• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Nisan 2018 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser1073

Guest
Öneri başlığı : mobil kullanıcılar için

Öneri açıklaması : şimdiye kadar hiç bir etkinlik sadece mobil kullanıcılarına yönelik olmadı tabiki sadece mobil kullanıcılarına yönelik bir etkinlik ilk bakışta kulaga hiçte hoş gelmiyor fakat malumunuz etkinliklerin hepsi pc kullanıcıları tarafından görülebildi şimdiye kadar fakat bazı etkinlikler mobil kullanıcılar tarafından görülemedi aradaki bu dengesizliği kaldırmak mobil oynamayı artırmak desteklemek adına sadece mobil kullanıcılara yönelikte zaman zaman uygulamalar yapılmalı diye düşünüyorum

Sağlayacagı faydalar : mobil oynamayı destekleyecek teşvik edecek ayrıca mobilden oynayanların dezavantajlı durumlarını bir parçada olsa aza indirecektir..
Fikir çok güzel. Fakat her kullanıcı mobil kullanamaya biliyor. Pc kullanım olasılığı mobil kullanım olasılığından daha fazla. Bence mobil kullanıcılarına etkinliklerin farklı düzenlenmiş hali yapılmalı. Aynı etkinlik düzeneği zaten sorunlu mobil ile pc nin işletim sistem yapıları bile farklılık gösteriyor.
Etkinliklerin mobil versiyonlarını pc versiyonlarından ayrı yapılması gerekiyor kanımca. Böylece zevke hitaben oyuncular ikisinden birisini seçebilir. :)
Yine fazla bir beklenti içine giriyorum sanırım :)
İyi oyunlar....

DeletedUser919

Guest
Öneri başlığı : mobil kullanıcılar için

Öneri açıklaması : şimdiye kadar hiç bir etkinlik sadece mobil kullanıcılarına yönelik olmadı tabiki sadece mobil kullanıcılarına yönelik bir etkinlik ilk bakışta kulaga hiçte hoş gelmiyor fakat malumunuz etkinliklerin hepsi pc kullanıcıları tarafından görülebildi şimdiye kadar fakat bazı etkinlikler mobil kullanıcılar tarafından görülemedi aradaki bu dengesizliği kaldırmak mobil oynamayı artırmak desteklemek adına sadece mobil kullanıcılara yönelikte zaman zaman uygulamalar yapılmalı diye düşünüyorum

Sağlayacagı faydalar : mobil oynamayı destekleyecek teşvik edecek ayrıca mobilden oynayanların dezavantajlı durumlarını bir parçada olsa aza indirecektir..
Merhaba yastar,

Etkinlikler hem tarayıcıda hem de mobilden oynanabilmektedir.
Sanırım bu konuda bir sorun yaşıyorsunuz, lütfen sorun yaşıyorsanız sorununuzu detaylıca anlatarak destek talebi oluşturur musunuz?

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1145

Guest
Merhaba yastar,

Etkinlikler hem tarayıcıda hem de mobilden oynanabilmektedir.
Sanırım bu konuda bir sorun yaşıyorsunuz, lütfen sorun yaşıyorsanız sorununuzu detaylıca anlatarak destek talebi oluşturur musunuz?

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Bence yanlış biliyorsunuz çok geriye gitmeden bugünü örnek verecem bugün %100 üretim artış etkinliği vardı bilgisayar kullanıcıları için ama tablette o etkinlik yok ayrıca herhafta yapılan turnuva etkinliği tabletlerde yok ve daha bir çok sayabilirim siz hemen kestirip atınız ama bence bir araştırın :) saygılar

DeletedUser1073

Guest
Bence yanlış biliyorsunuz çok geriye gitmeden bugünü örnek verecem bugün %100 üretim artış etkinliği vardı bilgisayar kullanıcıları için ama tablette o etkinlik yok ayrıca herhafta yapılan turnuva etkinliği tabletlerde yok ve daha bir çok sayabilirim siz hemen kestirip atınız ama bence bir araştırın :) saygılar
ebe50a4d1e0a7a25a082b29ee82bb36e.jpg kesinlikle katılıyorum. Turnuva hakları mobilde yok. Bu yüzden her yoldaşlık eşit hakka sahip olamıyor. Kimileri 10 sandık açar iken ki burada da çok eksik mevcut kimileri 3 sandık zor açıyor. Oyun güzel lakin her büyük yapı gibi kusurlarıda fazla :)

DeletedUser1145

Guest
birde bişey merak ediyorum buraya yazdığımız fikirler ilgili yerlere iletilecekmi yoksa forumda bir hareketlilik olsun forum kullanılsın diye yapılan etkinliklermi umarım bizleri boşuna yormuyorsunuzdur :)

DeletedUser919

Guest
"%100 Üretim Artışı" konusuna gelirsek bundan faydalanabilmeniz için o bonus geldikten sonra imalathanelerinizi kurmalısınız. Yani daha önceden kurulu ise bundan yararlanamazsınız. Bunu tarayıcıdan yapmalısınız tabii ki. Eğer gerçekten bir hata olduğunu düşünüyorsanız bize destek sisteminden her zaman ulaşabileceğinizi unutmayın.
Şimdi etkinlik konusunda öncelikle şöyle söyleyeyim size, turnuvalar henüz mobilde yok ki zaten mobil için geldiğinde tabletlere de gelmiş olacak. Mobil ve tableti birbirinden ayıramayız ikisi de mobil sınıfa giriyor çünkü. Bu konuda bir gelişme olduğunda mutlaka sizleri bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

1098 adlı eklentiyi görüntüle kesinlikle katılıyorum. Turnuva hakları mobilde yok. Bu yüzden her yoldaşlık eşit hakka sahip olamıyor. Kimileri 10 sandık açar iken ki burada da çok eksik mevcut kimileri 3 sandık zor açıyor. Oyun güzel lakin her büyük yapı gibi kusurlarıda fazla :)
Merhaba FlyMind,

Mobilde turnuvalar henüz maalesef ki yok, bu konuda bir gelişme olduğunda mutlaka sizlere duyurulacaktır. O zamana kadar tarayıcı ile oyuna giriş yapmanız gerekecektir.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

birde bişey merak ediyorum buraya yazdığımız fikirler ilgili yerlere iletilecekmi yoksa forumda bir hareketlilik olsun forum kullanılsın diye yapılan etkinliklermi umarım bizleri boşuna yormuyorsunuzdur :)
Her ayın öneri konularını derleyip şirkete iletiyoruz.
Bu konudaki önerileriniz bizler ve şirket için çok değerlidir, bu sayede oyunun gelişimine katkı sağlamış oluyorsunuz. :rolleyes:
Önerilerinizi merakla bekliyor ve teşekkür ediyoruz. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser1145

Guest
"%100 Üretim Artışı" konusuna gelirsek bundan faydalanabilmeniz için o bonus geldikten sonra imalathanelerinizi kurmalısınız. Yani daha önceden kurulu ise bundan yararlanamazsınız. Bunu tarayıcıdan yapmalısınız tabii ki. Eğer gerçekten bir hata olduğunu düşünüyorsanız bize destek sisteminden her zaman ulaşabileceğinizi unutmayın.
Şimdi etkinlik konusunda öncelikle şöyle söyleyeyim size, turnuvalar henüz mobilde yok ki zaten mobil için geldiğinde tabletlere de gelmiş olacak. Mobil ve tableti birbirinden ayıramayız ikisi de mobil sınıfa giriyor çünkü. Bu konuda bir gelişme olduğunda mutlaka sizleri bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Merhaba FlyMind,

Mobilde turnuvalar henüz maalesef ki yok, bu konuda bir gelişme olduğunda mutlaka sizlere duyurulacaktır. O zamana kadar tarayıcı ile oyuna giriş yapmanız gerekecektir.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Her ayın öneri konularını derleyip şirkete iletiyoruz.
Bu konudaki önerileriniz bizler ve şirket için çok değerlidir, bu sayede oyunun gelişimine katkı sağlamış oluyorsunuz. :rolleyes:
Önerilerinizi merakla bekliyor ve teşekkür ediyoruz. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Sayın modaratör %100 üretim artışı için yukarda söylediğiniz şeyi okuyunca biran için bu oyunu oynamadığınızı düşündüm ama böyle bir ihtimal yoktur dedim sonra kendi kendime :) lütfen yapmayın böyle ben aynı hesabımla pc den girince bu etkinlikten faydalandım fakat aynı hesabımla tabletten girince bu etkinlik görünmüyor diyorum ki bunu sadece ben söylemiyorum gerek forumda gerek oyun içinde bunu dile getiren arkadaşlar var, ama siz bir türlü bunu kabulllenmiyorsunuz ve ısrarla pc ve mobilin aynı olduğunu söylüyorsunuz bu %100 üretim artışı etkinliğide sadece bir örnektir bu şekilde pc de olupta mobilde olmayan etkinlikler çeşitli zamanlarda olmuştur tıpkı bugün oldugu gibi bundan sonrada olacaktır. Ben bu aradaki dengesizliğin giderilmesi için fikir olarak yazdım foruma ama siz malesef bunun böyle olmadığını ısrarla savunuyorsunuz lütfen bununla ilgili bir araştırma yapın kolay gelsin iyi çalışmalar

DeletedUser919

Guest
Sayın modaratör %100 üretim artışı için yukarda söylediğiniz şeyi okuyunca biran için bu oyunu oynamadığınızı düşündüm ama böyle bir ihtimal yoktur dedim sonra kendi kendime :) lütfen yapmayın böyle ben aynı hesabımla pc den girince bu etkinlikten faydalandım fakat aynı hesabımla tabletten girince bu etkinlik görünmüyor diyorum ki bunu sadece ben söylemiyorum gerek forumda gerek oyun içinde bunu dile getiren arkadaşlar var, ama siz bir türlü bunu kabulllenmiyorsunuz ve ısrarla pc ve mobilin aynı olduğunu söylüyorsunuz bu %100 üretim artışı etkinliğide sadece bir örnektir bu şekilde pc de olupta mobilde olmayan etkinlikler çeşitli zamanlarda olmuştur tıpkı bugün oldugu gibi bundan sonrada olacaktır. Ben bu aradaki dengesizliğin giderilmesi için fikir olarak yazdım foruma ama siz malesef bunun böyle olmadığını ısrarla savunuyorsunuz lütfen bununla ilgili bir araştırma yapın kolay gelsin iyi çalışmalar
Siz "%100 Üretim Artışı" na 'etkinlik' diye söyleyince benim de bir an aklım karıştı ne yazık ki, bunun için üzgünüm. Bu bahsettiğiniz durum evet mobilden kullanılamıyor. Tarayıcıdan giriş yapmalısınız.
Şu an güncel bir etkinlik olduğundan dolayı kafamız oraya da gidiyor bu sebeple yanlış cevap vermiş olabiliyoruz, bunun için üzgünüz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1075

Guest
benim tekrar düzenlemek istediğim bir şehrim var fakat yer sıkıntısı olduğu için çoğunlukla düzenleme yapamıyorum binaları kaldırıp koyabileceğimiz bir envanterimiz olsa kaldırsak tekrar düzenleme yapmak için bence baya işe yarar :)

DeletedUser919

Guest
benim tekrar düzenlemek istediğim bir şehrim var fakat yer sıkıntısı olduğu için çoğunlukla düzenleme yapamıyorum binaları kaldırıp koyabileceğimiz bir envanterimiz olsa kaldırsak tekrar düzenleme yapmak için bence baya işe yarar :)
Merhaba Zeytincik,

Öneriniz için teşekkür ederiz.
Bu öneri bu ay içinde bir başka oyuncumuz tarafından yapılmıştır ve iletilecektir.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

TheMeibo

Tecrübeli Üye

Merhaba,

Bu öneri çok kez yapıldı; fakat haklı olarak kabul görmeyen bir öneri.

Şehrinizi inceledim, yer sıkıntısı çekmeniz çok normal. Sadece bonuslu üretiminiz olan mallara ait imalathaneleri kurmadığınız sürece her zaman yer sıkıntısı çekersiniz. Şehrinizdeyken "S" tuşuna basarsanız hangi mallara ait bonuslu üretiminiz olduğunu görebilirsiniz. Toplamda üç tane malınızın ikonu parlak olacak. O mallar bonuslu mallarınız. Bonuslu mallar dışındaki imalathaneleri kurmak bu oyunda herhâlde oyuncuları en çok zarara sokan şeydir.

Onun dışında Atölye sayınız über müber süper fazla. :) Sizin puanlarınızda altı adet atölye yetecektir hatta artacaktır bile. Bazı özel durumlarda kısa süreli sıkıntılar çekebilirsiniz; ancak yeni atölye kurmaktansa alternatif yollardan Erzak elde etmek veya biraz beklemek en iyi seçenek.

Konutlarınızı da yeni araştırmış olduğunuz ya da yeni geliştirmeye başladığınız için konutların geliştirmeleri bitene kadar nüfus ve/veya yer sıkıntısı çekmeniz normal.

Etkinlikten elde edip kurduğunuz yapılara dikkat! Çok kısa süre sonra size tek sağlayacağı şey yer ve kültür sıkıntısı. O yapıları takipte kalıp yeni kültür yapılarınız açıldığında, büyük olan ve çok kültür veren kültür yapılarını kurarsanız yer, sikke ve erzak sorununuz olmaz.

Etkinlik yapıları dışında şehrinizdeki çiçekli kültür yapılarını, El Yazması olan kültür yapılarını kaldırmanızı şiddetle öneririm. Bütün eski kültür yapılarını silip yerine Kurabildiğiniz en son, en büyük kültür yapısını kurmalısınız. Sanırım şu an için kurabildiğiniz en iyi kültür yapısı Şarküteri Kasabı. -bu şekilde yer/kültür açısından da komşu yardımlarından da maksimum verimi alırsınız-

Şehrinizde ufak tefek boşluklar kaldı diye ufak kültür yapıları kurmanız sizi sadece zarara sokar. Boşta kalan yerleri ufak kültür yapıları ile doldurmak yerine boşta yer bırakmamaya özen göstermelisiniz. Bunun da en kolay yolu şehrinizi KARE şeklinde genişletmektir. Kare şeklindeki bir şehre her biçimdeki yapıları boşluk bırakmadan sığdırmanız mümkün.

Ekstradan: Dünya Haritası üzerindeki bölgeleri keşfetmek için acele etmemenizi şiddetle öneririm. Bölge keşfetmenin en optimum yolu önünüzdeki bölüme ait "Gelişmiş Kaşifler" araştırmasınının gereksinimi ne kadarsa o kadar bölge keşfetmektir.

Bölgeleri keşfettikten sonra temizlemek için hiç acele etmemenizi öneririm. Araştırma menüsündeki(R) "Bölük Boyutu Geliştirmesi" araştırmalarını tamamladıkça Dünya Haritası'ndaki bölgeler "Çok Kolay" olacak. En kârlı o zaman temizleniyor bölgeler. Bazı istisnalar hariç. Çok Kolay ile Kolay arasında da pek bir fark olmuyor.

Son düzenleme:

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Nisan 2018 - Oyuncu Önerileri
sona erdi.

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
:)

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız