• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Kraliçe Peri'nin Bahçesi Yorumları

Metin öncelikle hg ,bende bıraktığın intiba forum ve özellikle oyuna pekte yabancı olmadığın oldu.Donanımlı ve patansiyeli yüksek olduğun her halinden belli :) Alıntıladığım kısım çok güzel,fikirler ve öneriler kısmında da paylaşmanı bekliyorum.

@Invasion
Hoşbuldum güzel kardeşim...Öncelikle, cevap verme nezaketin için teşekür borçlu olduğumu belirtmeliyim..Usta oyuncu kategorısınde; bir arkdaşsın ve bu sebepten dolayı seninle fikir alış verişinde bulunmak bana onur ve ayrı bir keyif verdiğini vurgulamak istiyorum....♥
Zeki ve iyi gözlemci bir arkdaşsın...Evet ben kardeş oyun olan Forge Of Empires oyununda, 2 farklı dünya'da(sever'da tüm oyuncular arasında ilk;5 ve ilk 7. sırada olan çok eskı oyuncular'dan biriyim...
FOE oyunu ıle, Elvenar birbirinin kopyası gibi...Hatta ilk çağ ürünlerı FOE 'de mermer, taş, üzüm, kereste, Elvenar'da mermer,çelik, kereste:)
Foe oyununda bonus veren devasa binalar var,bunlar parça parça 8 veya 12 özalıt denılen parçaların birleşmesınden oluşuyor...Elvenar'da da anladığım kadarı ile, "KADIM Mucıze, denılen binalar var...Kadım Mucize bınaları da özalıt parçalarına benzeyen , parçaların birleşmesınden meydana geliyor...
Yani, kısacası, Ikı oyun birbirine çok benzıyor...O kadar benzıyor kı; askerı savaş birimlerı'nın birbirlerıne olan savaş avantajları veya dezavantajları bile aynı, sadece birim ısımlerı farklı...:)
En büyük fark;
Elvenar oyununda, komşunu yağmalayamazsın...Forge Of Empires oyunun'da ise; oyun sana 12 saatte bir her komşunu yağmalama, saldırma seçeneği sunuyor..84 adet komşun oluyor..:)Yanı güçlü isen tüm komşularının gelişmesını ve oyunu bırakmasını sağlayabılırsın...
Foe oyununda etkınlıkler'de ürün istiyor...Misal :Balina yağı:D:D:Komşu'nun balina yağı üreten tesısını süreklı yağmalayarak, etkınlıkte var olmamasını sağlayabılırsın...
Yanı bu durum birçok oyuncunun oyundan soğumasına neden olabiliyor...
Tüm server'da bana kafa tutan yalnızca 2 oyuncu vardı...çok ender benım savunma birimlerımı; geçebiliyorlardı.. adamlar hırs yapmış, illa saldıracaklar...Onlar saldırınca bende; ertesı gün kısasa kısas ;diye saldırmak zorunda kalıyordum.:D .Bu durum tam 4 yıl devam ettı.. en sonunda bana küfür gelmeye başladı.. ve bende tadında bırakıp bu oyuna geçtim..♥
Yani durum bu:)
Son olarak bu, forumda olmak, sizin gibi, dost canlısı, arkdaşların arasında olmak,büyük bir keyif ve büyük bir onur...
Tüm oyuncu arkadaşlarıma, değerlı moderatör kardeşlerıme,ve sevdiklerınıze; sağlık diliyorum...:)
Bu pandemı dönemınde, en kıymetli şey...Sağlığınız daimi olsun..♥

lady2010

Aktif Üye
Metin öncelikle hg ,bende bıraktığın intiba forum ve özellikle oyuna pekte yabancı olmadığın oldu.Donanımlı ve patansiyeli yüksek olduğun her halinden belli :) Alıntıladığım kısım çok güzel,fikirler ve öneriler kısmında da paylaşmanı bekliyorum.
Etkinlikle alakalı yaptığım eleştiri bazı arkadaşlarca dar bir kalıpta değerlendirilmiş. Kastettiğim olay aslında cezb etmek, teşvik etmek.Etkinliğin bitmesini çok oyuncu istememeli, saat kurup haritada anahtar,yaprak,böcek,çiçek toplamalı ki daha fazla ödül açabilsin.Aynı şey forum içinde geçerli katılımı arttıracak biçok şey var, Oyuncularda forumda ayrı bir renk yelpazesi zaten ne kadar renkli o kadar güzel ! Tristeria gibi sürekli bişeyler paylaşanda lazım Raithen gibi muhalefet olanda :):)
bendede her forumda olan (@Tristeria gibi bilgilendirici ama cana yakın )kişilerden biride @Metin SENGULER bendede saki oynadığım oyunlardaki forumlarda olan biriymiş gibi sanki bi dostummuş gibi geliyor çok samimi ve benim gibi ağzına geleni söylüyor gibi(çenem açıldı özür dilerim)

Invasion

Meşhur Üye
@Metin SENGULER güzel gönlün düşüncelerinde,düşüncelerin sözlerinde can bulmuş kardeşim teşekkür ederim.Ustlarımızın yanında biz daha kalfa olabiliriz,onuda olabildiysek ne ala :) Yaklaşık 4-5 gündür oyun ve forumdan uzak kaldım üzerinize afiyet bir rahatsızlığımız oldu.Hamd ü sena'lar olsun şimdi iyiyim. @Raithen kurtulacağını sanmıştır ama öyle kolay olmayacak bu iş.Oyun içinde komşu olmayıda çok isterdim yeni oyuncuların her daim desteğe ihtiyacı olur,hayırlısı diyelim dağ dağa kavuşmaz ama insan insana kavuşur ;)

Kolay olmayacağını anlamistim.. klan degistirdim yine olmadi.. : Pp Metin dikkat et Invasion Bey cok tehlikelidir.. : )
@Raithen Selam değerli arkadaşım:)
Insansanlar bazen clan değiştirmek yerine; çözümü ; minimal beklenti, veya sabır ile bulabilirler:)
@Invasion isimli kardeşimin tehlıkeli olması dostlarına gurur; ve başarı; düşmanlarına da "korku "aşılar:)
Harıtalar'da ki canavarlar düşünsün..:kp::cool:

@Metin SENGULER güzel gönlün düşüncelerinde,düşüncelerin sözlerinde can bulmuş kardeşim teşekkür ederim.Ustlarımızın yanında biz daha kalfa olabiliriz,onuda olabildiysek ne ala :) Yaklaşık 4-5 gündür oyun ve forumdan uzak kaldım üzerinize afiyet bir rahatsızlığımız oldu.Hamd ü sena'lar olsun şimdi iyiyim. @Raithen kurtulacağını sanmıştır ama öyle kolay olmayacak bu iş.Oyun içinde komşu olmayıda çok isterdim yeni oyuncuların her daim desteğe ihtiyacı olur,hayırlısı diyelim dağ dağa kavuşmaz ama insan insana kavuşur ;)

@Invasion geçmiş olsun güzel kardeşim...Rabbim Cümlemize sağlık ve huzuru ;" hesapsız" versin inşallah..
İyi olmana sevindim...
Bilakis, gönlü insan sevgisi ile yoğrulmuş olan, zatınız dır..Ben sizlerin arasında ; , bu, gönlülleriniz'den bizlere yansıyan ınsan sevgisi ışığı ile; yön bulan "nacizane" biriyim;)

Invasion

Meşhur Üye
Kolay olmayacağını anlamistim.. klan degistirdim yine olmadi.. : Pp Metin dikkat et Invasion Bey cok tehlikelidir.. : )
Seni bir elime geçirirsem görürsün tehlikeyi :) kardeşim dediğim @Raithen ile güzel günlerimiz oldu ,kendince bazı sebeplerden gitmek istedi ve gitti... Bu bizim dostluğumuzu zerre etkilemez,sevgisini gösterme şekli farklıdır ama saygısı ve hürmetiyle her daim baştacıdır kardeşim. ;)
Hastalık ve sıkıntılarda artık zamanla artacak eee yaş ilerliyor,saçlardaki beyazların da artmasıyla @Tristeria 'nın daha önce dile getirdiği kategoriye giriyorum ama içim rahat açıkta kalmam evde yerim hazır :):)
Biz de beğendik hikayesini, biz derken ben, AnathemA, figfig, tomo, Korra ve sinopdevlet :p , oturduk ailece tek koltuğa sığdık :D tam keyf almaya başladık ve hikaye bitmiş :(, biraz kısa sürmüş, en azından bir bölüm 5-7 dk. olsa olmaz mı, 2 dk, çok çabuk bitiyor.
Ayrıca bu goleme üzüldüm çok yaşlı ve öyle bakıyor ki hemen onu eve getiresim gelmiş, kıyamam yaşlılara. :(
2985 adlı eklentiyi görüntüle

Son düzenleme:
Hastalık ve sıkıntılarda artık zamanla artacak eee yaş ilerliyor,saçlardaki beyazların da artmasıyla @Tristeria 'nın daha önce dile getirdiği kategoriye giriyorum ama içim rahat açıkta kalmam evde yerim hazır :):)

Ben hala sözümün arkasındayım, hatta bir ara sizi dışarda gördük tüm Ad Astra şahit Raithen e dedim o zaman hemen yer açıyorum alalım Kenan abiyi dışarda kalmasın , meğer yasaklar kalkmış dolaşmaya çıktınız sadece. :p

Sayı o hikayeye ne olmuş devamı yok galiba, yoksa ölmüş yaşlı golem ve hikaye yarıda kalmış :(

Invasion

Meşhur Üye
Bazı sıkıntılarımız oldu doğrudur ama aşılamayacak şeyler değildi halloldu çok şükür. @Tristeria sözünü sorgulamak hadsizlik olur her daim baştacısınız , ben çevremdeki tüm insaları nefsimden üstün görürüm ;) Bazen insanlar seni yanlış anlar yada sen anlatmak istediğini anlatamazsın bundan dolayıda kırgınlıklar oluşur, daha 15 dakika olmadı yeni tanıdığım güzel bir kardeşim beni yanlış anladı ve haklı olarakta yargıladı :(:oops: