• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Nisan 2020 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Elvenar'ın gelişerek bir adım daha ileri gitmesi için veya aklınızda oyuna katkı sağlayabilecek önerileriniz var mı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Bunları duymak için sabırsızlanıyoruz! Önerilerinizi bizimle paylaşabilmeniz için sizler için bir taslak hazırladık ve bu taslağı kullanarak önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

ÖNERİ FORMU

Öneri Başlığı:
..............
Öneri Açıklaması: .....

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

5elin

Üye
Öneri Başlığı: Kadim Tasarımları Niçin Değişmiyor?
Öneri Açıklaması: Öneriden ziyade konuyla ilgili gözden kaçırdığım teknik bir problem mi var öğrenmek isterim. Bilindiği üzere 5. seviyede görsel olarak değişen bir kaç kadim yapısı mevcut. Bunun genele yayılması ve her 5 seviyede bir görsel gelişimin olması iyi olurdu. Biriken ve her seviyede sayısı artan bu yapılar şehirlerde sıkıcılığa sebep oluyor ve oyunun sürekli gelişim ve değişim temeline dayanan yapısına uymuyor zaten bu durum.
Başta, Bp yardımı yaparken diğer oyuncular tarafından yapıların kolay bulunmasını sağlamak için bu yol izlenmiş olabilir ama yeni uygulanmaya başlanan favori kadim sistemi oldukça iyi. Şehir ziyaretlerinde kadim sembollerinde de favori kadimi görebilirsek bu sorun ortadan kalkar sanıyorum.

Merhaba,

Öneri başlığı : Yemin etki süresi.

Açıklaması : Senede bir kaç tane hayvanımız oluyor şehrimizde, kurmaya değer de var değmeyenler de var, ve en büyük sıkıntımız onları hepsini beslemek, çünkü yem yetersiz kalıyor. Yem sıkıntısını geçtim, bazı binaların yem süresi çok kısa. Can sıkıntısından etkinliğe katılıp yeni anka ya ait eserleri geçen senedeki kuşların eserlere çeviriyorum. Fırtınayı gözüme kestirdim, çok güzel ama, hatta hayvanların arasında görselli en güzel o, ama yem süresi sadece 3,5 saat, çok az bu, bari 12 saat yapsınlar en azından kapladığı yere değsin.

Bu arada fırtınayı 10 seviye yapacak kadar eser toplayabildim, akademide son tarif bekliyorum, pek işe yaramasa da galiba kuracağım onu. :)
Şu güzelliğe bakın, bizim doktor arkadaşımızdan yürüttüm resimi, bakıp bakıp kıskanıyorum bu maviş bende de olacak. :)

Eklentiler

• Ekran Resmi 2020-04-09 15.02.12.png
    Ekran Resmi 2020-04-09 15.02.12.png
    243,6 KB · Görüntüleme: 37

DeletedUser1113

Guest
Sanırım eserlerim yetmiycek 7 eserim oldu mavi ankayı kurmak icin suanki etkinlikten 6 eser almam lazım muhtemelen olmıycak :(((

5elin

Üye
Sizin kuşlarda ırk farkı yoktur ama olanlar için hatırlatma yapayım. ;)
Eski kuşlardan kurmak isteyenler envanterinde bulunan bu yapıları silip akademiden yeniden alabilirler. Böylece bulunduğunuz yeni seviyedeki haliyle sahip olursunuz kuşa ve onarım büyüsü harcamanıza gerek kalmaz.

5elin

Üye
Tarif seçeneklerinde karşılaşabilmek için oyuncunun envanterinde yada şehrinde o kuşun olmaması gerekiyor.
Zaten bu kısıtlama olmasaydı ikinci ateşi kurup keyfimize bakacaktık. :cool::D

DeletedUser1113

Guest
Dedigin mantıgıma uymuyor yönrtim ne diyorsun bu konuda

DeletedUser919

Guest
Merhaba,

Öneri başlığı : Yemin etki süresi.

Açıklaması : Senede bir kaç tane hayvanımız oluyor şehrimizde, kurmaya değer de var değmeyenler de var, ve en büyük sıkıntımız onları hepsini beslemek, çünkü yem yetersiz kalıyor. Yem sıkıntısını geçtim, bazı binaların yem süresi çok kısa. Can sıkıntısından etkinliğe katılıp yeni anka ya ait eserleri geçen senedeki kuşların eserlere çeviriyorum. Fırtınayı gözüme kestirdim, çok güzel ama, hatta hayvanların arasında görselli en güzel o, ama yem süresi sadece 3,5 saat, çok az bu, bari 12 saat yapsınlar en azından kapladığı yere değsin.

Bu arada fırtınayı 10 seviye yapacak kadar eser toplayabildim, akademide son tarif bekliyorum, pek işe yaramasa da galiba kuracağım onu. :)
Şu güzelliğe bakın, bizim doktor arkadaşımızdan yürüttüm resimi, bakıp bakıp kıskanıyorum bu maviş bende de olacak. :)
Merhaba Tristeria,

Henüz bu Anka Kuşlarından birine sahip değilseniz sakın endişelenmeyin. Şehrinizde veya envanterinizde bulunmadığı sürece nadir de olsa Ustalık özel tariflerinde görünebilirler, bu yüzden gözlerinizi açık tutun ve Büyü Akademisindeki Ustalık sekmesini düzenli olarak kontrol edin.

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Hann Kai

Meşhur Üye
Merhabalar Elvenar Ekibi;
Öneri Başlığı: Yapıların yönleri değişsin.
Öneri Açıklaması: Yapıların yönlerini değiştirme özelliği gelse güzel olurdu. Ben bazı yapıların sağdan soldan kendim ayarlamak ve şehrimde daha güzel bir görüntü oluşturmak istiyorum. Ayrıca şehrimde [6x5] boyutunda bir boşluk var ama elimdeki yapı [5x6] boyutunda ben o boşluğu kullanabilmek ve daha farklı görüntüler -tasarımlar- elde etmek için böyle bir özelliğin güzel olacağını düşünüyorum.

Hann Kai

Meşhur Üye
Öneri Başlığı: Oyun sesleri güncellensin.
Öneri Açıklaması: Grafik olarak oyunda sürekli güncelleme ve geliştirmeler oluyor fakat neden hiç ses üzerine bir çalışma yok. 3 yıldır aynı oyun sesi artık baydı :) Arka planda çalan oyun sesi değişebilir, daha uzun bir ses olabilir, veya playlist olabilir, farklı ses efektleri eklenebilir. Bu seslerden sıkıldık yeni sesler istiyoruz :D

Hann Kai

Meşhur Üye
Öneri Başlığı: Kraliyet onarımı.
Öneri Açıklaması: Turnuvalarda kazanılan kraliyet onarımı sayısı arttırılsın veya planları büyü yapmak haricinde başka bir şekilde kazanma şansımız olsun. Şehrimizde çok fazla geliştirilebilir yapı var ve kraliyet onarımı çok yetersiz kalıyor. Bütün yapıları bir çağ geliştirene kadar 3 çağ daha fazla yol katediyoruz. Ve şehrimizde hep eski çağlara ait yapılar oluyor. Planların çoğu büyülü yapılar için gidiyor. Daha fazla kraliyet onarımı kazanabilme imkanımız olsa güzel olurdu.

DeletedUser919

Guest
Merhaba Hann Kai,
Öneri Başlığı: Yapıların yönleri değişsin.
Öneri Açıklaması: Yapıların yönlerini değiştirme özelliği gelse güzel olurdu. Ben bazı yapıların sağdan soldan kendim ayarlamak ve şehrimde daha güzel bir görüntü oluşturmak istiyorum. Ayrıca şehrimde [6x5] boyutunda bir boşluk var ama elimdeki yapı [5x6] boyutunda ben o boşluğu kullanabilmek ve daha farklı görüntüler -tasarımlar- elde etmek için böyle bir özelliğin güzel olacağını düşünüyorum.
Oyunun tasarımı sizleri bu konuda bilinçli olarak zorlayarak daha stratejik davranmanız üzerine kurulmuştur. Biz diğer bazı şehir kurma oyunları gibi arka arkaya inşa emirleri verebildiğiniz bir oyun değil, tek tek düşünerek şehrinizi hem ekonomik yönden hem görünüş olarak güçlendirebileceğiniz bir oyun tasarladık. Benzer öneriler geçmişte yapılmıştı ve biz bunları iletmiştik lakin ne yazık ki binaların döndürülmesi konusunda yapımcılardan olumsuz yanıt aldık. InnoGames TV'nin Temmuz 2015'te bu konudaki cevabını aynen alıntılıyoruz:

Yapıları çevirmek mümkün olacak mı? Böyle bir özellik getirmeyi düşünüyor musunuz?
Bu bize en çok sorulan sorulardan birisi. Kısaca cevap vermem gerekirse, hayır. Fakat neden böyle bir karar aldığımızı açıklamak isterim sizlere. Her şehir kurma oyununun, yapıları yerleştirme konusunda zorlayıcı bazı özelliklere ihtiyacı vardır. Elvenar da bu zorluk iki farklı kaynaktan gelir: İlki yapıların sokak bağlantısı gerektirmesi, diğeri ise yapıların sabit bir şekli olması. Bu iki özelliğin birleşimi verimli bir şehir kurmayı zorlaştırmakta. Tabii ki, her zorluğun dezavantajı, çok zahmetli gibi görünmesidir. Eğer yapıları döndürebiliyor olsaydınız, bu oyunu daha kolay kılardı. Düşük zorluğun dezavantajıda var: Eğer bir şey çok kolay olursa, çok çabuk sıkıcı hale gelir. Bu yüzden oyunumuzun ana teması “Şehir kurma + yapboz” olduğu için yapıların döndürülmesine imkan tanımadık.

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Hann Kai

Meşhur Üye
Öneri Başlığı: Sohbet Sesleri
Öneri Açıklaması: Gün içerisinde artık eskiye oranla göre daha fazla oyunda zaman geçiriyoruz. Bazen üretimleri bekliyoruz ve bu nedenle beklerken diğer işlerimizi yapmak için farklı bir ekrana bakabiliyoruz. Sohbet ekranında ve mesaj kutusunda bir event olduğunda bazen konuya geç kalabiliyoruz. Sohbet ekranı ve mesaj kutusu için sesli bildirim özelliği gelirse güzel olurdu. En azından biz mesaja veya sohbete cevap verene kadar diğer oyuncular oyundan çıkmazdı :)

Son düzenleme:

Hann Kai

Meşhur Üye
Öneri Başlığı: Ödül Sistemi
Öneri Açıklaması: Oyun içerisinde çok fazla turnuvalar, etkinlikler, maceralar oluyor. Ve bir çok kişi oyunda bir şeyler satın alıyor. Ödül sistemi olabilir. 2 ayda bir ülke çapında, 6 ayda bir de dünya çapında bir yarışma vs olsun. Ve bu yarışmada dereceye girenlere ödül verilsin. Bu ödül para, elmas, özel bir yapı, özel bir güç, veya oyundaki karakterlerin 3 boyutlu bir maketi olabilir. Ayrıca oyunda bazı objeler, insan türleri, elfler çok güzeller. Bir çağa ait nesne ödül olarak verilmesi hoş olurdu. Bu sayede ödülü alan kişi sosyal medyada vs paylaşım yapacaktır. Hem reklam da yapılmış olur ve daha fazla oyuncu gelecektir oyuna. Daha fazla oyunca demek pazarın daha canlı turnuvaların, maceraların, etkinliklerin daha canlı olması demektir. :)

