• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Haziran 2017 - Süper Öneri Sunumları

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser3

Guest
Sevgili Elfler ve İnsanlar,

Her ülkeden her ay sadece 1 yeni oyun özelliği önerisi oyun yapımcılarına sunulmaktadır. Bunun adı süper öneridir. Böyle bir sistemin en önemli sebebi sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmektir. Pek çok fikrin sunulması iyi bir şey ama bu verimliliği düşürdüğü gibi ortada çok fazla bekleyen öneri olmasına sebep oluyordu. Bu yüzden iş gücünü doğru kullanmak ve verimliliği artırmak amacıyla bu şekilde bir kısıtlama konulmuştur.

Her ay yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneri yeni bir oyun özelliği olmalı, oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak karışık bir özellik olmamalıdır:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz).
Önerinizi açıklayınız: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Her ayın 25'ine kadar öneri sunabilirsiniz. Ayın 25'inden sonra konu kilitlenir ve böylece mevcut önerilerin oylanmasına fırsat tanınır. En çok beğendiğiniz öneriyi o mesajın altında bulunan beğendim tuşuna tıklayarak seçebilirsiniz. Birden fazla oy verebilirsiniz ama gerçekten beğendiğinize tek bir oy vermeniz daha yararlı olacaktır.

Her ay sadece bir öneri oyun yapımcılarına gönderilir. En çok beğenilen öneri her zaman için seçeceğimiz öneri olmayabilir veya sunulan öneri oyun yapımcıları tarafından elenmiyecek diye de bir kesinlik yoktur. Pek çok kritere bakılır! Bir sonraki ay yeni bir başlık açılır ve süreç devam eder.

Saygılarımızla,
Elvenar Ekibi.

DeletedUser315

Guest
Öneri Başlığı: Yeni Irklar

Önerinizi Açıklayın: Her yeni ırk geldiğin de o ırka özel üretimler geliyor. Bu üretimleri kurmak için yerden ve üretimlerden kısmak zorunda kalıyoruz. Orman elfleri ile gelen mana zorunluluğu sonra ki ırklarda devam ediyor. Hem özel üretim hem de mana üretmek zorunda kalıyoruz. Bu iki ürün yerine tek bir bina gelse ve ya sadece mana üzerinden gelişimlere devam edilmesi hem yerden kazanç hem de üretimlerde artış sağlayabilir. Mana üretimi düşürülebilir ve ya istenilen mana fazla olarak ırklarda ki gelişim dengeye gelebilir.

Sağlayabileceği Faydalar:
- Yer kazancı
- Artan yerlere üretim binası kurulabilir
- Artan yerlere kadimler kurulabilir
- Her ırk geldiğin de kurulan binaları yıkmak zorunda kalmayız

@Berhudarol : Mevcut sistemin değişmesi gibi bir planlama yoktur. Çünkü bunlar zaten gelişmiş oyuncuların yaratıcılıklarını zorlamak için yapılan ve oyuna yeni mücadeleler katan geliştirmelerdir. Çünkü Elvenar saf şehir kurma oyunu değildir. Nereye ne koyacağınızı iyi planlamanız gereken bir puzzle oyunudur aynı zamanda. Dolayısı ile bu önerinize olumlu yanıt veremiyoruz.

DeletedUser774

Guest
Öneri Başlığı: Komşu yardımı düzenlemesi
Önerinizi Açıklayın: Komşulara yardım etme olaylarında oyuncuların en çok çilesi adamalrın şehire girdiği gibi şehrin yüklenmesini beklemek istemediklerinden dolayı hep salona tıklamaları. Benim önerim şehre girmekten ise şehre tıkladğımızda 5 balon çıkması.
1- Ziyaret et.
2- Yardım et butonu ( Bu butonu 3 e ayırabiliriz kültür(yeşil) sikke(sarı) inşaat(kırmızı) diye oyuncunun önceliği ne ise isminin üstünde o önemin rengi olur)
3- Hazine çıkacaksa da balon şeklinde bir bildiri de yapılabilir.
Yardım et butonunu oyuncular kendileri düzenlicek şöyle. Bir menü olacak bu menü yardım butonunda önem sırasını teşkil edecek. biri yardıma bastığında listenin en üstünden başlayıp sırasıyla otomatik olarak yardım bonusunu uygulayacak.
Sağlayabileceği Faydalar: Oyuncuların en büyük derdi olan zaman konusunda büyük bir adım atmış olacağız çünkü şehre girip şehrin yüklenmesini beklemek zorunda kalmayacaklar. dünya haritasında seri bir şekilde yardımalrını yapıp kendileir de yardım ödüllerinden faydalanabileceklerdir. Bu oyun saf şehir kurma değil ise bu tip fonksiyonlar oyuncuların ne yaptığını bilerek oynamalarına daha çok teşfikedecektir. Zira birçok end game oyuncusu da büyük şikayet ediyor bu durumu hatta oyunu bırakanlar bile oldu. Ayrıca bu server yükünü de azaltacaktır habire şehir yüklemeye çalışan oyuncular olmayacaktır.

@Berhudarol: Benzeri bir öneri geçen ay iletilmiştir. Bir önceki ayın süper öneri başlığına göz atabilirsiniz. Şekil olarak farklı olsa da içeriği aynı.

DeletedUser774

Guest
Öneri Başlığı: Komşu yardımı düzenlemesi
Önerinizi Açıklayın: Komşulara yardım etme olaylarında oyuncuların en çok çilesi adamalrın şehire girdiği gibi şehrin yüklenmesini beklemek istemediklerinden dolayı hep salona tıklamaları. Benim önerim şehre girmekten ise şehre tıkladğımızda 5 balon çıkması.
1- Ziyaret et.
2- Yardım et butonu ( Bu butonu 3 e ayırabiliriz kültür(yeşil) sikke(sarı) inşaat(kırmızı) diye oyuncunun önceliği ne ise isminin üstünde o önemin rengi olur)
3- Hazine çıkacaksa da balon şeklinde bir bildiri de yapılabilir.
Yardım et butonunu oyuncular kendileri düzenlicek şöyle. Bir menü olacak bu menü yardım butonunda önem sırasını teşkil edecek. biri yardıma bastığında listenin en üstünden başlayıp sırasıyla otomatik olarak yardım bonusunu uygulayacak.
Sağlayabileceği Faydalar: Oyuncuların en büyük derdi olan zaman konusunda büyük bir adım atmış olacağız çünkü şehre girip şehrin yüklenmesini beklemek zorunda kalmayacaklar. dünya haritasında seri bir şekilde yardımalrını yapıp kendileir de yardım ödüllerinden faydalanabileceklerdir. Bu oyun saf şehir kurma değil ise bu tip fonksiyonlar oyuncuların ne yaptığını bilerek oynamalarına daha çok teşfikedecektir. Zira birçok end game oyuncusu da büyük şikayet ediyor bu durumu hatta oyunu bırakanlar bile oldu. Ayrıca bu server yükünü de azaltacaktır habire şehir yüklemeye çalışan oyuncular olmayacaktır.

@Berhudarol: Benzeri bir öneri geçen ay iletilmiştir. Bir önceki ayın süper öneri başlığına göz atabilirsiniz. Şekil olarak farklı olsa da içeriği aynı.
Evet az önce okudum ama onunki çok yüzeysel olmuş ve deaktif etmek falan gereksiz işlemler ve amacından sapmış biraz benimki daha toplu nokta atışı yapan ve kulağa hoş gelen bir öneri. Ben de programcıyım o yüzden onların halinden anlayacak biçimde yazıyorum :).

AnathemA

Çalışkan Üye
Öneri Başlığı: BP yardımı yapılan kadim mucizeler
Önerinizi açıklayınız: bp yardımı yaptığımız kadim mucizeler bir sekme aldında liste şeklinde görülebilir.

oyuncu adı/bina : AnathemA/mabet
kadime attığım BP :
5
kaçıncı sıradayım : 2
kadime şu ana kadar toplam kaç BP atılmış : 70
kadim kaç BP'de bitecek : 640 gibi bir gösterim olabilir.

çoğu zaman yardım yaptığım kadim'i unutuyorum. aklıma geldiğinde bina bitmiş olabiliyor. bitiren binanın sahibi olunca ben rün'den oluyorum, bina sahibide boşuna fazladan bp atmış oluyor. bunu takip etmek için not tutmam lazım... bu notu benim için oyun tutabilir. ;)
Sağlayabileceği faydalar neler: böyle bir sistemde günlük olarak, yardım yapılan binalar takip edilip, kontrol edilebilir. bu hem kadim sahipleri hem de destek olanlar için fayda sağlayacaktır. süreci kısaltacak, ödül kazanma şansını, kadimlere yardımı ve rekabeti arttıracaktır.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞABLON

Öneri Başlığı: Genişleme Kazanımı
Önerinizi açıklayınız: Yapılan görevlerden Elmas kazanılabilmeli ve dünya haritasında örneğin 10 bölge ele geçirildiğinde verilen 1 adet genişleme yerine 5 bölge ele geçirildiğinde 1 adet genişleme alınabilmelidir. Çünkü belli noktadan sonra bölgelerin karşılaşma maliyetlerinde Ork istenmesi oyuncular açısından çok ciddi zaman kaybı ve oldukça fazla gider demektir. Ayrıca dünya haritasında ilerlemiş bir oyuncu her bölge alımında bir öncekine göre daha da zorlanacağından bu sistem oyuncuları bir kademe rahatlatacaktır.
Sağlayabileceği faydalar neler: Her geçen gün bir adım daha ilerleyen Elvenar için haliyle yapıların da boyutları artmaktadır. Buna nazaran genişleme sıkıntısı baş gösteriyor. Bu sorunların giderilmesi açısından bu öneri büyük bir rol oynayacak. Genişleme sıkıntısını en aza indirgemeyi amaçlayan bu öneri oyuncuların biraz daha sıklıkla genişleme açabilmesine olanak sağlayacaktır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

İyi Forumlar
MisteR

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser295

Guest
Öneri Adı:Yeni Plan Özelliği

Önerinizi Açıklayın:
Şu anda turnuvaların son kutusunu açtığımızda bize büyülü binaları geliştirmeye yarayan 1 tane plan veriliyor.Ancak bu özellik için önce elmasla büyülü binaların satın alınması gerekiyor.Elmas fiyatı olarak bu binalar 40 lira civarında olduğu için de bu fiyat her oyuncunun ödeyebileceği veya ödemek isteyeceği bir seviyede değil.Tüm oyuncuların büyülü binaları kurabilmesi için planların özelliğinin bina geliştirmesi yerine mucizelerdeki gibi rün özelliği taşıması,daha iyi olacaktır.

2 Çeşit plan olacak:Büyülü ev planı ve büyülü atölye planı.Bu planlar hem ev kurmak için,hem de geliştirmek için kullanılabilecek.Ev için 3,atölye için 4 plan toplandığında kurulum hakkı doğacak ve sonraki her 1 planda gelişim hakkı doğacak.Turnuvada son kutu açıldığında 1 plan yerine 4 plan gelecek ve bu planlar rastgele dağılacak.

Sağlayacağı Faydalar:Bu şekilde elmasla büyülü bina almak istemeyen arkadaşlar için de bir kapı aralanmış olacak.Oyuncuların turnuvalara aktif katılımı sağlanacak.Aynı zamanda normal evlere göre gelen nüfus ve üretimlerden kaynaklı olarak alan açılacak..

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

ŞABLON

Öneri Başlığı: Tüccar'a Eklenti
Önerinizi açıklayınız: Tüccar'a girdiğimizde sol üstte bir kutu mevcut bu kutuya "tik" işareti koyduğumuzda sadece yoldaşlığımızdaki kişilerin tekliflerini görebiliyoruz. O kutunun yanında bir boşluk daha var oraya da aynı kutudan eklense ve o kutunun görevi de sadece alabilecek durumda olduğumuz tekliflerin kutusu olsa güzel bir ekleme olabilir. Yani o kutuya "tik" işareti koyduğumuzda sadece kabul edebileceğimiz teklifleri görebileceğiz. Diğer türlü Tüccar'a girdiğimizde önümüze bazen onlarca sayfa teklif geliyor ki bir çoğu bize uygun olmuyor yani örneğin 1000 Çelik teklif edip 1000 Kalas isteyen birinin teklifini alabilecek konumda değilsek (Elimizde 900 Çelik olduğunu varsayalım) o kutuya "tik" koyduğumuzda o teklif bize görünmeyecek çünkü almamız için uygun değil. Tüccar'a bir düzen gelmiş diye düşünmekteyim..
Sağlayabileceği faydalar neler: Sağlayabileceği üstün faydalar olmasa da Tüccar'a ufak çaplı bir düzenleme getirecektir.

JlnmoQ.png

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Bu ay için öneri sunumları son bulmuştur. Sonraki ay açılacak başlıkta önerilerinizi sunmaya devam edebilirsiniz Sunacağınız öneriler daha önceki aylarda seçilen süper önerilerden farklı olmalıdır. Bazı önerilerin neden iletilmediği altlarına yorum olarak eklenmiştir.

İletilen Öneri: BP yardımı yapılan kadim mucizeler
Öneri sunan: AnathemA

Durum
Konu yanıtlara kapalı.