• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Aralık 2017 - Süper Öneri Sunumları

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
Ba%C5%9Fvuru.png

ARALIK 2017 - SÜPER ÖNERİ SUNUMLARI

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Her ay için özel olarak açtığımız bu öneri konularının altına ay sonuna kadar yani konu kapatılmadan yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneriler oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak çok karışık özellikli öneriler olmamalıdır.
Not: Lütfen önerilerinizi aşağıdaki şablona uygun olarak yapınız. Elmas fiyatları ile ilgili öneriler kabul edilmemektedir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz.).
Önerinizi açıklayınız: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız.).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız.).​

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ThreadFoot.png
Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser858

Guest
Öneri başlığım: Etkinliklerin zorluk düzeyi.

Öneri Açıklamam: Etkinliklerin daha kolay olması gerektiğini düşünüyorum. Bu oyuna yeni başlamış biri olarak etkinlikler beni ve yeni kurulan yoldaşlığımı zorluyor. Her yoldaşlığın ve her oyuncunun aynı düzeyde olmadığını da biliyoruz. Etkinliklerin daha kolay olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi bu kolaylık kimi oyuncular için orta düzeyde iyi, kimileri için harika olurdu. Bunu ortadan kaldırmak için; Sıralama yada puan aralıklarına göre görevler kolaylık düzeyi açısından değişebilir. (Oyuncuya özel görevler değil. Oyuncuların puan aralıklarına göre görevler değişmeli.) Ancak herkeste sonuç aynı yere varmalı. Tabi bu benim düşüncem. Belki zaten böyle bir şey vardır ben bilmiyorumdur ama yine de yazıya dökmek istedim.

Sağlayabileceği yararlar: Etkinliklere katılım daha çok artar. Herkes kendi seviyesinde yarıştığından adaletli olur. Yoldaşlıklar da kendi seviyesinde yarıştığından yine adaletli olur. Herkesin yolu aynı sona çıkınca yine adaletli olur.

DeletedUser700

Guest
Öneri Başlığı: Ödül kazandıran görev çubukları

Ödül kazandıran görev çubuğu hep ileri gidiyor geri gitmiyor..görevleri etkin kullanan biri olarak o anki oyun pozisyonuma uygun görevleri bulmak için hep ileri atlama yapıp bazen 2 - 3 kere döngü yaptığım oluyor..bu yüzden zaman kaybı yaşıyorum ve ayrıca sıkılıyorum bu görev kutucukları geride gidebilse çok iyi olur

Sağlayabileceği faydalar ise zaman kazanımı ve daha keyifli olması
teşekkürler

DeletedUser295

Guest
Öneri Adı:Tıklanabilir Link Özelliği

Önerinizi Açıklayınız:Lonca içi sohbetlerde ve toplu mesajlarda youtube videoları,site sayfaları istenebiliyor ve bunu gönderirken bağlantıyı kopyalamak mümkün olmuyor.Kolaylık sağlaması açısından lonca sohbetine ve toplu mesajlarda bu tür adresler eklendiğinde otomatik olarak tıklanabilir link şeklinde gönderilme özelliğinin eklenmesi.

Avantajlar:Lonca sohbetinin daha efektif kullanılması sağlanacak.Belli önerilerde bulunulmak için sadece metin değil,görsellerden ve videolardan da yararlanılma imkanı olacak.Aynı zamanda Forumun da yükünü bir miktar hafifletecektir diye düşünüyorum.

DeletedUser497

Guest
Öneri : 1 - Etkinlikler seviyelere göre farklılık göstermeli.Çünki seviye olarak geride olan oyuncular çok zorlanıyor ve etkinlikleri yapamıyor.2 - Şehirlerde mevcut olan yapılar sağa , sola yada aşağı şekilde yön değiştirebilmeli.Bunun için bir yön değiştirme çubuğu eklenmeli.3 - Şehir düzenlemelerinin daha kolay yapılabilmesi için oyuncular arazi alımını bekleyip şehir düzenlemelerini yapmaya çalışıyorlar.Buda epey zaman alıyor.Bu durumun ortadan kalkması için bir yada birkaç yapının kaldırılıp oluşturulacak ceplere konulabilmesi gerekli.Bu cepler etkinliklerde ve görevlerde çok faydalı olacak.Zira etkinliklerde oyuncular çok sayıda imalathaneler yada atölyeler kurmak durumunda kalıyorlar.Hele hele seviye olarak geride olan arkadaşlarımız görevleri sırf bu yüzden yapamıyorlar.4 - Dünya Haritasında bir arazi alımı süresi çok uzun.50 küsür saat 1 arazi alımı için bekleniyor.Buda çok sıkıcı oluyor.Bu yüzden oyunu bırakanlar az sayıda değil...

