• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Kadim Mucizeler hakkında birkaç ipucu.

Merhaba,

Arkadaşımız eksik bilgiler paylaşmış, 5 kadimi atlatılmış Cüce surundan sonra Enar Elçiliğe geçmiş, bir ara düzeltecekti ama maalesef oyunu bırakıp gitmiş.
Ben hem eksik olan kadimleri eklerim hem kaldığımız yerden devam edeceğim.

10. Dağ Dehlizleri. Kurulması gereken bir kadim.
Seviyesine göre tüm bonuslu standart mallarımızın üretimi artırır

Ekran görüntüsü 28-08-2022 17.38.14.png

Ayrıca seviyesine göre şehrinizdeki çalışan nüfusunun belirli yüzdesini karşılar.

Ekran görüntüsü 28-08-2022 17.39.00.png

11. Bereket Kulesi
Kurulması gereken ama yükseltmek için acil olamayan bir kadim. Erzak sıkıntılara göre ve tedarik büyüsünün süresini sizin online zamanına göre ayarlayabilirsiniz.
6. seviyede atölyelere uyguladınız büyü süresi 13 saate çıkıyor, başlangıç için yeterli bir süre

Ekran görüntüsü 29-08-2022 20.53.59.png

Kadimin seviyesine göre bu süre uzuyor

Ekran görüntüsü 29-08-2022 01.14.54.png

Ayrıca seviyesine göre tedarik gücünün etkisini de artıyor ve sizin erzak kapasitesine göre 3 saatte bir erzak üretiyor.

Ekran görüntüsü 29-08-2022 01.15.24.png

Ekran görüntüsü 29-08-2022 01.15.49.png

Son düzenleme:
12. Çiçekli Tüccar
Burada işler biraz karışık, oyun stilinize ve bulunduğunuz yoldaşlığa bağlı kurulması ve yükseltmesi gerekir veya beklemeye alınabilir.
Her iki seçeneği de anlatacağım. Eğer kule yapan bir oyuncusunuz ve yardımlaşma var olan bir yoldaşlıkta bulunuyorsanız kadimi zamanı gelince kurup yükseltebilirsiniz, çünkü yeni tüccardaki toptancı sisteminde teklifler oldukça yüksek tutmuşlar, bunuslu mallarla diğer bonuslu olmayan malları kadim 30 seviye gelmeden almak fazla zarara uğratacak acil ihtiyacı olunca 3 yıldızlı teklif koymak daha mantıklı, sikke ve erzak 16. devreye kadar hep sıkıntı çektiğimiz için toptancıdan 1 alırsınız 2 alırsınız tüm haritadaki komşulara yardım edersiniz 3. defa da alabilirsiniz sonrası zor aşırı artmış olacak ve karşılığında alabilecek mala değmez, üstelik kulede eğer pazarlık söz konusu o zaman sikke ve erzak da toptancıya harcamak mümkün olmayacak.
6. seviye Çiçekli Tüccara sahip 16. devrede olan toptancı teklifleri:

Ekran görüntüsü 23-10-2022 00.26.12.png

18. seviyede Çiçekli Tüccar ve 20. devrede bulunan oyuncunun toptancı teklifleri:

Ekran görüntüsü 23-10-2022 00.30.18.png

Ekran görüntüsü 23-10-2022 00.45.27.png

Yani hiç mantıklı teklifler değil, aktif yoldaşlıkta olmayan için bile değil, 3 yıldızlı teklifler pazara sunmak çok daha avantajlı.
Şimdi geçit üretimi artıyor da diyen olacak, tecrübeye dayanarak 16. devreye kadar Çiçekliyi kurmadan ırk başına en fazla 1. ay harcayıp 16. devreye girdim, üstelik acele etmeden zaman buldukça. Merak eden varsa hesabımın ismi Ad Astra, ve bu hesabım tüm burada yazınlara göre ilerledi, askeri kadimler yükseltmeden diğerleri hiç kurmadım ve şu anda hiç askerlere kısaltma kullanmadan boz ayıyı büyülemeden her hafta 25 bölge açıyor gerekirse daha fazlasını da açar ama şu anda ihtiyacı yok.
Tek başınıza oynuyorsunuz eğer komşularla ticaret ön planda veya savaşa ilginiz ve alakanız yoksa kule pazarlıkla veya 1 katını tamamlayıp bırakan bir oyuncuysanız o zaman tabi açılır açılmaz kurulması gereken bir kadim, çünkü askeri kadimlere yöneltmeden hemen çiçekliyi yükseltebilirsiniz.

30-35 seviyedeki özellikler:
Ekran görüntüsü 23-10-2022 01.07.37.png

Ekran görüntüsü 23-10-2022 01.08.46.png

Ekran görüntüsü 23-10-2022 01.09.06.png

Ekran görüntüsü 23-10-2022 01.16.28.png

Ekran görüntüsü 23-10-2022 01.16.52.png

13. Kahramanların Demirci Ocağı
Kurulması ve geliştirmesi gereken kadim , hem oyunun başlarda sıkıntı olan orkların ihtiyaçları az da olsa karşılar hem tüm yakın ağır dövüşçü birimlerin hasarı artırır.

Ekran görüntüsü 03-11-2022 22.00.43.png

14. Kurnaz Mantarlar Tapınağı
Kurulması gereken bir kadim, ama asker üretim süresi yeterli ise, bu silah depo miktarına bağlı veya cüce suru sayesinde olabilir o zaman biraz ertelenebilir, çünkü daha askerleri güçlendirecek kadimler var ve aralarında seçim yapmak gerekecekse askerleri güçlendiren ve üretim süresini hızlandıran kadimler her zaman öncelikli olmalı, o kadimler yükseldikçe üretim süresi kısalacak ve üretim süresine göre kurnazı da kurabilirsiniz.
Kadimin seviyesine göre şehrinizdeki her silah deposunun eğitim kapasitesini artırır ayrıca her 3 saate bir belirli sayıda kışlada üretilen hafif menzilli birim üretir.
Ekran görüntüsü 03-11-2022 22.31.30.png

Ufak bir tüyo: eğer şehrinizde silah depo sayınız yüksekse, 4-6 demiyorum daha fazla kurmuşsanız ve amacınız kadimlerin sayısını olabildiği kadar az tutmak ise o zaman cüce suru yerine kurnaz mantarı kurabilirsiniz, ama yine diyorum bu sadece silah deponuz sayısı fazla ise, çünkü kurnaz silah depo sayısına göre eğitim kapasitesini artıracak, depo az ise cüce suru öncelikli olarak tercih edin.

27. Depo Vorteksi
Kurulması gereken önemli kadimlerden biri daha. Tıpkı Dağ Dehlizi gibi ama standart malları değil bilinçli mallara artış sağlar ayrıca geçit deposunun kapasitesini seviyeye göre artırır.
Ekran görüntüsü 04-12-2022 19.39.59.png

Depo Vorteksi sayesinde 20. devreyi daha az masrafla hem alan hem üstün mal olarak hızlıca geçebilirsiniz, tabi bu durumda görevlerden vazgeçmek gerekecek. Bunu biraz ayrıntılı anlatayım çünkü önemli ve faydalı bir bilgi.
En az 16 seviye Depo Vorteksi varsa, Armoni Korosu 4. seviyeye yükseltmeden ırka ait araştırmaları tamamlayabilirsiniz, yani 6 şer Keman, Flüt ve Davul Koroları yerine 3 er tane kurması yeterli olacaktı.
Son araştırmalarda istenilen Nota miktarı tamamlamak için 16+ seviyedeki kadimin geçit deposu artışı yetiyor.
Ekran görüntüsü 04-12-2022 19.41.00.png

Wezen

Çalışkan Üye
Güzel çalışmalar yapılmış emek verilmiş illaki birilerinin işine yarayacaktır, teşekkürler.

Aslında bu yapıların artısını eksisini tartışmadan önce oyunun genel problemlerinden biri sıralama puanı sorunudur. Çok adaletli bir sıralama puanı sistemi maalesef bu oyunda yok.

Bence kadim mucizelere yatırılan BP sıralama puanı olmamalı, zaten kadimden sağlanan faydalar var onun için kuracaksın ama bende dahil bir çok oyuncu maalesef işe çok yaramayan kadimleri yer sorunumuz olmasına rağmen sıralama puanı için kuruyoruz.

O yüzden şimdi kadimlerin hangisi iyi hangisi kötü yazamam çünkü hepsi çok iyi sıralama puanları veriyor.

Oyunu daha önce bırakmış yeni başlayacak birini en çok düşündüren şey kadimlerden sıralama puanı alıp ben üst sıradakileri nasıl yakalarım. İmkansız artık yakalayamazsın limit sorunu olmasaydı bile yakalaman en iyi 2 yıl sürerdi. Bu düşünceyi kadimlerden sıralama puanını kaldırarak ortadan yok edebilirsin.
Oyuna başlayıp bir çok şeyi daha fark edemeyen yeni oyuncular olayı anlayınca zaten oyunu bırakma noktasına geliyor.

Oyunu seviyoruz ama maalesef sıkıntıları çok fazla var.

KonstantinN

Çalışkan Üye
Kadimlerle ilgili bilgileri kaydedebilir miyim ? Oyunda ilerledikçe tekrar tekrar okumam gerekecek
ho52 merhabalar,
oyun esnasında pratik olarak ulaşmak için kadimler ve güçleri şeklinde klasör oluşturup kaydedebilirsiniz kadimler hakkında güzel bilgiler verilmiş emek var, emeğede her zaman saygımız var.

ben en çok nasıl geliştirilir bunu bir türlü anlayamadım bu konuda da bir emek bekliyoruz tüm kadimleri gelişmiş oyuncu arkadaşlardan.
saygılarımla iyi oyunlar

Wezen

Çalışkan Üye
Bu yazacaklarım günümüz için artık yeterli olmayabilir. Yan hesaptan çok artık ana hesabınla nasıl çok limit açabileceğin önemli oluyor.

Eskiden olsaydı şunları yapman gerekirdi.

1- En az 12 yan hesap açacaksın. Yan hesapları 3.seviye geliştirip orada tutman yeterliydi.
2- Her gün 2 saat ortalama yan hesaplara zaman ayıracaksın. Yan hesaplarınla beraber turnuvada 10 sandık açmaya çalışacaksın.
3- Kadim geliştirirken 1.sandık ödülü BP si atıyorum 60 ise hiç bir hesabınla 60 ı geçmeyeceksin.
4- Ana hesabını mümkünse eskiden Elvenar ırkıydı ama artık bana göre Elçilikler ırkı daha uygun uzunca bir süre kadimlerin gelişene kadar dinlendireceksin 6 veya 9 ay kadar zaman alır.
5- 5 inşaatçın olacak 4 ü sürekli kadim geliştirecek , süre kısaltmaları bolca kadimlerin gelişimine harcayacaksın ki süreyi aşağı çekebilmeye çalış.
6- Mana ve tohum engeline takılmamak için şehrinde bunların yapıları bolca olmalı kısaca kadim geliştirirken en son takılacağın şey malzeme olmalı. BP hazırsa hemen inşaat olacak.

Bu dediklerimde her gün , her hafta , her ay , her yıl olacak bir kere atladın mı yukarıyı yakalaman o kadar uzar. Kolay işler değil 1.000.000 sıralama puanı olanlar bunu yatarak yapmadılar.

Wezen

Çalışkan Üye
Güzel çalışmalar yapılmış emek verilmiş illaki birilerinin işine yarayacaktır, teşekkürler.

Aslında bu yapıların artısını eksisini tartışmadan önce oyunun genel problemlerinden biri sıralama puanı sorunudur. Çok adaletli bir sıralama puanı sistemi maalesef bu oyunda yok.

Bence kadim mucizelere yatırılan BP sıralama puanı olmamalı, zaten kadimden sağlanan faydalar var onun için kuracaksın ama bende dahil bir çok oyuncu maalesef işe çok yaramayan kadimleri yer sorunumuz olmasına rağmen sıralama puanı için kuruyoruz.

O yüzden şimdi kadimlerin hangisi iyi hangisi kötü yazamam çünkü hepsi çok iyi sıralama puanları veriyor.

Oyunu daha önce bırakmış yeni başlayacak birini en çok düşündüren şey kadimlerden sıralama puanı alıp ben üst sıradakileri nasıl yakalarım. İmkansız artık yakalayamazsın limit sorunu olmasaydı bile yakalaman en iyi 2 yıl sürerdi. Bu düşünceyi kadimlerden sıralama puanını kaldırarak ortadan yok edebilirsin.
Oyuna başlayıp bir çok şeyi daha fark edemeyen yeni oyuncular olayı anlayınca zaten oyunu bırakma noktasına geliyor.

Oyunu seviyoruz ama maalesef sıkıntıları çok fazla var.

İşin özü bu kadimlerden sıralama puanı hiç olmamalıydı.

Wezen

Çalışkan Üye
Silah deposu da dediğin gibi bilinçsiz bir şekilde geliştirildi kadimleri 2 ye katladı. Bana göre olanı zaten üstteki mesajda yazdım.
" Çok adaletli bir sıralama puanı sistemi maalesef bu oyunda yok. "

Yıllarca uğraş dur o kadar puan yap , kadimleri silip silah deposu mu kursak ne yapsak :)

DNDR-ASR

Süper Üye
tek konumuz puansa daha karlı olur tabi ki ama ben hiç birine kıyamam senin dediğin gibi kadimlerin puanını kaldırsalar bile hiç birini silmem

Oyun sistemi oyunculardan rün çalmaya vazgeçsin önce sonra anlatırım nasıl kadimleri geliştirebilir oyuncu.
Biraz önce hiç bir uyarı vermeden oyun 13 bp çalmış 25 rün almış 375 olmalıydı ama sadece 362 yatırılmış.
Ben neyse o 1 rün yeni ve orta seviyedeki oyuncuya çok önemli olabilir, hatta ben niye neyse bende oyuncuyum diğer oyunculardan daha çok çalışıyorum diye benim için de önemli olabilir ve gözüm önümde rünler çalınıyorsa arkadaşlara turnuvada 1 bölge fazla açın 1 rün fazla kazanın demem çalınıyor sürekli çünkü.
Bunu dile de getirdim ama galiba yapımcıların umurunda değil gereksiz özellikler oyuna getirmeden önce kuleden elmasları kısmadan önce olan sıkıntıları halletmesi lazım. Kule zaten ayrı hayal kırıklığı hemen hemen tüm hesaplar 3. katta son sandıkta 4 bin büyü parçası almışlar.

Ekran görüntüsü 30-03-2023 16.46.54.png

DNDR-ASR

Süper Üye
Teker teker basınca sıkıntı olmuyor, seri basınca yapıyor bunu

Ben desteğe yazmıştım derdimi anlatmayı beceremedim, boş verdim

Daha önce buraya da yazıldı bir gelişme olmadı

KonstantinN

Çalışkan Üye
mevcut oyun düzeninde gereksiz kadimleri kurmak hiç mantıklı değil onun yerine ben askeri oynuyorum sadece askeri kadimlerim ve mecburen termal gençlik ve zaman sıçraması var şehrin olmazsa olmazları.
şehrin tamamını depo yapıcam %200 elmas bonusunu 3 kez yakalamam lazım tüm kareleri açmak için depolarım hazır 100 adet :))))
mal ihtiyacını da diğer iki hesapta standart bilinçli ve üstün olarak ayarladım onlarında askeri normal şehrin tamamını imalathane yapıyorum tüm kadimleride var mesele kadimse böylece 3 şehir büyüklüğünde tek şehir yapmış olucam nasipse gümbür gümbür geliyor bu arada işin en güzel tarafı kural ihlali yok.
eski sistemde açılan farkı fazlasıyla kapatmanın başka bir yöntemi yok çünkü halen rün ve bp konusu aktif gördüğümüz kadarıyla hiç o muhabbetlere girmeden 7m hazır :))))
niye yazdım yeni başlayan arkadaşlar yukarıyı nasıl geçeriz diye düşünmesinler oyundan soğumasınlar işte böyle geçilir kadimlerine kıyabilen varsa geçebilir ama atölyeleri bile silerim gerekirse erzak lütuflarıyla ustalıktan geçindiririm şehri eski düzen bitmiştir herkese hayırlı olsun iyi oyunlar

KonstantinN

Çalışkan Üye
şimdide ayrı bir konuda teknik açıklamasını yapalım yeni başlayanlar için kafa karışıklığı olmasın
1- oyuna başladığında fantezi şehrinde hangi ağırlıkla oynayacağını iyi seçmek lazım askeri ağırlıklı mı, imalathane ağırlıklı mı yoksa görsel ağırlıklı mı bunu iyi belirlemek lazım en baştan
2- seçim yapıldıktan sonra ister yoldaşlıktan ister varsa diğer hesaplarından bu şehri destekleyecek sistemleri kurmak böylece ana hesabındaki yer sorunundan kurtulmuş oldun ki bu en güzel adımlardan biri burayı sakın atlamasınlar yeni hesaplar.
3- ana hesabı maximum seviyelere getirmek için gereken elması en baştan ufak ufak çekmek ve kare açmak burasıda önemli her arkadaşım kendi maddi imkanlarınca kendini üzmeden en baştan ufak ufak elmas çekerek birde kuleden vs. biriktirerek son ırka gelene kadar bayağı kare açmış olacaklar böylece
4- oyuna verilmesi gereken önemi vermek gereksiz hamlelerden kaçınmak geri dönüşü çok zaman kaybettirecek şeyleri yapmaktan kaçınmak gerek.
5- kadimlerin hepsini birden kesinlikle kurmayın bittikçe kurun çünkü yer kaplamaktan başka bi halta yaramazlar
6- oyunun oyun olduğunu unutmamak keyifle vakit geçirmek fantezi şehrinizi gönlünüzce süsleyin çünkü ana hesabınız asıl amacınıza hizmet edicek zaten

aklıma geldikçe yine strateji yazarım hiçbirşey imkansız değildir keyifli oyunlar diliyorum