• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Kadimlerin bağışa dışarıya kapanması

Merhaba,

Kadimlerin yoldaşlık dışındaki oyunculara kapanması seçeneği olmalı. Arkadaşlar bir birine yardım ediyorsa dışardan uyanık biriler gelip herkesi 1 bp fazla atarak sıralamadan indirip başa geçmemeli, bu bir, ikincisi, kadimleri düşük olan arkadaşlara yardım olsun diye rün içermeyen 10 veya 5 bp olan sandıklara 1 bp yatırın diyoruz bir şeyler kazansınlar , ama sunucumuzda redlabel sendromu varken bu çoğu zaman imkansız oluyor, nereye baksa her yerde 3-5 bp atılmış bulunuyorlar belirli oyuncular. Eskiden özele yazıp ricada bulunuyorduk , rün lazımsa kimseyi sıralamadan indirmeden bunu yapın , sizin bp ne kadar değerli ise diğer yatırım yapanların da değerli, ama cevap olarak hakarete maruz kalıyorduk, artık sessizce sırf 1 bp dahi alamasınlar diye fazla yatırıp indiriyoruz sıralamadan.
Teşekkür ederim.

DNDR-ASR

Süper Üye
...oda olmuyorsa redlabel'in dışarı atması engellensin. ...
:D:D
sadece bunu yapabilirseniz zaten sorunun %95i çözülür :p

Kadimlerin yoldaşlık dışındaki oyunculara kapanması seçeneği olmalı.

fena fikir değil aslında

bir taraftan çabasını da takdir ediyorum üşenmeden bütün herkesin kadimini geziyor ciddi efor sarf ediyor
ben sadece bizim yoldaşlığın kadimlerini ondan arındırmaya yetişemiyorum ama o herkese yetişiyor
büyük oyuncu(!)

isbara

Çalışkan Üye
redlabel arkadasımızı gercekten kutluyorum, ben sadece bizim yoldaslığa yatırım yapıyor sanıyordum ama heryere yapıyormuş, eğer heryere bize yaptığı gibi yatırım yapıyorsa helal olsun, elvenar redlabele özel rozet vermeli.son sandıklar 1 bp atıp 5-10-15 bp kazanın diye yoldaslığa nerdeyse yalvarıyoz,çoğu zaman 2 sandık dolmadan kapatıyoz Allahtan red labelle bi iki kişi yatırmıs oluyoda boşa gitmiyor ödüller. cidden yani üşenmeden her üyeyi dolaşıp mantıklı yatırımlar yapıyor,herkes 10 yatırmıssa 11 yatırıyor, ödül diyelim 45 bp, ben 40 bp yatırmışım gelip 43 bp yatırabiliyor gercekten ne kadar güzel,önceden 1 fazkasını yatırarak müdahale ediyordum ama artık 25 bp getirisi olan yere 20 bp yatırmıssa özellikle geçmiyorum.

bu arada öneri gerçekten uygunsuz bir öneri bizim adımıza kesinlikle desteklemiyoruz.

DNDR-ASR

Süper Üye
Bu arada redin de hoşuna gidecektir bizdeki adı virüs :)

bizde de :D hatta buraya yazmıştım ayıp olur diye sildim sonradan o mesajı

redlabel arkadasımızı gercekten kutluyorum, ben sadece bizim yoldaslığa yatırım yapıyor sanıyordum ama heryere yapıyormuş, eğer heryere bize yaptığı gibi yatırım yapıyorsa helal olsun, elvenar redlabele özel rozet vermeli

sadece 1,3,5 de atmıyor bir ara Serhat'ın bir kadimine bp atıyorum epeyde attım ama geçmiş beni rünü lazımdı tekrar geçmesin diye 450 bp yatırdım 500e tamamlamış bunun üzerine mesaj attım kendisine "hesal olsun" diye; sidik yarışına girerseniz bırakmam iyi olan kazansın dedi :D hemşerimmiş aynı zamanda bir kaç mesaj yazıldı yanlış olmasın tam hatırlamıyorum ama ilk 10 bütün yoldaşlıkları takip ediyor liste tutuyormuş ciddi efror Allah kolaylık versin :)

ben de kutluyorum cidden büyük iş! hatta bizim arkadaşlar uzun zamandır dert eder bu durumu, ben her zaman adam uğraşıyor yanlış bir şey yapmıyor, yasak bir şey yapmıyor, hakkı ile oynuyor istemiyorsanız ona sandık bırakmazsınız olur biter itiraz etmeniz çok saçma diyordum ama sonra benim bir hesabımı turnuvanın ortasında komşu yardımı yapmadım diye attı o zaman tutuldum kendisine

o gün bugündür sandık bırakmamaya çalışıyorum sohbete her zaman yazıyorum "virüs" bulaşmış kadimlerinizi lütfen haber verin hepsini takip edemiyorum gözümden kaçanlar oluyor bana haber verin kaç atmış olursa olsun sandık bırakmayacağım ona diye illa yoldaşlık içinden olmasına da gerek yok tüm serverda reblebele sandık bırakmak istemeyen her kim olursa bir mesaj atsın ben ilgileneceğim kendisi ile bu oyunda en keyif aldığım şeylerden biri virüs temizliği açık tekliftir lütfen haberdar edin :D

bu arada öneri gerçekten uygunsuz bir öneri bizim adımıza kesinlikle desteklemiyoruz.

kimsenin bu önerinin gerçekleşmesini umduğunu sanmıyorum bence amaç kinayeli bir serzeniş
değilmiş : )

Son düzenleme:
Merhaba,

Ben bu öneriyi ciddi olarak yazdım, sadece bahsettiğimiz kişiye gönderme olsun değil, onu örnek olarak verdim.
Diğer innogames oyunda bu özellik var neden Elvenarda olmasın. Hem sadece bu özellik seçenek olacak, isteyen kapatır istemeyen kapatmaz, yani bu özellik gelirse çok aktif olmayan yoldaşlıklara zararı olmaz ve lonca arkadaşlardan yardım alamayanlar ledlabel arkadaşımızdan hep faydalanabilecekler. Bizde seslendiği an hemen 10 dk. geçmeden tüm sandıklar kapatıyorlar arkadaşlar. Bazen hayret ediyorum kimse yok ama biri sandıklar dolduralım seslenince yardım edeyim derken baktım yardım edecek kadim inşaatta bile.
Amacım şu, düşük kadimlere sahip olan arkadaşlara benim kadimlere 1 bp yatırarak onlara kazandırmak istiyorum , her an herkes online olmaya bilir, 1 bp yatırın diyorum ve ben tamamlayana kadar bakıyorum dışardan 2 bp yatırarak onları hep geçiyorlar, yani yardım edemiyorum arkadaşlara bu şartlar altında.

DNDR-ASR

Süper Üye
ben öyle düşündüm çünkü yapacaklarını sanmıyorum ama oluru varsa kesinlikle destekliyorum aynı derdi biz de çekiyoruz dediğin gibi sohbete kadim adı yazıldığında bakana kadar bitmiş oluyor çoğu zaman ama ben mesajı görüp yetişemezken bu arkadaş malum mu oluyor nedir araya dalıveriyor bir anda

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Bu post beni üzdü :D
Ben malum arkadaşın yaptığını farkedene kadar kadimlerde sürünüyordum.Aaa dedim,demek ki bu yüzden yapıyor,ben de yapayım dedim :/ (ben kimseyi indirmiyorum genelde,hiç bp atılmayanlara atmaya çalışıyorum)
2 kişiden rica mesajı geldi tabi,ilk 1000e girmiyorum hiç,1000den sonrasına bakıyorum.
Ama madem rahatsız olunuyor bende artık yapmam :) Kendi adıma özürdilerim :)

Ama madem rahatsız olunuyor bende artık yapmam :)
Senden rahatsız olmam canım, bir kere olsun seni indirmedim, hatta dikkat ettim zarar etme diye. O kadar da değil, bu oyunda yardımlaşma ön planda, ufak gelişen hesaplara dokunmam , bakarım kim atmış ona göre hareket ederim. :) Hatta sana da sesleneyim 1 bp at diye bu ve şu kadime, ille de aynı yoldaşlıkta bulunmak gerekmiyor, bizde hemen hemen herkes kendi ayaklar üzerine duruyor 1-2 arkadaş var sadece onlara sesleniyorum hızlıca gelişsinler diye 2-3 son sandık hep yardım için bırakırım genelde. Zaten ondan şikayetçiyim, sana 1 bp yatır derim, biri gelir koca hesaptan 2 atar o zaman gıcıklığına onu indirmek zorunda kalırım hali ile senin 1 bp de yanmış olacak.

Biricik

Üye
Merhaba,

Kadimlerin yoldaşlık dışındaki oyunculara kapanması seçeneği olmalı. Arkadaşlar bir birine yardım ediyorsa dışardan uyanık biriler gelip herkesi 1 bp fazla atarak sıralamadan indirip başa geçmemeli, bu bir, ikincisi, kadimleri düşük olan arkadaşlara yardım olsun diye rün içermeyen 10 veya 5 bp olan sandıklara 1 bp yatırın diyoruz bir şeyler kazansınlar , ama sunucumuzda redlabel sendromu varken bu çoğu zaman imkansız oluyor, nereye baksa her yerde 3-5 bp atılmış bulunuyorlar belirli oyuncular. Eskiden özele yazıp ricada bulunuyorduk , rün lazımsa kimseyi sıralamadan indirmeden bunu yapın , sizin bp ne kadar değerli ise diğer yatırım yapanların da değerli, ama cevap olarak hakarete maruz kalıyorduk, artık sessizce sırf 1 bp dahi alamasınlar diye fazla yatırıp indiriyoruz sıralamadan.
Teşekkür ederim.
Bu özelliği eklemek zor olmasa gerek,nasıl bazı yapılarda seçenek var üretmek istediğini seçiyorsun, salona ya da kişi tanıtımına da bir seçenek konulabilir
“ dış yardıma kapalı” veya “dış yardıma açık” gibi
, tabi kadimlerin bu butona bağlanması programcıların işi, böyle kapsamlı bir oyunda bu seçeneği ilave etmek çok zor olmasa gerek!
Geliştireceğimiz kadimi planlayamıyoruz zira birisi gelip başka kadimde limit dolduruyor mecburen o kadime yöneliyorsun ve istemediğin bir kişi hakkını elinden almış oluyor
Lütfen ya limiti kaldırın ya da serbest bp atılmayı engelleyecek bir seçenek ilave edin, lütfen

Biricik

Üye
redlabel arkadasımızı gercekten kutluyorum, ben sadece bizim yoldaslığa yatırım yapıyor sanıyordum ama heryere yapıyormuş, eğer heryere bize yaptığı gibi yatırım yapıyorsa helal olsun, elvenar redlabele özel rozet vermeli.son sandıklar 1 bp atıp 5-10-15 bp kazanın diye yoldaslığa nerdeyse yalvarıyoz,çoğu zaman 2 sandık dolmadan kapatıyoz Allahtan red labelle bi iki kişi yatırmıs oluyoda boşa gitmiyor ödüller. cidden yani üşenmeden her üyeyi dolaşıp mantıklı yatırımlar yapıyor,herkes 10 yatırmıssa 11 yatırıyor, ödül diyelim 45 bp, ben 40 bp yatırmışım gelip 43 bp yatırabiliyor gercekten ne kadar güzel,önceden 1 fazkasını yatırarak müdahale ediyordum ama artık 25 bp getirisi olan yere 20 bp yatırmıssa özellikle geçmiyorum.

Red duysun bp lerini isteyenlere atsın,hayran kitlesi oluşmuş,onlarla ilgilensin