• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Elvenar Karnavalı Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Elvenar Karnavalı

hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

Merhaba,

Yoldaşlık olarak eski heyecan verici güzel ödülleri içeren etkinlikleri özledik Pann, verdiğimiz emeğin karşılığını almak istiyoruz. Eskiden şehrin etrafında toplanan nesneleri günde 5-10 tane fazla toplayabilmek için zula noktasını satın alıyorduk , hatta kızıyorduk onu satın aldık diye elmas kampanyası neden sıfırlanıyor, ama ödüllerin değeri git gide düştükçe görevler zorlaşıyor. Bu durumda bırakın zulayı gelen görevleri yapmak istemiyoruz, denk gelirse kendisinden yapılırsa anca öyle, şehir etrafını bile kontrol etmeyi unutuyoruz, eskiden büyüteçle arıyorduk bir şey kaçırdık mi acaba. Her ne kadar bu etkinlikte eski sisteme dönmüşler gibi görünse de ödüller yüzünden yapsak da olur yapmasak da olur diyebiliyoruz. Kısaltmalari iyice kesmişler, çoğumuz sırf onlar için etkinliği yapıyordu, şimdi nasıl olsa kuleden kazanıyorlar 14x4 yerine 8x4 saat kısaltması veriyorlar, sanki kuleden kolay kazanıyoruz da, kazansak da onlar yine asker için harcanıyor, yani kuleden kazan kule için harca.
Her yapılan proje, oyun bu olsun veya başka bir şey, bir getiri olsun diye yapılıyor. Oyun içindeki etkinlikler de bir emek ve bu emeğin karşılığı oyunu seven imkanı olan bir şeyler satın almalı, ama alacak bir şey yok ki alalım, mal veya mana veren binaya ne yapacağız ki, milyonlarca malımız var, abartmıyorum, 40-50 mln mal var ilk sıradaki hesaplarda, çünkü harcanmıyor ki, mana için yapılar menüsünde yeterince kültür binası var, ne için emek vereceğiz, 2 günde bir 3 bp için mi. Bilmiyorum belki yeni başlayanlar için bu bina işe yarar, bizde de ufak daha 3. devrede hesabımız var ve yine de bu ödüle ihtiyaç duymuyor.

Ortada bir emek var bunun bilincindeyiz, teşekkür ederiz, en azından ben kendi adıma teşekkür ederim , ama keşke yapımcılar emeklerin karşılığı fazlası ile alıp biz de heyecanla eskisi gibi Oley etkinlik geliyor hazırlık yapsaydık ne güzel olurdu, hem biz hem onlar mutlu olurduk.

DeletedUser689

Guest
Zaira fazlasiyla düsüncelerimi dile getirmis , her ne kadar etkinlige katilacak olsamda yine bundan önceki 3 etkinlik gibi büyük ödül icin katilmiyorum . süre kisaltmasi icin yapicam ama oda olsa da olur olmasa da olur modundayim. Eski etkinlikleri ne büyük heyecanla bekler , nasil istekle hazirlik yapardik evet. Artik o heyecan yok. bilmiyorum bazen belki de eski oyuncular oldugumuz icin tatminsiziz diye düsündügüm de oluyor ama sonra yok ya Yeliz nerde o eski ödüller nerde simdi ki dandik ödüller diyorum . Velhasil kelam artik etkinlikler eski oyunculara hitap etmiyor . Olmasaydi da olurdu yani :rolleyes:

Bu eski veya yeni oyunculukla ilgisi yok bence. Duyumlara göre yapımcıların kadrosu değişmiş hali ile her yeni insan yeni fikirlerlere geliyor ve bu oyunumuza yansıyor. Forumda aratın eski super önerileri, depoya bina kaldırmak gibi çok talep edilen istekler kesinlikle olmayacak diyorlardı , işınlama büyüsü gelmiş. Kuleden artık nadir olsa da buyulu konut veya atölye kazanabiliyoruz, eskiden bunu hayal bile edemiyorduk, elmas alabilen ve alamayan oyuncular arasındaki uçurumu bir nevi kapatmaya çalışıyorlar, hali ile bazı şeylerden kısmaya çalışıyorlar , ve bu etkinliklere de yansıyor. Değeri daha düşük ödüller için daha fazla emek vermek zorundayız, değeri bırakın ödülün düşme ihtimalini de azaltmışlar, ve bu olay etkinliklerden tamamen soğutuyor insanları. Buna bir çözüm getirmesi lazım hem onlar hem biz kazanalım, hep alalım karşılığında bir şey vermeyelim değil her iki tarafı da mutlu edebilecek bir çözüm olmalı. Bizler sessiz oturuyoruz sanki herkes memnun diğer ülke sunucularda ortalık kaynıyor insanlar görüşlerini dile getirebiliyorlar bizler biraz tembeliz galiba. :)

madem birbirinizle konuşacaktınız buraya niye geldiniz loncada yazsanıza :)
Loncada sohpet kayar birbirimizin cevabı göremeyeceğiz, hani çok konuşuyoruz ya :D ,hem loncada Pann yok okuyup yapımcılara iletme şansı yok. Sorunları çözmek için bize misafir olunca gitsin rahat küfür edemiyoruz diyorsun, nerden sıkıntıları dile getirebiliriz ki, tek yerimiz forum kalıyor. :)

