• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Aralık 2020 - Oyuncu Önerileri

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Elmasla alınacak bir şey kalmadı kuleden geliyor nasılsa büyülü konutlar envanterde bekliyor ama yine de elması tercih ederim buluruz yapacak bir şey :D

Tabi seçenek olması her zaman güzeldir

Kuleden elmas mı geliyor :/ Hemen kule bölümüne ışınlayın beni :D

Öneri Başlığı: İmalathanelerin toplu üretim yapması

Sabah aynı şeyi düşündüm.
Şuan benim için sorun değil ama şehir büyüdükce can sıkıcı olabiliyor.
Önceden atölyelerde de yoktu,çok güzel düşünülmüş gerçekten.

DNDR-ASR

Süper Üye
Kuleden elmas mı geliyor :/ Hemen kule bölümüne ışınlayın beni :D

Elmas (katlarda şansa göre çıkanın haricinde her şey yolunda giderse her hafta 275 elmas garanti), büyülü konut, büyülü atölye, katalizör, geçit kazancı, büyü parçası vs. Kule çok güzel :diamond:

Sabah aynı şeyi düşündüm.
Şuan benim için sorun değil ama şehir büyüdükçe can sıkıcı olabiliyor.
Önceden atölyelerde de yoktu, çok güzel düşünülmüş gerçekten.

ben arada gelip yazıyorum bunu daha ciddiye alan olmadı :confused:

Pann

Eski Ekip Üyesi
ben arada gelip yazıyorum bunu daha ciddiye alan olmadı :confused:

Kubrick :) Tüm önerileri ciddiye alıyoruz. Bu konu çokça dile getirildi, bizler de oyun geliştiricilere bu durumu çokça ilettik. Daha önce Lucas'ın da belirttiği gibi, en azından mobil ve tarayıcı sürümünün avantajlarını birleştirecek yeniliklerin planlandığını bilsek de imalathaneler ile ilgili tam olarak nasıl bir değişiklik yapılır bunu henüz tam olarak bilemiyoruz. Bunun için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor, uygun bir çözüm bulacaklarına kuşkum yok.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Not : Var olan yenilikleri önerirsem kusura bakmayın.5 yıllık açığı 2 günde kapatamam ya

* Oyunda zaten çoğu şey standartken en azından şehri biraz daha kişiselleştirebilsek çok güzel olurdu.Mesala 'boya büyüsü' diye bir büyü üretip inşaatları istediğimiz renge (ya da şirketin belirleyeceği 3 renkten birine) boyayabilsek keşke :)

ROSAMIA :) Maalesef bu iki isteğin de gerçekleşebileceğini düşünmüyorum. Yine de bu önerileri tekrar dile getirdiğiniz için teşekkürler.

Elvenar grafikleri oldukça yüksek kalitede ve yetenekli "sanatçıların" ellerinden çıkan eserlerdir. Bu özellik oyuna her şeyden önce bir yavaşlama getirecektir, çünkü bu sisteme çok aha fazla grafiğin yüklenmesi anlamına gelir. Çok da gerekli olmayan bir özellik için oyunumuzu yavaşlatmayı tercih edeceğimizi sanmıyorum.

* 5 yıl önce yapıları çevirme isteğimiz reddedilmişti. Bu istek tekrardan gündeme gelmeli bence (en azından bazı yapılar için)

Benzer şekilde birçok kez önerildi ancak bu özellik söylediğiniz gibi kabul görmüyor. Burada oyuna küçük bir "zorluk" eklenmek istendiğini düşünüyorum, yoksa tüm yapılar geliştirme boyunca aynı boyutlarda kalırdı. Yani şehir yerleşimini ne kadar iyi yönetebildiğiniz buradaki stratejileriniz ile ortaya çıkıyor.

ROSAMIA

Çalışkan Üye
ROSAMIA :) Maalesef bu iki isteğin de gerçekleşebileceğini düşünmüyorum. Yine de bu önerileri tekrar dile getirdiğiniz için teşekkürler.

Elvenar grafikleri oldukça yüksek kalitede ve yetenekli "sanatçıların" ellerinden çıkan eserlerdir. Bu özellik oyuna her şeyden önce bir yavaşlama getirecektir, çünkü bu sisteme çok aha fazla grafiğin yüklenmesi anlamına gelir. Çok da gerekli olmayan bir özellik için oyunumuzu yavaşlatmayı tercih edeceğimizi sanmıyorum.

Benzer şekilde birçok kez önerildi ancak bu özellik söylediğiniz gibi kabul görmüyor. Burada oyuna küçük bir "zorluk" eklenmek istendiğini düşünüyorum, yoksa tüm yapılar geliştirme boyunca aynı boyutlarda kalırdı. Yani şehir yerleşimini ne kadar iyi yönetebildiğiniz buradaki stratejileriniz ile ortaya çıkıyor.

Umudum yok zaten de şansımı deneyim dedim :)
Teşekkür ederim.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Söylenip söylenmediğini bilmiyorum ama komşularımıza yardım yaparken dünya haritasına gidip onların şehrine tıklayarak yardım yapmamız gerekiyor.(Onlar bize yardım yapmadığı sürece).Yarım yapmadıkları için bildririmlerimize düşmüyor ve bu nedenle illa ünya haritasına gidip onların şehrine girmemiz gerekiyor. Onun yerine daha kullanışlı şeyler yapabilirsiniz örneğin,dünya haritasına tıklayıp ilk önce şehrinin dış görünümünün altında isim var ya, onun altında da bir yardım etme seçeneği olabilir. (Yoldaşlıktaki gibi) Eğer o size daha önceden yardım yapmamışsa yine yoldaşlıktaki gibi yeşil görünür ama eğere yapmışsa bronz görünür mesela. İkincisi turnavalarda yaptığınız değişikliği çok beğendim.(Turnuvadaki karşılaşmaların istediği malların ve onu bekleyen düşmanların sayısının ve bölük boyutunun ortalamasının alınıp tek bölgeye düşürülmesi). Bunu dünya haritasındaki normal karşılaşmalarda da yapabilirseniz güzel olabilir. Çünkü mesela görevde 6 karşılaşma tamamla siyor. Gidiyorum dünya haritasına hesaplıyorum bazen hesap tutmuyor:) Fakat tek bölgeye düşürülürse daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Yalnız o bölge olarak adlandırılmalı karşılaşma diye değil. Çok teşekkürler. Çoğu oyun bunu yapmıyor. Aklıma düşündükçe geldiğinden dolayı şuanlık bu kadar.
Elf Kerem Cihat :)
Elbette bu öneri de çok kez gündeme getirildi, tarayıcıda komşu yardımı yapmanın bazı durumlarda ne kadar zorlayıcı olabileceğinin farkındayız. Burada konu aslında yine mobil ve tarayıcıdaki yararlı özelliklerin birleştirilmesine geliyor ve biliyoruz ki ekibimiz bu konuda gerçekten bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Turnuva ve bölgeler konusuna gelirsek, bu konu biraz karmaşık olabilir, çünkü bu değişikliğin yapılması birçok sistematiğin değiştirilmesini gerektiren büyük bir değişiklik olacaktır. Yine de aşırı zorlayıcı görevler ile ilgili birçok yorum alıyoruz ve mutlaka bu yorumları değerlendiriyoruz.

Bence bu öneride çok yönlü düşünmelisiniz. Bence bahsettiğiniz değişiklik görevler konusuna kısmen bir kolaylık getirse de bazı konularda oyunculara dezavantaj da oluşturabilir. Bu başlık altında olumlu ve olumsuz yanları tartışarak bu öneriye bir yön verebileceğinizi düşünüyorum.

Pann

Eski Ekip Üyesi
* Yeni yılda yapılan etkinliklerde verilen ödüllerde keşke oyuncularında birazcık söz hakkı olsa :)
Mesela elmas vermek yerine kazanan oyunculara 3 seçenek sunulsa ;
1.kazanana ; 1500 elmas - 3 günlük inşaat işcisi - 20 bp (den biri)
2.kazanana ; 1000 elmas - 2 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
3.kazanana ; 1000 elmas -1 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
gibi.
Çünkü hatırladıgım kadarıyla ileriki seviyelerde elmas çok da iş gören bir şey değildi.
ROSAMIA :)

Açıkçası forum etkinliklerimizde çok nadir de olsa çok özel bir yapı olan ve sadece oyun dışı etkinliklerde verdiğimiz Gravity Inn yapısını veriyoruz. Bunun dışında tüm ödüllerimizi Elmas olarak vermeyi tercih ediyoruz çünkü bu elmasları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz bir inşaatçı açabilir veya duruma göre bilgi puanı satın alabilirsiniz.

ROSAMIA

Çalışkan Üye
ROSAMIA :)

Açıkçası forum etkinliklerimizde çok nadir de olsa çok özel bir yapı olan ve sadece oyun dışı etkinliklerde verdiğimiz Gravity Inn yapısını veriyoruz. Bunun dışında tüm ödüllerimizi Elmas olarak vermeyi tercih ediyoruz çünkü bu elmasları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz bir inşaatçı açabilir veya duruma göre bilgi puanı satın alabilirsiniz.

Verdiğim örnekleri önerimi açıklamak adına verdim,yoksa o örnekler elmas ile satın alınabiliyor elbette :)
Ama başka bir açıdan düşünecek olursak 5 işcisi olan biri 6.işciyi alamıyor (hatırladığım kadarıyla)

Dediğim gibi örnekleri durumu açıklamak adına verdim.Elmas ile ulaşılmayacak şeylerle değiştirilebilir bunlar

Bence bu öneride çok yönlü düşünmelisiniz. Bence bahsettiğiniz değişiklik görevler konusuna kısmen bir kolaylık getirse de bazı konularda oyunculara dezavantaj da oluşturabilir. Bu başlık altında olumlu ve olumsuz yanları tartışarak bu öneriye bir yön verebileceğinizi düşünüyorum.
Ne diyebilirm ki haklısınız.

DeletedUser1694

Guest
* Yeni yılda yapılan etkinliklerde verilen ödüllerde keşke oyuncularında birazcık söz hakkı olsa :)
Mesela elmas vermek yerine kazanan oyunculara 3 seçenek sunulsa ;
1.kazanana ; 1500 elmas - 3 günlük inşaat işcisi - 20 bp (den biri)
2.kazanana ; 1000 elmas - 2 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
3.kazanana ; 1000 elmas -1 günlük inşaat işcisi - 15 bp (den biri)
gibi.
Çünkü hatırladıgım kadarıyla ileriki seviyelerde elmas çok da iş gören bir şey değildi.
aynen benim elmasa ihtiyacım var:diamond::diamond::diamond::diamond::diamond:

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Öneri :

Atolyelere uyguladığımız büyülerin süresi yanlış hatırlamıyorsam 10 saat.
Büyülü iken verdiği artış güzel fakat sorun şu ; Mesela büyüledim, 9 saatlik üretim başlattım. İşim çıktı, uyudum vs 11 saat sonra oyuna girdiğimde büyüsüz miktarı veriyor, büyü boşa gitmiş oluyor :) En azından toplama sonrasında büyü kaybolsa güzel olur.

Ad Astra

Çalışkan Üye
Öneri :

Atolyelere uyguladığımız büyülerin süresi yanlış hatırlamıyorsam 10 saat.
Büyülü iken verdiği artış güzel fakat sorun şu ; Mesela büyüledim, 9 saatlik üretim başlattım. İşim çıktı, uyudum vs 11 saat sonra oyuna girdiğimde büyüsüz miktarı veriyor, büyü boşa gitmiş oluyor :) En azından toplama sonrasında büyü kaybolsa güzel olur.

Tedarik gücü büyüsünün süresini uzatmak için bereket kulesini kurmamız lazım, yani biraz daha sabır ROSAMIA. :)

Virtus

Özel Üye
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler

Önerilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Sizlerden gelecek yepyeni önerileri duymak için sabırsızlanıyoruz!

Elvenar Türkiye Ekibi

ThreadFoot.png

Durum
Konu yanıtlara kapalı.