• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Çözüldü Görsel hatalar

Merhaba,

Oyunumuzda bir sürü görsel hata mevcut, başta internet hızı çok iyi olmasına rağmen yine de bağlantısından kaynaklanıyor düşünüyordum, ama aylarca sürenler var.
Mesele bir yapı inşaattayken aynı çeşit yapılar inşaatta olmamasına rağmen inşaatta olduğunu gibi gözüküyorlar, zaman geçince düzeliyor.

2021-04-28 (3)-min.png
2021-04-28 (2)-min.png

2021-04-30 (3)-min.png

Tüccarda arkadaşımızın teklifi gördüm, dikkatimi çekmiş, 50 bin parşömene 50 bin toz istemiş, buraya kadar tamam da, ama nasıl oluyor ki dedim bu teklif 3 yıldız yerine 2 yıldız olmuş, sonra fareyi üzerine getirdim baktım bu toz ve parşömen bile değil:
Ekran görüntüsü 28-06-2021 22.29.06.png
Ekran görüntüsü 28-06-2021 22.30.56.png

Sabun yerine parşömen, bizmut yerine toz gözüküyor, üstelik kullanılabilir rakam yerine Takım Ruhu ırka ait yerleşim kaynaklarından biri Elfler gözüküyor.
Asıl teklif bu :
Ekran görüntüsü 28-06-2021 22.32.56.png

Geçen kule ve turnuvada bir sürü görsel hata ile karşılaştım, defalarca oyunu yenilemek zorunda kaldım, resimler de çektim ama sonra sildim geçer düzelir dedim, ama tüccardaki hatayı görünce iletmeyi gerektiğini düşündüm.

Rosalinda

Aktif Üye
hatalar artarak devam ediyor. ben bilgisayarda oynuyorum bu arada telefonda aynı hatalar yoktur belki. turnuvada ilerledikçe resimler azalıyor :)
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı 4.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG

hatalar artarak devam ediyor.
Bence o hatalar değil, Büyücüler gitmeden sihirli büyüsünü yapıp gidiyorlar, diyorlar ki, forumu çok ihmal ediyorsunuz, yakında şehirleriniz hayalet olacaklar, tek çaremiz forumu canlandırmak, anca o zaman büyü etkisini kaybeder. :) Nerden biliyorsun dersiniz, rüyama gelmişler, uyarmışlar ama inanmadım ta ki kendi gözlerimle görene kadar, demek ki niyetleri ciddi. :)

Virtus

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bu sorun ile ilgili sizlerden küçük bir ricam var, yardımcı olursanız çözümün hızlanması açısından çok faydalı olacak.

Sorunu yaşadığınız anki "Ağ kayıtlarını" bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.

Ağ kayıtlarına ulaşmak için Chrome ve Edge tarayıcılarında ctrl+shift+j tuşlarına, Firefox için ctrl+shift+k tuşlarına basmanız gerekiyor. Açılan pencerede üst kısımdaki "Ağ" veya "Network" kısmına tıklarsanız kayıtlar karşınıza çıkacak. Pencerede kırmızı ile listelenen kayıtların bir ekran fotoğrafını almanız, buradan paylaşmanız veya mesaj yoluyla bize göndermeniz yeterlidir. Şimdiden teşekkür ederim.

Örnek Fotoğraf:
Image%20Pasted%20at%202021-7-6%2010-05.png

Merhaba Virtus,

Bunu oyunu açıp mı yapacağız, bir de liste uzun tümü bir kaç görüntü alıp paylaşalım yoksa kırmızı varsa o kısımları sadece. Bende hiç kırmızı yok da.

Virtus

Özel Üye
Oyunun açık olduğu ve yukarıda konuştuğumuz görsel hataları yaşadığınız zamanki liste olmalı. Kırmızı olan satırları kapsayan bir fotoğraf yeterli olacak.

Merhaba Virtus,

Düzeltmişler galiba, bugün 3 hesapta 1-3 kat arası arka arkaya 3 hesapta kule yaptım hiç birinde hata çıkmamış. Mesele çarşamba siz yazmadan önce aynı şeklinde 3 hesapta kule yaptım her üçünde de 3. katta son sandık yoktu, bir de arada askerlerin görüntüleri kayboluyordu.
Dün galiba ufak güncelleme yapmışlar :
Ekran görüntüsü 09-07-2021 23.32.01.png
baktım 08:07 tarih var, hatta oyuna gelmemesi gereken geliştirebilir yapılar ışınlama özelliği gelmiş benim hesaplara, ben yine de denemedim, çünkü EN sunucuda mümkünse bu özelliği kullanmayan demişler yönetim ekibinden birisi.
Ekran görüntüsü 09-07-2021 06.05.22.png

Bir zahmet mobile gelmesin hatalar pc de yenilikler de bari once pc ye gelsin :p
Bu arada ufak güncelleme dedim, ufak değildi planlanan unuttum ben onu :)

Virtus

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Görsel hatayı bildirmiştik ve üzerinde çalıştıklarını biliyoruz. Hata çok fazla yerde olduğu için kesin bir çözümleme tamamlanmamış olabilir. Sizlerden ricam benzer hatalara tekrar rastlarsanız bize bildirmeniz olacak.

Geliştirilebilir yapıları envantere taşıma özelliğini ilgili birime sorduk ve cevap bekliyoruz. Bu sürede kendimiz bir kaç deneme gerçekleştirdik ve sorunsuz çalıştığını gördük. Gelişmeler ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Ben de tasinmiyor.. mobile gelmemis heralde daha..

Merhaba Raithen,

Doğru başlıkta değiliz ama :) lütfen güncel sürümü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edebilir misiniz? 1.133 sürümü ile geliştirilebilir yapıların da artık ışınlama büyüsü ile envantere kaldırılabileceğini sonunda doğrulayabildim, bu nedenle sürüm notlarını da güncelledim (bir nedenden dolayı bu sürümde duyurmayı atlamışlar). Sonuç olarak, bu özellik doğru şekilde çalışıyor olmalı. 1.133 sürümünü kullanmanıza rağmen yine de sorun yaşıyorsanız lütfen destek sisteminden bize ulaşın. Böylece sorunun kaynağını detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

Veeee bu konuyu gündeme getirdiğiniz için herkese teşekkür ederim.

Raithen

Özel Üye
Son guncellemeyi yuklemistim ve su an bende durum su sekilde..

75242F54-3E34-4832-B86B-A055219D2B74.jpeg

12B764CF-497C-4AEA-AA76-1EEB64D8E359.jpeg

herhangi bir etkinlik yapisini envantere alamiyorum..

Virtus

Özel Üye
Merhaba Raithen,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. 1.133 yükseltmeniz ön belleğe alınmış fakat tam yükleme gerçekleşmemiş. Sürümünüz hala 1.132.3 olarak görünüyor. Yükseltme tamamlandığı zaman ilgili özellik sorunsuz şekilde çalışacaktır.