• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Harita savaş Sistemi

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/savaş-sistemi.215/#post-1344

Bu konudaki öneriyi biraz daha açmak istedim.Harita üzerinde kalıntılar dışında kalan boş yerler var.Buralar şu şekilde değerlendirilebilir.Kalıntılar gibi önce keşfedip sonra savaşarak alacağımız,aldıktan sonra bize sikke ve ürün verecek köyler koyulabilir bu boş yerlere.Fakat benim önerim bunun süreli olması.Misal keşfedip savaşarak aldık,ürün ve sikke verme süresi 5 saat,aynı köyü yeniden alabilmemiz için 12 saat geçmesi gereksin.
Her yarım saatte 2000 sikke 200 ürün verebilir mesela.Aynı anda en fazla 1 köy alabilelim.
Resimli olarak anlatmak gerekirse ;
(Resimleri sadece örneklendirmek için kullandım,farklı şekilde tasarlanabilir)

L4n8gZ.png

YlN8r2.png
Keşfetme butonu.Bu butona tıklandığında kalıntılarda olduğu gibi keşif süresi başlayacak.
7bNWML.png
Savaşma butonu.Bu butonla savaşıp köy ele geçirilecek.Savaşma sistemi kalıntılardaki gibi olabilir.
Myv8pM.png
Süreleri gösteren buton.Keşfin bitimine 3 saat kaldı ya da yeniden keşfetmek için 3 saat kaldı.
3aqWAp.png
Por2Q8.png
Bu köyün bize kazandıracakları.Her köyün kazandıracağı ürün farklı olmalı.

Bu sistemle hem boş kalan yerler değerlendirilir hem kazancımız yüksek olur.Sistem ve kazanç açıcından farklı fikirleri olanlar belirtirse sevinirim.

DeletedUser

Guest
bravo ROSEMIA güzel düşünmüşsün.
Ek fikir olarak şunu söyleyebilirim bu bölgelerde hepsinde değil de keşfedip kalıntılarını topladığımız bölgelerden 24 saatte bir sistemin seçeceği rastgele bir bölgede bu özellik çıkarsa heyecan katar ve savaş açlığı çekenleri biraz olsun rahatlatır

DeletedUser

Guest
Beğenmenize sevindim.Evet o da olabilir.Sisteme hangisi uyarsa artık :)

DeletedUser

Guest
Tabi şimdi biz savaş deyince rahatsız olanlar olabilir çünkü bazı oyuncular 'huzur' içinde sakin bir oyun oynamak istiyor olabilir. Elvenar ekibinin savaşla ilgili cevaplarından da anladığımız kadarıyla bu tür oyuncuları oyundan soğutmak istemiyorlar.
o yüzden şimdilik oyuncular arası savaş yerine Rosemia nın fikri değerlendirilebilir.

DeletedUser

Guest
Ben de zaten oyuncular arası savaşa karşıyım,çünkü bu gerçekten huzuru bozabilir :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.