• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Kış Etkinliği 2017 - Üç Buzul Devi Yorumları

TheMeibo

Tecrübeli Üye
merhabalar oyunda yeniyimsu ana kadar pek bir sey anlamais degilim bir genel chat olayi olmadigi icinde bilenlerden sormak imkani yok
bu buz devri hakkinda bana kucuk 5 yasinda bir cocuga anlatabilecek gibi aciklayabilecek birini bulmanin imkani varmi hergun kutulari acmak zorundamiyiz anahtarlar sadece gorevlerdenmi geliyor gibi aciklamalari bekliyorum
mesela 3 tane relick istiyor bu nereden bulunur
cevap vericek olanlara simdiden tesekkurler :)

Merhaba,

• Etkinlik süresince istediğin zaman istediğin miktarda kutu açabilirsin. Etkinliğin her günü yeni bir günlük ödül olacak. Bir ödül tekrardan çıkıyor mu sonraki günlerde hiç dikkat etmedim kendim pek günlük ödüllerin fanı olmadığım için. :)
  • Anahtarları toplamanın iki yolu var. Birincisi senin de bahsettiğin gibi görevlerden, ikincisi ise şehrinin etrafında belirli yerlerde beliren anahtarlara tıklayarak. Şehrinde anahtar çıktıkça zaten ekranda bir uyarı çıkacaktır bir kaç saniyeliğine. Şehrinin etrafında çıkan bu anahtarlardan her biri 1-3 adet.
  • Relic = Kalıntı. Bu kalıntıları da turnuvalardan, dünya haritasındaki karşılaşmalardan ve diğer oyunculara günlük yardım yaparak toplayabilirsin. Günlük yardımlardan sadece günde 2-3 tane kalıntı(relic) çıkıyor.
  • Etkinliğin amacı topladığın anahtarlarla sandık açarak BUZ TAÇLARI kazanmak. Buz Taçları sadece sandık açtıkça kazanabildiğin şeyler. Her sandığın üzerinde +5, +10, +20 diye değerler yazar. Bunlar o sandığı açtığın taktirde kazanacağın Buz Taçlarıdır. Bu Buz Taçlarından yeterli miktarda toplayarak Büyük Ödülleri kazanabilirsin.
  • Çoğu kişi güzel bir günlük ödül gördüğünde sahip olduğu anahtarları o günlük ödül için harcar; ancak bunu bir kaç defa yapmak son büyük ödülü almana engel olacaktır. Tabi dünyanın en şanslı insanlarından birisi değilsen.
  • Büyük ödüllerin hepsini almak istersen bütün görevleri yapıp anahtarlarını SADECE "İki Katı Buz Taçları" günlerinde harcamalısın. Etkinlik boyunca bazı günlerde sandık açma ekranında "İki Katı Buz Taçları" gibisinden bir uyarı olacak ve o günlerde açtığımız sandıklardan tam iki katı Buz Taçları kazanacağız. Sanırsam etkinliğin 11. gününde olacak böyle özel bir gün. Yalnız iki katı buz tacı verilen günlerde günlük ödüller biraz farklı oluyor... :) Güzelim yapılar yerine etkisi 5 gün sürecek, askerlerini güçlendirecek ufak yapılar veriyorlar. Şahsen benim için en iyi ödül tarzı onlar. Oyunun sonraki zamanlarında kullanmak üzere saklıyorum o ödülleri.

Bence bu etkinliklerde en çok kazanç sağlayan ödüller BÜYÜK ÖDÜLLER. Günlük ödüllerin kapladığı kare sayısı/performans değeri çok düşük oluyor, bir sonraki çağa geçtiğinde kullanışsız hâle geliyor. Günlük ödüllerin aksine Büyük Ödüller çok daha uzun süre fayda sağlayabiliyorlar. Örneğin:

1-)
Cozy_farm_03.png
2-)
Herds_gathering_01.png
3-)
Great_auction_02.png

Bu yapıları her yüksek puanlı oyuncuda hatta düşük puanlılarda da görürsün. Bu etkinlik 6 ay önce falan yapıldı ve herkes de hâlâ bu yapıları kullanıyor. O etkinliğin Büyük Ödülleri bunlar.

