• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Mart 2020 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Elvenar'ın gelişerek bir adım daha ileri gitmesi için veya aklınızda oyuna katkı sağlayabilecek önerileriniz var mı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bunları duymak için sabırsızlanıyoruz! Önerilerinizi bizimle paylaşabilmeniz için sizler için bir taslak hazırladık ve bu taslağı kullanarak önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

ÖNERİ FORMU

Öneri Başlığı:
..............
Öneri Açıklaması: .....

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

oracleofelves

Özel Üye
Başlık:Etkinlik ödül yapısı

Öneri: Yurt (Dormitory)
Şehrimizde yaşayan özellikle bekarlara hitab eden bir yapı Hatta bunu ikili bir set de yapabiliriz. Kızlar ve Erkekler yurdu. :) Birini yola bağladığımızda Diğeri de bağlanmış olacak

Açıklama:Oyunda en büyük sorunlardan birisi nüfus, kültür bir şekilde halledilebiliyor, Mana, kutsal tohum vs de zamanla elde edilebiliyor.
Büyülü konut bile alsak bazen yetmeyebiliyor. Sadece nüfus veren bir yapı lazım ancak bu yapının büyülü konutlardan bile fazla nüfus sağlaması lazım ki yaptığımıza değsin 100 nufus fazlalığı vb şeyler için uğraşmak insana şevk vermiyor. En son hangi etkinlikte bu yapıyı elde etmem lazım dediğimi zor hatırlıyorum.

Bell

Üye
Merhaba

İlerleyen seviyelerde şehirin farklı bölgelere yayılması güzel olabilir. Deniz’in üzerinde bir şehir bölgesi ya da göremediğimiz köprünün ilerisindeki bölge de olabilir. Diğer şehir bölgelerinin farklı özellikleri ve mal üretimlerinde farklılaşabilir. Kendi şehirlerimiz arası farklı mallarda yardım desteği kurulabilir belki.

grkn3425

Aktif Üye
Başlık : Elmas Madeni

Her insan severek başlıyor ama üzülerek ayrılıyor elmas sıkıntısı etkinliklerde verilen yapıların pek bir faydası olmaması yer açma (alan sorunu ) kültür nüfus gibi
işin sadece maddi boyutuyla değil de birazda manevi boyutuyla ilgilenseniz çok daha iyi olacaktır çoğu insan bu sebebiyle oyunu bırakıyor 8586 hesaptan ortalama 2000 kişi ya oynuyor yada fırsat buldukça giriyor ....
bu sebeple oyunu sindirmektense nasıl insanları soğuturuz diye uğraşıyorsunuz.... oyunu ciddiye alanlara bu bir haksızlık olduğunu düşünüyorum.

elmas üretebileceğimiz bir yapı istiyoruz...

DeletedUser689

Guest
Oneri : ustaliktaki tarifler
Aciklama : ustaliktaki kalıntı tariflerinin kaldırılıp yerine hayvan yemi konulmasını talep ediyorum. Böylece oyuncular kalıntı için turnuvaya yönelmek zorunda kalacak ve hayvan yemi çıkma olasılığı artacak. Ben şahsen şikayetçiyim haftada ortalama 3 yem tarifi yakalıyorum ustalikta. Ve hayvanlarimi gönlümce besleyemiyorum. Gariplerin açlıktan midesi sırtına yapıştı sayın yönetim!!!

Ad Astra

Çalışkan Üye
Merhaba,

Öneri Başlığı: Kadimlerin bp atılmasına kapalı/açık özelliği.

Açıklaması: Benim kadimlere yoldaşlık dışı biriler bp atılmasını istemiyorum. Yoldaşlıktaki arkadaşlarım da istemiyor, etraf resmen 1 bp likler adında fırsatçılar kaynıyor, hangi kadime baksam her yerde onlar, ne sanıyorlar 1 bp atıp 50 bp mı kazanacaklar, 5 bp veren yerden bile indiriyoruz, inanın sinir bozucu bir iş. 1 BP liklerin dışında başka uyanıklar da var, görüyorlar insanlar kadime bp atmışlar 1 bp fazla atıp önüne geçiyorlar, onları da indirmekten yorulduk, 50 atsalar bile 1 bp dahi aldırmıyoruz, rün mu lazım yaz kardeş sıralamaya alacağız, uyanıklık yapma. Gelsin şu özellik, FoE de vardı sanki Elvenar'ın nesi eksik.