DeletedUser1113

Guest
Bende türkce olmayan görev var yeni baslabildim karnavala 10 bp harca dan sonraki görev nedir bilen varmı türkce degil

Bende türkce olmayan görev var yeni baslabildim karnavala 10 bp harca dan sonraki görev nedir bilen varmı türkce degil
Evet bazı görevler Ingilizce demişler arkadaşlar, ben daha başlamadım.
5. görev 10 bp harca
6. 200 fragman elde et
7. 2 bina seviye 2 veya üzeri yükselt
8. bir miktar sikke topla
9. bir miktar erzak topla
10. 5 ekmek üret
11. 8 basit alet üret

ben daha çevirmedim çevirsem sizin loncada da paylaşırım.

DeletedUser689

Guest
Bu eski veya yeni oyunculukla ilgisi yok bence. Duyumlara göre yapımcıların kadrosu değişmiş hali ile her yeni insan yeni fikirlerlere geliyor ve bu oyunumuza yansıyor. Forumda aratın eski super önerileri, depoya bina kaldırmak gibi çok talep edilen istekler kesinlikle olmayacak diyorlardı , işınlama büyüsü gelmiş. Kuleden artık nadir olsa da buyulu konut veya atölye kazanabiliyoruz, eskiden bunu hayal bile edemiyorduk, elmas alabilen ve alamayan oyuncular arasındaki uçurumu bir nevi kapatmaya çalışıyorlar, hali ile bazı şeylerden kısmaya çalışıyorlar , ve bu etkinliklere de yansıyor. Değeri daha düşük ödüller için daha fazla emek vermek zorundayız, değeri bırakın ödülün düşme ihtimalini de azaltmışlar, ve bu olay etkinliklerden tamamen soğutuyor insanları. Buna bir çözüm getirmesi lazım hem onlar hem biz kazanalım, hep alalım karşılığında bir şey vermeyelim değil her iki tarafı da mutlu edebilecek bir çözüm olmalı. Bizler sessiz oturuyoruz sanki herkes memnun diğer ülke sunucularda ortalık kaynıyor insanlar görüşlerini dile getirebiliyorlar bizler biraz tembeliz galiba. :)

baska ülke forumlari konusunda haklisin , ben alman forumunu takip ediyorum hala , eski aliskanlik orasi yeri geliyor tabiri caizse yikiliyor tartismadan :) burda in cin top oynuyor . aktif olan oyuncu sayisi forumda bir elin parmaklarini gecmiyor , diger elin parmaklarini olusturan oyuncular ise sadece satasmaya geliyor yapacak isleri gücleri kalmayinca.
burada var mı sanki
E ama sende hep göm :eek:

DeletedUser1113

Guest
Tv programlarına benziyor bazan insanlar kendi aralarında olması gereken tartısmaları buraya tasıyor.
Bazanda biri bisey soruyor biri cevap veriyor soran anlamıyor baskası cevap veriyorortada sorun yokken bomba gibi fruma düsüp kavgaya dönüyor cok komik ya :)))) okuyup gülüyorum

Pann

Eski Ekip Üyesi

Hangi görevlerin ingilizce geldiğini bize bildirirseniz güncellemeden önce düzeltmelerini yapabiliriz.

" Gain 200 spell fragments or scout 1 province" görevi "200 Büyü Parçası elde et veya 1 Bölgeyi keşfet" olarak bir sonraki güncellemede düzelmiş olacak.

Bunun dışında ingilizce olarak gördüğünüz metinleri bize bildirebilirsiniz.

Son düzenleme:

DeletedUser1113

Guest
Henüz başka Türkçe olmayan gelmedi gelirse burdan yazarım

DeletedUser1113

Guest
Bazı görevler dengesiz bence 20 kalıntı elde et sonra 60 turnuva yap besinden asker üret biraz dengesiz düzeltilirse iyi olcak kanatındayim

DeletedUser1113

Guest
bir önerim daha var kaçıncı görevde olduğumuzuda görebilseydik çok iyi olurdu

DeletedUser1113

Guest
Hic begenmedim bu karnaval hediyelerini ve sonsun görev olmayınca eser tamamlıycaz zaten bu kesin eski etkinlikler her anlamda daha doyurucuydu bence

DeletedUser1271

Guest
"Collect 4 Enchantment items" Görevinde istenen de "4 Adet Büyü Eşyası Topla"

DeletedUser1113

Guest
sanırım çoğunluk etkinlikten memnun benden sonra kimse birşey yazmamış:mad:o_O