DeletedUser934

Guest
aciklamalar icin cok tesekkurler 1 sorum daha olucak

ipek imalathanesini acmaya cok var daha anahtar veren gorevlerden birisinde 100 ipek istiyor pazara koyabilecegim urunler yeni oyuncu oldugum icin cok kisintili ipek ise cok pahali degerinde urunler le takas yapamiyorumpazara 2/1 koydugum halede 3 gundur takasliyip 100ipek i bulamadim bunu elde etmenin baska bir yolu varmidir yada yuksek lvlli oyuncular bizim gibi yeni oyuncularin koydugu ufak tefek seylerin takasini kabul edereke bizlere yardimci olamazlarmi 50 urune 50 urun daha pahali bir urun istiyorsa oyuncu demekki oldukca dusuk lvlli bir oyuncudur bunu anliyabilecek oyuncular varmi bu oyunda :D
cevaplar icin simdiden tesekkurler :)

aciklamalar icin cok tesekkurler 1 sorum daha olucak

ipek imalathanesini acmaya cok var daha anahtar veren gorevlerden birisinde 100 ipek istiyor pazara koyabilecegim urunler yeni oyuncu oldugum icin cok kisintili ipek ise cok pahali degerinde urunler le takas yapamiyorumpazara 2/1 koydugum halede 3 gundur takasliyip 100ipek i bulamadim bunu elde etmenin baska bir yolu varmidir yada yuksek lvlli oyuncular bizim gibi yeni oyuncularin koydugu ufak tefek seylerin takasini kabul edereke bizlere yardimci olamazlarmi 50 urune 50 urun daha pahali bir urun istiyorsa oyuncu demekki oldukca dusuk lvlli bir oyuncudur bunu anliyabilecek oyuncular varmi bu oyunda :D
cevaplar icin simdiden tesekkurler :)

Pazara 100 mermere, çeliğe veya kalasa 100 ipek koyun alayım, yakınınızda hesabım var. Bir de sadece bonuslu imalat kurarsınız çok daha hızlı gelişirsiniz.
Teklif hazır olunca yazın buraya.

DeletedUser934

Guest
Pazara 100 mermere, çeliğe veya kalasa 100 ipek koyun alayım, yakınınızda hesabım var. Bir de sadece bonuslu imalat kurarsınız çok daha hızlı gelişirsiniz.
Teklif hazır olunca yazın buraya.
cok tesekkurler bir arkadas ticareti yapmis 100 ipegim oldu :) tavsiyenizi dinleyecegim :)

TheMeibo

Tecrübeli Üye
@sehravol bir an önce bir yoldaşlık bul derim ben. Yoldaşlığa girdiğin andan itibaren oyun aşırı derecede kolaylaşacak. tristeria'nın da dediği gibi sadece üretim bonusu olan ürünleri üretmelisin. Bu şekilde çok fazla üretim yapacağın için fazlalık üretimlerini diğer ürünlerle rahatça takas edebilir, hiçbir zaman sıkıntıya düşmezsin.

