• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Kış Büyüsü 2020 Yorumları

DNDR-ASR

Süper Üye
Benim gorevlerde bitti kadimleri yukseltmek icin cok bp gerekiyor ondan bp istiyorum aslinda buyu parcasi sorunum yok kuleden katölizer de geliyor o sorunumda kalmadı atolyeleri buyuleyebiliyorum ki elimdekiler buyulu atolye sıkısırsam hemen buyuluyorum 3 saatlik uretimle depom dolup taşıyor

1 saatlik işliyor atölyeler ve büyüleme konusunu şöyle göstereyim :D

1608204159910.png

sonsuza kadar falan büyülü yani erzak ile ilgili tüm kadimler 30 ve üzeri seviyelerde erzak doluyor dolmasına da asker üretirken anında boşalıyor
ustalıkta asker güçlendiren binalar ve hayvan yeminden sonraki ilk tercihim her zaman erzak serpintisi %100 olun %5 olsun görürsem kaçırmıyorum şehirde şu an için 4 tane dönme dolap var hep erzak serpintisi üretiyorlar yok yine yetmiyor erzak konusunda bitmeyen bir dar boğazdayım bakalım nereye kadar böyle gidecek

katalizör zaten herkesin derdi muhtemelen

büyü parçası olayını da anlamadım herkes fazla diye şikayetçi ben herhalde yanlış bir şey yapıyorum
etkinliklerde genellikle BP günü topluyorum ama yine bir sürü bina da geliyor hepsini satıyorum eserle yükselen binaların çoğunu kurmadığım için eserleri de satıyorum
her hafta kuleyi lanet golem hayaletine kadar yapıyorum oradan da dünya kadar büyü parçası geliyor ama sonuç bu;

1608204981275.png

Ad Astra

Çalışkan Üye
Asker lütufları alın, bp turnuvadan, erzak 3 atölye değil daha fazla kurarak halledilir, yakında karşı düşmanlardaki askerler 4 yıldızlı olacak, ama bizde olmayacak, yani 2 kat fazla zorluk olacak. Bir de süre biriktirin, şu anda hiç süre kullanmadan stabil turnuva yapmaya çalışıyoruz ilerde daha çok gerekecek.

Virtus

Özel Üye
Öncelikle şunu belirteyim, etkinlik görevleri ve ödülleri ile memnuniyet belirtici bir çok geri dönüş aldık. Burada da yine güzel yorumlar ve yapıcı eleştiriler var. Etkinliklerle ilgili ne kadar geri dönüş gelirse, o kadar değerlendirme ve iyileştirme yapılma şansı var. Bu sebeple oyuncularımızın fikirlerini paylaşması çok önemli. Katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Benim bir oyuncu olarak ödül konusunda fikrim Kubrick arkadaşımız ile aynı. Kimisi için değersiz olan kimisi için çok değerli oluyor vs. göreceli bir durum. Şu ödül olsa bu ödül olsanın sonu yok. Fakat erzak konusu özellikle, askeri yapıların bağımsız çalışmaya başlamasından sonra problem olmaya başladı. Atölye sayısı daha önemli bir etken artık. Kubrick arkadaşımız iki atölye ile buraya kadar gelerek harikalar yaratmış :)

Genel olarak etkinlik görevlerinde daha sık erzak ve altın serpintisi çıkması için bir öneri yazarsanız biz ilgili yerlere seve seve iletiriz.

DNDR-ASR

Süper Üye
Genel olarak etkinlik görevlerinde daha sık erzak ve altın serpintisi çıkması için bir öneri yazarsanız biz ilgili yerlere seve seve iletiriz.

Öyle yaptığımı sanıyordum ama :) ilgili konuya bir daha yazarım madem, epeydir imalathaneler de toplu üretim yapsın yazmamıştım gitmişken onu da yazayım bari :D

Atölye sayısı daha önemli bir etken artık. Kubrick arkadaşımız iki atölye ile buraya kadar gelerek harikalar yaratmış :)

bir kaç hafta önce envanterde bekleyen bir büyülü atölyeyi ilave ettim artık 3 :D ama belli ki en az 6-7 lazım nasıl olacak nereye sokacağım hiç bilmiyorum biraz daha ork stoklayayım bir şeyler düşüneceğim

DNDR-ASR

Süper Üye
Cevabını okudum dün Kubrick, mesaji sildin sonra, hali ile cevap veremedim. :)

İyi oyunlar.
yapıyorum arada bunu, bu kötü huyumdan dolayı tüm kamuoyundan özür dilerim :)

kabaca şöyleydi;

Asker lütufları alın
bu mantıklı aslında ama alışamadım henüz onlara

erzak 3 atölye değil daha fazla kurarak halledilir
buraya kadar 2 atölye ile geldim ama yeni kışla düzeni işi bozdu, yanlış anlaşılmasın çok güzel oldu ama ben hazır değilmişim