DeletedUser919

Guest
Öneri : 1 - Etkinlikler seviyelere göre farklılık göstermeli.Çünki seviye olarak geride olan oyuncular çok zorlanıyor ve etkinlikleri yapamıyor.2 - Şehirlerde mevcut olan yapılar sağa , sola yada aşağı şekilde yön değiştirebilmeli.Bunun için bir yön değiştirme çubuğu eklenmeli.3 - Şehir düzenlemelerinin daha kolay yapılabilmesi için oyuncular arazi alımını bekleyip şehir düzenlemelerini yapmaya çalışıyorlar.Buda epey zaman alıyor.Bu durumun ortadan kalkması için bir yada birkaç yapının kaldırılıp oluşturulacak ceplere konulabilmesi gerekli.Bu cepler etkinliklerde ve görevlerde çok faydalı olacak.Zira etkinliklerde oyuncular çok sayıda imalathaneler yada atölyeler kurmak durumunda kalıyorlar.Hele hele seviye olarak geride olan arkadaşlarımız görevleri sırf bu yüzden yapamıyorlar.4 - Dünya Haritasında bir arazi alımı süresi çok uzun.50 küsür saat 1 arazi alımı için bekleniyor.Buda çok sıkıcı oluyor.Bu yüzden oyunu bırakanlar az sayıda değil...
Merhaba inspector,

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
Ancak öneri taslağını kullanırsanız daha iyi ve anlaşılır olacaktır. Taslağı kullanarak dilediğiniz kadar öneride bulunabilirsiniz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser948

Guest
Elvenar bölgelerinde ilerlemeler kaydeden oyunculara teklifler sunulurken kısa kısa tarih bilgileri verilsin. geçmiş asırlarda yaşayan insanların bilgi, kültürleri yaşayış tarzları ilerleme stratejilerini öğrenen oyuncular öğrenme arzusuyla daha planlı çalışacaklar ve günümüz teknolojilerinin ve değerlerine daha iyi farkındalık kapasitelerini arttıracaktır . Geçmişini birmeyen bir toplum geleceğe emin adımlarla ilerlemekte geç kalır

DeletedUser919

Guest
Elvenar bölgelerinde ilerlemeler kaydeden oyunculara teklifler sunulurken kısa kısa tarih bilgileri verilsin. geçmiş asırlarda yaşayan insanların bilgi, kültürleri yaşayış tarzları ilerleme stratejilerini öğrenen oyuncular öğrenme arzusuyla daha planlı çalışacaklar ve günümüz teknolojilerinin ve değerlerine daha iyi farkındalık kapasitelerini arttıracaktır . Geçmişini birmeyen bir toplum geleceğe emin adımlarla ilerlemekte geç kalır
Merhaba ekremces,

Öneriniz için teşekkür ederiz.
Önerinizi taslağa uygun bir biçimde sunarsanız daha açıklayıcı olacaktır.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser295

Guest
Öneri Adı:Şehir Düzeni Bonusları

Önerinizi Açıklayın:Oyuncuların çoğunda(ben de dahil) aynı tür binalar yan yana getirilerek şehir düzenleri kurulmaya çalışılıyor.Oysa ki bu bir şehirleşmeden çok aynı tip ürünleri raflara belli düzende dizmek gibi bir şey.Oysa şehirlerde evlerin değerini,merkeze yakınlık ve birçok etken belirliyor.O nedenle buna dikkat edilerek belli binalar yan yana geldiğinde bonus özellikler gelebilir.

Örnek vermek gerekirse:
1)Konutlar simetrik sırayla ve etraflarında başka konutlar varken dizildiğinde herhangi bir bonus vermezken,kültür binasına yakın konumlandırıldığında ek mutluluk ve sikke artışı verebilir.
2)Konutu bu kez salona yakın yere kurduğumuzda,evin getirdiği nüfusa ek nüfus gelebilir.
3)İmalathaneleri kültür binalarına yakın kurduğumuzda üretim sürelerini kısaltabilir.
4)İmalathane salona yakın kurulduğunda bu kez süresi sabit kalıp,üretim miktarı artabilir.

Bunun gibi birçok örnek verilebilir ve daha farklı özellikler de eklenebilir.

Avantajı Neler?
1)Özgün şehirler görme ihtimalimiz artacak.
2)Oyuncular benimsedikleri oyun tarzını daha iyi yansıtma imkanı bulacak.
3)Oyun yönetimi de oyuncuların daha çok nelere odaklandıklarına bakarak,yeni aylar için getireceği özellikleri daha etkili belirleyebilecekler.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Öneri Adı:Şehir Düzeni Bonusları

Önerinizi Açıklayın:Oyuncuların çoğunda(ben de dahil) aynı tür binalar yan yana getirilerek şehir düzenleri kurulmaya çalışılıyor.Oysa ki bu bir şehirleşmeden çok aynı tip ürünleri raflara belli düzende dizmek gibi bir şey.Oysa şehirlerde evlerin değerini,merkeze yakınlık ve birçok etken belirliyor.O nedenle buna dikkat edilerek belli binalar yan yana geldiğinde bonus özellikler gelebilir.

Örnek vermek gerekirse:
1)Konutlar simetrik sırayla ve etraflarında başka konutlar varken dizildiğinde herhangi bir bonus vermezken,kültür binasına yakın konumlandırıldığında ek mutluluk ve sikke artışı verebilir.
2)Konutu bu kez salona yakın yere kurduğumuzda,evin getirdiği nüfusa ek nüfus gelebilir.
3)İmalathaneleri kültür binalarına yakın kurduğumuzda üretim sürelerini kısaltabilir.
4)İmalathane salona yakın kurulduğunda bu kez süresi sabit kalıp,üretim miktarı artabilir.

Bunun gibi birçok örnek verilebilir ve daha farklı özellikler de eklenebilir.

Avantajı Neler?
1)Özgün şehirler görme ihtimalimiz artacak.
2)Oyuncular benimsedikleri oyun tarzını daha iyi yansıtma imkanı bulacak.
3)Oyun yönetimi de oyuncuların daha çok nelere odaklandıklarına bakarak,yeni aylar için getireceği özellikleri daha etkili belirleyebilecekler.

Bu süper olurdu işte. Hem de çok güzel şekilde detay vermiş Dreyar, oyun ekibinin fikir konusunda yaşayacağı sıkıntıları azaltmış olur bayağı. Ben de sonunda farkımı daha çok ortaya koyabilirim bu şekilde. Şu anki oyun stilim görülmemiş bir şey olduğu için çok tepki alıyorum, tepkiler giderek şiddetleniyor. İnsanlar anlamıyormuş stilimi. Dreyar'ın bu önerisiyle daha da anlaşılmaz bir hâle gelip daha da zevk alabilirim oyundan. :D

DeletedUser966

Guest
ŞİKAYET alan yetersizliği

AÇIKLAMA : kültür veren nesneler çok fazla sayıda elimizdeki nesneleri yerleştirip kültürü artırmak istediğimizde maalesef diğer binalar için gerekli alan kalmıyor bu nedenle daha az nüfus ve daha az sikke elde ediyoruz. normal bınaları kuruncada bu sefer kültür seviyesı düşüyor ve bu da hem daha az üretim daha az sikke daha az erzak alan sıkıntısından dolayı ortalama b, şekilde rutın ve can sıkıntısı oluyor

ÖNERİ : aynı türden kültür yapılarını üst üste koyabılme yani sankı bırı diğerinin geliştirmesıymiş gibi bunun da belli bi seviyesi olmak kaydıyla 10 20 25 gibi nasıl bınalar belı bı sevıyeye geliyorsa aynen misalen 10 tane ışıklı direği üst üste tek bi kareye koymak gibi bu da 10*21:210 tek karede maksimum 25 dersek 21*25: 525 eder ama bu kültürü ışıklı d. elde etmek için 25 karelık alan kullanmamız gerekecek

ŞİKAYET : KISAYOLLAR

açıklama:bize yardım eden komşularımıza yardım edebilmek için her seferinde şehirimize gelip ilgili yeri açıp yardım eden arkadaşın ismini yada işareti tıklayıp gidip yardım edip yıne geri dönmek çok zaman alıyor

ÖNERİ : halbuki daha o arkadaşın şehrındeyken yardımı yaptıktan sonra hemen yardım eden arkadaşları görüp ismine tıklayabileceğimiz bir buton olsa arkadaslara yardım ederken sıkılmayacagız ben çoğu zaman zorlanarak yapıyorum yardımı

TheMeibo

Tecrübeli Üye

AÇIKLAMA : kültür veren nesneler çok fazla sayıda elimizdeki nesneleri yerleştirip kültürü artırmak istediğimizde maalesef diğer binalar için gerekli alan kalmıyor bu nedenle daha az nüfus ve daha az sikke elde ediyoruz. normal bınaları kuruncada bu sefer kültür seviyesı düşüyor ve bu da hem daha az üretim daha az sikke daha az erzak alan sıkıntısından dolayı ortalama b, şekilde rutın ve can sıkıntısı oluyor

ÖNERİ : aynı türden kültür yapılarını üst üste koyabılme yani sankı bırı diğerinin geliştirmesıymiş gibi bunun da belli bi seviyesi olmak kaydıyla 10 20 25 gibi nasıl bınalar belı bı sevıyeye geliyorsa aynen misalen 10 tane ışıklı direği üst üste tek bi kareye koymak gibi bu da 10*21:210 tek karede maksimum 25 dersek 21*25: 525 eder ama bu kültürü ışıklı d. elde etmek için 25 karelık alan kullanmamız gerekecek

açıklama:bize yardım eden komşularımıza yardım edebilmek için her seferinde şehirimize gelip ilgili yeri açıp yardım eden arkadaşın ismini yada işareti tıklayıp gidip yardım edip yıne geri dönmek çok zaman alıyor

ÖNERİ : halbuki daha o arkadaşın şehrındeyken yardımı yaptıktan sonra hemen yardım eden arkadaşları görüp ismine tıklayabileceğimiz bir buton olsa arkadaslara yardım ederken sıkılmayacagız ben çoğu zaman zorlanarak yapıyorum yardımı

@mustafaashan1223 Ben ise şiddetle bu önerine karşı çıkıyorum.

Yanlış anlaşılma olmasın tabi. Senin bu önerinin zaten kabul edilme olasılığı %0. Öyle; çünkü sen Elvenar'ı Elvenar yapan şeylerin değişmesini istemişsin. Bu oyunun amacı zaten insanları zora sokmak, düşündürmek, zor kararlar vermelerini sağlamak. Bir de içini rahatlatır mı bilmiyorum ama ben hiiiç alan sıkıntısı çekmedim şu ana kadar. Cücelerin sonlarına yaklaşmış bulunmaktayım. Alan sıkıntısını bırak alan fazlalığım var. Şehir Genişletmesi teknolojilerini araştırmadan devam ediyorum oyuna şu an.

Şehrine bir göz attım şimdi, sıkıntının nedeni çok açık. Sadece o Gezici Tüccarları silsen sorunun düzelecek zaten. Ondan sonra "Yüce İnsanların Tahtları"nı kurmuşsun mesela, o sıralama puanı dışında hiçbir işe yaramıyor ve sıralama puanı için bile kurulmaya değmez. Ha yeni gelecek ELEMENTALLER çağının her şeyini bitirirsin oyunda yapacak bir şeyin kalmaz, biriken BP lerinle durmadan Kadim Mucizeleri geliştirirsin işte o zaman bir işe yaramaya başlar. Ondan da sonra mesela "Barones Estrella" yapılarından kurmuşsun. Onlar başlı başına yer sıkıntısı yaratan yapılar zaten.

Sadece yukarıdaki paragrafta yazdığım şeyleri silsen bile yer sıkıntının geçeceğini düşünüyorum ben. Tam tersine yer fazlalığı bile yaşayabilirsin belki.

Son düzenleme:

DeletedUser919

Guest

Merhaba mustafaashan1223,

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
Şikâyetlerinizi raporlarımıza ekleyeceğiz. Önerilerinizi yukarıdaki taslağa uygun bir biçimde gönderebilirseniz daha anlaşılır olacaktır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Başlık: Eğitim alanı ve Paralı asker kampı için eğitim hızı arttıran Kadim mucize binalar.

Öneri : Turnuvalar oyuna eklediğinde asker üretimi de oyunda önem kazandırdı. Kışla nın eğitim hızını arttıran bir Kadim binası oyunda mevcut, Fırtınalı İğneler bu işi görüyor, fakat oyuna sonradan eklenen askeri binalar için , Eğitim alanı ve Paralı asker kampı için eğitim hızı arttıran bir bina yok, bu çok büyük bir eksiklik. Oyuna yeni Kadim bina eklemek imkanı yoksa mevcut Kadim binalara bu özellik eklenebilir, mesele asker ile alakalı olan Kurnaz Mantarlar Tapınağı ve Kurbağalar Tapınağı.

Faydalar: Turnuvalara ilgi gösteren oyuncular için asker üretiminde kolaylık sağlanacak. Bazen çok rahat askerle açılabilen bölgeleri asker yetersizliğinden bunu pazarlıkla yapmak zorundayız. Bir birlik üretmek için 4-5 saat sürüyor, bu çok fazla, sonuçta sadece kışladaki askerler değil diğer alanlardaki askerleri de üretiyoruz. Turnuva salı akşamı başlıyor ve cumartesi akşam bitiyor, diğer turnuvaya 3 gün kala ancak 1. veya 2. yıldızları açabilecek kadar asker üretebiliyoruz.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Aralık 2017 - Süper Öneri Sunumları sona ermiştir.
Önerileriniz için teşekkür ederiz. :rolleyes:
Keyifli oyunlar.
:)

ThreadFoot.png
Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Durum
Konu yanıtlara kapalı.