1. Şehrini KARE şeklinde genişletmelisin. Böylece her kareyi kullanabilirsin hiç boşluk bırakmadan. Bu benim yorumum değil, mantıksal bir gerçek.
  2. Her çağın başında Gelişmiş Kaşifler adı bir teknoloji bulunur. Bu teknolojileri araştırdıktan sonra yapacağın her keşif daha ucuz ve daha kolay olur. Bu yüzden bölgeleri keşfederken aşırıya kaçmak yerine senden istenildiği miktarda keşif yapmanı öneririm.
  3. Dünya Haritası'ndaki bölgeleri temizlemekte acele etmemelisin. Bölük Boyutu Geliştirmesi teknolojilerini araştırdıkça haritadaki bölgelerin zorluğu düşecek ve neredeyse hiç kayıp vermeden savaşabileceksin.
  4. İkinci ve üçüncü kuralı yok sayarsan harcayacağın asker ve mal sayısı kat kat artar ve çok zorluk çekersin, gelişimin durur. Unutma ki haritadaki karşılaşmalar bir yere kaçmıyorlar, orada duruyorlar. Mantıklı olan seçenek onları en az kayıpla temizlemek. Kazanacağın Bilgi Puanı(BP) miktarı aynı.
  5. Kesinlikle ve kesinlikle sadece üretim bonusu olan malları üretmen ve bir yoldaşlığa girmen gerek. Yoldaşlıktaki üyelerin de aktif olması şart.
  6. Oyun ekranının sağ altındaki Ayarlar simgesine tıklayıp, Gelişmiş Ayarlar'a gelip kontrol etmelisin; "Daha iyi bir konuma otomatik taşınmaya izin ver." seçeneği kesinlikle aktif olmalı. Böylece oyun seni yüksek puanlı oyuncuların arasına taşır. Ne zaman taşır orası kesin değil.
  7. E-Posta adresinin doğru olmasını tavsiye ederim. Her etkinlikte E-Posta adresine güzel ödüller geliyor. :diamond: Ödüllerin yanı sıra hesabının güvenliği için de önemli tabii ki.
  8. Karşılaşmaları kolay geldiği için pazarlık yaparak geçmeni hiç tavsiye etmem. Ufak miktarlar olsalar da çok çabuk tüm malların biter. İkinci ve üçüncü kurala uyarak ilerlersen zaten yapacağın tüm savaşlar Kolay ve Çok Kolay olacağı için çok az asker kaybederek tüm karşılaşmaları geçebilirsin.
  9. Konut inşa ederken fazladan konutlar kurmak yerine ilk önce mevcut konutları geliştirmeni öneririm. Böylece yerden inanılmaz bir tasarruf sağlarsın. Yeni başlayanların en çok yaptığı hata konutları geliştirmek zor geliyor diye yeniden konut inşa etmeleridir.
  10. Sikke, Erzak ve Malları toplarken görevleri de yapmaya özen göstermelisin. Aynı şeyi yapıları inşa ederken de yapabilirsin. Görevleri yaptığın sürece hiçbir zaman Sikke ve Erzak sıkıntın olmaz.
  11. Kültür bonusu ÇOK önemlidir; fakat oyundaki her şeyde olduğu gibi bu konuda da DENGE önemli. Bir yoldaşlığa girdiğinde zaten kültürün günlük gelen yardımlarla birlikte hep %150 ve üzeri olacak. Günlük yardımlar yokken kültürün %100-125 olması yeterli. Benimki %100 mesela. Yardımlar ve Büyü Akademisi'nden ürettiğim büyülerle %195'e çıkartıyorum. Böylece sahip olduğum konut ve atölyelerden tam iki katı kazanıyorum.
  12. Depon dolduğu zaman sikkeler ile Bilgi Puanı(BP), erzaklar ile Tüccar'daki Toptancı'dan mal satın alabilirsin. Sadece deponun taşacağı durumlarda bunu yapmanı öneririm. Aksi taktirde çok büyük zarara girersin.
  13. İmalathanelerden çok fazla kurmamalısın. Az da kurmamalısın. Benim şehrimi örnek alma ama bende çok az imalathane var. :rolleyes:
  14. Oyun hoşuna gittiyse ve uzun süre oynayacaksan ne yap ne et 35 TL verip o Başlangıç Paketi'ni al derim. Alınca da inşaatçı sayını 4'e çıkarmanı öneririm. 5 çok fazla olur. Paran bolsa 5 de yaparsın. :diamond:
  15. Elmaslardan bahsetmişken eline geçen elmaslarla ilk olarak Büyü Akademisi'ni 4-5 yapmanı, ardından da bütün elmaslarını Şehir Genişletmelerine harcamanı öneririm. Bu dediklerim sana oyunun her anında, kalıcı fayda sağlar. Elmaslarını diğer yapılara veya başka şeylere harcarsan çok kısa süreli faydasını göreceksin. Değmez.
  16. Düzenli olarak Elmas satın alabilirim diyorsan da bu dediklerime ek olarak Büyülü Konut ve Büyülü Atölye satın alabilirsin. Çağ atladıkça Elmaslar ile geliştirebilirsin bunları. Büyülü Konutlar ve Büyülü Atölyeler her çağ atladığında bir kere geliştiriliyor. Yani normal yapılar gibi 4'ten 7'ye falan geliştirmek zorunda kalmıyorsun. Tek geliştirmede maksimum seviyeye ulaşıyorlar. Ayrıca Büyülü Konut ve Büyülü Atölyeler kapladığı yere göre çok fazla üretim yapıyorlar, yerden de çok tasarruf etmiş oluyorsun. Bir nevi hem Şehir Genişletmesi hem de Büyülü Konut/Atölye almış oluyorsun. :eek:

Bir kaç dedim ama yazmaya başlayınca devamı geldi. :rolleyes: Yukarıdaki yeşil arka planlı yazıya tıklarsan görebilirsin.

Son düzenleme:

DeletedUser934

Guest
:) gordugum kadari ile baya hatali bir baslangic yapmisim aciklamalara tesekkurler :)

bncdsnc

Üye
4 adet alet kutusu üret denen görevde çelik sembolü var alet kutusu geldiğinde bir değişim olmadı bilginize

DeletedUser919

Guest
4 adet alet kutusu üret denen görevde çelik sembolü var alet kutusu geldiğinde bir değişim olmadı bilginize
Merhaba bncdsnc,

O görevde yazım hatası söz konusudur.
Yapmanız gereken şey 4 kez Savaşçı Maskesi üretmektir.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

TheMeibo

Tecrübeli Üye
@Oxygen bahsettiğiniz görev(-ler) 61-62-63. görevler mi ve de spesifik olarak Çelik :steel: mi istiyor yoksa üretim bonusu olan maldan mı istiyor acaba, yardımcı olabilir misiniz?

Pann

Eski Ekip Üyesi
@Oxygen bahsettiğiniz görev(-ler) 61-62-63. görevler mi ve de spesifik olarak Çelik :steel: mi istiyor yoksa üretim bonusu olan maldan mı istiyor acaba, yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba, görevde belirli bir miktarda Alet Kutusu üretmeniz isteniyor ama simge olarak çelik simgesi görünmekte. Bir çeviri hatası olduğundan belirtilen miktarda Savaşçı Maskesi ürettiğinizde görev ilerlemektedir. Bu durum, sadece görev içerisinde Alet Kutusu üretmeniz istenip yanında çelik simgesini gördüğünüzde bu şekilde uygulanmalı.