• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Eylül 2016 - Süper Öneri Sunumları

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser3

Guest
Sevgili Elfler ve İnsanlar,

Bu başlık altında paylaşımda bulunmadan önce lütfen burayı okuyunuz: Süper Öneri Sitemi!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz).
Önerinizi açıklayınız: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Unutmayın, gönderilen önerilere yorumlar yapın, olumlu veya olumsuz yönlerini sayın kısaca paylaşımcı olun böylece gerçekten tüm oyuncuların oyunda görmek istediği süper öneri ortaya çıkmış olacaktır.

Dikkat: Her öneri değerlidir ve o kişinin şahsi düşüncesini yansıtır. Önerileri değerlendirirken lütfen birbirimize karşı kırıcı olmayalım. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Elvenar Ekibi.

DeletedUser120

Guest
Öneri Başlığı: ... (Ticarette karışıklığa son).

Önerinizi açıklayınız: ... Verdiğimiz teklifleri hazırladığımız zaman bunu hem komşularımız hemde yoldaslarımız aynı anda görüyor.
Benim yoldaşlığımın almasını istediğim ürünleri komşularım alabiliyor.Ben almasınlar demiyorum tabikide yanlış anlaşılmasın.
Ama yeri geliyor ben sabah vakti teklif bırakıyorum yoldaşlığımda mücevher lazım olan bırı sabah girip alır belki diye.Hem işi görülür
Bunun için teklif ver kısmında iki kutu olucak biri yoldaşlık için biri komşularımız için.
Yoldaşlık kutusunu tıkladığımızda verdıgımız teklifleri sadece yoldaslarımız görücek.
Komşularımızı tıkladıgımızda bunu sadece komşularımız görücek.
Ayrıca tekliflerin kısmındada iki seçenek buluncak ordada komşularımız ve yoldaşlarımız adı altında olucak ve hangısıne tıklarsak verdgımız teklifleri görebilicez çıkarıcaz veya düzenleyebilicez.

Sağlayabileceği faydalar neler: ...
1-Kesinlikle teklif bırakan kişiler bilicekki verdiği ürün yoldaşlık içi dönücekki komşuna gitmediğini bilicek.
2-1e1 ürünü uygulayan yoldaşlıklarda bazı karışık ürünleri koyan kişiler komşuları için böylece komşu seçenği adı altında teklif vericek
Yoldaşlık içide yanlıslıkla onun verdiği 3.gruba 1.grup verdiği teklifi görmücek.
3-Ticareti bir nebze rahatlatıcak ve yeni komşu duzenlemesıne katkıda bulunucak düşüncesındeyım.

Basit yapılabilcek en güzel öneri düşüncesındeyım.
Küçük gibi gözüken ama yoldaslıklar için büyük bir problemi ortadan kaldırır.

Basit şablon veya resim diyebiliriz hazırladım.

PQ7qG8.jpg

VEQVzy.jpg

DeletedUser315

Guest
Önerinin Başlığı: Keşif Onayı ve İptali
Önerinizi Açıklayın:
Bir çok oyuncu eminim ki dünya haritasında gezinirken keşfet kısmına istemeden de olsa tıklamıştır. Bu bize hem zaman bakımından zarara sokuyor hem de sikke bakımından zarara giriyoruz. Harita da bir bölgeyi keşfetmek için tıkladığımız da bizlere bir onay penceresi ile uyarı vermesi yanlışlıkla tıklamaları en aza indirerek, sikke ve zaman kazancı sağlayacaktır.
Her ne kadar planlı olarak keşifleri yapsak da bazı durumlarda evde ki hesap çarşıya uymaz. Sikkenin yeteceği düşünülüp keşifleri başlattıktan sonra bir bakarız sikkemiz bitmiştir. Ama maalesef bu durumu düzeltmek için bir seçenek verilmemiş oyunculara. Yaptığımız keşifleri iptal etme gibi bir olanağımız olsa yaşanacak sıkıntıları bir nebze de olsa azaltmış olacağız.

Sağlayabileceği faydalar neler:
-
Onay kutusu sayesinde, yanlış tıklama derdine son.
- Hem zamandan, hem de sikkeden kazanç.
- İptal etme seçeneği sayesinde, daha önemli gelişmelere sikke harcama.

