• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Haziran 2020 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Elvenar'ın gelişerek bir adım daha ileri gitmesi için veya aklınızda oyuna katkı sağlayabilecek önerileriniz var mı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bunları duymak için sabırsızlanıyoruz! Önerilerinizi bizimle paylaşabilmeniz için sizler için bir taslak hazırladık ve bu taslağı kullanarak önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

ÖNERİ FORMU

Öneri Başlığı:
..............
Öneri Açıklaması: .....

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Merhaba,

Öneri başlığı : Kule de istenilen sikke miktarı

Açıklaması : beta da bazı ilgili oyuncular diğer oyunculardan verileri toplayarak kuleye etkilenen zorlukları çözmüşler, bunlar açılan teknoloji sayısı, kadim puanları , bölük boyutu ve şehrimize yerleştiren genişleme sayısı. Genişleme sayısı hariç diğer etkenlere sözüm yok ama yapımcılar resmen premium genişleme satın alanları cezalandırıyorlar.

Bakınız bu Tristeria hesabına ait son kapıda talep edilen mal erzak ve sikke miktarları:
Ekran Resmi 2020-05-29 20.48.33.png

Bu da Korra hesabına ait son kapı talepleri :
Ekran Resmi 2020-05-29 21.45.14.png

Bu resimler yeni değil, şu anda Tristeria teknoloji sayısında Korra yı geçmiş, aynı olduğu zamana ait, sadece denemek için beklettim. Bu hafta son kapıya gelince yine çekerim farkını bir kez daha görürüm.
Bölük boyutları aynı, kadim puanlarımız da aynı tek farkı genişleme sayısı.
Tristeria da 153 Korra da 131 genişleme mevcut, bu farklılık baya fark ediliyor ve tüm konutlar premium olduğu halde ciddi derecede sikke sıkıntısını çekiyorum. Arkadaşlar ustalıkta yem peşindeyken ben sikke lütufları peşindeyim. Asker giderleri de çok fazla , yine de savaşarak geçmeyi tercih ediyorum, en azından kısaltma ile üretebilirim onları, ama o zaman kule yapmanın bir anlamı da kalmıyor, çünkü kazanılan kısaltmalar yine kuleye harcanıyor. Erzak için atölyeleri büyülerim ama sikke zor, konutlar büyülenmiyor, komşu sayısı da belli günde 1 defa anca yardımları yapabiliyoruz o da yetersiz oluyor. Şimdi 1 tane genişleme daha yerleştirebiliyorum ama bekletiyorum kule maliyeti yükselmesin diye.
Lütfen bu maliyeti azaltsınlar, temel, işlenmiş veya büyülü mal fazla olsun, zaten milyonlarca duruyor hiç bir işe yaramıyor , geçen baktım 70 mln. çeliğim olmuş ne ara toplanmış fark etmedim bile, işimiz yok ki o mallarla.

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Rosalinda

Aktif Üye
Öneri Başlığı: Büyü akademisi ustalıkta bulunan eserler hakkında
Öneri Açıklaması:
Merhaba, büyü akademisi ustalıkta anka kuşu, deniz kızı, panda gibi geliştirilebilir yapılar alınabiliyor ama maalesef bunları geliştiremiyoruz. Geliştiremedikten sonra bu ürünler çok fazla işe yaramıyor. Bunun içinde bir çözüm bulunursa memnun olurum.

Raithen

Özel Üye
Merhaba,

Ayni dert bende de var.. her çağ atlayışımda ayni binaları tekrar alıp eskisi ile değiştiriyorum.. şimdilik böyle bir çözüm bulabildim.. plan filan yok ortada.. :)

Rosalinda

Aktif Üye
Merhaba,

Ayni dert bende de var.. her çağ atlayışımda ayni binaları tekrar alıp eskisi ile değiştiriyorum.. şimdilik böyle bir çözüm bulabildim.. plan filan yok ortada.. :)
Benim bahsettiğim kraliyet onarımı değil. Bu yapıları 10 aşamaya getirmek için gerekenden bahsetmiştim. Mesela anka kuşunu alıyoruz ama yumurta olarak kalıyor. Hiçbir işe yaramıyor.

1299

Yeni Üye
Öneri Başlığı:Yoldaşlık Sicili
Öneri Açıklaması:Oyuncuların yoldaşlıklarda geçirdiği süre ve ayrılmışsa yoldaşlıktan aldığı ayrılma puanını içeren bir kayıt oluşturulması oyuncuların yoldaşlıklara daha da faydalı olacağını düşünüyorum, Aynı uygulamanın yoldaşlıklara da uygulanması daha da iyi olabilir. Sizin için ne kadar zor olabilir ki, teşekkürler saygılar.

Raithen

Özel Üye
Öneri Başlığı: Mobil versiyon icin taktiksel savaş..
Öneri Açıklaması: tüm geçmiş önerileri okudum sanırım daha önce yazılmamış.. belki de mobilde tek ben oynuyorumdur :) mobil versiyonda savaş kısmını sadece otomatik yapabiliyor ve bu yüzden fazla kayıp veriyorum.. Mobilde de manuel olarak taktiksel savaş yapılabilse süper olurdu :) bu yönde bir çalışma var mı acaba..
Teşekkürler..

Pann

Eski Ekip Üyesi
Öneri Başlığı: Mobil versiyon icin taktiksel savaş..
Öneri Açıklaması: tüm geçmiş önerileri okudum sanırım daha önce yazılmamış.. belki de mobilde tek ben oynuyorumdur :) mobil versiyonda savaş kısmını sadece otomatik yapabiliyor ve bu yüzden fazla kayıp veriyorum.. Mobilde de manuel olarak taktiksel savaş yapılabilse süper olurdu :) bu yönde bir çalışma var mı acaba..
Teşekkürler..
Merhaba Raithen,

Açıkçası bu özellik mobil uygulamanın kullanılmaya başlanmasından bu yana, uygulamaya eklenmesi planlanan özelliklerden biri. Bununla ilgili güncel bilgileri wiki sayfamızdaki Mobil uygulama özellikleri ve mevcut sınırlamalar başlığından da takip edebilirsiniz.
Şu an için mobil uygulama ile tarayıcı sürümü arasında sadece birkaç özellik etkin olarak kullanılamıyor. Aslında bu eksiklerin giderilmesi için sık sık geri bildirimler alıyoruz ve tüm geri bildirimlere cevap yazamasak bile bu düşüncelerinizi düzenli olarak yapımcılara iletiyoruz.

Uyarlama sürecinde bazı önceliklerin göz önünde tutulabileceğini ve daha kompleks özelliklerin daha fazla zaman alabileceğini lütfen unutmayın.

Raithen

Özel Üye
Merhaba Pann..

Öncelikle 32 dakikada süper hızlı ve gayet açıklayıcı bir cevap verdiğin için teşekkür ederim.. konu ile ilgili gelişmeleri önerdiğin sayfadan takip ederim.. Forumu başarılı bulduğumu da hazır seni yakalamışken belirteyim :)

Kolay gelsin..

DeletedUser1324

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Elvenar'ın gelişerek bir adım daha ileri gitmesi için veya aklınızda oyuna katkı sağlayabilecek önerileriniz var mı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bunları duymak için sabırsızlanıyoruz! Önerilerinizi bizimle paylaşabilmeniz için sizler için bir taslak hazırladık ve bu taslağı kullanarak önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

ÖNERİ FORMU

Öneri Başlığı:
..............
Öneri Açıklaması: .....

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

ThreadFoot.png

Büyü Akademisinde Ustalık bölümünde Birleştirme katilazatörle mal alıyoruz ve 100 puan oldumu mistik cisim de sözde hediye dağıtıyorsunuz bu mistik cisim kaldırmalısınız hiç kimseye eşit hediye verilmiyor bana 5defa bilgi puanı 5 defa kadim mucize gücü verdi ama herkese en iyi kültür veriliyor hiç kimseye iyi ödül verilmiyor saygılar

DeletedUser1324

Guest
geceleri mana kesintisi yapıyorsunuz % kaç kesiyorsunuz ben hiç manayla alışveriş yapmadığım zaman 300 bine çıkmıyor en kötü 275 bin hiç üstüne çıkmıyor ben anlamadım bu davranışınızı bana açıklarmısınız

DeletedUser1324

Guest
bu forumu kimse dikkate almıyorsa yani yöneticiler neden kurdunuz kimse geri dönüş yapmıyor

DeletedUser919

Guest
bu forumu kimse dikkate almıyorsa yani yöneticiler neden kurdunuz kimse geri dönüş yapmıyor
Merhaba MasterBabi,

Öneriniz için teşekkür ederiz. Notlarımıza ekledik ve ileteceğiz. Keyifli oyunlar dileriz.

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser1271

Guest
geceleri mana kesintisi yapıyorsunuz % kaç kesiyorsunuz ben hiç manayla alışveriş yapmadığım zaman 300 bine çıkmıyor en kötü 275 bin hiç üstüne çıkmıyor ben anlamadım bu davranışınızı bana açıklarmısınız

Mana, Kutsal Tohumlar ve Bilinçli mallar bu üretimler özeldirler.
Mana her gece Türkiye saatiyle 04:00 civarı %10 mana çürümesine uğramaktadırlar.
Bunları önleme amacıyla kullanabileceğiniz bazı Kadim mucizeler bulunmaktadır.
Örnek olarak Karanlık Madde Labirenti yapısı inşa edildiği anda çürüme oranını %8,8 e düşürmektedir.
Seviye 30 a çıkartırsanız sadece %2 mana çürümesine maruz kalırsınız.
Günbatımı Kuleleri Kutsal Tohumların Çürümesini azaltmaktadır.
D222-z "Simia Sapiens" Kadim mucizesi ise Bilinçli mallarınızın çürümesini azaltmaktadırlar.
Bilinçli mallar çürüdüklerinde ilk hallerine dönerek hesabınıza eklenmektedirler. Örnek olarak Aytaşı çürüdüğünde hesabınıza mermer eklenmektedir.

