• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Nisan 2018 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,
Her ay için özel olarak açtığımız bu öneri konularının altına ay sonuna kadar yani konu kapatılmadan yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneriler oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak çok karışık özellikli öneriler olmamalıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz.).
Öneri açıklaması: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız.).
Sağlayabileceği faydalar: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız.).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Notes_TR.png

Lütfen önerilerinizi yukarıdaki "şablona" uygun olarak yapınız. "Elmas fiyatları" ile ilgili öneriler kabul edilmemektedir.

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

Biliyorum bu öneri gerek ben gerekse diğer oyuncu arkadaşlar tarafından defalarca yapıldı ama yeni bir ay da yeniden aynı konuyu paylaşmak istedim çünkü gerçekten beklenen bir özellik ve oyuna entegre edilmesini heyecanla beklemekteyiz.

ŞABLON

Öneri Başlığı: Genel Sohbet
Önerinizi açıklaması: Yoldaşlık sohbeti benzeri bir de Genel Sohbet olacak ve bu özellik ile aynı dünyadaki tüm oyuncular birbirleri ile konuşabilecekler. Aynı zamanda Genel Sohbetten de birbirlerine özel sekme açıp konuşabilecekler.
Sağlayabileceği faydalar: Oyundaki sohbet anlayışının bir adım daha ileri taşınması ve oyuncuların sadece yoldaşları ile değil farklı oyuncular ile de daha rahat sohbet edebilmesini sağlamak.

Saygılarımla
MisteR​

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Ben de bu öneriyi yaptığımda aldığım cevap "Elvenar için böyle bir özellik düşünülmüyor." olmuştu.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Merhaba,

Hadi ya, tüh. :(
Gerçekten Elvenar'a iyi gelebilecek bir özellikti bu bence ve birçok kişi için.Umarım fikirleri değişir.

Saygılarımla
MisteR

Ben de bu öneriyi yaptığımda aldığım cevap "Elvenar için böyle bir özellik düşünülmüyor." olmuştu.

Merhaba,

Evet, şimdilik bazı haklı nedenlerden dolayı bu konuya pek sıcak bakılmıyor ama yoğun bir talep olduğunun da bilincindeyiz. İlerleyen zamanlarda umarım bu talep yerine getirilir.:rolleyes:

DeletedUser190

Guest
Bina yer değiştirme
Binalarımızın yerini değiştirebilmek için boş alan gerekmekte. Benim önerim ise binaları tıklayıp diğer binanın üzerine getirip tıkladığımızda iki binayı otomatik olarak yer değiştirmek. (Forge of Empires'de olduğu gibi)
Bu sayede şehrimizi daha iyi düzenleyebilir zamandan ve yerden tasarruf yapabiliriz.

DeletedUser190

Guest
-Bir başka önerim-

Binanın yönünü değiştirebilmek
Şehir düzenlemelerinde binalarımızın yönünü değiştirme özelliği olursa yerleştirme çok daha iyi yapılabilir.
Bu da bizim şehir düzenlemesinde yer kaybımızı önler.

DeletedUser919

Guest
Bina yer değiştirme
Binalarımızın yerini değiştirebilmek için boş alan gerekmekte. Benim önerim ise binaları tıklayıp diğer binanın üzerine getirip tıkladığımızda iki binayı otomatik olarak yer değiştirmek. (Forge of Empires'de olduğu gibi)
Bu sayede şehrimizi daha iyi düzenleyebilir zamandan ve yerden tasarruf yapabiliriz.
-Bir başka önerim-

Binanın yönünü değiştirebilmek
Şehir düzenlemelerinde binalarımızın yönünü değiştirme özelliği olursa yerleştirme çok daha iyi yapılabilir.
Bu da bizim şehir düzenlemesinde yer kaybımızı önler.
Merhaba son.nokta,

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
Önerilerinizi taslağa uygun olarak düzenleyebilir misiniz?

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser190

Guest
Öneri Başlığı:Bina yer değiştirme
Önerinizi açıklaması: Binalarımızın yerini değiştirebilmek için boş alan gerekmekte. Benim önerim ise binaları tıklayıp diğer binanın üzerine getirip tıkladığımızda iki binayı otomatik olarak yer değiştirmek. (Forge of Empires'de olduğu gibi)
Sağlayabileceği faydalar: Bu sayede şehrimizi daha iyi düzenleyebilir zamandan ve yerden tasarruf yapabiliriz.
Merhaba son.nokta,

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
Önerilerinizi taslağa uygun olarak düzenleyebilir misiniz?

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz
Tabiki, önerilerimi şablona uygun olarak düzenleyerek tekrar gönderiyorum.

DeletedUser190

Guest
ŞABLON

Öneri Başlığı: Binanın yönünü değiştirebilmek
Önerinizi açıklaması:Şehir düzenlemelerinde binalarımızın yönünü değiştirme özelliği olursa yerleştirme çok daha iyi yapılabilir
Sağlayabileceği faydalar: Bu da bizim şehir düzenlemesinde yer kaybımızı önler.

lelf

Üye
Bir öneri de benden bazı yükseltmelerde, yetenek geliştirmeler de ve yeni savaşçı açılmasında sadece araştır butonu çıkıyor ama neyi araştırmamız gerekiyor ne zaman araştıracağız belli değil bu konuda bir şey yapılsa iyi olur

DeletedUser919

Guest
Bir öneri de benden bazı yükseltmelerde, yetenek geliştirmeler de ve yeni savaşçı açılmasında sadece araştır butonu çıkıyor ama neyi araştırmamız gerekiyor ne zaman araştıracağız belli değil bu konuda bir şey yapılsa iyi olur
Merhaba lelf,

Öneriniz için teşekkür ederiz.
Bu önerinizi öneri taslağına uygun olarak düzenleyebilir misiniz?

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

lelf

Üye
Öneri Başlığı: Yeterli açıklama yok
Önerinizi açıklaması: Bazı yükseltmelerde, yetenek geliştirmeler de ve yeni savaşçı açılmasında sadece araştır butonu çıkıyor ama neyi araştırmamız gerekiyor ne zaman araştıracağız belli değil
Sağlayabileceği faydalar: Oyunun daha anlaşılabilir olmasını sağlayacak, strateji belirleme konusunda öncelikler belirlenebilecek ve zaman kaybı minimuma inecektir.
Teşekkürler

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Öneri Başlığı: Aç-Kapa Güncel Üretim Bilgisi

Önerinizin Açıklaması: Şehrimizdeyken tıklayacağımız bir ikon ile üretim yapan bütün yapıların üretimlerinin o anki durumu görünür olacak. Bu ikon Aç-Kapa(toggle) özelliğine sahip olabilir. Bu mümkün değilse en azından bahsi geçen ikona tıklandığı saniyedeki üretim bilgileri görünür olabilir. Görünür olmasından kastım ise yapıların uygun bir yerlerinde bir görüntünün ortaya çıkması.

Yapıların altlarına veya daha uygun bir yerlerine bir "progress bar" eklenebilir. Bu bar fare ile yapıların üzerine gelip bir saniye beklemeden direkt olarak bütün üretim yapan yapıların üretimlerinin ilerleyişi hakkında bizi bilgilendirebilir. Konut, Atölye ve İmalathane üretimlerinin progress bar'ı aynı renkte olabilir. Ancak misafir ırka ait farklı farklı mal üretebilen yapılarda birden fazla renk kullanılabilir. Ben şu an Orklardayım ve Ork yapılarında dörder tane farklı üretim yapılabiliyor. Örneğin:

Mantar Çiftliklerinde üretilebilen mallar;

1-) Sert Mantar
2-) Psiko Mantar
3-) Kuvvet Mantarı
4-) Bilgelik Mantarı

Mantar Çiftliğinde, Ork Toplanma Üslerinde vb. yapılarda üretilen mallar için sırasıyla farklı renkler kullanılabilir. Bu da hangi ürünü ürettiğimizi anlamamızı sağlar.

Örnek renk ölçeklendirmesi:
  • Beyaz < Yeşil < Mavi < Mor < Sarı < Turuncu < Pembe...
Bu ölçeklendirme neredeyse bütün oyunlarda kullanılan bir ölçeklendirmedir. Mesela şu şekilde kullanılabilir:

• ÜRETİM YAPAN BÜTÜN YAPILAR İÇİN EN KISA ÜRETİM SEÇENEĞİ OLAN 1. SEÇENEK İÇİN VE KONUTLAR İÇİN BEYAZ BAR
  • ÜRETİM YAPAN BÜTÜN YAPILAR İÇİN 2. ÜRETİM SEÇENEKLERİNDE YEŞİL BAR. ÖRNEĞİN 15 DAKİKALIK ERZAK ÜRETİMİ, 9 SAATLİK İMALATHANE ÜRETİMLERİ VB.
  • ÜRETİM YAPAN BÜTÜN YAPILAR İÇİN 3. ÜRETİM SEÇENEKLERİNDE MAVİ BAR, ÖRNEĞİN KUVVET MANTARI, 1 SAATLİK ERZAK ÜRETİMİ VB.
  • ÜRETİM YAPAN BÜTÜN YAPILAR İÇİN 4. ÜRETİM SEÇENEKLERİNDE MOR BAR

Ve böyle devam eder...

Sağlayabileceği Faydalar: Oyuna eklenecek kullanışlı yeni bir özellik olmasının yanı sıra özellikle Mantar Çiftlikleri gibi sürüsüne bereket kurduğumuz yapıların üretimlerini tek bir Aç-Kapa ikonu ile takip etmemizi sağlayacak. Oyunun yapısına aykırı olmayan ve oyunu hiçbir şekilde etkilemeyecek bir özellik. Daha çok oyuncuların Büyülü Gözler'e sahip olabilmesini sağlayacak. :)

DeletedUser1050

Guest
Öneri Başlığı: Turnuva ve Kadim Mucize Ödül Görselleri​

Öneri 1: Kadim mucizeye yardım yaptığımızda sıralama sayfasında yanımızda beliren sandıklara fare imlecimizi tuttuğumuzda açılan bilgi ekranlarında hangi renk BP lütfundan kaçar adet alacağımızı görebiliyoruz fakat bu renklerin kaç BP ye tekabül ettiği gösterilmiyor. Tavsiyem, lütufların yanlarına parantez içinde küçükçe birde kaç BP olduklarının gösterilmesidir.

Bu turnuva sandık ödülleri içinde geçerli. Lütufların renklerini görüyoruz, kaç adet olduğunu görüyoruz ama kaç BP olduğu gösterilmiyor. Aynı renkler bazen aynı sayıda BP de vermediği için böyle bir görsel değişiklik şart diye düşünüyorum.

Örnek:
Mevcut durum: http://prntscr.com/j7dtxf
Olması gereken: http://prntscr.com/j7dusb

Öneri 2:
Yukarıdaki görselliğe ek olarak ikinci önerim, kadim mucizeler katkıda bulunanlar listesinin oralarda bir yerlere bir sonraki BP yatıracak kişinin alacağı ödül içeriğini gösteren bir görselin eklenmesi iyi olur düşüncesindeyim.

Örnek: Mesela bir kadime 5 kişi BP attı ve bir altıncı kişi geldiğinde bu kişi BP atsam mı atmasam mı diye tereddüt yaşıyor çünkü o kadimin bir sonraki kişiye ödül verip vermeyeceğini bilemiyor. Dolayısıyla önce 1 BP atıp ödül geliyor mu ve ne ödül geliyor diye kontrol ediyor. Ondan sonra uygunsa gerisini atıyor. Halbuki bir sonraki kişinin alacağı ödül altta bir yerde gösterilse hiç bunlara gerek kalmaz.

Not: Örneklerde belirttiğim BP sayıları gerçeği yansıtmayabilir.

Sağlayabileceği faydalar: Her iki öneri de daha iyi bir stratejinin kapılarını aralamaktadır ve biz oyunculara kolaylıklar sağlamaktadır. İlk öneri yapıldığı taktirde, kadime BP atarken geri alacağımız BP miktarını önceden bilebilir ve atacağımız BP miktarını buna göre belirleyebiliriz.
İkinci öneri yapıldığı taktirde de, örnekle belirttiğim adımlara gerek kalmadan rahat bir şekilde neyin ne olduğunu görerek ve bilerek gerekli eylemler oyuncular tarafından gerçekleştirilebilir.

DeletedUser1145

Guest
Öneri başlığı : şehir düzenlemesi hakkında

Önerim : şehir düzenlemelerini yaparken helede haritada boş yer o an için az kalmışsa düzenlemesi uzun zaman alıyor, fakat yapıları envanterimize alabilecegimiz bir yer olsa yapıları geçici olarak buraya alıp sonrada kafamızdaki projeye göre çok daha hızlı şekilde yerleştirebiliriz.

Sağlayacagı faydalar : şehir düzenlemelerini çok daha hızlı ve işkence haline gelmeden düzenleme olanagı sağlayacaktır.

DeletedUser1073

Guest
Merhaba,

Evet, şimdilik bazı haklı nedenlerden dolayı bu konuya pek sıcak bakılmıyor ama yoğun bir talep olduğunun da bilincindeyiz. İlerleyen zamanlarda umarım bu talep yerine getirilir.:rolleyes:

Haklı nedenlerinizi bilmiyorum lakin bu biraz şunu anımsatıyor olağan üstü hal durumlarında insanların en fazla şu kadar insanla aynı ortamda konuşabilir görüşebilirsiniz. Ayrıca kendimi elvenar dünyasından soyutlandırılmış belli bir bölgeye hapsedilmiş hissetmeme neden oluyor.

İnsanlar her koşulda kural dışı davranmak istese yapar. Form sayfanızda elvenar dışı muhabbet alanı mevcut iken oyun esnasında sadece kendi yoldaşlarınızla muhabbet edebilir oyunu sadece onlara sorabilir alış veriş yardımı sadece onlardan isteyebilirsiniz.

Yanlış anlamayın lütfen lakin bu biraz otoriter baskıya giriyor. Oyununuzu severek oynuyorum ama saygı çerçevesinde özgürlüğün kısıtlanması doğru değil.

Neticede oynayanlar robot değil insan. Her ne kadar sanal olsa da oyun oynayanlar gerçek ve canlı.

Sürçi lisan ettiysem affola. İyi çalışmalar. İyi oyunlar....

DeletedUser1145

Guest
Öneri başlığı : mobil kullanıcılar için

Öneri açıklaması : şimdiye kadar hiç bir etkinlik sadece mobil kullanıcılarına yönelik olmadı tabiki sadece mobil kullanıcılarına yönelik bir etkinlik ilk bakışta kulaga hiçte hoş gelmiyor fakat malumunuz etkinliklerin hepsi pc kullanıcıları tarafından görülebildi şimdiye kadar fakat bazı etkinlikler mobil kullanıcılar tarafından görülemedi aradaki bu dengesizliği kaldırmak mobil oynamayı artırmak desteklemek adına sadece mobil kullanıcılara yönelikte zaman zaman uygulamalar yapılmalı diye düşünüyorum

Sağlayacagı faydalar : mobil oynamayı destekleyecek teşvik edecek ayrıca mobilden oynayanların dezavantajlı durumlarını bir parçada olsa aza indirecektir..

Durum
Konu yanıtlara kapalı.