• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Elvenar Hikayeniz

Hann Kai

Meşhur Üye
Merhaba İnsanlar ve Elfler :elf::human:

:) Elvenar macerasına nasıl başladınız biraz geçmişe gidelim mi?

:eek: İlk nerede gördünüz ve neden oynamaya karar verdiniz?

:cool: Kaç yıldır buradasınız?

:oops: Bazen Elvenar Şehrimde üretim yaparken insanlar bana ne oynadığımı soruyor. Elvenar dediğimde aldığım ilk tepki: "ne oynuyorsun, o ney, hiç duymadım, nasıl bir şey" oluyor. Daha sonra oyunun yapısını anlatıyorum iyi güzelmiş deyip bırakıyorlar. Kimseden aaa bende oynuyorum hangi yoldaşlıktasın diye bir cevap almadım :)

;) Peki sizin hikayeniz nedir? Neden oynuyorsunuz ve ELvenar dünyası ile nasıl tanıştınız Yorumlarınızı bekliyorum..

DeletedUser1471

Guest
Fantastik oyunları severim clash of clans oynuyorduk sarmadı sıkıldım bende sonra bu oyunu tesadüfen keşfettim ilk başlarda sıkıcı geliyordu sonra elvenar hakkında bilgilerle tanıştım videolar izledim oyun yapısında tarihi izler ve fantastik karakterler var bunlardan birisi herkül filmindeki 3 başlı kerberos:)
Merakım yüzünden oyun dünyasını tanımaya çalıştım. Kalbi güzel olan insanlarla tanıştım sevdim dahada bağlandım bu oyuna...
Dostum bu oyun gerçekten büyüleyici;)

DeletedUser75

Guest
1-İlk soruna hitaben başlamam tamamen tesadüf oldu .
2- Görmem tesadüf oldu bu firmanın başka bir oyunun oynarken gördüm.
3-5 yıldır buradayım oyunun en eski oyuncularından biriyim ama ilk oynadığımda 3-4 ay oynayıp bırakmıştım. Sonra 2018 de tekrar başlayıp 3 ay oynayıp tekrar bıraktım. En son da tekrar başladım mart da sanırsam.
4- Oyunun hikayesi yüzüklerin efendisinden alıntı ama bir çok ırkı yanlış tanıtmışlar görüşüm o. Ama oyunda 5 yılda gerçekten hiç bir gelişim göremedim neden derseniz sadece gelişim olark çağ eklenmiş . 5 yılda global chat gelmemiş ki binlerce oyuncu istiyordu. Zahmet edip yeni sunucu açmamışlar turnuvalarda önde olan ekiplerin liderliği ile bitiyor. 5 yılda 5-6 tane sunucu tamamen şarttı çünkü ben şuan 5 yıllık oyuncu ile aynı sunucuda rekabet etmeye çalışıyorum turnuvalarda geçmeme imkan yok yani. Onun dışında loncamız var sohbet ortamımız güzel tek sohbete oynadım sıralamam da ilk 100 e girmeyen bir oyun aslında. Ama çeken bir kısmı var saygılar.

DeletedUser11

Guest
Elvenar Türkiye sunucusunun ilk açıldığı 30 Haziran 2015 günü başladım buraya. İnternette o dönem çok oyun reklamları çıkardı o şekilde görerek başladım. Bir dönem ara verdim fakat direkt bırakıp gidemiyor insan. Güzel arkadaşlıklar edindim ama birçoğu bıraktı gitti hâlâ bazılarıyla görüşüyorum tabii ama eskileri aramıyor değilim. :)

Şahsen çok merak ediyorum lütfen ama. :)
Her şey burada MisteR, paylaşamayacak şeyleri bu sayfada yazıyorum, bazı şeyler insan içinde tutmalı, tutabilmeli.
Ekran Resmi 2020-07-07 02.59.49-min.png
Burada anca bunu yazabilirim.
Facebook ta bir şehir kurma oyunu oynuyordum, çok güzel bir şehrim vardı görkemli. Elvenar'ı reklamlarda gördüm, pek reklamlara tıklamam, tatildeydim bi bakayım dedim, beğenmedim ilk başta bıraktım. E-postama bir kaç defa bülten gelmiş, ısrarla gel Elvenar halkı aç ve sussuz seni bekliyor diyorlardı kıyamadım , aldım bir yemek tepsiyi su dolu sürahiyi ve döndüm, bir daha gitmedim, denedim gidemedim. :)

Hann Kai

Meşhur Üye
Herkes bir yerlerden bir şekilde reklam görerek gelmiş heralde oyuna. :) Fakat çok garip ben oyunun reklamını hiç bir yerde görmedim.

Bir görüşme için şehir dışında bulunmam gerekiyordu. Orada çok sevdiğim bir abinin yanına uğramıştım. Sonra baktım bir oyun var inceledim çok hoşuma gitti. O kadar büyüleyici duruyordu ki şehri çok hoşuma gitti. :) İsmini falan sordum öğrendim daha sonra oynamak için karar aldım. Fakat biraz işlerim yoğun olduğu için başlamak nasip olmadı. Sonra şehir dışından döndüğümde de oyunun ismini unuttum :) Aradım taradım fakat bulamadım. Sonra bir gün aklıma geldi hemen bir hesap açarak oynamaya başladım. Sanırım 2017-2018 gibi bir zaman arasındaydı.
O zamanlar forumdan haberim yoktu oyunu kendi kendime anlamaya çalışıyordum. Sanırım 6 ay sonra falan Foruma üye oldum. Oyuna adepte olmak için bir yoldaşlık kurmuştum ve bu yoldaşlıkta çok değerli arkadaşlar edinmiştim. :) Yoldaşlık gerçekten çok güzeldi fakat daha sonra benim biraz oyuna ilgisizliğim yüzünden yoldaşlık dağıldı. Bende biraz oyuna ara verdim. Sonra nasıl oldu bilmiyorum tekrar kendimi bu oyunu oynarken buldum bırakamadım. Şimdi de öyle güzel arkadaşlar edindim ki oyun gerçekten daha güzel daha eğlenceli olmaya başladı. Umarım biraz daha böyle devam ederiz. Çünkü gerçekten Elvenarın fantastik dünyası yoldaşlık arkadaşların bir şekilde buraya alışıyorsun. :)

gezenti

Tecrübeli Üye
Her şey burada MisteR, paylaşamayacak şeyleri bu sayfada yazıyorum, bazı şeyler insan içinde tutmalı, tutabilmeli.
2518 adlı eklentiyi görüntüle
Burada anca bunu yazabilirim.
Facebook ta bir şehir kurma oyunu oynuyordum, çok güzel bir şehrim vardı görkemli. Elvenar'ı reklamlarda gördüm, pek reklamlara tıklamam, tatildeydim bi bakayım dedim, beğenmedim ilk başta bıraktım. E-postama bir kaç defa bülten gelmiş, ısrarla gel Elvenar halkı aç ve sussuz seni bekliyor diyorlardı kıyamadım , aldım bir yemek tepsiyi su dolu sürahiyi ve döndüm, bir daha gitmedim, denedim gidemedim. :)
AHA! bu gruptan neden haberimiz yok ve neden orada degiliz :D

hikayeme gelince de oyunu öz ablam oynuyor diye sirf fesatliktan oynamaya basladim :D Simdi de Zaira yüzünden gidemiyorum :D bir ayagim burada diger ayagim alman serverinde :D

DNDR-ASR

Süper Üye
Herkes bir yerlerden bir şekilde reklam görerek gelmiş heralde oyuna. :) Fakat çok garip ben oyunun reklamını hiç bir yerde görmedim.

Bir görüşme için şehir dışında bulunmam gerekiyordu. Orada çok sevdiğim bir abinin yanına uğramıştım. Sonra baktım bir oyun var inceledim çok hoşuma gitti. O kadar büyüleyici duruyordu ki şehri çok hoşuma gitti. :) İsmini falan sordum öğrendim daha sonra oynamak için karar aldım. Fakat biraz işlerim yoğun olduğu için başlamak nasip olmadı. Sonra şehir dışından döndüğümde de oyunun ismini unuttum :) Aradım taradım fakat bulamadım. Sonra bir gün aklıma geldi hemen bir hesap açarak oynamaya başladım. Sanırım 2017-2018 gibi bir zaman arasındaydı.
O zamanlar forumdan haberim yoktu oyunu kendi kendime anlamaya çalışıyordum. Sanırım 6 ay sonra falan Foruma üye oldum. Oyuna adepte olmak için bir yoldaşlık kurmuştum ve bu yoldaşlıkta çok değerli arkadaşlar edinmiştim. :) Yoldaşlık gerçekten çok güzeldi fakat daha sonra benim biraz oyuna ilgisizliğim yüzünden yoldaşlık dağıldı. Bende biraz oyuna ara verdim. Sonra nasıl oldu bilmiyorum tekrar kendimi bu oyunu oynarken buldum bırakamadım. Şimdi de öyle güzel arkadaşlar edindim ki oyun gerçekten daha güzel daha eğlenceli olmaya başladı. Umarım biraz daha böyle devam ederiz. Çünkü gerçekten Elvenarın fantastik dünyası yoldaşlık arkadaşların bir şekilde buraya alışıyorsun. :)

iş yerindeki internet filtresinin henüz innogamesi kapsamadığını fark etmemle (ne yazık ki sonradan dahil ettiler) bütün oyunlarda bir hesap açtım fakat açıkçası hiç biri ilgimi çekmedi
epey sonra evde bir boşluk anında elvenar aklıma geldi ve bir hesap daha açtım (ne yazık ki ilk açtığım DNDR hesabının şifresini hatırlamıyordum ve kayıt olurken eposta vermek pek adetim değildir, bu hesaba bile çok sonra Yeliz'in uyarısı ile eposta kaydettim) deneme yanılma bir kaç hesap daha açtım içlerinden Kubrick hesabı diğerlerinden daha iyi gidince onunla devam ettim aslında ne olduğunu da bilmeden bir yoldaşlık kurdum 5-6 kişi aktif oynuyorduk fakat bir türlü yeni arkadaşlar katılmıyor, katılanlar oynamıyordu sadece hep aynı 5-6 kişi oynuyorduk baktık olacak gibi değil hep beraber başka bir yoldaşlığa katılmaya karar verdik; mira mira :)çok güzel bir ortamdı bir çok aktif oyuncu vardı sonradan çoğu oyunu bıraksa da *CROW* ve gizemiye ile orada tanışmış olduk ve halen beraberiz başkanımız Hakan da iyi biriydi fakat sanırım o tarihte sınavları vardı ve oyunla pek ilgilenemiyordu onun yokluğunda yoldaşlıkla ilgilenen TR JJR'in oyunu bırakması, başka bir arkadaşımızın da bir yanlış anlaşılma sonucunda yoldaşlıktan ayrılması ile bu güzel ortam dağıldı ve oradan bir kaç arkadaş ile DNDR yoldaşlığını kurduk gelenler, gidenler, bırakanlar oluyor, bırakanları özlüyoruz, mira mira :)'yı özlüyoruz arada bizde sıkılıyoruz türlü bahanelerle bırakmaya yelteniyoruz ama biliyorsunuz işte öyle bıraktım demekle bırakılmıyor sigara gibi meret :D zaten oyunu bıraksak dostlarımızı bırakamayız :)

DeletedUser1471

Guest

Hakan edanın selamı var :)
Borçlu kalmiyim ona şimdi

AHA! bu gruptan neden haberimiz yok ve neden orada degiliz :D

hikayeme gelince de oyunu öz ablam oynuyor diye sirf fesatliktan oynamaya basladim :D Simdi de Zaira yüzünden gidemiyorum :D bir ayagim burada diger ayagim alman serverinde :D
Sizleri oraya davet etsem oyunu kim oynayacak, 5 senelik Elvenar macerası orada. :D Seni oyuna ara vermeden önce tanıyordum, sen beni tanımıyordum ama ben tanıyordum, bu yüzden şimdi yanımdasın ve bırakmak yok, Alman serverinde bizi özlersin, çünkü senin de huni var hemde cadılı huni :D

Son düzenleme:

gezenti

Tecrübeli Üye
Sizleri oraya davet etsem oyunu kim oynayacak, 5 senelik Elvenar macerası orada. :D Seni oyuna ara vermeden önce tanıyordum, sen beni tanımıyordum ama ben tanıyordum, bu yüzden şimdi yanımdasın ve bırakmak yok, Alman serverinde bizi özlersin, çünkü senin de huni var hemde cadılı huni :D
Hadi oradan dersin şimdi, hiç te değil :)
Bu tipleri sana sevdirdim...:p:D:cool:
taaaa o zamanlardan kancayi attin yani bana :D :D :D Alman serverinde kafa dinlemek icin oynuyorum zaten , sakinlikten bunaldikca burada aksiyona takiliyorum :D ben özü sözü bir olan herkesi severim bu arada, da iste özü sözü bir insan az kaldi , cogu kisi riyakar , sahtekar , icten pazarlikli ;)

taaaa o zamanlardan kancayi attin yani bana :D :D :D
Yalan değil, dikkatimi çektin, ama şunu da biliyordum Bora bey oyunda olduğu süreçte sen onu bırakıp hiç bir yere gidemezdin, sadıksın.
Sonra seni oyuna döndüğünü gördüm ve bu sefer kaçırmazdım, hatta Bora bey ile konuştum Yeliz dönmüş o deli ile aynı loncayı paylaşmak istiyorum dedim, baş edebilirsen bi dene demiş, baya da gülmüş :D

gezenti

Tecrübeli Üye
Yalan değil, dikkatimi çektin, ama şunu da biliyordum Bora bey oyunda olduğu süreçte sen onu bırakıp hiç bir yere gidemezdin, sadıksın.
Sonra seni oyuna döndüğünü gördüm ve bu sefer kaçırmazdım, hatta Bora bey ile konuştum Yeliz dönmüş o deli ile aynı loncayı paylaşmak istiyorum dedim, baş edebilirsen bi dene demiş, baya da gülmüş :D
Bora'm benim ya :D en basindan beri cok iyi anlastik onunla , tanidigim ve gercekten sevdigim nadir oyunculardan o. kalbimde özel bir yeri var :) Laaannnn bana nostalji yaptirma :D :D :D seviyorum sizi be :D

Hann Kai

Meşhur Üye
arada bizde sıkılıyoruz türlü bahanelerle bırakmaya yelteniyoruz ama biliyorsunuz işte öyle bıraktım demekle bırakılmıyor sigara gibi meret :D zaten oyunu bıraksak dostlarımızı bırakamayız
Aynen öyle oluyor gidemiyorsun bir şekilde :)
mira mira :)'yı özlüyoruz
Mira Mira'yı bende özlüyorum işte :)

Teveccühün için teşekkürler Mücahit :)

Son düzenleme: