• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Etkinlikler Macera etkinliği sonrası dipsiz kuyu

Merhaba değerli diğer birlik üyesi arkadaşlar,

Hali hazırda devam etmekte olan macera etkinliğinde her 3 kutuyu da açarak dipsiz kuyuyu görme fırsatı yakalamış şanslı bir birlik üyesi olarak bir fikrim var:

Biliyorsunuz turnuva sonrası dipsiz kuyuya bazı ürünler atarak ekstra puanlar alınabiliyor, fakat farkettim de istenen ürünler birlik olarak verilen eforun tam karşılığını vermiyor ve elimizde bir sürü atıl ürün kalıyor.

Sizce de , 3. kutudan sonra örneğin bir yaşlı çift maceracıları karşılasa ve elimizde kalan ürünleri kaliteye göre değerlendirip adet başına 1-2 puan verse daha iyi, hakkaniyetli olmaz mı ? Turnuvanın en son dakikasına ve gerekiyorsa da son hızlandırıcımıza kadar yarışmaya var mısınız ?

Eklentiler

• dipsiz kuyu.JPG
    dipsiz kuyu.JPG
    119 KB · Görüntüleme: 93
  • sıralama.JPG
    sıralama.JPG
    40,8 KB · Görüntüleme: 97
  • dipsiz kuyu isteği.JPG
    dipsiz kuyu isteği.JPG
    90,4 KB · Görüntüleme: 82
  • elde avucta kalan.JPG
    elde avucta kalan.JPG
    167,7 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:
Kimse ödül peşinde kutuları açmak için yeterince hızlandırıcı kullanırken sıralama için tekrar hızlandırıcı kullanmak istemez heralde. Buradaki amaç can sıkan atıl rozetler için harcanan eforun sıralamada gözükmesi sadece. Bu yaşlı çiftin alabileceği bir maksimum ürün limiti de belirlenebilir.

Bu öneriyi diğer ülke sunucularda da önermişler oyuncular, eskiden belirli rozetler yatırılıyordu kuyuya sonra bazı rozet değişimi ile kuyuda istenen rozet çeşidi de artmış, ama keşke sizin dediğiniz gibi yapsaydılar, herkes elinde kalanları yatırsa ve ona göre puan verilse daha güzel olurdu.

Desteğiniz için teşekkür ederim , ama geçmişi zaten bozmaya gerek yok bu üstüne ilave de olabilir, oyuna zenginlik katar, tabii eğer dipsiz kuyudaki görevleri tekrar tekrar yapan bir birlik var ise 50 puan karşılığında.

Raithen

Özel Üye
DEKA en az 100 tur çevirmiştir belki daha fazla.. 60 binlerde bitiyordu macera bir ara 500 tur bile cevrilmistir dipsiz kuyu..

Gerçekten inanılmaz... E kalsın yada başka bir seçenek yoksa benim fikrimdeki limit olayını da kaldırmak sorun olmayacaktır

DNDR-ASR

Süper Üye
DEKA en az 100 tur çevirmiştir belki daha fazla.. 60 binlerde bitiyordu macera bir ara 500 tur bile cevrilmistir dipsiz kuyu..

Normal yollar 25k falan sanırım üstüne en az 20k puan almışlar

Dipsiz kuyunun bir turunda 6 bölüm var 50şer puandan 300 puan yani 60-70 tur dipsiz kuyuyu çevirmişler

Onlar yapabiliyorsa başkaları da yapabilir belli ki sorun sistemde değil

Ama ilk sıradaki yoldaşlıklara baktığımız zaman 70-50-30 gibi sıralardalar o da kendimizden biliyorum ben hiç girip ne oluyor diye bakmadım bile o kadar puan da eskaza alınmış yani

Özetle sorun sistemde değil o kadar uğraşa karşılığında alınacak olana değmiyor

Başta büyük yoldaşlıklar olmak üzere pek çok yoldaşlığın ilgisini çekmiyor

Kuleden artan destek lütufları asker üretimine bile yetmezken maceraya süre harcamak istemiyoruz haliyle