DeletedUser1363

Guest
Öneri Başlığı: Kadim Sıralama Puanın Kaldırılması.

Öneri Açıklaması: Kadim sıralama puanı oyundaki en adaletsiz sistem , yan hesapların veya başkalarının senin kadimine puan yatırmaları sana sıralama puanı olarak geri dönmemeli. Zaten kadim sana bir çok avantaj sağlıyor. Sıralama puanını sen bir şeyler yaparak elde etmelisin.
Bazı oyuncular var benim seviyemin , turnuva puanımın hatta dünya ilerleyiş puanımın altında ama sıralamada benden 100binlerce puan önde, nasıl önde olmuş derseniz , birilerinin hesabına bağışladığı kadim puanları ile tamamen saçmalık. Bu oyunda gerçekten sıralama puanı adaletli olsun diyorsanız , alacağınız puan tamamen sizin emeğinizle olmalı. Yüce insanların tahtlarının sıralama özelliği değiştirilebilir. Değiştirilemiyorsa verdiği sıralama puanı 75den sembolik bir rakama çekilebilir.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Öneri Başlığı: Kadim Sıralama Puanın Kaldırılması.

Öneri Açıklaması: Kadim sıralama puanı oyundaki en adaletsiz sistem , yan hesapların veya başkalarının senin kadimine puan yatırmaları sana sıralama puanı olarak geri dönmemeli. Zaten kadim sana bir çok avantaj sağlıyor. Sıralama puanını sen bir şeyler yaparak elde etmelisin.
Bazı oyuncular var benim seviyemin , turnuva puanımın hatta dünya ilerleyiş puanımın altında ama sıralamada benden 100binlerce puan önde, nasıl önde olmuş derseniz , birilerinin hesabına bağışladığı kadim puanları ile tamamen saçmalık. Bu oyunda gerçekten sıralama puanı adaletli olsun diyorsanız , alacağınız puan tamamen sizin emeğinizle olmalı. Yüce insanların tahtlarının sıralama özelliği değiştirilebilir. Değiştirilemiyorsa verdiği sıralama puanı 75den sembolik bir rakama çekilebilir.

Öneriniz için teşekkür ederiz.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Herkese merhaba,

Oyunun tarayıcı sürümü için geçtiğimiz ay @Tristeria askeri binalara kısayol tuşları giriş yapılabilmesi konusunda bir öneri paylaşmıştı. Kısayol tuşları ile ilgili başka önerileriniz olursa bu ay ve önümüzdeki ay öncelikli olarak bu önerilerinizi duymak isteriz. Bu kısayola neden ihtiyacınız olduğu konusunda kısa bir açıklama yazarsanız ayrıca mutlu oluruz.

Şimdiden bu konuda fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederiz.

Merhaba Pann,

Madem ben yazdım ben açıklayım ilk önce. Turnuvaya ve kuleye önem veren çoğu oyuncu bu özelliğini gelmesinden yana olacak diye tahmin ediyorum.
Şimdi biliyorsunuz asker üretebilen 3 binamız var, kışla, paralı asker ve eğitim merkezi, onlarda aynı anda üretim yapamıyoruz, 5 ortak göz var, bu zaten bir eksi bizim için, keşke ayrı ayrı her bina için aynı anda üretim yapabilseydik. Ama bunu seneler önce dile getirdik, sadece bizde değil diğer ülke sunucularda ve maalesef yapımcılar tarafından uygun görülmedi. Şimdi şöyle taktik uyguluyoruz, kışlaya asker üretimi veriyoruz, toplamamak için diğer binaya tıklıyoruz boş göz varsa o binadan da asker üretime basıyoruz, o da üretimi tamamlamış diyelim ve yine asker toplamadan 3. binaya geçiyoruz ve onda da üretime veriyoruz, 3 bina asker ürettimi bittiğinde boz ayıyı yemleyerek 3 binada ürettiğimiz askeri topluyoruz, bu şeklde yemden tasarruf edebiliyoruz. Ama bazı turnuvalarda asker çeşitliği istenmiyor, mesele iksirde sadece kurbağa ve çiçek gerekiyor ve ikisi de tek binada üretiliyor, o zaman biraz önce anlattığım yöntem pek işe yaramıyor, çünkü üretim biter bitmez yem kullanmak zorundayız. Kısa tuş olayı olsaydı 5 göz kurbağa üretip onları toplamadan 5 göz çiçek de üretime verebilirdik.
Umarım bu özellik gelir.
Arkadaşlar lütfen 2 kelime yazın, hepimiz kazanacağız sonuçta.

DeletedUser1113

Guest
Katılıyorum 3 bina var (gerci ben 2 tanesini kurdum ) ama aynı anda uretim yapamıyoruz bunları ayırırsanız süper zairanın dedigi gibi turnuvada yada kulede sürekli tek tip asker kullanmıyoruz boz ayımızın daha cok ise yaraması icin farklı askerleri ayrı binalarda ayrı üretelim .Bu olmayacaksa bir asker toplama butonu olabilir toplayana kadar uretim bittikce boş göz olusur ve istedigimiz üretimi verebiliriz.İsteyen kullanır
Saglıkla kalın