• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Görevdeki sorunlar

DeletedUser

Guest
Yeni güncelleme ile beraber gelen görevlerdeki değişiklikten oldukça şikayetçiyiz.
Eskiden çok daha faydalıydı görevler.
Mesela mal üret görevinin eski ödülü 40k-60k- iken şuan 10k.Tüm görevlerde bu sorun mevcut.
Bunun düzeltilmesini istiyoruz acilen

DeletedUser3

Guest
Merhaba ROSEMIA,

Değişiklikler önceden duyurulmuştu. https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/sürüm-notları-v0-26.369/
https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/sürüm-notları-v0-26.369/

Görevler şimdi daha dengeli. 40k-60k vermiyor belki ama zaten vermemesi de gerekiyordu. Çünkü eskiden çok basit görevler çok zor görevlerden daha karlıydı. Artık ödüller görevlerin zorlukları ile doğru orantılı dahası artık sizlerden eskisi kadar 3 yapı geliştir şeklinde zorlu görevler istenmiyor. Bu halde bile bahsettiğiniz görevler diğerlerinden hala daha karlı.

DeletedUser

Guest
Eskiden 1500 nal üret görevinde 40k altın alırken şimdi 10k almanın neresi mantıklı ve karlı?
Görevler iyice saçmalama noktasına gelmiş durumda şuan.Biz sizden şu şu şu görevleri kullanıyoruz sadece çünkü ödülleri daha karlı demiştik,fakat şuan daha çok yoruluyoruz daha az kazanıyoruz.

DeletedUser3

Guest
Eskiden 1500 nal üret görevinde 40k altın alırken şimdi 10k almanın neresi mantıklı ve karlı?
Görevler iyice saçmalama noktasına gelmiş durumda şuan.Biz sizden şu şu şu görevleri kullanıyoruz sadece çünkü ödülleri daha karlı demiştik,fakat şuan daha çok yoruluyoruz daha az kazanıyoruz.

Sayın ROSEMIA daha fazla kazandırıyor olabilir ama bu doğru olduğu anlamına gelmiyor. Buna hepimiz hemfikiriz sanıyorum. Eski sistem iyi değildi. Çok kazanıyordunuz ama dediğiniz gibi çok kolay kazanıyordunuz ki böyle olmaması gerekiyordu. Eskiden 2 görev yaparak diğerlerini atlayarak servet elde ediliyordu. Artık her görevin bir anlamı ve önemi oldu. Eğer aktif bir oyuncuysanız zaten eskisinden daha da fazla kazanabilirsiniz. Tabii bunun için artık 2 görev değil belki 6 görev yapmanız gerekiyor. Tek değişen bu oldu. Amaç tüm görevleri kullanılabilir kılmaktı ve bunun gerçekleştiğini düşünüyoruz.

DeletedUser

Guest
ben eskidende max 5 görev yapardım hala aynıyım.Bir çok oyuncuda sadece benim yaptıgım görevleri yapıyor yoldaşlıkta.Bu durumda değişen sizin söylediginizin aksine yaptıklarımız degil kazandıklarımız.Kazandıklarımızda + degil - yönde malasef

DeletedUser3

Guest
ben eskidende max 5 görev yapardım hala aynıyım.Bir çok oyuncuda sadece benim yaptıgım görevleri yapıyor yoldaşlıkta.Bu durumda değişen sizin söylediginizin aksine yaptıklarımız degil kazandıklarımız.Kazandıklarımızda + degil - yönde malasef

Bunu söylemeniz güzel oldu çünkü asıl mesele demek ki aslında kazanç değil, diğer görevleri neden yapmadığınız. Eğer diğer görevleri yapsanız emin olun daha fazla kazanırsınız. Şu konu altında yapmadığınız yani atladığınız görevleri yazar ve karşılarına bunları neden yapmamayı tercih ettiğinizi yazarsanız ben bunları şirkete ilettiğimde görevlerin gelişmesine katkı sağlamış olursunuz.

Buradan: https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/tekrar-edilebilen-görevler-hakkında-görüşleriniz.292/

Ama ben yinede bu şikayetinizi ileteceğim bundan emin olabilirsiniz. Yani kar düşüşü yaşadığınızı.

DeletedUser

Guest
O konuya zaten ilk yorum yazanlardan biri benim.Hangi görevleri yapıp yapmadıgımı nedeni ile birlikte açıkladım.Bakmış olsaydınız keşke konuya.
Görevlerdeki tam olumlu taraf sürekli yaptıgımız şeylerin görevlendirilmesi.Mal,üret,kalıntı topla,bölge tamamla,bilgi puanı harca vs..
Buraya kadar sıkıntı yok.Sıkıntı görevlerin aynı olması fakat ödüllerin düşürülmesi.Eskiden mal üret görevi aynıydı ödülü fazlaydı.Kalıntı topla bölge tamamla görevininde aynı keza.
Bir diğer SORUN ipek,mücevher,kalas elde et görevleri (ki bunlar benim bonuslu ürünüm oldugu için böyle tabi).Mesela 900 ipek elde et görevinin ödülü 30k sikke + 1000 erzak.900 ipegi 1 imalathaneden 1 GÜNDE elde ediyorum ben.Eskiden buna benzer görevin ödülü sikke + erzak degil üründü en azından :)
Kısacası görevlerde ciddi oranda saçmalama söz konusu.Size katıldıgım tek nokta ise evet bizi gerçekten daha zora soktugunuz yani yordugunuz

DeletedUser3

Guest
O konuya zaten ilk yorum yazanlardan biri benim.Hangi görevleri yapıp yapmadıgımı nedeni ile birlikte açıkladım.Bakmış olsaydınız keşke konuya.
Görevlerdeki tam olumlu taraf sürekli yaptıgımız şeylerin görevlendirilmesi.Mal,üret,kalıntı topla,bölge tamamla,bilgi puanı harca vs..
Buraya kadar sıkıntı yok.Sıkıntı görevlerin aynı olması fakat ödüllerin düşürülmesi.Eskiden mal üret görevi aynıydı ödülü fazlaydı.Kalıntı topla bölge tamamla görevininde aynı keza.
Bir diğer SORUN ipek,mücevher,kalas elde et görevleri (ki bunlar benim bonuslu ürünüm oldugu için böyle tabi).Mesela 900 ipek elde et görevinin ödülü 30k sikke + 1000 erzak.900 ipegi 1 imalathaneden 1 GÜNDE elde ediyorum ben.Eskiden buna benzer görevin ödülü sikke + erzak degil üründü en azından :)
Kısacası görevlerde ciddi oranda saçmalama söz konusu.Size katıldıgım tek nokta ise evet bizi gerçekten daha zora soktugunuz yani yordugunuz

Merhaba ROSEMIA,

Oraya yazdığınız çoğu görev değişti. Bu yüzden demiştim. Bir oyuncu olarak değerlendirirsem mevcut görevler eskisinden daha adil!
Kolay görevlerin kazançları düşürüldü bunun sebepleri sürüm notlarında yazmakta.
Alıntılıyorum:
Kolay kazanım elde etmek için arka arkaya yapılabilen görevler dengelenerek, görev sisteminin daha az "tarla" amaçlı kullanılması sağlanmıştır. Bu görevleri yine tekrar ve tekrar yapabileceksiniz fakat görevi tamamlamak için istenilen kaynaklar artırılmış ve ödüller biraz düşürülmüştür. Yine de bu görevler hala genel olarak karlıdır;

Ayrıca pek çok zor görev sizlerden gelen geri bildirimler neticesindekolaylaştırıldı.
Yapılarınızı geliştirmenizi isteyen görevler dengelenerek tamamlanması daha rahat bir hale getirildi ve geliştirme sayısı düşürüldü; bazı görevlerde geliştirme seviyeside ayrıca düşürüldü.

Siz kazanç elde etmek zor diyorsunuz ama mesela;

100 nüfus elde et görevi. Dört konut diktiğinizde zaten 60k sikke ve 1k erzak alıyorsunuz bir anda. Konutu dikmek 10 saniye. toplam maliyet 800 sikke. Konutları tekrar silersiniz görev tamamlanıca.

6 gelişmiş alet üret görevi. Atölyelerinizde 3 saatlik üretimler bunlar. 3 saatte 30k sikke 4k erzak. 3 saat bu oyun iin neredeyse hiç birşey.

1 teknoloji araştırması yap görevi.
20k sikke 5k erzak. Bu biraz zaman alabilir kabul ediyorum ama asla kazançlı değil denemez.

3 karşılaşmada savaş ve kazan. En kolay görevlerden birisi. Özellikle birim terfileriniz varsa ve nereye saldıracağınızı doğru çözümleyebildiyseniz. 40k sikke ve 4k erzak. Sadece 3 karşılaşmadan üstelik.

12 bilgi puanı harca görevi. En kolay görev sanırsam. Havadan 15k sikke ve 2500 erzak.

1 defa en az seviye 6 yapı geliştirmesi tamamla görevi.
Sürekli konutlarınızı, atölyelerinizi ve imalathanelerinizi geliştirmektesiniz. Bu görevi aldığınızda zaten yapılarınız 6. seviyeden fazla oluyor dolayısı ile bu görevi tamamlamak çok da zor değil. Eskiden 3 dü artık bir kere yapmanız yetiyor. Her seferinde bu görevi aktif ederek geliştirmeyi tamamlarsanız, 10k sikke 6k erzak elde ediyorsunuz.

1500 mal elde et görevi. Bu zaten en kolay görevlerden biri. Açıklamaya gerek yok. Havadan 10k sikke 3k erzak cepte.

1 defa, en az seviye 6 atölye geliştirmesi tamamla görevi. Sizi bilmem ama atölyelerimi geliştiriyorum ve bu görevi sürekli kullanıyorum. Uzun sürüyor ama 20k sikke 5k erzak cepte.

200 adet birlik eğit görevi. Zaten sürekli birlik eğitiyorsunuz. Bölük boyutlarınız ve kışlalarınız da gelişmiş. Bu görevi tamamlamak çok da zor değil. 20k sikke 2k erzak.