Macerayı daha cazip hale getirmedikleri sürece bu böyle devam eder

Özetle sorun sistemde değil o kadar uğraşa karşılığında alınacak olana değmiyor

Macerayı daha cazip hale getirmedikleri sürece bu böyle devam eder
Buna kesinlikle katılıyorum, ödüllerin cazip hale getirilmesi farklı ve daha önemli bir konu ama burda demek istediğim sadece devam eden sistemde uğraş verenlerin emeklerinin puana işlenmesi gerek

Raithen

Özel Üye
En serverda ödüller daha mi iyi.. ayni ise isin ödül ile ilgisi yok.. keyif alan oynuyor almayan oynamiyor bence.. odul filan hikaye.. hanginizin evinde marionun prensesi ya da ken in karisi var.. : )

Alınan puanın birlik gelişmişliği, oyun popüleritesi, oyuncuların internet kalitesi, server yoğunluğu gibi pek çok nedenle ilgisi olabilir.

Burada oyuncu direk söylüyor zaten, ödülü güzel ver oynayım . Bunu sorgulamanın anlamı ne ?

Madem konu oraya geliyor, onun için de bir fikir : Birlik puanı alınabilir , bu puanla birliğe ekstra güçler verilebilir. Server 1.si birliklerin askerleri 2% daha güçlü olur mesela bir dahaki maceraya kadar

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Ben ödülü guzel versen de oynamam mesela.. mobilden çok zor o isler.. sehir kaldir yeniden kur bilmem ne..

oyuncular eğlensin diye Yoldaşlık Maceraları yapıyorlar bence.
Tabi öyle, biz eskiden katılıyorduk eğlencesine, şimdi turnuva kule varken bir de macera ile uğraşmayalım , yeterince emek veriyoruz, hem başka yoldaşlıklar kazansın, çünkü biz yaparsak o fırsatı kimseye veremeyiz, turnuvada iddialıyız yeter. :)

Sadece Yoldaşlığım gelişsin diye katılıyorum

Ödül sistemini açıklıyorum :) Maksat tüm serverda bu maceranın oynanmasıdır
1. Oyun sırasında açılacak olan 3 kutu (aynen devam)
2. Sıralama sonrası sadece bu maceraya özel bina ödülü (aynen devam)
3. Her maceradan sonra verilen birlik puanı ile genel toplamda birliğe düşecek olan sonraki maceraya kadar geçerli buff ödülü (1. ye %2asker gücü, 2. ye 2% ekstra kaynak üretimi, 3. ye 2%ekstra bina kısaltması, gibi)

Bu şekilde bence daha da iyi gelişir birliğiniz

THE BEST KINGDOM

Çalışkan Üye
Tabi öyle, biz eskiden katılıyorduk eğlencesine, şimdi turnuva kule varken bir de macera ile uğraşmayalım , yeterince emek veriyoruz, hem başka yoldaşlıklar kazansın, çünkü biz yaparsak o fırsatı kimseye veremeyiz, turnuvada iddialıyız yeter. :)
Katılmadığınızı görmüşdüm anladım o nedenle katılmadığınızı. Yoldaşlığım gelişme çağında onun için her maceraya falan katılıyoruz.

THE BEST KINGDOM

Çalışkan Üye
Bu şekilde bence daha da iyi gelişir birliğiniz
[/QUOTE]
Aslında çok iyi gelişiyoruz ama eğlence ve Yoldaşlığı daha ileriye taşımak için güzel bir yarışma bence.

Raithen

Özel Üye
guzel guzel bir kere oynadik cok keyif aldik vegada.. hem de yenildik yine keyif aldik.. ama sehir kaldirma kurma faslina ben giremiyorum ne yazik ki.. o is olmasa eldekiler ile oynarim ben..