• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Beta'dan haberler: Turnuva değişiklikleri ile ilgili yorumlarınız

Pann

Eski Ekip Üyesi
Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Bildiğiniz üzere yakın bir süre önce Turnuvalar ile ilgili planlanan değişiklikleri içeren bir video paylaştık. Bu değişiklikler şimdilik Beta'da mevcut olacağından buraya bir geri bildirim başlığı açmamıştık. Ama düşüncelerinizi kendi dilinizde ifade etmek isterseniz diye daha sonra güncelleme bize geldiğinde de kullanmaya devam edebileceğimiz bu başlığı açmak istedim.

Türkçe altyazı için videonun sağ alt tarafında yer alan çark simgesine tıklayıp açılan menüden Türkçe'yi seçin!

Yukarıdaki videomuzu tekrar izleyebilir, düşüncelerinizi bu sayfadan paylaşabilirsiniz.

Sevgiler
Elvenar Ekibiniz

Hann Kai

Meşhur Üye
Son zamanlarda güncellemeler içerisinde beni en çok heycanlandıran turnuvalarda değişikliğe gidilmesi oldu. :D Merakla bekliyoruz. Gerçekten turnuvalarda bir değişikliğe gidilmesi gerekiyordu. Artık bir süreden sonra hep aynı şeyler tekrar ederken bu turnuvalar çok iyi gelecektir diye düşünüyorum. :) Beta da bir sürü oyuncu bu değişiklik için yakınmış ama ben her şeyin daha güzel olacağına inanıyorum. En çok hoşuma giden özellik ise 4 savaş yerine tek bir savaş oynamamız. ve tabikide yeni eklenen sandıklar. :D Bakalım içerisinde neler çıkacak. Kraliyet onarımının bol bol olmasını beklerim:) kim bilir belkide her turnuvada 2 adet plan kazanma şansımız da olacaktır. Bekleyip göreceğiz. En iyi yorumu oynadıktan sonra yapabiliriz. Teşekkürler Elvenar Ekibi ;)

Merhaba,

Beta da inceledim yorumları da okudum.
İlk duydumda sevinçten uçacaktım, sonra hop dedim bu işte kesin bir şeyler var, iyice inceledikten sonra anladım, haklıyım.
4 yerine 1 karşılama, özellikle benim gibi her hafta 70-75 turnuva bölgesi açan oyuncular için inanılmaz güzel bir haber, 4 kat zorluğu getirseler bile yine de güzel, aksini beklemedim zaten, ama yapımcılar tamamen stratejiyi yok etmişler, asker hazırlığı yapamayacağız, rastgele olacak, aynen kuledeki gibi, yani kule sistemi turnuvaya getiriyorlar. Ben yaparım, loncadaki arkadaşlarımız da yapar, orta hali yoldaşlıklar ne yapacak, zaten askerler yetmiyor, turnuvadan turnuvaya belli askerleri üretip hazırlık yapıyorlar, şimdi tüm askerleri üretmek zorunda kalacaklar.
Turnuvaya kuledeki savaş sistemi getirerek, kulede yetmedi gibi premium genişleme alan oyuncuları cezalandırmaya devam ediyorlar.
Eğer bu konuda canlı sunuculara gelmeden önce herhangi değişiklik yapmazlarsa, genişleme sayısına göre turnuva zorluğu da olacaksa bende bu cezayı çekmemek adına daha hiç bir hesabıma elmasla genişleme almayacağım. Bir oyuncu oyuna yatırım yapıyorsa cezalandırmak için yapmıyor bunu kolaylık olsun diye yapıyor.

DeletedUser1363

Guest
Benim de sonunda video ya bakma fırsatım oldu. Her hafta 30-50 turnuva arası yeni yapmaya başlasam da sürekli tıklama sıkmaya başlıyordu.
Malzemenin dağılması iyi olmuş. Pazarın dengesi bozulmamış olur.
Her turnuva için askerlerin eşit dağılacağını hakkında bir şey görmedim. Ne üretiyorsak aynı devam edecektir diye tahmin ediyorum. Malzeme iyi olabilir ama asker olacaksa hiç iyi olmaz ve bu iş tutmaz düzeltmek zorunda kalırlar.
Savaşacağın askerlerin gücü bölük boyutuna göre artık olmayacakmış , benim için özellikle bu da iyi haber bölük boyutunu geliştirdiğim için pişman oluyordum. Kötü haber neye göre olacak. Bence sadece seviyeye göre olmalı. Anladığım kadarıyla bir çok faktörü değerlendirmeye alacaklar. Kadim puanı burada en büyük dengesizlikti 16.seviye mabet ile 30.seviye mabetten hatta bölük boyutu yüzünden daha güçlü askerle savaş zorunda kalıyordum.
Değişikliğin çok kötü olacağını sanmıyorum. Bir gelsin bakalım oynayıp test edeceğiz.

