• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Ağustos 2016 - Süper Öneri Sunumları

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser3

Guest
Sevgili Elfler ve İnsanlar,

Bu başlık altında paylaşımda bulunmadan önce lütfen burayı okuyunuz: Süper Öneri Sitemi!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz).
Önerinizi açıklayınız: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Unutmayın, gönderilen önerilere yorumlar yapın, olumlu veya olumsuz yönlerini sayın kısaca paylaşımcı olun böylece gerçekten tüm oyuncuların oyunda görmek istediği süper öneri ortaya çıkmış olacaktır.

Dikkat: Her öneri değerlidir ve o kişinin şahsi düşüncesini yansıtır. Önerileri değerlendirirken lütfen birbirimize karşı kırıcı olmayalım. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Elvenar Ekibi.

DeletedUser120

Guest
Öneri Başlığı: SIĞINAK

Önerinizi açıklayınız:Sığınak kıymetli eşyaların korunduğu yerdir.
Oyuna entegre ediceksek kıymetli olan kadim mucizeleri saklıyabilcegımız yer olucak.
Bilindiği gibi sehır genısletmesını elmas ile almadıgınız sürece ya bazı şeylerden fedakarlık edıceksınız ki 3-4kadim kurucaksınız.
Yada 1- 2 kadim kurup diğerlerınden faydalanamıcaksınız.
Niye bütün kadimlerden faydalanılmasın ?
Sığınak sayesınde artık butun kadimlerınızı yerleştirebilcegınız bir bölge mevcut olucak.
gelişmiş mermer çelik kalasın altında bulunucak olan Sığınak arastırmasını tamamlayıp;
sehrınızın en altta sağdaki uçurumun dıbıne sığınak yerlesmıs olucak.
Sığınaktan sonra kadimlerınızı arastırıp tamamladıgınız her kadimi buraya yerlestırıceksınız.
Peki sığınaga geçiş nasıl olucak ?
Sığınağa tıklandığı anda arastırma veya dunya harıtasına gecermıs gıbı burayada aynı geçiş gösterilicek ve karsımıza;
sehrın altını göstericek sekilde bıraz ışıklı bıraz karanlık bıraz gizemli bır yerlesım cıkıcak.
Sığınağınız küçükmü ? Büyütmek için ne yapmanız gerekiyor ?
Nasıl sehır genısletmesını arastırmalardan alıyorsak ;
Sehır genısletmelerının hemen bır altında veya bır önünde Sığınak genısletmesı arastırması olucak;
Bu sığınak geliştirmeleri cücelerın baslangıcı olan gelişmiş kaşiflere kadar düzenli yayılıcak.

Sığınagınız yeterince gösterişsiz ve karanlıkmı duruyor ?Ne yapılmalı ?
Yerleştirdiğiniz kadimlerınıze bilgi puanı bagıslayıp sevıye atlatın.
Dostlarınızdan yardım isteyip kadimlerınıze bırlıkte sevıye atlatarak sehrınızın görünmeyen yer altında bulunan sığınagı aydınlıga kavusturun.
Sığınakta bulunan bu kadar kadim oyunu kolaylastırırmı ?
Acıkcası böyle bırsey olucagını düşünmüyorum.
Kendım oyunun basından berı oynuyorum daha doğru düzgün 2 tane kadimim mevcut oda rünlerı hazır olup kurmadıgım.
Olduda hepsını kurdun 1.sevıye zaten normal bır etkisi olucak.
Bunların sevıyelerı artana kadar zaten belli zaman dilimi geçicekki oyunda yüksek puanda olan oyuncuların bile son sevıyelerı gelmiş değil kadimde.
Herkes kendısıne göre kadımını seçer deyip bu onerıden sıyrılmak olmaz.
Senin neyın eksıkse o kadimi kur demeklede olmaz.
Öneriye olumlu yaklasırsak bellı zaman sonra gelicek arastırma ağaçlarına ne gibi faydası olur düşüncesıyle bakılmalı.
Bu kadar kadimi kursak herkes cok rahat oynar dusuncesıde olmamalı
Yada yapı taslarını bozar elmas harcayanla harcamayan arasında fark olusur denmemeli.
Neden dersenız 1. ile benım aramda uçurum kadar fark var
Ama oyunda savas cemberı kendı etrafında Player vs Player olmadıgı ıcın.
Ben her zaman diyorum ne yapılırsa yapılsın oyuncular arası rekabet olmadıgı sürece en yüksek puanlı oyuncuyla benım hesabımı aynı gözle görüyorum.(Bunu detaylıca acıklarım karsıt bır gorus olursa )

Sağlayabileceği faydalar neler:
Sığınağa kurulan kadimler öncelikle sehrımızden cıkıcagı için sehrımızde boşluklar meydana gelicek böylece;
Daha çok konut,kültür veya üretim imalathaneleri kurabilicez.
2-3 Kadim kurmak yerıne butun kadimleri görmüş olup hepsının ne kadar katkı sağladıgına şahıtlık etmiş olucaz ki
Bizi hangı kadim bınasını kurmak ıcın düşündürmeye yol acmıcak.
Yeni gelicek arastırma ağaçlarına böylece yer acılmıs olucakki gıdım gıdım sağa sola bınalar kaydırmak yerıne bellı bır bosluk burakarak hazırlanmıs olucaz.
Sevıyeler arttıkca faydasını sehrımızde daha cok görebilcez.
Kısıtlanmıs kadımdense bütünlesmıs kadimlerle sehırımızı kalkındırmak daha kolay olucak.
Bütün kadimlerı yerlestırmek ıcın uğrasırken ;
Rün aramaya cıkıcaz ve böylece asker dha cok basıp daha cok bölge acıcaz.
Veya pazarlık ıcın daha cok üretime baslıcaz.

Oyuna entegre acısından zor olurmu bilemem ama;
Arastırma agacına sığınak eklencek.
Sığınagı genısletmek adına arastırma ağacına belli aralıklarla sığınak genısletmesı eklencek
Sığınaga geçiş için ise belli bir yerleşim alanı yapılcak.

İlk öneride benden olsun :)

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Öneriniz çok güzel ama bu biraz "Envanter" misali olmuş ki daha önce yaptığım önerilerden biriydi ona benziyor. İnşallah böyle bir özellik eklenir ama şunu da belirtmek istiyorum. Oyunun ilk zamanlarda muhteşem öneriler yapılırdı ki onalr bile gelmedi. Oyuncular açısından çok faydalı ve oyunu eğlenceli hale getirilecek öneriler de yapıldı onlar yapılacak bile olsa eminim birkaç yıl daha gelmez.
Sizinki de kabul görürse eminim çok uzun zaman alacak.
Benim gönlüm hemen çalışmalara başlanması ile ilgili tabi öneriniz için. Ama işler hemen ilerleseydi, öneriler hemen yapılsaydı emin olun sizinki de kısa sürede oyuna dahil olurdu.
Önerinizi için teşekkür ederim güzel fikir, aklınıza fikrinize sağlık.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Bu öneri gerek oyunun ilk aşamalarında tarafımdan gerek yabancı sunucularda farklı oyunculardan daha sonraları iletilmiştir fakat, teknik olarak yapımı uzun zaman alacağı ve yapıldığında da oyuncu performansını olumsuz yönde etkileyeceği saptandığından bu gibi önerilere olumlu cevap gelmiyor ne yazık ki.

DeletedUser11

Guest
Bu öneri gerek oyunun ilk aşamalarında tarafımdan gerek yabancı sunucularda farklı oyunculardan daha sonraları iletilmiştir fakat, teknik olarak yapımı uzun zaman alacağı ve yapıldığında da oyuncu performansını olumsuz yönde etkileyeceği saptandığından bu gibi önerilere olumlu cevap gelmiyor ne yazık ki.
Merhabalar,