Merhaba,

Açıklaması: Benim kadimlere yoldaşlık dışı biriler bp atılmasını istemiyorum. Yoldaşlıktaki arkadaşlarım da istemiyor, etraf resmen 1 bp likler adında fırsatçılar kaynıyor, hangi kadime baksam her yerde onlar, ne sanıyorlar 1 bp atıp 50 bp mı kazanacaklar, 5 bp veren yerden bile indiriyoruz, inanın sinir bozucu bir iş. 1 BP liklerin dışında başka uyanıklar da var, görüyorlar insanlar kadime bp atmışlar 1 bp fazla atıp önüne geçiyorlar, onları da indirmekten yorulduk, 50 atsalar bile 1 bp dahi aldırmıyoruz, rün mu lazım yaz kardeş sıralamaya alacağız, uyanıklık yapma. Gelsin şu özellik, FoE de vardı sanki Elvenar'ın nesi eksik.
Sende az gıcık değilsin, bırak atsınlar 1 bp 1 bp dir kardır :D

DeletedUser689

Guest
Merhaba,

Aklima pazarlar geldi , bizim orada ki sali pazarinda ki gibi , pazarcilar bagirir ya 1 lira 1 lira gel abla gel :D :D :D

rntx

Süper Üye
Herkese iyi oyunlar,

Öneri Başlığı: Şehirler arası aksiyon :))

Açıklama: görünen tabloda devamlı olarak sisteme karşı savaşıyoruz. oyuna heyecan ve aksiyon katması açısından şehirler arası savaş gibi bir özellikte eklense çok güzel olurdu. böylece herkes hem asker dizmek konusunda tecrübe kazanır ve yoldaşlığında turnuvalarda çok daha faydalı olabilir. tabi savaşacak seviyeler adaletli olmalı her çağ sadece kendi içinde savaşabilmeli gibi şeylerde eklense güzel olur. kazananın ödülünü sistem versin puan, yapı vb. kaybedende sadece asker kaybeder başka birşey kaybetmez.
hemde rakipler birbirlerinin şehriyle daha yakından ilgilenirler gücü nasıl kaybedermiyim kazanırmıyım diye sonuçta hareketlilik olur.
saygılarımla
rntx style :)

Merhaba,

Öneri başlığı: Kuledeki puan sistemi.

Öneri açıklaması: Her dalga başına birer puan eklenmesi lazım diye düşünüyorum, böylece yoldaşlıkta kulede 3 kat yapamayanlar kendini zor durumda hissetmesinler. 1330 puana ulaşmak için 22 hesap 3 katı bitirmek zorunda, hesap başına 63 puan düşüyor, bu rakamı azaltın, 15-16 olsun.
Turnuvaya önem veren yoldaşlıklarda zaten turnuvayı zorunlu haline getirmişler, ama orada bile bir esneklik var, insan tatile gider, rahatsız olur, her şey olabilir, o zaman diğer arkadaşlar eksiği biraz fazla puan yaparak rahat kapatabilirler. Kulede bu fırsatı bize tanımıyorsunuz, Elvenar iş yeri değil, insanlar boş vakitte oyuna girip keyfli zaman geçirmek istiyorlar, hayatımızda yeterince zorunluluk var, mecbur yapmak gereken işleri var, bari oyunda bu olmasın.

Bizim yoldaşlıkta kule zorunlu değil ve hiç bir zaman da zorunlu olmayacak. Kule için asla gerçek oyuncuları çıkartıp yan hesap alınmayacak. Canı isteyen yapar istemeyen yapmaz, kimseye hadi kule yapın denmez, bu bana göre yanlış, çünkü kulede sadece ilk 2 kat yaparak gelişimde bir katkıda bulunabilirler arkadaşlar, büyülü konut ve atölye kazanma şansı var, 3. kattan sadece süre kısaltmaları biraz fazla alabilirler ve 1330 puana ulaşırsak ekstra az miktarda elmas ve bu verilen emeğe değmez. Güçlü, turnuvada sıralamada ilk sayfasında yer alanlara anca işe yarar ekstra ödüller diğer arkadaşlara hiç bir faydası yok, kule yerine turnuva yapsınlar oradan daha çok faydalanacaklar.

Bir de madalya alan yoldaşlıklara ufak bir ödül olsa, mesele tüm altın madalya alanlara ufak işe yarayan bir bina olabilir, gümüş ve bronz alanlara başka bina, veya herhangi bir başka ödül çok güzel olurdu.

Merhaba,

Öneri başlığı : Kuledeyken erzak ve sikke miktarı görünmesi.

Öneri açıklaması : Kulede pazarlık yaparken mevcut elmas miktarını görebiliyoruz, neden en çok tüketilen erzak ve sikke miktarını göremiyoruz. Sürekli kuleden çıkıp kontrol etmek gerekiyor. Erzak ve sikke durumu da ekleseler bizler için kolaylık sağlamış olurlar.

DeletedUser1363

Guest
Kulede teklif verilecek altın ın üzerine geldiğin de elindeki altın miktarı gösteriliyor.

Kulede teklif verilecek altın ın üzerine geldiğin de elindeki altın miktarı gösteriliyor.
Evet biliyorum tüm mallar, mana ve ork da gösteriliyor maus ile üzerine gelince ama bazen kaptırıyorsun kendini. Mallarda pek sıkıntı olmuyor yeterince bulunuyor ama sikke ve erzak göz önünde bulundurursa frene basacak zamanı görebilirim. Sevmedim zaten pazarlık işini çok uzun sürüyor en iyi asker ile 2 dk. da işi bitirebiliyorsun ama pazarlık savaşmaktan çok daha karlı dünya mal elimizde ve hiç tükenecek yer yok.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Önerilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Yeni ayda sizlerden gelecek yepyeni önerileri duymak için sabırsızlanıyoruz!
ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.