Ad Astra

Çalışkan Üye
yapıyorum arada bunu, bu kötü huyumdan dolayı tüm kamuoyundan özür dilerim :)
Herkes yapıyor :)
bu mantıklı aslında ama alışamadım henüz onlara
Bende alışmadım, hatta bir sürü toplanmış 1 kere olsun kullanmadım. Eski araştırmalardaki bölükleri açmak gerekiyor daha verimli kullanmak için, bende hala bir sürü açılmamış duruyor, bölükleri açınca lütuflar daha çok asker verecek. 50 tane 25 lik düşün 1.250 bölük asker eder, yani gereksiz bir sürü şey almaktansa şu anda etkinliklerde en iyi ödül asker lütuflar gibi görünüyor.
Tabi bu sadece kadimler gelişmiş oyuncular için geçerli, nüfus, kültür , tohum v. s. sıkıntı çekmeyenler için, sıkıntı varsa mecbur diğer binalardan almak zorundayız, eski binalara kraliyet büyüsü boşuna harcamak yerine sık sık gelen etkinliklerden onları değiştirmek daha mantıklı.

DNDR-ASR

Süper Üye
Bende de açılmayanlar var hala kurallar değişince BPlerini yatırdım da görev falan çıkıyor bazen öyle öyle açıyorum acele etmiyorum zaten teknoloji olarak epey gerideyim asker lütuflarına dokunmuyorum daha ama dediğinin yarısı kadar falan vardır anca bu etkinlikte toplayayım bakalım

Gzcc

Üye
Merhaba, etkinlik biraz daha akıcı ve kolay olmuş bu iyi birşey ama büyük ödül hariç geri kalan ödüller yine her zamanki gibi monoton. Sanırım rutine bindi artık değişmeyecek gibi. Hızlandırıcılar da bir daha ödül olarak etkinliklerde verilmeyecek gibi görünüyor. Askerler hep kışla askerlerinden veriliyor, eğitim kampı veya paralı askerlerden konulsa fena olmazdı, umarım ilerde düşünürler.
İyi çalışmalar..

Ad Astra

Çalışkan Üye
Kolaylaşmışlar evet, ekstra eskisi gibi çaba harcamadan yapılıyor diye ödüller de ona göre, yani iyiymiş hiç bir şey yapmadan görevleri kendiliğinden sayılıyor, hali ile ödüller konusunda hiç şikayetim yok. Ana ödülü da kuramayacağıma göre de eserler toplanır mı toplanmaz mi dert etmiyorum. Daha önce de önerdim geliştirebilen binaları depoya taşıma özelliği olsa keşke, yoksa çok güzel kurmak istediğim binalar var, baykuş çok şirin, diğer kurmaya değer binalar var ama artık genişleme de zarar hali ile öylesine depoda kalacaklar.

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Selam.. gorevler bana da cok kolay geldi isler cok yogun pek oyuna foruma giremiyorum bu aralar.. Buna rağmen bitirmek üzereyim.. @Kubrick bende 8 atölye var sen Nasıl yaptın hakikaten 2 tane ile : ) tebrik ederim.. Etkinlik beni tatmin etti.. tabi erzak serpintisine ben de hayır demem : )

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Etkinlikteki 'büyü eşyası topla' görevini yapmanın baska yolu yok mu acaba? 1 büyü için zaten uzun süre bekliyorum/z, 4 büyüyü üretene kadar etkinlik bitmiş olacak :)
(Sanırım komşu yardımından çıkıyordu ama şuan yardım yapacağın komşum yok)

Rosalinda

Aktif Üye
Etkinlikteki 'büyü eşyası topla' görevini yapmanın baska yolu yok mu acaba? 1 büyü için zaten uzun süre bekliyorum/z, 4 büyüyü üretene kadar etkinlik bitmiş olacak :)
(Sanırım komşu yardımından çıkıyordu ama şuan yardım yapacağın komşum yok)
sanırım etkinliğe geç kaldınız. büyü toplama işini turnuvadan da yapabiliyorsunuz ama şimdi turnuva yok. bir daha ki etkinlikte turnuvada büyü veren bölgeleri bekletirsiniz. görevlerin yazılı olduğu siteyi takip etmenizi öneririm. önceden hazırlıklı olunca görevler daha kısa sürede bitiyor. kulede oynayabiliyorsanız oradan katalizör çıkıncada görev yapılmış oluyor.

DNDR-ASR

Süper Üye
2. Baykuşa kadar geldiysen 9 eserin var demektir yani yapı tamamlanmış

7-8 eserde kalanlar için illa bir etkinlik olacaktır diye düşünüyorum şimdiye kadar hep oldu

Asıl soru macera mı yoksa atölye ya da imalathane mücadelesi mi olacak

Hiç macera modunda değilim ama ufak hesaplar 8 eserde kaldı 1er eser daha lazım onlara imalathane mücadelesi olsa keşke

DeletedUser1113

Guest
bende macera havasında değilim şehirde karışık bi kargaşa var sormayın :cool:

Raithen

Özel Üye
Ben de aldım 9 eseri.. 2. Baykuş yapısını da aldım.. 7 paket daha olsa bir yükseltme daha alacaktım.. Macera gelir bence o bir gelenek gibi bir şey oldu..