• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Kara Cuma

Bu neydi???
046ec2a2f271.png

Yeni geldi, ama buna kara cuma denmez, 10% elmas indirimi zaten ara sıra geliyor, hediyelerden bahsediyorladı sandım.
Teşekkür ederim. İyi çalışmalar size.

Size bir şey gelmeyecek, burada söz konusu olan şey indirimdir. Elmas ile alımlarda özel indirim olacağının bildirisidir bu.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz
Bedava bir şey bekleyen yok zaten, premium binalar v.s. indirim olacak sandım. Yani başka oyunlarda bu şekilde oluyordu, bir şeyler sunuyorlardı 3 saat içinde alınırsa alınır, alınmazsa diğer sıradaki teklife geçiş yapılıyor.

DeletedUser919

Guest
Bedava bir şey bekleyen yok zaten, premium binalar v.s. indirim olacak sandım. Yani başka oyunlarda bu şekilde oluyordu, bir şeyler sunuyorlardı 3 saat içinde alınırsa alınır, alınmazsa diğer sıradaki teklife geçiş yapılıyor.
Hiç indirim olmamasından iyidir, bardağın dolu tarafından bakın oyunun tadını çıkarın. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Bakmaya çalışıyorum da, ben mi körüm. Aynı devredeki hesaplar, ama teklifler farklı, yüzdesinden bahsetmiyorum, 10% teklifi varken da alım rakamları da bu şekildeydi, yani en düşük teklif 479TL den başlıyor. Neye göre bu ayarlanıyor acaba, zengin fakir olayı mı var bu oyunda.
Hem de dikkat edersiniz, standart fiyat 14 000 elmas alımında 279 lira, bana teklif edilen pencerede nasıl oldu da 16783 elmas 479 lira oldu, yani 2783 elmas 200 liraya mı satılıyor. Kara cuma mı kara kazık mi belli değil.

Bu benim Kara Cumam
e3d513be8792.png

Bu da aynı devredeki hesabının Kara Cuma sı

ee9cf357304a.png

DeletedUser4

Guest
"Kara" manidar bir isim olmuş doğrusu. Bence pazarlama hatası. Şahsi fikrim. Türkiye' de Kara Cuma kutlanmaz ki. İsim bu bağlamda değiştirilip daha uygun bir isim seçilebilirdi.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser919

Guest
Bakmaya çalışıyorum da, ben mi körüm. Aynı devredeki hesaplar, ama teklifler farklı, yüzdesinden bahsetmiyorum, 10% teklifi varken da alım rakamları da bu şekildeydi, yani en düşük teklif 479TL den başlıyor. Neye göre bu ayarlanıyor acaba, zengin fakir olayı mı var bu oyunda.
Hem de dikkat edersiniz, standart fiyat 14 000 elmas alımında 279 lira, bana teklif edilen pencerede nasıl oldu da 16783 elmas 479 lira oldu, yani 2783 elmas 200 liraya mı satılıyor. Kara cuma mı kara kazık mi belli değil.

Bu benim Kara Cumam
e3d513be8792.png

Bu da aynı devredeki hesabının Kara Cuma sı

ee9cf357304a.png
En düşük fiyatın 479,99 TL olmasının sebebi indirimin toplu alımlarda daha avantajlı olmasıdır. Tekli yani parça parça alımlar içinde bonus Elmas ekleniyor.
Bazı Elmas miktarlarını diğerlerinden çıkararak ona göre fiyatlandırmanız doğru değildir. Bu tip indirimleri ya da duyuruları ben veya başka bir takım çalışanı yapmıyoruz ne yazık ki, bunlar şirketin uygun gördüğü miktar ve fiyatlardır. Teklifler şirketten Elmas alıp almama konusundaki karar sizlerindir. Moralinizi bozmayın ilerleyen günlerde daha iyi teklifler de karşımıza çıkabilir.
İyi oyunlar dileriz. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser919

Guest
"Kara" manidar bir isim olmuş doğrusu. Bence pazarlama hatası. Şahsi fikrim. Türkiye' de Kara Cuma kutlanmaz ki. İsim bu bağlamda değiştirilip daha uygun bir isim seçilebilirdi.
Merhaba Unseen,

İsim konusundaki fikirlerinizi üstüme ileteceğim.
Keyifli oyunlar. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
En düşük fiyatın 479,99 TL olmasının sebebi indirimin toplu alımlarda daha avantajlı olmasıdır. Tekli yani parça parça alımlar içinde bonus Elmas ekleniyor.
Bazı Elmas miktarlarını diğerlerinden çıkararak ona göre fiyatlandırmanız doğru değildir. Bu tip indirimleri ya da duyuruları ben veya başka bir takım çalışanı yapmıyoruz ne yazık ki, bunlar şirketin uygun gördüğü miktar ve fiyatlardır. Teklifler şirketten Elmas alıp almama konusundaki karar sizlerindir. Moralinizi bozmayın ilerleyen günlerde daha iyi teklifler de karşımıza çıkabilir.
İyi oyunlar dileriz. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Emin olun bu teklifi avantajlı olsa seve seve alırdım, ama ne yazık ki değil. Sözüm zaten size ve ekibinize değil, ama eğer şirket Kara Cuma günü ilan ettiyse, indirimler de ona göre olmalı, sıradan değil. Sıradan indirim ben bir kaç hafta bekleyip bu sunulan teklifi 24000 elmas 479 TL ye değil , herhangi bir pazartesi veya çarşamba 270 TL ye alırım.

DeletedUser919

Guest
Emin olun bu teklifi avantajlı olsa seve seve alırdım, ama ne yazık ki değil. Sözüm zaten size ve ekibinize değil, ama eğer şirket Kara Cuma günü ilan ettiyse, indirimler de ona göre olmalı, sıradan değil. Sıradan indirim ben bir kaç hafta bekleyip bu sunulan teklifi 24000 elmas 479 TL ye değil , herhangi bir pazartesi veya çarşamba 270 TL ye alırım.
Önerileriniz için teşekkür ederiz.
İyi oyunlar dileriz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Black Friday(Kara Cuma)

Bu isim InnoGames'in uydurduğu, ilan ettiği bir isim değil. İlk olarak Black Friday yani Kara Cuma nedir, Viki'den bir tanım:

"Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar."

Bildiğim kadarıyla da Kara Cuma'nın KARA diye isimlendirilmesinin nedeni her yıl o günlerde yaşanan izdihamlar, trafik kazaları, kavgalar vb. şeyler. Türkiye'de bile yeni kurulan büyük AVMler bu tarz uygulamalara gittiğinde yaşanan izdihama vs. bizzat gözlerimle şahit olmuşluğum var. Her sene aynı gün bu olayların olması, ülke genelinde her yerde olması kaçınılmaz iken de o güne KARA sıfatından daha çok uyacak bir sıfat düşünemiyorum. :) Yani ortada herhangi bir karalama yok bilinene göre. Zamanında araştırmıştım bunu. Bir karalama kampanyası olduğuna dair hiçbir bilgiye rastlamadım şahsen.

Mesela hindi kelimesinin İngilizce karşılığının turkey olmasının nedeni de o dili kullanan kişilerin hindiyi Türkiye'de yetişiyor diye bilmeleriymiş. Aynı şekilde bizim hindiye hindi dememizin sebebi de Türklerin bu hayvanın Hindistan'da yetiştiğini düşünmesiymiş. Öyle yazıyordu her yerde. Öğretmenlerim de öyle anlatmışlardı.

Sivas Kangalı, Alman Kurdu gibi. Yukarıda sanki bitkiymiş gibi "yetişiyor" diye yazmışım da siz anlayın, kastettiğim şey köken.

Son düzenleme: