• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Şehir Diğer sunucuya taşınma özelliği

Merhaba,
Bu öneriyi 2 defa sundum aslında, 1. 2 sene önce destek sistem üzerinden ticket açarak, 2. si Beta sunucuda sundum bir kaç ay önce, ve bana bu tür öneri canlı oynadığım sunucuda önerirseniz daha uygun olur cevabı da verilmiş. Bu sefer açık açık yazmak istiyorum belki destekleyen olacak, çünkü çok mantıklı gerekçesini de sunacağım ve bu öneri çok oyuncu destekler diye düşünüyorum, hatta gizli oylama açma imkanı varsa bunu hep beraber görebiliriz.
Belli miktar elmas karşılığında hesabı bir sunucudan diğer ülke sunucusuna taşımak özelliği olsun istiyorum.
Eksiler sadece 1 tane var o da sadece beni ilgilendirecek, gıybet yapan olmaz hali ile daha az sevap kazanacağım :)
Artılar çok tek tek sıralayayım:
Bu manzaradan insanlar bıkmışlar:
Sıralamada senelerce birinciyim üstelik tek hesapla da değil:
Ekran görüntüsü 05-03-2023 01.50.18.png

Turnuvada hemen hemen her hafta 1. sıradayım bu ciddi rahatsızlık söz konusu, benim hesaplar hep ilk sayfayı işgal ediyor ve bu devamlı olan bir şey

Ekran görüntüsü 05-03-2023 01.49.28.png

Ben 1 veya 2 hesabı ile gitsem kimseyi mağdur etmem, her hafta Astra 19 sandık için gereken 166 bin puanı aşıyor bu rakam ortalama 200 bin oluyor, Tristeria olmasa da açarlar benim puanlar zaten hep boşa gidiyor ben turnuva başlamadan tüm sandıklar açılmış oluyor , arkadaşlar sağ olsunlar hepsi çok iyiler.
Ben taşınsam diğer oyunculara önünü açmış olacağım, ben rekabeti öldürüyorum bu sunucuda, eski ve turnuvada iddialı oyuncuyum hali ile beni sıralamada geçmek oldukça zor, anca tüm genişlemeleri satın alıp şehri boşaltıp depoları kuran biri bunu yapabilir o da oyunun amacından çıkmış olacak çünkü mal üretimi olmayacak o hesapta.. Ben olmasam oyuncular rekabete girer elmas satın alacak oyuncu sayısı artar çünkü hedef artık imkansız olmayacak.

Gittiğim yerde de faydalı olabilirim, yabancı sunucularda benim seviyedeki tüm kadimler tamamlamış tüm genişlemeler almış oyuncular çok nadir turnuva yaparlar genelde sıralamayı depo sayısını çoğaltarak sağlıyorlar ve ben orada ciddi rekabet sebebi olacağım hem bana keyifli olacak burada rakipsiz tek başına kaldım hem oradaki oyunculara değişik olacak iyi olmak isteyen mecbur turnuva yapacak ve hali ile elmas da harcamak zorunda kalacaklar.
Yani saymak istesem daha çok şey bulurum da önemli olan artıları sıraladım umarım benim önerimi iletirsiniz ve eminim bu öneriden tek ben değil bizim sunucudan da faydalanmak isteyen çıkar, hatta taşınmak isteyen bir oyuncuyu bizzat tanıyorum, diğer sunucularda da çıkan olur özellikle bu son dünyada olan olaylardan dolayı.

Wezen

Çalışkan Üye
Senin bakış acından bence de olmalı , dediğin gibi tüm kadimlerin, genişlemelerin tamamlanmış bu server sana artık küçük geliyor. Oyuna zamanın kadar parada harcıyorsun.
Ama bu olay biraz karışık gibi kaç elmas olacak ki böyle bir taşımaya kalkışsınlar veya olursa hangi server a gitmek istersin 100 e yakın server var :)

Aslında fikir olarak ben ne zamandır düşünüyorum ama yazmaya fırsatım yoktu, Normal server turnuva sıralamasının yanında ekstra bir sıralama daha olacak tüm serverleri kapsayan dünya turnuva sıralaması, ama öyle 1.ye 1000 puan gibi komik ödülleri olmayan :) ve ilk 100 e gerçekten iyi ödüller verilecek bir sistem. Zamanla turnuva tutarsa ekstra tüm sunucular arası rekabeti arttıran yoldaşlık maceraları olabilir.