• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Kraliyet Onarım Büyüsü Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Kraliyet Onarım Büyüsü
hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

Merhaba,:)

Kraliyet Onarım Büyüsü nün duyuru okuduktan sonra Beta da ufak bir araştırma yaptım.
Bu büyünün artı ve eksi tarafları olduğunu gördüm.
Artılar:
Asıl amaçı etkinliklerden elde eden binaları geliştirmekti, bu özellik tartışılmaz zaten çok beklen ve herkesin işine yaracak.
Turnuvada 10. sandığa ulaşamayan oyuncular için şehrindeki mevcut olan büyülü binalar artık geliştirebilecekler, büyüler 3. sandıktan itibaren elde edinebilir.
Eksi taraf:
Eksi tarafını çok az oyuncu görecek, 10 ve üzeri büyülü binalara sahip olanlar baya zorluk yaşayacaklar. Şu anda büyülü binaları geliştirmek için haftada 1 tane plan elde edebiliriz o da sadece turnuvanın 10. sandıktan çıkıyor, ve 1 tane plan ile 1 bina geliştirebiliriz. Kraliyet onarım büyüsü oyuna geldikten sonra 10. sandık açsak bile 1 binayı geliştiremeyeceğiz, çünkü 1 tane Kraliyet büyüsü sadece binanın 1 kareyi geliştirebilecek, yani 4x4 binayı geliştirmek için 16 tane Kraliyet büyüsü gerekecek, ve haftada sadece 11 tane büyü elde edebiliriz, tabi 10. sandığa ulaşırsak yoksa o da yok.

Tek merak ettiğim şey, Kraliyet Onarım Büyüsü geldiği zaman elde edilen planlar ne olacak?
Elimizdeki planlarla eskisi gibi büyülü binaları geliştirebilecemiyiz yoksa plan sayısına göre bize onarım büyüsü verilecek , 1 plan = 11 tane Kraliyet Onarım Büyüsüne eşdeğer.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Merhaba,:)

Tek merak ettiğim şey, Kraliyet Onarım Büyüsü geldiği zaman elde edilen planlar ne olacak?
Elimizdeki planlarla eskisi gibi büyülü binaları geliştirebilecemiyiz yoksa plan sayısına göre bize onarım büyüsü verilecek , 1 plan = 11 tane Kraliyet Onarım Büyüsüne eşdeğer.

Merhaba tristeria,

Şu an için Beta sunucusunda, her 1 Plan 10 adet Kraliyet Onarım Büyüsü ile değiştirilmektedir (Beta duyurusunda buna yer verilmiştir), ama testler henüz devam ettiğinden bunun diğer sunuculara nasıl yansıyacağı konusunda net bir şey söylememiz maalesf şimdilik mümkün değil.

Aslında yapılan testin amacı da biraz bu gibi durumları iyileştirmek ve büyüyü diğer sunuculara eksiksiz bir şekilde sunmak.

Merhaba tristeria,

Şu an için Beta sunucusunda, her 1 Plan 10 adet Kraliyet Onarım Büyüsü ile değiştirilmektedir (Beta duyurusunda buna yer verilmiştir), ama testler henüz devam ettiğinden bunun diğer sunuculara nasıl yansıyacağı konusunda net bir şey söylememiz maalesf şimdilik mümkün değil.

Aslında yapılan testin amacı da biraz bu gibi durumları iyileştirmek ve büyüyü diğer sunuculara eksiksiz bir şekilde sunmak.

Oradaki yazıyı atlattım sanırım, burada paylaştığınız yazısının aynısını görünce tam okumadım oyun hesabından inceledim. :)
1 Büyü fazla bir eksik farketmez de, belki ben bu sayıyı 11 görmek istedim, kendimi bu şekilde teselli etmek istedim :D
Yandım ben yandım :D
Zaten plan yetmiyordu 62 tane büyülü bina var bende ve bunları hepsini plan ile geliştiremiyordum 1 senden fazla sürer bunu yapmaya kalkarsam , neyse ki yapımcılar elmasla geliştirme fiyatı değiştirmediler ve değiştirmeyecekler söylemişler. :)

Bu oyun ne kadar zor olursa o kadar zevkli oluyor :)

Cevap için teşekkür ederim Pann,
İyi çalışmalar dilerim. :)

isbara

Çalışkan Üye
ÖNCELİKLE UZUN SÜREN SESSİZLİĞİMİ SİZİN YAPACAĞINIZ İŞE DİYE BOZUYORUM,,,
Sonra oyunun yapımcılarına soruyorum;
şu anda hemen hemen en aktif yoldaşlığın başındayım, genel sıralamada 11., maceralarda sürekli ilk 3 teyiz 20-22 günlük komşu aktif, böyle bir ittifakta turnuvalarda sürekli 4. sandık,çok zorlarsak bu hafta gibi 5. sandık açılıyor. sadece 10. sandıkta Plan bulunuyor.

Oyunu saf çıkar amaçlı oynamadıgımız yani sadece turnuvada 10 sandık açalım hem plan hem puan alalım derdimiz olmadıgı için oyuncu arkadaslarımı sıkıp oyundan soğutmamak için, turnuvada herkes 2000 puan kasacak diye zorlamıyoruz, 20 kişi aktif 2000 puan yani 8-9 bölgeyi 6 yıldız yaparsa Plan alınıyor. İlk ittifak hariç bunu yapan yok,

şimdi kraliyet büyüsünü soruyorsunuz nası buldunuz diye bulamadık ki .... kim bulduysa ona sorun!
yani bu oyunda 20-25 kişi dışında plana kimse ulaşamazken kraliyet büyüsü elde edebileceğimiz tek yer olan büyü akademisinde kraliyet büyüsü için planı şart koşmussunuz, turnuva hariç oda bir turnuvada sadece 3 büyü var 3 birim kareyi iyileştirebilecek ve oyunun geri kalan en iyileri en fazla haftada 2 büyü kazanacak....

bu oyun sadece 1. sıradaki ittifaktaki arkadaslar içinse böyle devam etsin bu yönetim çok iyi yoldasınız

adam utanır be bişey demiyoz demiyoz demiyoz diye

siz hangi oyunu izliyorsunuz
plan çıkıyor 1. ittifaka
büyü çıkıyor 1. ittifaka
geri kalanlar oyuncu değilmi
biz neyiz burda boşluk mu dolduruyoz

tenten

Aktif Üye
Kraliyet onarım büyüsünü elde etmek çok zor, maliyeti çok pahalı. Üstelik sağlayacağı fayda bu maliyetin karşılığı değil.
Öncelikle plan- büyü arasındaki bağ koparılmalı. Plan kendi amacı için kullanılmalı, büyü hammaddesi olmamalı.
Büyü üretimi daha kolay, herkesin daha rahat ulaşabileceği maliyetlere çekilmeli.
Büyü akademisinde üretilebileceği gibi bu büyüyü veren yapılar oyuna eklenmeli. (Şu anda tohum, mana vs veren binalarda olduğu gibi)
Mevcut durumda ben bu büyüden üretip kullanacağımı hiç sanmıyorum.

DeletedUser1477

Guest
ÖNCELİKLE UZUN SÜREN SESSİZLİĞİMİ SİZİN YAPACAĞINIZ İŞE DİYE BOZUYORUM,,,
Sonra oyunun yapımcılarına soruyorum;
şu anda hemen hemen en aktif yoldaşlığın başındayım, genel sıralamada 11., maceralarda sürekli ilk 3 teyiz 20-22 günlük komşu aktif, böyle bir ittifakta turnuvalarda sürekli 4. sandık,çok zorlarsak bu hafta gibi 5. sandık açılıyor. sadece 10. sandıkta Plan bulunuyor.

Oyunu saf çıkar amaçlı oynamadıgımız yani sadece turnuvada 10 sandık açalım hem plan hem puan alalım derdimiz olmadıgı için oyuncu arkadaslarımı sıkıp oyundan soğutmamak için, turnuvada herkes 2000 puan kasacak diye zorlamıyoruz, 20 kişi aktif 2000 puan yani 8-9 bölgeyi 6 yıldız yaparsa Plan alınıyor. İlk ittifak hariç bunu yapan yok,

şimdi kraliyet büyüsünü soruyorsunuz nası buldunuz diye bulamadık ki .... kim bulduysa ona sorun!
yani bu oyunda 20-25 kişi dışında plana kimse ulaşamazken kraliyet büyüsü elde edebileceğimiz tek yer olan büyü akademisinde kraliyet büyüsü için planı şart koşmussunuz, turnuva hariç oda bir turnuvada sadece 3 büyü var 3 birim kareyi iyileştirebilecek ve oyunun geri kalan en iyileri en fazla haftada 2 büyü kazanacak....

bu oyun sadece 1. sıradaki ittifaktaki arkadaslar içinse böyle devam etsin bu yönetim çok iyi yoldasınız

adam utanır be bişey demiyoz demiyoz demiyoz diye

siz hangi oyunu izliyorsunuz
plan çıkıyor 1. ittifaka
büyü çıkıyor 1. ittifaka
geri kalanlar oyuncu değilmi
biz neyiz burda boşluk mu dolduruyoz

sonuna kadar haklısın... sırf bunu belirtmek için foruma kayıt oldum... Ben bu kadar adaletsiz ve saçma sapan yenilikler üreten bir oyun daha görmedim. Zorlaştırmak için getirdiyseniz zaten oyundakilerin %99u bu plan denen şeye ulaşamıyordu yok siz %1 için bu oyunu geliştirmeye çalışıyorsanız kolay gelsin ne diyim...

DeletedUser1432

Guest
En son mücevher turnuvasında yoldaşlıktaki herkes elinden geleni yaptı ama 7. sandığı son 1 saat kala anca açabildik. Oradan gelen 2-3 kraliyet onarım büyüsü ile şuan sadece buz alev mavisini yükseltebilirim oda değmez

DeletedUser

Guest
Merhaba,
Gravıty ınn yapısını elde edebilirsem onu geliştirmek için bu büyüyü kullanmayı düşünüyorum onun dışında bu büyü iyi bir büyü parçası kaynağı gözümde.

Ben planları Kraliyet büyüsü için harcayamıyorum, çünkü zaten yetmiyor, senede 2 ırk geliyor ve 6 ay içinde topladığım plan sayısı mevcut olan binaların yarısına bile yeterli değil. Ama genel olarak fikri çok güzel. Her ne kadar bizim sunucuda 10 sandık açan yoldaşlık sayısı az olsa da diğer ülke sunucularında bu oldukça yüksek bir oran ( istatistikleri takip ediyorum) . Yani bizde oyuncular zora gelmek istemiyorlar diye büyülü binalara sahip olmayan aylarca turnuvada emek verenler var , elinde bir sürü biriken planlar olmuş , onlar için bu yenilik çok sevindirici.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Bizim için tüm düşünceleriniz önemli çünkü bu oyunu aktif bir şekilde sizler oynuyorsunuz. Mutlaka zorlayıcı adımlar olacaktır ama sizleri oyundan soğutacak veya keyif almanızı engelleyecek bir özelliğin de elbette olmasını istemeyiz.

Kraliyet Onarım Büyüsü henüz çok yeni bir özellik ve bildiğiniz üzere bir süre Beta sunucusunda denendikten sonra küçük de olsa değişiklikler yapılarak diğer sunuculara taşındı. Daha iyi hale getirebilmemiz için sizlerin bu düşüncelerinizi bizlere iletmeniz çok önemli.
Bu başlığa ilk baktığımda nerdeyse hiç yorum olmadığı için pozitif düşüncelere sahip olduğunuzu veya düşüncelerinizi paylaşmak istemediğinizi düşündüm. Bu nedenle bu başlığa tekrar dikkatinizi çekmek istedim.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Oyunun genel tasarımına ben veya buradaki yönetim ekibi karar vermiyor. Arka planda bu konuda ciddi şekilde çalışan ve diğer tüm ülkelerden fikir, öneri ve şikayetleri değerlendiren ve sizler için yenilikler hazırlayan büyük bir ekip var. Bazı özelliklerin getirilmesi uzun test aşamaları gerektiriyor bu nedenle de en uygun halini zamanla alabiliyor. Ama sonuç olarak sizlerin geri bildirimleri bu değişikliklere yön veren etkenlerden biri, hatta en önemlisi diyebilirim.

