için veya Şehrimizin yapılarının yerlerini değiştirip şehri yeniden düzenlememiz için taşıma sistemine İnvertory'e yapı ekleme veya diğer oyununuz olan Forge Empire'da olduğu gibi taşıma yaparken herhangi iki yapıyı yer değiştirme özelliği gelmesini talep ediyorum, invertorye koyma özelliğinde herhangi bir art niyet olmayacaktır bunun önüne geçmesi için taşıma sistemiyle invertorye eklenen yapıların en az 2 saat içinde tekrar yerleştirilmesi gibi özellik eklenebilir).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... ( * Kullanıcılar rahat şekilde Büyük salon yol bağlantılarını restore edip farklı yollardan kurabilir. Yine bunun yanında yeterli alanı olmasına rağmen taşıma sorunundan dolayı kurulamayan yapılar kolaylıkla kurulabilir ve son olarak yeterli yeri olupda açık olan yerler yan yana değil diye kullanıcılar zorla kurduğu bazı yapıları satmak zorunda kalmaz.)

DeletedUser295

Guest
Öneri Adı:Misafir Irka Uygun Müzik

Önerinizi Açıklayınız:Oyunun müziğini dinleyenler farketmiştir çağ değişmesine rağmen müzik hep sakin kalmakta.Misafir ırklara kadar bu müzik kabul edilebilir;ama daha sonra o ırkın özelliklerini hissettirecek müzikler çalınabilir.Mesela Cücelerde davul ağırlıklı,perilerde arp ağırlıklı,orklarda borazan ve perküsyon ağırlıklı,orman elflerinde üflemeli ağırlıklı,ejderha ve büyücülerde de mistik özellik içeren müzikler gelebilir.

Faydaları:Müzik severlerin bir miktar daha oyunu sevmesine yardımcı olmak.Irkların özelliklerini daha iyi hissetmeyi sağlamak.

DeletedUser315

Guest
Öneri Başlığı: Bonuslu Ürün Değiştirme

Önerinizi Açıklayın: Oyunda belli başlı ürünler de stok ve pazar sorunu yaşanmaktadır. Bu durumu önlemek amaçlı toptancı sisteminde iyileştirme yapıldı. Fakat toptancıdan gelen ürün yetersiz kaldığı için bu soruna pek etkisi olmadı. Bu sorunu kökten kaldırmak için elmas ile bonuslu ürünlerde değişiklik hakkımız olursa bir kereliğe mahsus olarak, hem ürün stok sorunu kalkmış olur hem de pazarda ki ürün ihtiyaçları karşılanmış olur. Bu sistemi kullanan oyuncunun; örneğin kristalci ise ve parşömene geçmek istediği taktirde kurmuş olduğu binalarda otomatik olarak değişerek envanterine gelebilir. Kültür ve nüfusu yetersiz kalırsa bu binaları envanterden çıkarak kullanamayacak.

Sağlayabileceği Faydalar:
- Pazardaki dengesiz teklifler azalacak
- Yoldaşlık içi ve dışı ticaret artacak
- Ürün stok sıkıntısı bitecek
- Oyuncular, gelişimlerine kaldığı yerden devam edecektir.

DeletedUser274

Guest
Öneri Başlığı: Genel Sohbet
Önerinizi açıklayınız: Bildiğimiz gibi şu anda sadece lonca içerisinde sohbet alanı var, bu sohbet alanları genel,yoldaşlık,komşular şeklinde geliştirilebilir. (Ayrıca sohbet alanından, istediğin üyeye tıkladığında özel konuşma.)
Sağlayabileceği faydalar neler: Oyunda iletişim artacak, birbirerini daha yakından tanıyabilecekler.

@Berhudarol: Bu öneri önceden başka bir ülke tarafından iletilmiştir fakat genel sohbetin Elvenar'da olmayacağı söylenmiştir. Dolayısıyla yeniden iletilmesine gerek yoktur.

DeletedUser463

Guest
Öneri Başlığı : Rün Ticareti
Önerinizi Açıklayın : Bilindiği üzere bir çok oyuncunun elinde haddinden fazla rün birikimi oldu ve bu rünleri bir çoğumuz asla kullanmayacağız.Her oyuncu her Kadimi kurmayacağına göre elimizde fuzuli bir rün birikimi olmuş oluyor.Halbuki ticarette oyuncular arasında rün takası olsa (aylık belli bir sayıya kadar ) herkes rün takasına girer ve elindeki kullanmadığı rünleri kullanabileceği rünlerle değiştirebilir.
Sağlayabileceği Faydalar : Geriden gelen oyuncuların da ihtiyacı olan birinci sıra veya ikinci sıra kadim rünlerini elde etme şansları olur.
İleri seviye oyuncuların da kurmak istedikleri rünlere erişimi bir nebze olsun kolaylaşmış olur. Kadimlerin önemi artar.Oyuna katılım artacağı gibi monotonluk ta azalmış olur.

Örnek olarak : 3 adet insan rün: 1 adet cüce rün,3 adet cüce rün : 1 adet peri rün gibi.(miktarlar kurucular tarafından ayarlanabilir)
Ayrıca her rün takasında oyunculardan takasta bulundukları rün türüne göre belli oranda sikke de kesilebilir

DeletedUser295

Guest
Öneri Adı
Mobil Elvenar Uygulaması

Önerinizi Açıklayın

Elvenar oyununu sadece bilgisayarları başında oynamak istemeyen birçok oyuncu olduğunu düşünüyorum.İş hayatında toplantı sonrası elindeki tabletten veya telefondan şehrini kontrol edip,altın ve erzaklarını toplayıp,bilgi puanlarını da yatırabilmesini sağlayan bir mobil uygulaması yapılabilir.Hem Play Store, hem de App Store için hazırlanırsa,oyuna başlamak için sadece bilgisayara bağlı kalınmamış olacak.

Avantajları

Oyunun devamlılığı sağlanacak.İnsanları evlerinde sürekli bilgisayar başında tutmaktan alıkoyacak.Yeni oyuncu akışını sağlayacak.

@Berhudarol: Mobil Elvenar uygulaması zaten yapım aşamasındadır. Dolayısı ile bu önerinin iletilmesine gerek yoktur.

DeletedUser3

Guest
Bu ay için öneri sunumları son bulmuştur. Ayın sonuna kadar sunulan önerilerden en olumlu bulduğunuzu altında bulunan beğendim tuşuna tıklayarak seçebilirsiniz. Yeni önerilerinizi bir sonraki ay açılacak başlığa gönderebilirsiniz.

DeletedUser3

Guest
Bu ay için oyun yapımcıları en fazla 3 öneri kabul etmektedirler. Dolayısı ile aşağıdaki öneriler iletilmiştir:

Rün Ticareti
Misafir Irka Uygun Müzik
Taşıma Sistemi Güncellenmesi

Sonraki ay açılacak başlıkta önerilerinizi sunmaya başlayabilirsiniz. Sunacağınız öneriler daha önceki aylarda seçilen süper önerilerden farklı olmalıdır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.