• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Mart 2017 - Süper Öneri Sunumları

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser3

Guest
Sevgili Elfler ve İnsanlar,

Her ülkeden her ay sadece 1 yeni oyun özelliği önerisi oyun yapımcılarına sunulmaktadır. Bunun adı süper öneridir. Böyle bir sistemin en önemli sebebi sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmektir. Pek çok fikrin sunulması iyi bir şey ama bu verimliliği düşürdüğü gibi ortada çok fazla bekleyen öneri olmasına sebep oluyordu. Bu yüzden iş gücünü doğru kullanmak ve verimliliği artırmak amacıyla bu şekilde bir kısıtlama konulmuştur.

Her ay yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneri yeni bir oyun özelliği olmalı, oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak karışık bir özellik olmamalıdır:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz).
Önerinizi açıklayınız: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Her ayın 25'ine kadar öneri sunabilirsiniz. Ayın 25'inden sonra konu kilitlenir ve böylece mevcut önerilerin oylanmasına fırsat tanınır. En çok beğendiğiniz öneriyi o mesajın altında bulunan beğendim tuşuna tıklayarak seçebilirsiniz. Birden fazla oy verebilirsiniz ama gerçekten beğendiğinize tek bir oy vermeniz daha yararlı olacaktır.

Her ay sadece bir öneri oyun yapımcılarına gönderilir. En çok beğenilen öneri her zaman için seçeceğimiz öneri olmayabilir veya sunulan öneri oyun yapımcıları tarafından elenmiyecek diye de bir kesinlik yoktur. Pek çok kritere bakılır! Bir sonraki ay yeni bir başlık açılır ve süreç devam eder.

Saygılarımızla,
Elvenar Ekibi.

DeletedUser

Guest
Öneri başlığı : Elmas Bonusu.

Öneri açıklaması: Elmas bonusu rastgele olmaktan çıksın, eğer böyle bir özellik varsa herkes bundan faydalanmalı. Dünyanın tüm hesaplara aynı anda bu teklif sunmalı, diğer oynadığım oyunlarda bu böyle, tüm oyunculara eşit davranılıyor. Elvenar da bunu göremiyorum. Bazı hesaplara arka arkaya bonus teklifi sunuyorlar, bazı hesaplara hiç gelmiyor. Hatta bazı oyunculara geçen sene 700-800 elmas hediye geliyordu, neye göre bunu veriyorlar,daha önce hiç elmas almadılar mı diye? Elmas alan kişi aldığına pişman mı olsun?

Sağlayabileceği fayda: Oyunculara eşit davranılacak, zaten öyle de olmalı. Birilerine hediye geliyor, ben ise para ile alıyorum kimse demeyecek. Elmas alımını teşvik edilecek.

Herkese iyi oyunlar.

DeletedUser120

Guest
Öneri Başlığı: ... (Kadimlere Bağış Çeşitliliği).
Önerinizi açıklayınız: ... Kadimlere sadece bp bağışlıyoruz.Bp ise bu oyunda en değerlisi.
Ben oyunun başından beri kadimler geldi geleli büyük çanımı sadece 9.sevıyeye kadar getirebildim.yakında 10 olucak.
Max seviye 20 diye biliyorum.Şimdi ben bunu nasıl max yapıcam? bırakın bunu 18 tane kadim var kendıme 3-4 tane daha eklıyeyım desem bunlara bağışlancak bpyi nerden bulucam ?
yeni gelen misafir ırklara bp gidiyor.bi boşluk oldumu anca o zaman kadime bp bağışlıyoruz.
Neyse öneriye gelirsek ;
Kadimlere ekstra olarak ürettiğimiz kaynakları bağışlayarakta yükseltme imkanı gelsin.
Gerekirse altın veya erzaklata içine katılabilir.

Sağlayabileceği faydalar neler: .
1-daha çok kadim kurma olasılığımız artar
2-seviyeler daha çabuk ilerler buda daha fazla verim sağlar.
3-1 yılda 1 kadim max sevıye olucagına bu sayıyıda arttırmıs oluruz

@Berhudarol: Kadim mucizelerin hızlıca yükseltilebilir yapılar olmasını istememekteyiz. BP yerine farklı bir şey olabilir ama mevcut hız devam etmelidir.

DeletedUser315

Guest
Öneri Başlığı: Bonuslu Ürün Değiştirme

Önerinizi Açıklayın: Oyunda belli başlı ürünler de stok ve pazar sorunu yaşanmaktadır. Bu durumu önlemek amaçlı toptancı sisteminde iyileştirme yapıldı. Fakat toptancıdan gelen ürün yetersiz kaldığı için bu soruna pek etkisi olmadı. Bu sorunu kökten kaldırmak için elmas ile bonuslu ürünlerde değişiklik hakkımız olursa bir kereliğe mahsus olarak, hem ürün stok sorunu kalkmış olur hem de pazarda ki ürün ihtiyaçları karşılanmış olur. Bu sistemi kullanan oyuncunun; örneğin kristalci ise ve parşömene geçmek istediği taktirde kurmuş olduğu binalarda otomatik olarak değişerek envanterine gelebilir. Kültür ve nüfusu yetersiz kalırsa bu binaları envanterden çıkarak kullanamayacak.

Sağlayabileceği Faydalar:
- Pazardaki dengesiz teklifler azalacak
- Yoldaşlık içi ve dışı ticaret artacak
- Ürün stok sıkıntısı bitecek
- Oyuncular, gelişimlerine kaldığı yerden devam edecektir.

@Berhudarol

Sayın Raggirp, ne yazık ki sunduğunuz bu önerinin yapılması sistemsel olarak imkansızdır. Çünkü bir oyuncuya ait bonuslu malların değiştirilmesi akla hayale gelmeyecek pek çok işleyişe etki etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

DeletedUser295

Guest
Öneri Adı:Süper Öneri Ödülü

Önerinizi Açıklayın:Son zamanlarda süper öneri sunumunda azalma olduğunu farkettim.Bu nedenle süper önerisi seçilen oyunculara bir miktar elmas ödülü verilmesi,öneri sayısını arttıracaktır.

Avantajları:Forum üyelerinin daha fazla öneri sunması sağlanacak.Başlıkta tatlı bir rekabet ortamı yaratılacak.

@Berhudarol

Bu güzel olurdu fakat ne yazık ki elması sadece forum etkinliklerinde hediye olarak oyuncularımıza verilebiliyor. Ödül olarak elmas verilmesi halinde ters bir etki ortaya çıkabilir. Yani bir sürü gelişi güzel öneri görebiliriz ki amacımız bu olmamıştır hiç bir zaman.

DeletedUser295

Guest
Öneri Adı:Genişletmelerde Düzenleme

Önerinizi Açıklayın:Oyun ilerledikçe yeni binalar ve geliştirmeler geliyor.Ancak Bina boyutlarında yapılan değişiklikler nedeniyle çoğu oyuncuda alan sıkıntısı başlamış durumda ve elmasla alınmadığı sürece avantajlı hale gelmek zor.Üstelik yeni premium genişletmelerin fiyatları 100 liradan fazla.Bunu da karşılamak her oyuncunun yapabileceği bir şey değil ve ciddi haksızlık doğuruyor.Burada 2 şekilde bu düzenleme yapılabilir:

1)Premium Genişletme elmas miktarlarının düşürülmesi:Şu anda elmasla genişletme alabilmek için 5300 elmas gerekiyor ve bu miktar gerçekten çok fazla.Bunun azaltılmasıyla(2000 elmasa sabitlenebilir) bu sorun bir miktar çözülebilir.
2)Bu seçenek daha adil olanı.Araştırmalarda gelen genişletme sayılarını arttırmak.Şu anda çağ başına ortalama 4 genişletme veriliyor;ancak çağ ilerledikçe genişletme sayılarında azalma ve gereken malzemelerde zorluklar arttırılmış durumda.Bu konuda da çağın zorluğuna ve binaların değişimine göre genişletme sayısı tekrar düzenlenebilir.Malzemeleri zorlaştırılacaksa,sayısı arttırılmalı.Sayısı sabit olacaksa malzemelerin miktarları hafifletilmeli.

Önerinin Avantajları:Şehirleri düzenleme konusunda bir miktar kolaylık sağlanır.Oyun daha hareketli hale gelir.Oyuncuların farklı şehir modellerini görme imkanı olur.

@Berhudarol: Elmas fiyatlandırmaları ile ilgili ne yazık ki öneri kabul edemiyoruz. Şehrinizi verimli kurmak (sadece gerektiği ölçüde imalathane,konut, kültür yapısı bulundurmak) bütün bu sorunlarınızı zaten çözecektir.

DeletedUser706

Guest
Öneri Başlığı: "Elmas Kalıntısı"

Önerinizi açıklayınız: Satın alınan elmaslar kullanıldıktan sonra; miktarı kadar 'Kalıntı' olarak yeni açılacak olan item shoptan alış veriş yapma imkanı sunulabilir. Bunlar: Büyü akademisindeki; Tedarik büyüsü, Büyülenmiş bağış veya Kültür bonusu, nüfus sağlayan yapılar, erzak, altın gibi itemler satın alına bilir. Ayrıca; seviyeye göre asker de satın alına bilir.
Örneğin: Kullanılan 1000 elmas, 1000 tane elmas kalıntısı olarak ikinci kez kullana biliriz.

Sağlayabileceği faydalar neler: Bu hem geliştirici firmaya, hemde biz oyuncular için faydalı olacaktır.

@Berhudarol: Değişik bir öneri fakat teknik olarak yapımı uzun zaman alabileceğinden(kabul edilirse) öncelikle yapımı daha basit önerilere öncelik verilmiştir.

isbara

Çalışkan Üye
BÖLGE NUMARALANDIRMASI

Büyük salona uzaklığına göre bölgelerin üstünde numaralandırma yapılmasını istiyorum. 1. bölge 2. bölge... 10. bölge gibi.
Bu şekilde oyuncular bölgelerde ilerlerken önce yakın bölgeleri tamamlayarak ilerleyebilirler.

DeletedUser3

Guest
Bu ay için öneri sunumları son bulmuştur. Ayın sonuna kadar sunulan önerilerden en olumlu bulduğunuzu altında bulunan beğendim tuşuna tıklayarak seçebilirsiniz. Yeni önerilerinizi bir sonraki ay açılacak başlığa gönderebilirsiniz.

DeletedUser3

Guest
Bu ay için oyun yapımcıları en fazla 2 öneri kabul etmektedirler. Dolayısı ile aşağıdaki öneriler iletilmiştir:

Zaira: Elmas Bonusu.
İsbara: BÖLGE NUMARALANDIRMASI

Sonraki ay açılacak başlıkta önerilerinizi sunmaya başlayabilirsiniz. Sunacağınız öneriler daha önceki aylarda seçilen süper önerilerden farklı olmalıdır.
Bazı önerilerin neden iletilmediği altlarına yorum olarak eklenmiştir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.