4 karşılaşma tamamla görevi. En çok sevdiğim görevlerden biri. Savaşaya bile gerek yok. Pazarlık yaparak da tamamlanıyor. 50k sikke 3k erzak cepte.

120000 sikke elde et. Bu görevi aldığınızda bu kadar sikke sizin için bir zorluk değil zaten. Anında tamamlayabilirsiniz. Sikkeniz mi yok. Başlayın komşu yardımına hemen olur zaten. 7k erzak için çok kolay bir görev bence.

1 X üret görevi. Bu görevde sizden bir günlük temel mal üretmenizi istiyor. Bunu yapıp yapmamak size bağlı. Karşılığında 2000 temel mal veriyor ödül olarak. Bence çok iyi.

1 Y üret görevi. Bu görevde sizden bir günlük işlenmiş mal üretmenizi istiyor. Bunu yapıp yapmamak size bağlı. Karşılığında 800 işlenmiş mal veriyor ödül olarak. Bence çok iyi.

1 Z üret görevi. Bu görevde sizden bir günlük büyülü mal üretmenizi istiyor. Bunu yapıp yapmamak size bağlı. Karşılığında 400 büyülü mal veriyor ödül olarak. Bence çok iyi.

4 kalıntı elde et görevi.
4 karşılaşma tamamla veya 4 kalıntı elde et. Farketmiyor. iki görevde benzer. 45k sikke ve 3500 erzak.

...
...
...

Bu böyle gidiyor, tüm görevleri yazmadım. Açıkcası görevler çok kolay. Kolay olduğu için toplu halde yapıldıklarında da çok karlı. Tabii bu benim görüşüm. size kazançlı gelmemiş olabilir. Ben görevlerin kolaylaştırıldığı halde ödüllerin hala kazançlı olduğunu düşünüyorum.

DeletedUser75

Guest
Malzemeleri yeterli buluyorum ama ancak günlük olanları diğer bir hususla erzak ve altın bana da az geliyor

DeletedUser

Guest
benim oyundaki ilerleyisim artik cok farkli bir boyutta.hangi goreve agirlik verdigimi sehrime bakarak anlayabilirsiniz.silah depolarini yikip kislayi bagimsiz bir noktaya koydum.cunku ne yaparsam yapayim savaslardan olumlu sonuc alamiyorum.cogunluk boyle aslinda.bu yuzden bolgeleri erzak ile aliyorum.aslinda sıkıntının buyugu uretimhanelerdeki uretimlerde istenen sikke ve erzak miktari.mesela 1 mucevherhanenin 1 gunluk uretimde istedigi sikke miktari 86k civari sikke 8 k civari erzak.suan uretimdr oldugum icin goremiyorum.imalathane sayisi ile bu miktarlari carptigimizda ortaya dag gibi sonhc cikiyor yetistiremiyoruz.o halde buna cizum bulunmasi gerek

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser3

Guest
Ben kolay olan savaşları yapıyorum yani mesela belli bir birimden azar azar konuşlandırılmış olanları yapıyorum. Diğer zor olanları pazarlık ile geçiyorum. Hoş her gün de bölge tamamlamıyorum açıkcası 2-3 günde bir. Erzak konusunda sıkıntı yaşıyordum şimdi seviyeleri artırınca o sıkıntım geçti. Sikke sıkıntısı çekiyorum ben daha çok, daha doğrusu yapı geliştirmeye pek kalmıyor bu sorunumuda büyük salon geliştirmesi ve kültürümü artırarak savuşturmayı düşünüyorum. Büyülü mallardan üretmek biraz maliyetli katılıyorum. Ben 3 saat 3 saat üretiyorum. Diğerleri o kadar değil de büyülü mallar zorlu biraz. Dikkatli ilerlemek lazım.

DeletedUser

Guest
evet sadece buyulu uretimlerde var bu sorun.en azindan miktarlari azaltabilirler :)

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Görev iyileştirmesi gelecek sanmıştım aksine kaynak eksiltilmiş. 150k sikke topla görevi yerin 120k sikke topla gelip 3k erzağımız alınmış. Bu görev iyileştirmesi olmamış. Bazı görevler halen çok saçma geliyor çünkü tüm konutlar atölyeler hatta benim üretim binalarım hariç her binam 15 iken 6 seviye yapmamı istiyor bunlar konuşulmuştu.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser

Guest
Mistera katılıyorum.En az 6 level yapı inşaa et görevinin miktarı düşürülmüş olabilir ama tüm yapıları 15 level olanlar veya henüz araştırma yapamayanlar ne olacak? Ki görev ile beraber ödülde düşürüldü.Bu durumda herhangi bir iyileştirme söz konusu degil

DeletedUser75

Guest
Düşman asker sayıları cok güçlü geliyor gerçektende yaklaşık 1 bölge için 2000 adamımı kaybettimi bilirim biraz eşitlemeniz lazım

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Bende @Shikato07'ya katılıyorum, ful Paladin ile gitsem de kaybediyorum. 500 Paladin ile 2 bölge alamadım böyle iş olur mu?

İyi Forumlar
MisteR