• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Parşomen Sorunu

• Konuyu başlatan DeletedUser462
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser462

Guest
Oyunda bildiği üzere kalıntı bonusları rastgele olarak sunucuda eşit olacak şekilde dağılıyor. Ama oyunu bırakan kişilerin çoğu heralde hasbel kader parşomen bonusu olan oyunculardı yada bu benim birliğim ve bölgem alakalı ama bunu konuyu sanki daha öncede görmüştüm. Oyunda parşomen üreten çok az kişi olduğu için günlerdir parşomen takası yapamadım çoğu arkadaşımda da durum böyle. Bu durumdan dolayı biz oyuncular olarak pazarda parşomen bulamıyoruz. Bu yüzden anlaşamalar gecikiyor ve oyun zevkimiz bozuluyor. Ayrıca gerçek dünyada nasıl altın gümüşe göre daha nadir bulunduğundan daha değerli olmuş şuan aynı durum parşomen içinde geçerli olmuştur. Parşomen alırken artık denk fiyat bulamıyoruz çünkü üreten yok kaynak kısıtlı bu soruna nasıl bir çözüm getirirsiniz bilmiyorum ama bence bunun en güzel çözümü. Pazarda toptancı fiyatları 2. ve 3. sınıf olan fiyatlar çok fahiş yani ben gidip 5000 tane büyülü toz almak istersem verdiğim ücret 32 milyon altın yada 3200 bin erzak bu gerçekten çok fazla. Oyuncular takaslardan başka olarak 2. ve 3. sınıf ürünlere zor durumlarda erzak ve altın ödeyerek ulaşması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yönetim istese parşomen sorununu çözemez.

AnathemA

Çalışkan Üye
sevgili justice21, bu söylediğini haftalar önce dile getirmiştim. o tarihten bu yana parşömen sıkıntısı artarak devam ediyor, söylediğin gibi çoğu oyuncu gelişmelerini yapamaz oynayamaz duruma geldi.
ticaret'te 23 sayfa parşomen talebi var şu an, 1 tane bile parşömen teklif eden yok!

DeletedUser3

Guest
Bu durum oyun yapımcılarına zaten iletilmiştir. Ne tür bir çözüm getirilir bunu henüz bilemiyoruz çünkü ekonomiye direk müdahale edilemez fakat başka oyun özellikleri ile dengelenebilir.

DeletedUser670

Guest
tüccarda var parşömen bana lazım olduğunda basıyorum sikkeyi malı veya erzağı ihtiyacımı gideriyorum

DeletedUser670

Guest
ben yeni teklifler ekledim parşömene itiyacı olan kabul etsin tüccardan

DeletedUser670

Guest
gardaş devamı var merak etme lazımsa sıkıntı yok :)