• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Anka'nın Dirilişi

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Baş Büyücü: @olta42

lZJn3J.jpg

Her şeyden önce şunu belirtmek isterim ki bu yoldaşlığın amacı hepimiz için bu oyunu oynanabilir hâle getirmektir. Bu sebeple, günde sadece bir kaç dakika ayırarak herkesin yerine getirmesi gereken bir kaç yükümlülük vardır. Bu sayede hepimiz oyunun bize sunduğu fırsatların tamamından yararlanıp rahat, eğlenceli ve hızlı bir şekilde oyunumuzu oynayabiliriz. Hız ve rahatlık konusunda ben bizzat, tüm bildiklerimi sizlerle hiç sıkılmadan paylaşacağım. Bunun için de ayrıca hazırlamış olduğum bir rehberin linki aşağıda yer almakta. Oyuna yeni başlamış olan/olmayan herkes yoldaşlığa katılmakta özgürdür.

Bu yoldaşlıkta bulunan herkesin günde bir kaç dakika ayırarak yerine getirmesi gereken yükümlülükler:

• Herkes sadece kendi bonuslu malı olan imalathanelerden kurmak zorundadır. (Çünkü hem sizin hem yoldaşlıktakilerin oyunu rahat oynayabilmesi için bu tek yoldur. Bonuslu mallarınızın hangileri olduğunu öğrenmek için Büyük Salon'unuza tıklayıp Kalıntılar sekmesine gelebilirsiniz. Orada, toplamda üç adet PARLAK mal ikonu göreceksiniz. Onlar sizin bonuslu mallarınızdır.)
  • Herkes, yoldaşlıkta bulunan diğer oyunculara her gün komşu yardımı yapmak zorundadır. Oyuncu şehir isminde nerelere yardım istediğini belirtmişse, yardımı yapan oyuncu buna uymakla yükümlüdür. Bir mazeret varsa lütfen önceden benimle paylaşınız. (Komşu yardımları ile ilgili her türlü şikayeti vs. bana bildirebilirsiniz. Bu konu ile özellikle ilgilenecektir.)
  • Turnuvalara herkes kendilerini zorlamadan katılmak zorundadır. (Çok az bir emek ile her hafta hepimiz yüzlerce BP (Bilgi Puanı) kazanabilir ve Kadim Mucizelerimizi geliştirebilir, geliştirmek için gerekli olan ve toplanması çok zor olan Rünlerden kazanabiliriz. Oyunda sadece Elmas satın alarak yapılabilecek şeyleri Turnuva sayesinde her hafta bedavadan kazanabiliriz. İyi bir yoldaşlığı sıradan yoldaşlıklardan ayıran tek şey budur.)
Yukarıda belirttiğim hususların dışında hepimizin menfaatine olacak bir diğer şey ise Tüccar kullanımı. Her birimiz oyun boyunca sık sık diğerimizin ürettiği mallara muhtaç kalacağız ve bu ihtiyacımızı Tüccar vasıtasıyla karşılayabileceğiz. Yani yukarıdaki kurallara yazmamış olsam da Elvenar'da hayatta kalabilmek için hepimiz Tüccar'ı aktif olarak kullanmak zorundayız. Bonuslu malınızdan üreten imalathanelerden en azından 2 tane kurarak ihtiyacınız olan tüm malı üretebilirsiniz. Ancak çok dikkatli kullanmanız gerekir. 2'den fazla kurarsanız tüm ihtiyaçlarınızı rahatça karşılarsınız, üstüne bir de elinizde bu mallardan birikmeye başlar. İşte bu biriken malları kullanarak Tüccar'da teklifler oluşturmalı ve aynı değerde diğer mallardan istemelisiniz ki HEPİMİZ oyunumuzu takılmadan oynayabilelim.

Tüm bunların dışında; oyun, ihtiyacımız olan her şeyi bize ihtiyacımız olduğunda verecek şekilde tasarlanmış. Puan hiçbir şey farkettirmiyor. Yukarıda yazılanlar uygulandığı sürece 1.000.000 puandaki yoldaşlık da aynı kazanıyor, 100.000 puandaki yoldaşlık da. Buna turnuvalar da, geri kalan her şey de dahil.

Düşük puanda olan, yüksek puanda olan; oyuna para harcayan, harcamayan; multi hesap kulanan, kullanmayan; yaşı küçük olan, olmayan; vatanı Türkiye olan, olmayan herkes bu yoldaşlığa katılmakta özgürdür. Dileyen, dilediği zaman çıkıp tekrardan geri gelebilir. Yoldaşlığın kapıları, yoldaşlık dolana kadar herkese açık olacaktır. Yoldaşlıkta hoş karşılanmayacak kimseler, sadece huzursuzluk çıkartacak kimselerdir. En başta da belirttiğim gibi bu yoldaşlığın amacı; herkes için oyunu oynanabilir bir hâle getirmektir. Yukarıdaki yükümlülükleri yerine getiren herkes bu yoldaşlıkta dilediğince kalabilir.

