• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Pazarlıklarda istenen ürünler

• Konuyu başlatan ROSEMIA
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
Merhaba.
Haritada keşfettiiğimiz yerlerde çoğu zaman savaşmak yerine pazarlıgı tercih eden bir oyuncuyum.Çünkü askerler çogu zaman yeterli olmuyor.Ya hemen tükeniyorlar yada direk ölüyorlar.Her neyse..
Pazarlık konusunda bir tutarsızlık oldugunu düşünüyorum.Mesela parşömen keşif noktasına hem çelik hem kalas yada hem parşömen hem ipek istenmesini dogru bulmuyorum.Bence bölge ne ise sadece o üründen pazarlık yapılmalı ( mesela kalas bölgesine sadece kalas istenmeli)

DeletedUser11

Guest
Merhaba.
Haritada keşfettiiğimiz yerlerde çoğu zaman savaşmak yerine pazarlıgı tercih eden bir oyuncuyum.Çünkü askerler çogu zaman yeterli olmuyor.Ya hemen tükeniyorlar yada direk ölüyorlar.Her neyse..
Pazarlık konusunda bir tutarsızlık oldugunu düşünüyorum.Mesela parşömen keşif noktasına hem çelik hem kalas yada hem parşömen hem ipek istenmesini dogru bulmuyorum.Bence bölge ne ise sadece o üründen pazarlık yapılmalı ( mesela kalas bölgesine sadece kalas istenmeli)
Merhabalar,

Üstüne basa basa söylüyorum kesinlikle bu öneri yıldızlanmalı tek bir ürün istenmeli ve o bölgenin vereceği kalıntının ürünü olmalı.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Farklı türde ürünlerin olması sizin için daha kolay. Bence bu öneriyi iletmemi istememelisiniz :)
Farzedelim iksir bölgesindesiniz. Pazarlık için sizden 1000 mermer, 170 kristal, 300 iksir istiyor. Sizin öneriniz sonrası pazarlık ücreti atıyorum 800 iksir oldu. Siz 800 iksiri daha kolay bulabilceğinize inanıyor musunuz? Hadi uldunuz diyelim büyük ihtimal bunu bulabilmek için tüm diğer ürünlerinizden feragat etmek zorunda kalacaksınız ve size şehrinizi geliştirmek ve teknolojik araştırmaları tamamlamak için geriye başka mal kalmayacaktır. Bu yüzden size kolaylık olsun diye farklı ve azar azar mallara bölünmüş. Farklı mallardan azar azar toplamak, tek bir maldan yüklü miktarda toplamak her zaman daha kolay olacaktır. Üstelik bu örnek sadece bir karşılaşma için.

Eğer hala değişmesini istiyorsanız tabii ki iletirim.

DeletedUser

Guest
Evet farklı ürünler istese bile çok istiyor.Tek bir bölgeye 1500 çelik 460 ipek istiyor mesela.İpek bende bonuslu olmasına ragmen bazen yetmiyor bile.Parça parça istenmesi daha zarara ugratıyor bizi.
Ben önerimin iletilmesini istiyorum :)

DeletedUser74

Guest
Aslında bir diğer yönden bakılırsa, yani kalas için sadece kalas istenirse dengeler hızlı bozulabilir. Neticede kalasınız bonuslu ise kalas bölgelerinden kazandığınız kalıntılar sizin kalas üretiminizi artırarak hızlıca öne geçmenizi sağlayabilir. Fakat böyle bir durum ticarete darbe vurabilir, bazen sizin de belirttiğiniz gibi askeri birimlerle savaşmak yerine pazarlık yapıyorum, pazarlıktaki ürünleri de bazen ticaretten elde ediyorum. Kalıntıların sadece kendi türünden hammadde istemesini detaylıca düşünmek lazım bence. :)

DeletedUser11

Guest
Aslında bir diğer yönden bakılırsa, yani kalas için sadece kalas istenirse dengeler hızlı bozulabilir. Neticede kalasınız bonuslu ise kalas bölgelerinden kazandığınız kalıntılar sizin kalas üretiminizi artırarak hızlıca öne geçmenizi sağlayabilir. Fakat böyle bir durum ticarete darbe vurabilir, bazen sizin de belirttiğiniz gibi askeri birimlerle savaşmak yerine pazarlık yapıyorum, pazarlıktaki ürünleri de bazen ticaretten elde ediyorum. Kalıntıların sadece kendi türünden hammadde istemesini detaylıca düşünmek lazım bence. :)
Merhabalar,

O zaman ürün miktarları azaltılsın olarak da düzeltip yollayın daha iyi olabilir mesela 1000 Kalas yerine 500 gibi...

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser69

Guest
Şehir genişlemesi için komşu şehirler keşfedilirken ilgili ürün veya ürünlerle ilgili olarak;
-- Rosemia'nın dediği gibi tek ürün olmasının istenmesi diğer ürünlerin atıl durumda olacağını göstermez. Çünkü her keşfedilen şehir farklı ürünlerden oluşacaktır. Haliyle bir şehirde kalas istenirken hemen yanındakinden mermer, diğerinden mücevher isteniyor olabilir. Genişleme için keşif lüzumlu olacağı için her şehirde tek ürün ama komşu şehirlerde diğer farklı tek bir ürün sistemi düşünülebilir. O zaman zaten ürün çeşitlemesi olacaktır, her ürüne ihtiyaç duyulacaktır.
--Rosemia'nın teklifini destekliyorum.

DeletedUser11

Guest
Şehir genişlemesi için komşu şehirler keşfedilirken ilgili ürün veya ürünlerle ilgili olarak;
-- Rosemia'nın dediği gibi tek ürün olmasının istenmesi diğer ürünlerin atıl durumda olacağını göstermez. Çünkü her keşfedilen şehir farklı ürünlerden oluşacaktır. Haliyle bir şehirde kalas istenirken hemen yanındakinden mermer, diğerinden mücevher isteniyor olabilir. Genişleme için keşif lüzumlu olacağı için her şehirde tek ürün ama komşu şehirlerde diğer farklı tek bir ürün sistemi düşünülebilir. O zaman zaten ürün çeşitlemesi olacaktır, her ürüne ihtiyaç duyulacaktır.
--Rosemia'nın teklifini destekliyorum.
Merhabalar,

Bu konuya verilen cevaplar doğrultusunda ben halen ürünlerin miktarlarının azaltılmasın görüşündeyim :)

İyi Forumlar
MisteR

Durum
Konu yanıtlara kapalı.