Pann

Eski Ekip Üyesi
Öneri Başlığı: Ödül Sistemi
Öneri Açıklaması: Oyun içerisinde çok fazla turnuvalar, etkinlikler, maceralar oluyor. Ve bir çok kişi oyunda bir şeyler satın alıyor. Ödül sistemi olabilir. 2 ayda bir ülke çapında, 6 ayda bir de dünya çapında bir yarışma vs olsun. Ve bu yarışmada dereceye girenlere ödül verilsin. Bu ödül para, elmas, özel bir yapı, özel bir güç, veya oyundaki karakterlerin 3 boyutlu bir maketi olabilir. Ayrıca oyunda bazı objeler, insan türleri, elfler çok güzeller. Bir çağa ait nesne ödül olarak verilmesi hoş olurdu. Bu sayede ödülü alan kişi sosyal medyada vs paylaşım yapacaktır. Hem reklam da yapılmış olur ve daha fazla oyuncu gelecektir oyuna. Daha fazla oyunca demek pazarın daha canlı turnuvaların, maceraların, etkinliklerin daha canlı olması demektir. :)

Merhaba, aslında söylediğinize benzer etkinlikler Youtube, Instagram ve Facebook üzerinden yapılıyor, sadece Elvenar hesaplarını değil Innogames resmi hesabını da takip etmenizi tavsiye ederim. Elvenar için olmasa da ve çok sık yapılsa da geçtiğimiz yıllarda tablet gibi ödüller dağıtıldığını biliyorum. Bu tür etkinliklerden haberdar olmanız için mutlaka oyun içerisinden ve forumdan da duyurular yayınlıyoruz.

Hann Kai

Meşhur Üye
Öneri Başlığı: Elmasla Kraliyet Onarımı
Öneri Açıklaması: Büyülü yapılarımızı geliştirmek için elimizde plan yokken 300 elmas vererek geliştirme yapıyoruz. Aynı özellik kraliyet onarımı için gelebilir mi?

DeletedUser689

Guest
Öneri basligi : yeni turnuva sandiklari
Öneri aciklamasi : 10 sandigi iki kere acacak kadar puan yapan birlikler var turnuvadaki 10.sandiga eklemeler yapilarak sandik sayisi arttirilabilir , +10 dan sonra acilan sandiklar da ekstra ödüller kazanabilir Örnek +5 kraliyet onarimi + 1 plan vs gibi . +10 dan sonra ki sandiklar daha cazip hale getirilirse turnuvaya olan ilginin artacagini düsünüyorum .

Hann Kai

Meşhur Üye
Öneri Başlığı: Profil Resmi
Öneri Açıklaması: Elvenar içerisinde bulunan profil resimleri gerçekten çok güzel. Fakat turnuvalarda sonsuzluk kulesinde aynı profil resimlerine ait oyuncular olduğu zaman güzel durmuyor. İnsanlar/Elfler bazen farklılık istiyor. Elvenar profil resimlerine ek olarak kendi profil resmimizi yükleyebileceğimiz bir sistem olabilir mi? Veya daha fazla profil resmi eklenebilir. Ya da kule, turnuva, macera gibi etkinliklerde profil resmi kazanma şansı elde edebilir miyiz? Her etkinlikte birinciye özel bir profil resmi verilebilir. Veya bir konuda iyi olan birisine özel bir profil resmi tasarımı yapılabilir. Kimsede olmayan ve bazı oyuncuların kazanabildiği profil resimleri oyunu biraz daha özel kılabilir. En fazla online süresine sahip oyuncu, en çok turnuva kazanan, en çok kaybeden, en zengin, en fakir, en fazla tüccardan alışveriş yapan, en yardımsever, en fazla mesaj alan, en çok ziyaret edilen, kimsesiz, oyundan bağımsız, en uzun süre yeni bir çağa geçiş yapamayan, en kısa sürede çağ atlayan, en çok para harcayan, en fazla mal üreten, en fazla mal harcayan, en fazla mana depolayan, en fazla kutsal tohum depolayan, ipek bağımlısı, en fazla kristal kalıntısına sahip olan vs. gibi kişilere özel kazanabilecekleri profil resimleri. Kısaca artık aynı resimleri görmek ve herkesin kullandığı resimleri kullanmak istemiyoruz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.