DeletedUser

Guest
herkese selamlar.
iki öneriye de katılıyorum. ama özellikle keşif iptali getirilirse süper olur. görevle birlikte bölge tamamladığımızda ödülü alırken
"muhteşem" kısmına tıkladığımızda altında açılmamış bölge varsa keşfetmeye başlıyor tam bu konu hakkında bir şeyler yazmak için foruma girmiştim ki bu öneriyi gördüm. umarım kabul edilir.

bu arada: 1. öneride bir sıkıntı olabilir. hem harita komşusu olup hem aynı birlikte olan insanlar hangisini görücek?

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser120

Guest
Selam Valar;
İlk başta okudum gerçeği sölemek gerekirse beynimi durduran soru oldu tebrik ederim çok güzel yaklaşım.
Ama okudukça anladım şöyle olucak o konuda,

Filtre seçenegı zaten mevcut;
Hemen hemen hepımız önce yoldaslıgımızın ıhtıyaclarını karsılıyoruz.
Teklifi komşuya verdıgmız zaman komşu bunu bizim birliktende olsa filtre seçenegıne tıkladığı zaman yoldaslıgına bunu görememiş olucak.
Yani birlik teklifleri sadece birlik filtresinde gözükücek.
Komşu teklifleri ise filtreden tiki kaldırdıgımız zaman gözükmüş olucak.
Bizim birlikten ise :)

Aslında çok basitmiş açıklmasıda inan öyle soru sormuşsun ki ilk okumada insanın adım atmasını engeller cinsten :)
Tekrardan teşekkür ederim böyle bir soru için ;)

DeletedUser

Guest
Öneri başlığı : Hızlandırma
Önerinizi açıklayın:
Bu öneriyi sunma sebebim server'da oyuncu kaybının oldukça fazla olması. Oyun çok yavaş ilerleyen bir oyun olduğundan hesaplar ya açıldıktan hemen sonra terk ediliyor, yada bir süre oynadıktan sonra süreler iyice uzayıp oyuncuyu sıkıyor. Bunun devam etmeye çalışan oyunculara ne zararı var derseniz, harita komşularımız arasında düzenli oyuncu kıtlığı yaşanıyor olması diyebilirim. eminim yöneticilerde yeni bir server açmak zorunda kalıcak kadar talep olsun isterler. önerilerim (çok değil) oyunu insanların sıkılmayacağı kadar hızlandırmak yönünde olucak. bunun için kafamda yapılabilicek iki seçenek mevcut.
1) Her evre başındaki gelişmiş kaşifler araştırıldığında (yada her iki gelişmiş kaşifler araştırıldığında) bir gözcü daha eklemeleri
2) Savaşlarda kaybettiğimiz asker sayısı atıyorum 1000 e yada 5000 e ulaştığında bir inşaatlar için bir çırak eklenmesi.

Sağlayabileceği faydalar:
1) madde 1'de anlattığım geliştirme aynı anda iki veya daha fazla bölge keşfini sağlayarak bir süre ilerlemiş ve harita sıkıntısı yüzünden oyunda ilerleyemeyen oyunculara biraz nefes aldırıp oyunu bırakmamaları için bir sebep verecektir.
2) 2. madde de anlattığım geliştirme ise oyuna yeni başlamış olmasına rağmen inşaat sürelerinin uzunluğu yüzünden oyundan bıkan oyuncuların bir kısmının kaybını önliyeceği düşüncesindeyim.
bütün bunların zaten devam eden oyuncularada katkı sağlıyacak olmasının yanı sıra
aslında en büyük katkısı dünenli oynayan harita komşularına sahip olmak olacaktır.

DeletedUser3

Guest
Tüm öneriler için teşekkürler. Yarın son defa kontrol edilip en olumlu gördüğümüz öneri iletilecektir. Sonraki önerilerinizi biriktirin. Bir sonraki ay için açacağımız başlığa koyabilirsiniz. En olumlu bulduğunuz öneriyi beğenebilirsiniz hala.

DeletedUser3

Guest
-Bu ay seçilen öneri-

Gönderen:
CiftciMehmet
Öneri Başlığı: Ticarette karışıklığa son

Sonraki ay için önerilerinizi sunmaya başlayabilirsiniz. Sunacağınız öneriler daha önceki aylarda seçilen süper önerilerden farklı olmalıdır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.