Bu konuda şöyle düşünüyorum.
Yapımı kısa ama etkisi güçlü olmayan şeyleirn oyuna getirilmesi yerine, yapımı uzun süren ama etkili şeylerin oyuna getirilmesi daha doğru değil mi?
Ya da ekibin genişletilmesi ve ikisinin aynı anda yürümesi mümkün değil mi?
Bu sadece bir düşünce. :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Bu konuda şöyle düşünüyorum.
Yapımı kısa ama etkisi güçlü olmayan şeyleirn oyuna getirilmesi yerine, yapımı uzun süren ama etkili şeylerin oyuna getirilmesi daha doğru değil mi?
Ya da ekibin genişletilmesi ve ikisinin aynı anda yürümesi mümkün değil mi?
Bu sadece bir düşünce. :)

İyi Forumlar
MisteR

Bu zaten böyle MisteR. Orklar mesela büyük bir güncelleme onunla ayrı bir ekip ilgilenmişti. Sonra ki gelecek olan ırk ile ilgileniyorlar şu an. Onun haricinde başka büyük işlerle de ilgilenen bir ekip var bu hafta duyurusunu alacaksınız. Fakat bazı önerilerin yapımı nereseyse yeni bir oyun yapmak kadar zahmetli. Bu yüzden daha pratik öneriler bekliyoruz. Örnek: Tek tuşla tüm verdiğiniz tekliflerin silinmesi.
Pratik ve kısa zamanda yapılabilir öneridir. Bunun gibi pek çok fikrinizin olduğuna eminiz. Tabii ki kapsamlı öneriler de sunabilirsiniz ama çok aşırı olmasın :)

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Düşünüp buluruz elbet bir öneri.
Yapım aşamasının arka planını bilmediğimizden bizlere kolay gibi geliyor bir isteğimizin yapılması lâkin sizin anlatımınız her şeyi bizlere layıkıyla aktarıyor ya da en azından ben kendi adıma konuşayım, anlıyorum zahmetini çalışmarın. Teşekkür ederim.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser

Guest
Öneri başlığı : Etkinliklerin sadeleştirilmesi

Önerinizi açıklayınız : Yaz gündönümü etkinliği ile etkinliğe bağlı olarak iki seri görev geldi. Fakat zaten oyun içi günlük görev ve ilerlenebilir görevler var. Etkinliğe bağlı iki yeni görev akışının gelmesi ile bir çok görev akışı oluştu buda bence oyunda karmaşaya neden oluyor. Her etkinlikte etkinliğe özel bölgeler oluşturulmalı bu bölgelerde etkinlik süresince kullanıma açılmalı ve bu bölgelerde yapılan savaş veya yapı kurma veya daha değişik fikirler ile puanlar elde edilmeli elde edilen puanlar ile kişi tercihine göre sandık açabilmeli sandıklar içerdiği ödüller bakımından çok çeşitli olabilir . Bu bölgeler ortak kullanım alanı olacağı için etkinliğe katılan oyuncuların başarıları toplamı ile etkinliğe katılan bütün üyeler ödül alabilmeli. Hatta en yüksek puan yapan dünyaya özel ödüllerde verilebilir.

Sağlayabileceği faydalar neler : Karmaşanın azalması. Bireysel performans dışında ayrıca oyun dünyasının ortak hareket etmesi ile elde edilecek ödüller. Dünyalar arası rekabetin getirdiği eğlence.

DeletedUser

Guest
Öneri başlığı : Büyü ticareti

Önerinizi açıklayınız : Şu anda 4 çeşit büyü oyunda mevcut. Fakat oyuncudan oyuncuya ağırlıklı olarak kullanılan büyü tipi farklılık gösteriyor. Bazı oyuncuların kullanmadığı veya az kullandığı büyü tipleri ellerinde birikiyor. İşte bu kullanılmayan birikmiş büyülerinde ticareti yapılabilsin aynı malzeme ticareti gibi oyuncular arası. Oyun yapımcıları büyülerin özelliğine göre oran koysun ve oyuncular buna göre ellerindeki büyülerin ticaretini yapabilsinler.

Sağlayabileceği faydalar neler : Büyülerin maksimum verimle kullanılması. Ticaret de çeşitlilik oluşması fakat bu çeşitlilik yapılan düzenleme ile karmaşaya dönüşmemeli oyunu daha zevkli hale getirmelidir.

DeletedUser519

Guest
Öneri Başlığı: Şehirdeki binaların envantere taşınabilmesi

Önerinizi Açıklayınız: Envanterdeki yapılar bölümü daha etkin bir şekilde kullanılabilir. Mesela şehrimizdeki binaların yerlerini değiştirirken gerekli olan alan her zaman elimizde olmayabiliyor. Binaları satmak ve taşımak bölümüne bir tuş ekleyerek envantere koy seçeneği bulunursa, binaları satmadan da şehrimizden kaldırma imkanımız olur. Bu binalar tekrar kurulurken yapının orjinal kurulma süresine göre süreler belirlenerek çok daha kısa bir zamanda kullanıma hazır olabilir. Mesela 1 saatte kurulan bir bina envanterden alınırken 10 saniyede, 20 saatte kurulan bir bina envanterden alınırken 10 dakikada kurulması şeklinde olabilir. Tüm binalar için yapılamasa bile en azından kültür binalarını bu şekilde taşıyabilirsek, sattıktan sonra pişman olup tekrar aynı binayı kurmak için kaynaklarımızı ve zamanımızı boşa harcamamış oluruz.

Sağlayabileceği Faydalar Neler: Binaları envantere taşıyarak açtığımız alanda çok daha kısa sürede şehrimizin düzenini değiştirebiliriz. Elimizdeki kaynakları yap-sat-tekrar yap şeklinde harcamamış oluruz. Belirli görevler için inşa edilmesi gereken binaları yer sıkıntısı yüzünden kuramayıp diğer binalardan satmak veya yeni bir genişletme açana kadar beklemek yerine bazı binaları envantere koyup inşaata hemen başlayabiliriz. Daha sonra bu binaları envanterden alıp kurarak kısa sürede kullanmaya başlayabiliriz. Böylece oyuncularda boşuna zaman kaybetme duygusu oluşmaz ve oyun daha büyük bir zevkle oynanabilir.

DeletedUser

Guest
Öneri Başlığı : 3 saatte bir ürün veren kadim mucizeler

Önerinizi Açıklayınız : 3 saatte bir ürün veren kadim mucizelerin (altın uçurum, bereket kuleleri gibi) 3 saat ile sınırlı olması nedeniyle sık sık oyuna giremeyenler bu kadim mucizelerin bu özelliklerinden faydalansalar bile verimli olmuyor. Bunun yerine 3 saat değil de 9-12 saat gibi bir süre olsa miktarda buna orantılı olarak artırılsa bu kadim mucizelerden maksimum fayda sağlanabilir.

Sağlayabileceği Faydalar Neler : Kadim mucizenin 3 saatte verdiği malzeme ile ilgili maksimum verimin sağlanması. Bu tür kadim mucizelerin şehre kurulma sayısının artırılması.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser3

Guest
Bu ay seçtiğimiz süper öneri:

Öneri başlığı : Büyü ticareti

Önerinizi açıklayınız : Şu anda 4 çeşit büyü oyunda mevcut. Fakat oyuncudan oyuncuya ağırlıklı olarak kullanılan büyü tipi farklılık gösteriyor. Bazı oyuncuların kullanmadığı veya az kullandığı büyü tipleri ellerinde birikiyor. İşte bu kullanılmayan birikmiş büyülerinde ticareti yapılabilsin aynı malzeme ticareti gibi oyuncular arası. Oyun yapımcıları büyülerin özelliğine göre oran koysun ve oyuncular buna göre ellerindeki büyülerin ticaretini yapabilsinler.

Sağlayabileceği faydalar neler : Büyülerin maksimum verimle kullanılması. Ticaret de çeşitlilik oluşması fakat bu çeşitlilik yapılan düzenleme ile karmaşaya dönüşmemeli oyunu daha zevkli hale getirmelidir.

Gönderen: byfani

Sonraki ay için önerilerinizi sunmaya başlayabilirsiniz. Sunacağınız öneriler daha önceki aylarda seçilen süper önerilerden farklı olmalıdır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.