• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Şehir imalathaneler

• Konuyu başlatan DeletedUser1350
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser1350

Guest
Merhaba benim imalathanelerim çelik-parşömen-iksir
çelik imalathanem seviye 15 kalıntı durumu 214 kalıntı % 453 sonuç 3 saatlik üretim: 808
parşömen imalathanem seviye 15 kalıntı durumu 298 kalıntı % 538 sonuç 3 saatlik üretim: 696

sorum şu parşömen oranım çelik oranımdan iyi durumda iken parşömen üretimim çelik üretimimden az ??

Ayrıca şu aralar acaip kristal ve ipek sıkıntısı çekiyorum. Kimse tüccara teklif olarak kristal veya ipek koymuyor.

DeletedUser919

Guest
Merhaba acil tıp teknisyeni,

Elvenar'da 3 mal kategorisi vardır. Bunlar:
Temel Mallar; Mermer :marble:, Çelik :steel: ve Kalas :plank:
İşlenmiş Mallar; Kristal :crystal:, Parşömen :scroll: ve İpek :silk:
Büyülü Mallar; İksir :elixir:, Büyülü Toz :magicdust: ve Mücevher :gem:

Her oyuncunun da her bir kategoriden sadece 1 malı bonuslu olabilir. Bunların kategorileri farklı olduğundan üç malınızın da oranları eşit olsa da miktarları farklı olabilir.

Bu konuda hâlâ bir hata olduğunu düşünüyorsanız detaylı inceleme için ticket açabilirsiniz.
Keyifli oyunlar.

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

DeletedUser1350

Guest
Öncelikle kusura bakma sorumu anlamamışsın, tekrar kusura bakma beni başından savmışsın yine de cevapladığın için teşekkür ederim kolay gelsin

DeletedUser919

Guest
Öncelikle kusura bakma sorumu anlamamışsın, tekrar kusura bakma beni başından savmışsın yine de cevapladığın için teşekkür ederim kolay gelsin
Yardımcı olamadığımı düşünüyorsanız, anlamamış olmamı dile getirmek yerine sorununuzu daha detaylı anlatabilirsiniz. Burada sizleri başımdan savmak gibi bir niyetim olduğunu düşünmeniz beni üzdü açıkçası. Sizlere yardımcı olmamak, başımdan savmak istesem burada ne işim olabilirdi ki? Sorununuza çözüm olamadığım için üzgünüm. Dilerseniz daha detaylı anlatabilir ya da bu konuyu destek sistemine taşıyabilir ve doğrudan Oyun Moderatörlerimizle iletişime geçerek daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Merhaba Acil Tıp Teknisyeni kardeş,

Öncelikle şunu söylemek isterim ki; Oxygen, Elvenar oyuncularıyla en çok ilgilenen moderatörümüz. Onun sorumluluğu olmasa bile yıllardır herkese her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. İnsansın, Türkçe'yi en doğru şekilde kullanamayabilir, anlatmak istediğini anlatamayabilirsin. Özellikle de yazı dilinde. Sen nasıl insansan, Oxygen de bir insan ve o da anlatmak istediğin şeyi anlayamamış olabilir. Yazışma ortamında da konuşma ortamında da bundan doğal bir şey yok. Saygılı ve hoşgörülü olmak lazım.

Sorunla ilgili ise anca bir tahminde bulunabilirim.
Çelik İmalathanesi araştırmaların, Parşömen İmalathanesi araştırmalarından daha gelişmiş olabilir. Muhtemelen çok yakın bir zamanda Araştırma Menünde Parşömen İmalathanesi ile ilgili bir geliştirme vardır. Onu araştırdığında Parşömen üretiminde güzel bir artış olur. Hatta bundan neredeyse eminim. Oyun, bir şeye ihtiyaç duymaya başladığın anda ihtiyacın olan şeyi sana veriyor çünkü. Oyunun her kademesinde bu böyle. Seviyesi yüksek olan bir yapı, kendisinden farklı ve aynı zamanda düşük seviyeli diğer yapılardan üstün olacak diye bir kaide yok oyunda. Matematik dersinde öğretmenimin bana ilk öğrettiği şeylerden biriydi bu: Elma ile Armudu kıyaslayamayız demişti.

Ayrıca kristal ve ipek (işlenmiş mallar - ben 2. grup mallar diyorum) sıkıntınla ilgili bir kaç şey ekleyeyim:

• İmalathane sayın yetersiz olabilir.
  • Ayağını yorganına göre uzatmıyor olabilirsin (ki herhangi bir şeyin eksikliğini çekmekteki sebep neredeyse her zaman bu maalesef).
  • Tüccar'da adil gibi görünen; ama adil olmayan teklifleri kabul ediyor olabilirsin. Örneğin: 1000 Mücevher almak için 4000 Parşömen vermek. 2 yıldızlı görünür; ama hiç de adil değildir. Bu şekilde ticaret yapan oyuncularda her zaman mallar arası dengesizlik ve sıkıntı olur.
  • 2. grup malın yeni açıldığı için sıkıntı çekmen normal derdim; ama seviye 15 yapmışsın bile imalathaneyi. Yani hiç de yeni sayılmaz. Aklında bulunsun; 3. grup malını henüz açmadıysan eğer, açtığın zaman sıkıntı çekeceksin. Özellikle de Konutları geliştirirken eksikliğini fazlasıyla hissedeceksin. Hazırlıklı olmakta fayda var. :) Konut yükseltme masraflarına Wiki'den bakabilirsin.