Rehber: https://docs.google.com/document/d/1q-NTQ9VwMUvsjqwWUuxh1gFtY9PdRU1gMF8dvSnC-gE/edit?usp=sharing

Son düzenleme:

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Teşekkürler. ♥

Oyunu rahat rahat oynayabileceğimiz kadar insan gelse yeter bana. Bir şeyler başarmaktansa huzurlu bir şekilde oyunuma bakmak istiyorum. Yoldaşlığa birileri gelene kadar oyuna ara vermiş gibi bir şey olacağım. :)

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Oradan hiç hoş ayrılmamıştık (Meibo & ben), tekrar katılmak istediğim bir yoldaşlık değil. Düşüncen için teşekkür ederim.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Hazırlıksız olarak girdiğimiz ilk turnuvamızdan aldığımız sonuç bu (ekteki görsellerde). Çoğu kişi oyunda daha yeni olmasına rağmen inanılmaz performans gösterdi. Bu 10 kişi ile 8 sandık açılır biraz çaba gösterilirse. 10 sandık için ise daha fazla yoldaşa ihtiyacımız var. Turnuvalara özen gösteririm, her gün şehir ismine göre komşu yardımı yaparım diyorsanız buyrun gelin.

Nasıl turnuvada başarılı olunacağını bilmiyorsanız biz size her turnuvada %100 işe yarayan bir kaç bilgi veririz. Siz yeter ki istekli olun, komşu yardımlarına ve turnuvaya özen gösterin. Bu özelliklere sahip olduğunuz sürece puanınızın bir önemi yok.

Ben şahsen günde 3-4 defa oyuna giriyorum, her girişimde bir dakika harcayıp oyundan çıkıyorum. Yani günde en fazla 4-5 dakikayı buluyor. Turnuva zamanları en fazla günde 10 dakika harcıyorum. Sizden de daha fazlasını istemiyoruz. Ancak daha azını da istemiyoruz. Turnuvalara özen gösteririm, her gün şehir ismine göre komşu yardımı yaparım diyorsanız buyrun gelin.

Eklentiler

• Turnuva Son_1.jpg
    Turnuva Son_1.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 70
  • Turnuva Son_2.jpg
    Turnuva Son_2.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 73

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Turnuvaya katılacak yaklaşık 15 kişiye daha ihtiyacımız var. Mevcut 8-10 kişi ile de yine durum bu; 7 sandık.

Y6nn0j.jpg

Bu mesajları görüp de gelmek istiyor; fakat yoldaşlıktan çıkmakta tereddüt ediyorsanız eğer çıkın gitsin. :p

10. sandığı açmaya 21.000 puandan az kalıyor her hafta. Aramıza bugün katılan birisi sayesinde, tahminlerime göre önümüzdeki turnuvada 15k - 18k arası bir puana ihtiyacımız kalacak. Yani turnuvada 2000 puan yapacak 7-8 kişi daha yoldaşlığa katılırsa her hafta 10 Sandık garanti. O yüzden tereddüt etmeyin, gelin arkadaşlar. İlk sıradaki yoldaşlık hariç hiçbir yoldaşlıkta doğru düzgün Komşu Yardımı olmadığını, Turnuvalara katılım olmadığını biliyorum. O yoldaşlıkların her birinde birer ikişer Turnuvacı kişiler olduğunu da biliyorum. Çağrım sizlere. C'mon! İki Turnuvacı katılsa yoldaşlığa, 8. sandık açılabilir. Sonrasında 3 kişi daha gelse eder 9 sandık. Toplayın cesaretinizi! :D Bir adım atın.

Turnuvada 2000 puan ise puanınız çok düşük olsa bile çocuk oyuncağı. Yeter ki doğru askerleri üretin. Sadece askerle bile 2000 puana ulaşılması kolay. "icaurs1" de bunun en güzel örneği. Aktif biriyseniz de ne yapacağınızı bilmiyorsanız gelin, konuşur anlatırız. Ben sıkılmam öğretmekten.

Son düzenleme:

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Ben bu haftaki turnuvaya düzgün katılamadım, 6* yapamadım; ama ona rağmen aramıza yeni katılan arkadaşların da katkılarıyla diğer arkadaşlarımız da uğraşmışlar, 8. sandığı açmışlar. Yani tahminen haftaya 15bin puandan da az bir ihtiyacımız kalacak. Turnuvaya katılım yapacak arkadaşlar, buyurun gelin ve beraber kolayca şu 10. sandığı açalım.

ZXg33a.jpg