• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Kaşif Görevleri

• Konuyu başlatan DeletedUser463
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser463

Guest
Merhabalar benim bir önerim olacak : Dünya haritası keşif görevleri için görevlendirdiğimiz kaşif sayısı her levelde 1 adet artacak şekilde düzenlenmesi oyuncular açısından daha kullanışlı olmaz mı?
Örneğin : Başlangıçta zaten 1 adet kaşifimiz var.Oyuncular her level bitirdiklerinde 1 kaşif daha eklense ;2.bölümün sonunda 1 kaşif,3.bölümün sonunda 1 kaşif gibi.Hatta kaşif her bölümün sonunda araştırmayla da açılabilir ve bölümü bitirip son görev olarak kaşif araştırması açılarak yeni 1 kaşife daha sahip olunabilir. Böylelikle ileri aşamalarda aynı anda 2 veya 3 kaşif göndererek kaşif görev süreleri en azından biraz daha kısaltılmış olur.Saygılarımla.

DeletedUser3

Guest
Daha önce kaşif süreleri kısalsın veya ek kaşifler eklensin türünde öneriler iletildi ama bu tür öneriler için yapımcılar tarafından olumlu yanıt alamadık.

Oyun ilerledikçe çok fazla kaşifiniz olması aslında pek önem arz etmiyor çünkü mesela +200 bölgeden sonra 1 haftada sadece bir bölgeyi tamamlayabilmek için kaynaklarınız veya askerleriniz yetecekse, iki kaşifiniz olduktan sonrada 1 haftada anca bir bölge tamamlayabileceksiniz. Bir bölgeyi tamamlamadan daha ilerisini keşfetmenize oyun izin vermiyor dolayısı ile bekleme süresi yine aynı olacaktır. Kaşif süreleri uzun belki evet ama bu sizin toparlanabilmeniz için gerekli olan zamandır aynı zamanda.

DeletedUser11

Guest
Kaşif süreleri uzun belki evet ama bu sizin toparlanabilmeniz için gerekli olan zamandır aynı zamanda.
Merhabalar,

Bu cümleyi dikkatli okuyun arkadaşlar, beklediğim cevap sonunda geldi umarım benim gibi anlayabilmişsinizdir. :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser337

Guest
Bu durumda ihtiyaç doğrultusunda bir büyü getirilebilir. Nasıl ki inşaatçılar motive ediliyorsa, kaşifler de hazırlanan bir büyüyle %10-%30 gibi bir değerle motive edilebilir. böylece keşif süreleri de bu oranda kısaltılır. Sadece bir öneri.

DeletedUser3

Guest
Bu durumda ihtiyaç doğrultusunda bir büyü getirilebilir. Nasıl ki inşaatçılar motive ediliyorsa, kaşifler de hazırlanan bir büyüyle %10-%30 gibi bir değerle motive edilebilir. böylece keşif süreleri de bu oranda kısaltılır. Sadece bir öneri.

Büyü olarak olabilir evet. Güzel bir öneri, iletiyorum...

DeletedUser463

Guest
Ben sadece genel itibariyle böyle birşey mümkün mü diye merak etmiştim.Büyü fikri de gayet güzelmiş.Sorumun cevabını aldım Teşekkür ederim.
İyi forumlar
Makinist74

DeletedUser117

Guest
Merhaba, konu dünya haritası ve kaşifler olduğuna göre
benimde ricam;tamamlanmamış yada yeni açılmış bölgeler için, yeniden haritaya girildiğinde aramak çok zahmetli ve zaman alıcı oluyor, Lütfen ama lütfen bu duruma bir hal çaresi :) hiçmi kimse 40 saat haritada acep neresiydi diye aramaktan sıkıntı duymuyor? ;)

DeletedUser3

Guest
Merhaba, konu dünya haritası ve kaşifler olduğuna göre
benimde ricam;tamamlanmamış yada yeni açılmış bölgeler için, yeniden haritaya girildiğinde aramak çok zahmetli ve zaman alıcı oluyor, Lütfen ama lütfen bu duruma bir hal çaresi :) hiçmi kimse 40 saat haritada acep neresiydi diye aramaktan sıkıntı duymuyor? ;)

Bu öneriyi sürekli iletiyorum. Umarım yaparlar. Daha doğrusu yapacaklarından emin gibiyim ama daha öncelikli şeyler üzerinde şu an yoğunlaşmış durumdalar. :)

DeletedUser117

Guest
teşekkürler Berhudarol umarım bir an önce el atarlar :)

başka bir ricamda; cücelere gelen bir türlü sınıf geçemiyor:)) araştırmalarda bilgi puanı tamamlanmış, ancak granit/bakır yetersizliğinden araştırmalar yapılamıyor :((

Durum
Konu yanıtlara kapalı.