• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Robotlar Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Robotlar
hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser

Guest
Merhaba,
Daha robotlara gelmeme 5 ırk var. Robotlar deneyimini belki de yıllar sonra yaşayacağım ama okuduğum ve anladığım kadarıyla set yapı modelini iyi bilmek gerekiyor bu ırkta başarılı olabilmek için.

Hazır set yapılarına değinmişken bu set yapıları bana çok karışık geliyor. (Konu dışına birazcık çıkıyorum. :D)
Şimdi A(2)-B(3)-C(2)-D(3) yapıları bir set oluştursun. Parantez içindeki sayılar da değdiği yapı kadar alabildiği bonus sayısını göstersin.

Bir set yapısı kuruyorum.
A-- B ve D'ye değsin. === A 2 bonus aldı.
B-- A ve D'ye değsin. === B 2 bonus aldı.
C-- D'ye değsin. === C 1 bonus aldı.
D-- A, B ve C'ye değsin. = D 3 bonus aldı.

1. sorum bu alınan bonuslar toplanır mı?
2. sorum A-A ya değse A yapısı 2 bonus alır mı?

İyi oyunlar.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
2. soruya cevap veriyorum. Kendi dışında farklı türden yapıları dokunarak bonus alıyor bildiğim kadarıyla. Bu da daha önceden paylaşılan ve robotlar için şehrimi hazırladığım ve aksilik olmazsa uygulayacağım plan...

Eklentiler

• nQQB8V.png
    nQQB8V.png
    123,7 KB · Görüntüleme: 92
  • sehir_2.jpg
    sehir_2.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 87

Pann

Eski Ekip Üyesi
Merhaba,
Daha robotlara gelmeme 5 ırk var. Robotlar deneyimini belki de yıllar sonra yaşayacağım ama okuduğum ve anladığım kadarıyla set yapı modelini iyi bilmek gerekiyor bu ırkta başarılı olabilmek için.

Hazır set yapılarına değinmişken bu set yapıları bana çok karışık geliyor. (Konu dışına birazcık çıkıyorum. :D)
Şimdi A(2)-B(3)-C(2)-D(3) yapıları bir set oluştursun. Parantez içindeki sayılar da değdiği yapı kadar alabildiği bonus sayısını göstersin.

Bir set yapısı kuruyorum.
A-- B ve D'ye değsin. === A 2 bonus aldı.
B-- A ve D'ye değsin. === B 2 bonus aldı.
C-- D'ye değsin. === C 1 bonus aldı.
D-- A, B ve C'ye değsin. = D 3 bonus aldı.

1. sorum bu alınan bonuslar toplanır mı?
2. sorum A-A ya değse A yapısı 2 bonus alır mı?

İyi oyunlar.

Merhaba byfani,

Öncelikle 2. sorunuza yanıt vereyim. A yapısının A yapısı ile temas etmesi size bonus vermeyecektir çünkü sadece aynı sete ait farklı yapılar size bonus kazandırır (zaman zaman bununla ilgili bug'lar olabilmekte ama sistemin çalışma sistemi bu şekilde).
1. sorunuz içinse şunu söyleyebilirim. Eğer verdiğiniz örnekteki şekilde yapıları yan yana yerleştirmek mümkün ise, her yapı kendine ait gösterilen bonusu alacaktır. Yani 2 bonus alan bir yapı 1. bonus ile erzak 2. bonus ile sikke kazandırıyorsa, yapıyı toplarken hem erzak hem de sikke elde edersiniz.

Yapı setleri ile ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz.

Umarım sorularınıza yanıt olmuştur.
Keyifli oyunlar