Hep söylüyorum, saygı çerçevesinde kaldığınız sürece tüm yorumlarınız çok kıymetli, buna Sürüm Notları ve oyun içi etkinlikler, hatta forum etkinlikleri de dahil. İyi özellikleri söylediğinizde onları orada tutmamız gerektiğini düşünürüz ama olumsuz yanları duyduğumuzda da bu konuda çalışmamız gerektiğini anlıyoruz.

DeletedUser1432

Guest
Ben 20k puanı olan bir oyuncuyum. Şu anki durumda kendim gibi 25 kişi ile birlikte ne kadar çabalarsam çabalayım 10 sandık açamam. Oyunun her aşamasında kullanımı olan bir büyüyü sadece oyundaki sayılı gelişmiş şehirlere sahip olanların kullanması saçma geliyor.

DeletedUser1473

Guest
Plan elde edilmesi için maliyetler düşürülmediği sürece, buna bağlı etkinlik binalarını yükseltmek elvenar oyuncuları için imkansız düzeyde kalacaktır, elbette bir kaç oyuncu dışında

isbara

Çalışkan Üye
Bizim için tüm düşünceleriniz önemli çünkü bu oyunu aktif bir şekilde sizler oynuyorsunuz. Mutlaka zorlayıcı adımlar olacaktır ama sizleri oyundan soğutacak veya keyif almanızı engelleyecek bir özelliğin de elbette olmasını istemeyiz.

Kraliyet Onarım Büyüsü henüz çok yeni bir özellik ve bildiğiniz üzere bir süre Beta sunucusunda denendikten sonra küçük de olsa değişiklikler yapılarak diğer sunuculara taşındı. Daha iyi hale getirebilmemiz için sizlerin bu düşüncelerinizi bizlere iletmeniz çok önemli.
Bu başlığa ilk baktığımda nerdeyse hiç yorum olmadığı için pozitif düşüncelere sahip olduğunuzu veya düşüncelerinizi paylaşmak istemediğinizi düşündüm. Bu nedenle bu başlığa tekrar dikkatinizi çekmek istedim.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Oyunun genel tasarımına ben veya buradaki yönetim ekibi karar vermiyor. Arka planda bu konuda ciddi şekilde çalışan ve diğer tüm ülkelerden fikir, öneri ve şikayetleri değerlendiren ve sizler için yenilikler hazırlayan büyük bir ekip var. Bazı özelliklerin getirilmesi uzun test aşamaları gerektiriyor bu nedenle de en uygun halini zamanla alabiliyor. Ama sonuç olarak sizlerin geri bildirimleri bu değişikliklere yön veren etkenlerden biri, hatta en önemlisi diyebilirim.

Hep söylüyorum, saygı çerçevesinde kaldığınız sürece tüm yorumlarınız çok kıymetli, buna Sürüm Notları ve oyun içi etkinlikler, hatta forum etkinlikleri de dahil. İyi özellikleri söylediğinizde onları orada tutmamız gerektiğini düşünürüz ama olumsuz yanları duyduğumuzda da bu konuda çalışmamız gerektiğini anlıyoruz.

o zaman şöyle yapalım; madem turnuvaya ilgi yok diye sandık kondu plan kondu vb, çoğu ittifakda macerayı gereksiz bulup katılmıyor, koyun madem 3 bölüm sonundaki ödüllere 3 plan da ortalık şenlensin

DeletedUser1113

Guest
Selam
Bu onarım büyüsünü anladıgım kadarıyla sadece planla yapabilecegiz.Farklı birseyler ile de yapsak daha iyi olur diye düsünüyorum.yukarda arkaslardan birinin yazdıgı gibi en kücük binayı bile yükseltmek icin oldukca fazla gerekiyor.Ve evet yoldaslık macerası hediyelerinin içine dise dokunur miktarda bu büyüden eklerseniz süper olur.
Saglıkla kalın.