Durango

Üye
Merhaba ,

Özellikle turnuvalarda ki 4 karşılaşma yerine 1 karşılaşma çok iyi olmuş. Ancak turnuvaya göre asker hazırlığı yapıyoruz. Kadimleri yüksek olmayanlar için bir handikap oluşturacağa benziyor .
Ateş anka kuşuna sahip olmayan hesaplar daha da zorlanabilir .
10. seviyeden sonra kraliyet onarımı yerine başka ödüller verilebilir. Mesela ;

11.seviyede ateş anka kuşu gelişim parçası
12.seviyede serbest birim geliştirmesi
....
15.seviyede cüce zırh
16.seviyede lamba cini gibi

Teşekkürler Elvenar ekibi

DeletedUser1113

Guest
Beta da hesabım yok duyduguma göre plan yokmus bu kötü oldu sandıklardan daha iyi seyler bekliyordum görücez bakalım
Karsılaşma sayısının 1 adet olmadı iyi olmus gerci cok bölge acamıyorum arkadaslarım kadar.asker olayı nı merak ediyorum asker üretmeyı kolaylastırmıyorsunuz istedigimiz kısla ve egitim alanının birbirinden bagımsız üretim yapabilmesini cözmeniz gerekir bence.bunu cözerseniz yeni sandıkları daha rahat yaparız .Askerler karısık cıkacaksa hazırlık yapamıycaz bu durumda da kimse turnuvada yeni sandıklardan memnun olmuycak
Saglıkla kalın

DeletedUser1113

Guest
Turnuva değişikliğini beğendim güzel olmuş ama bu aksaklık var sanırım düzelir .bu gün tamamladıgım bölge tamamlanmamış göründü bölgeden çıktığımda düzelmiş gördüm iki defa oldu .
Daha çok bölge açtım umarım böyle gider
Sağlıkla kal elvenar ekibi

DeletedUser1363

Guest
4 yerine 1 savaşmak süre olarak gayet iyi fakat askerlerin bölük boyutları çok yüksek olmuş. Kule ye biz asker çıkaramazken turnuvaya sürekli 5 bölük askeri bir araya getirmek zor olacak. Birde her turnuva için üretilecek asker belli olması iyiydi bu şekilde her turnuvaya bu şartlarda hazırlanacaksak işimiz iyice zorlaşmış olur. Zorlanacaksak 1 yerine 4 savaşmayı tercih ederim.
Son seviye tüm araştırmaları açmış biri olarak normalde 300 bölük askerim varken turnuvada 30.bölgelerde 50 bölüğe düşüyor. bunun 40. ve 50.bölgelerinide düşünürsek ve 6 yıldız gideceğimizi de hesaba katarsak çok ciddi bir asker stoku olmalı.
Açıkçası artıları çok az eksileri çok fazla beğenmedim.

DeletedUser1113

Guest
hesap yapmadım ama daha çok asker gidiyor bu konuda ideca ya katılıyorum kıulede ben hiç asker yetiştiremiyorum o daha fazla istiyor zaten zaman kısaltması kullanarak asker üretiyorum mecburen . zaman ayırma anlamında 4 yerine 1 bölge de bitmesi şahsen iyi oldu
sağlıkla kalın

rntx

Süper Üye
Turnuva muhteşem olmuş, geliştiricimizin ellerine sağlık yalnız daha önceleri "tüfek icat oldu mertlik bozuldu" ifadesini kullanmıştım hani, o konu hala pozitifliğini korumaktadır. Serbest birim geliştirmesi, olağanüstü büyücü çoğaltıcı, aydınlık ışık merası ve cüce zırhı gibi savunma ve saldırı yapıları olduğu sürece, turnuva değişikliği sebebi gereği "aradaki puan farkı ve adil bir tablo" asla söz konusu olamaz!
Önerim şu, ustalıktan savunma ve saldırı extra yapıları kaldırılıp yerine yem koyulursa bu hepimize olumlu yansır, hala yem konusu sorun teşkil ediyor

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Hahaha.. sizde yemleyecek bir şey var.. biz o ustalık yapılarını ancak kullanabiliyoruz.. biz ne yemleyeceğiz : )) herkes kendine ne lazımsa onu mu yazsın buraya : ) yemler kaldırılsın lamba cini koyulsun ustalığa madem..

rntx

Süper Üye
Hahaha.. sizde yemleyecek bir şey var.. biz o ustalık yapılarını ancak kullanabiliyoruz.. biz ne yemleyeceğiz : )) herkes kendine ne lazımsa onu mu yazsın buraya : ) yemler kaldırılsın lamba cini koyulsun ustalığa madem..

Bununla ilgili önerimi sunmuştum Raithen anka kuşu gibi, ayı çeşitleri vs verilsin diye... malum yeni başlayanlar da faydalana bilmelidirler.
Ben sözelciden daha ziyade sayısalcıyım, icraat yapmayı severim ve senin istediği lamba cini lüxe girer, benimkisi yem konusu vacip ihtiyaçlar listesinin başında geliyor kardeş, verdiler anka kuşlarını ayı yapılarını yem nerde, allaha dua mı etmeliyiz nolur çıksın diye?....

DeletedUser1471

Guest
Lükse giriyorsa cüce zırh çıksın o da olmadı 5 bölük asker avantajı çıksın 2 haftaya bir hem turnuva yapan hesaplar rahatlar.
Ama itibar sende haklısın benimde 4 5 tane hayvanım olsa zorlanırım bu oyunda herkesi mutlu etmek imkansız birşey:)

rntx

Süper Üye
Silahı verdiler, mermisini istemem hata mı? senin konuya bakışın kişisel çıkarlarını güdüyor, anka kuşu, ayı yapıları vs. gibi yemlenen yapılar etkinlikte verdikleri zaman senin bu oynunda olmaman benim hatam değil, bu konuda ben bir kaç öneri sundum, varsa bir önerin ben seni desteklerim
Ayrıca beni gene şaşırtıyorsun, oysa seni daha objektif biri sanıyordum.

rntx

Süper Üye
Daha önce bu konuda Hann Kai de kişisel çıkarlarımı güddüğümü dile getirip elinde 30 tane yem olduğunu söylemişti, o zaman bende de 25 üzeri yem vardı, şimdi o 30 tane yemin fotoğrafını çekip atsın bakalım, hala duruyorlar mı? :)
Hesap kitap işlerinden anlamayan sözelciler bizim hiç bir zaman sorunlarımızı çözemez, tek pencereden bakıp ilerideki yaranacak sıkıntıları göremezler sadece boş boş konuşurlar

DeletedUser1471

Guest
Üç beş cümleden bunları çıkarmak büyük emek ister:)

DeletedUser1471

Guest
Objektif olurum ama konuya göre. Sen burda birim geliştirmeleri yerine yem konulsun diyorsun ayılar ve kuşlarda turnuvaya katkı sağlıyor, geliştirmelerde... bu oyunda evcil hayvanı kullanmayanlar kullananlardan daha fazla bunu sende biliyorsun. Ki bildiğin halde yem talebinde bulunmak ?¿¿¿¿ inşallah çıkar ne diyim ...
Bu arada bulunduğum bölük asker ve cüce zırh önerisi tek bana verilmicek ki herkese verilecek evcil hayvanı olanadaa olmayanadaa :)

rntx

Süper Üye
Arkadaşım ben daha önce yeni başlayanlar için sırf adil olsun diye ustalıktan verilen anka kuşu, ayı yapıları vs. gibi yapıların yanı sıra özel bir yapı çıkarılsın ve o yapı sadece gelmiş geçmiş tüm yem yapıları yükseltmesi takası yapabilsin diye bir öneri sunmuştum, belliki kaçırmışsın o konuyu, ayrıca benim önerim yem kullananların işine yarıyor, varsa önerin sen de öner, neden benim önerilerime eleştiri yapıyorsun, yok yem yapısı olmayanlar ne yapsın, yok cüce zırhı versin falan, varsa sen de sun önerini, ben senin aksine desteklerim seni, bu kadar kıskanç olmayın ya
Ben yemim yok diyorum, sen ne diyorsun arkadaş?