Son düzenleme:

DeletedUser1350

Guest
çelik imalathanem seviye 15 kalıntı durumu 214 kalıntı % 453 sonuç 3 saatlik üretim: 808
parşömen imalathanem seviye 15 kalıntı durumu 298 kalıntı % 538 sonuç 3 saatlik üretim: 696

sorum şu parşömen oranım çelik oranımdan iyi durumda iken parşömen üretimim çelik üretimimden az ??

Ayrıca şu aralar acaip kristal ve ipek sıkıntısı çekiyorum. Kimse tüccara teklif olarak kristal veya ipek koymuyor.

bakın durum şu anlatmak istediğim şu ben 3 imalathanemi de açtım. ilk önce çelik açtım.sonra parşömen sonra iksir...
şimdi çelik ve parşömen imalathanelerimin seviyesi her ikisi de 15 bundan sonrası şu büyük salona girip kalıntı durumuna bakıyorum ve görüyorum ki parşömen kalıntı 298 adet toplamışım ve yüzde oranı % 538 sonra çelik kalıntı 210 adet toplamışım ve yüzde oranı % 443

hangisinin 3 saatlik üretimi fazla olması gerekir kalıntı durumu fazla olan dimi yani parşömen imalathanesinin ee işte ben de şunu soruyorum niçin parşömen kalıntı oranı veya sayısı yüksek olduğu halde çelik imalathanesinin üretimi fazla oluyor.

parşömen niye çelikten az üretiliyor

ayrıca meibo sana da şunu söyleyim madem çok bilgilisin girersin oyuna yazarsın acil tıp teknisyeni şehrimi görürsün ve ayrıca sen avukatlığa soyunmuşsun yanlış yapıyorsun benim muhatabım mod lar onların cevabına bakarım beni gerisi bağlamaz. bilmeyen de bilmiyorum desin elinden öpeyim.

kristal ve ipek hakkında yazdıklarının hepsini güzel uydurmuşsun aklınca benimle dalga geçmişsin yanlış yapmışsın. ben diyorum ki kimse tüccara ipek teklifi koymuyor herkes ipek talep ediyor. kristal koyanlar var yüksek miktarlarda istekde bulunuyorlar alamıyorum bundan dolayıdır ki sorun yaşıyorum.

ayrıca ben o modun robot veya yapay zeka olmadığını biliyorum...ilk defa forumlarda mod lara dert anlatamaya çalışan birisi değilim bilgin olsun

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Kibrinden silkelen de yerine biraz işine yarayacak şeyler koy. Sen kimsin ki insanlar seni başından savsın, sen kimsin ki ben seninle dalga geçeyim? Kendi kendinle yeterince dalga geçiyorsun böyle yaparak zaten. Muhatabı modlarmış, gerisi onu bağlamazmış; ama bilmeyen gelip "bilmiyorum" deyince elini bile öpecek kadar muhatap olurmuş... Madem kendini herkesten üstün görüyorsun, modlar dışında kimsenin cevabı seni bağlamıyor o zaman naş naş Destek Sistemi'nden Ticket (bildirim) açmaya. Bulunduğumuz ve sevdiğimiz bir ortamda bir soru sormuşsun, o ortama olan sevgimizden dolayı senin aksine sana insan gibi cevap veriyoruz. Cümlelerin arasına "kusura bakma, teşekkür ederim, kolay gelsin, elinden öperim" gibi hoş sözcükler koyunca kurduğun cümle hoş olmuyor. Aldığın her cevaba çirkin bir kılıf uydurup insanları karalamak istiyorsan en başında gelip de insanlarla iletişime geçme burada. Birilerinden yardım isteyebilecek kadar insancıl olabiliyorsan yardım etmeye çalışanlara da insan gibi davranacaksın. Ben bu forumun avukatıyım, özel ilgi alanım. Yeri geldi modları karşıma aldım, yeri gelir onları savunurum. İşim bu. Foruma yanlış yapanı görünce dayanamıyorum.

Sorularının cevabı aşağıdaki alıntıda:

Çelik İmalathanesi araştırmaların, Parşömen İmalathanesi araştırmalarından daha gelişmiş olabilir. Muhtemelen çok yakın bir zamanda Araştırma Menünde Parşömen İmalathanesi ile ilgili bir geliştirme vardır. Onu araştırdığında Parşömen üretiminde güzel bir artış olur.

Elma ile Armudu kıyaslayamayız

• Ayağını yorganına göre uzatmıyor olabilirsin (ki herhangi bir şeyin eksikliğini çekmekteki sebep neredeyse her zaman bu maalesef).

Merhaba,

Çelik ve Parşömen her ikisi de 15 seviyede olsa da ve Parşömenin kalıntı artışı Çelikten yüksek olsa bile asıl bakması geren yer Düzenli üretim. Çeliğin Düzenli üretimi Parşömenden çok daha yüksek, bu yüzden kalıntı artışı daha az olsa da parşömenden daha fazla üretebiliyor. Yani araştırma ile ilgili değil , Oxygen cevap vermiş ''Bunların kategorileri farklı olduğundan üç malınızın da oranları eşit olsa da miktarları farklı olabilir.'' demiş.
Eklenen resimlerde bakın her iki imalathane 15 seviye, ama çeliğin düzenli üretimi 1,5 kat fazla.

İpek sıkıntısı tüm server çekiyor, bizim yoldaşlık da buna dahil, ipek üreten arkadaşlar ekstra imalathane kurmaya başlamışlar bile, ama yine de bizim arkadaşlar yardımsever. Scorpion50 arkadaşımız sizin komşunuz, kristal isteği olunca 2 kelime yazın kendisine asla hayır demez, ipek için de belli miktarda yardımcı oluruz.

Keyfli oyunlar dilerim.

Eklentiler

• Ekran Resmi 2018-11-17 10.46.20.png
    Ekran Resmi 2018-11-17 10.46.20.png
    179,2 KB · Görüntüleme: 91
  • Ekran Resmi 2018-11-17 10.45.14.png
    Ekran Resmi 2018-11-17 10.45.14.png
    192,1 KB · Görüntüleme: 109

DeletedUser1350

Guest
Merhaba,

Çelik ve Parşömen her ikisi de 15 seviyede olsa da ve Parşömenin kalıntı artışı Çelikten yüksek olsa bile asıl bakması geren yer Düzenli üretim. Çeliğin Düzenli üretimi Parşömenden çok daha yüksek, bu yüzden kalıntı artışı daha az olsa da parşömenden daha fazla üretebiliyor. Yani araştırma ile ilgili değil , Oxygen cevap vermiş ''Bunların kategorileri farklı olduğundan üç malınızın da oranları eşit olsa da miktarları farklı olabilir.'' demiş.
Eklenen resimlerde bakın her iki imalathane 15 seviye, ama çeliğin düzenli üretimi 1,5 kat fazla.

İpek sıkıntısı tüm server çekiyor, bizim yoldaşlık da buna dahil, ipek üreten arkadaşlar ekstra imalathane kurmaya başlamışlar bile, ama yine de bizim arkadaşlar yardımsever. Scorpion50 arkadaşımız sizin komşunuz, kristal isteği olunca 2 kelime yazın kendisine asla hayır demez, ipek için de belli miktarda yardımcı oluruz.

Keyfli oyunlar dilerim.

Yardımın için teşekkür ederim.Gerçekten açıklayıcı ve net bilgi vermişsin. Eline ağzına sağlık

Sana gelince Avukat Miebo, Tristeria arkadaşı örnek alırsan snein için iyi olur diye düşünüyorum. Ayrıca arkadaşın cevabını okursan kendi cevabının ne kadar anlamsız ve boş olduğunu görürsün

DeletedUser1350

Guest
1748 adlı eklentiyi görüntüle
Bir de ırksal farklar var mesela insan mermer düzenli üretimi 342
elflerin ise 173 neredeyse 2 kat fark var.
Ama insan 12 alan kaplar iken elf 6 kaplıyor.
Bunun gibi oyunda dengeler var.

Bu arada şehrinize baktım da genişlemeleriniz çok kötü her zaman kare şeklinde genişlemeye bakın ileride sorun yaşayacaksınız maalesef
http://www.elvenarchitect.com/city/planner/05b00975d6274291afe1b968f75904ca/

Öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Oyuna başlarken wiki ve forumda yazılanları okumadım şehrin genişlemeleri konusunda haklısın. Umarım zamanla düzelteceğim. Ayrıca bulunduğun yoldaşlık konusunda şanslısın ki oyunda baya aktifler ben o konudan biraz muzdaribim neyse sağlık olsun.

OmkayeR

Yeni Üye
Merhaba acil tıp teknisyeni,

Elvenar'da 3 mal kategorisi vardır. Bunlar:
Temel Mallar; Mermer :marble:, Çelik :steel: ve Kalas :plank:
İşlenmiş Mallar; Kristal :crystal:, Parşömen :scroll: ve İpek :silk:
Büyülü Mallar; İksir :elixir:, Büyülü Toz :magicdust: ve Mücevher :gem:

Her oyuncunun da her bir kategoriden sadece 1 malı bonuslu olabilir. Bunların kategorileri farklı olduğundan üç malınızın da oranları eşit olsa da miktarları farklı olabilir.

Bu konuda hâlâ bir hata olduğunu düşünüyorsanız detaylı inceleme için ticket açabilirsiniz.
Keyifli oyunlar.

Saygılarımızla,
Merhaba, yazıda "Her oyuncunun da her bir kategoriden sadece 1 malı bonuslu olabilir." demişsiniz. Benim temel mallarda çelik için var, mermer ve kalas için değiştirebiliyor muyuz? evet ise nasıl?