• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Eski Duyuru Robotlar

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Forumann_Constructs.png

Amuni şehrinizi terk ettikten kısa bir süre sonra, şehrinizin üzerinde uçan dev bir ada belirir ve sanki bir şeylerin olmasını bekler gibi orada kalır. Başlarda insanların merak ediyor ve eğer bu ada yere çakılırsa şehri nasıl yok edeceğini düşünüyorlar. Sonrasında adadan gönderilen, gizemli varlıklar beliriyor. Dost canlısı görünüyorlar ve kendilerini Robotlar olarak tanıtıyorlar. Kendilerine Robotlar diyorlar ve arkadaş canlısı görünüyorlar. Onlar Yüce İnsanlar dedikleri Elvenar tarafından her türden malzemeyi kullanarak yaratılan yaşayan varlıklar. Size bakınca yaratıcılarını gördüler ve onların ortaya çıkmasına şaşırdığınız kadar onlar da sizin onları tanımamanıza şaşırıyorlar.

Robotlar "Yüce İnsanlar" tarafından, Amuni 'nin yükselişi sonrası verimsiz olan toprakları tekrar verimli hale getirmek için, bir önlem olarak yaratıldılar. Ne yazık ki kuraklık ve kıtlık Yüce İnsanlarin şehirlerini Robotların yaratılışı tamamlanmadan vurdu. Robotlar, Yüce İnsanların emirlerini takip eden, fakat sonuçta bağımsız yaşamlarını sürdürebilecek ve sürekli gelişebilecek bir şekilde yaratıldı. Kuraklık ve kıtlık Elvenar'ın Yüce İnsanlarını vurup soylarını tükenme noktasına getirdiğinde, Robotlar zaman içerisinde kendi başlarına ve güvenle evrilebilecekleri ve yapımları tamamlandığında yaratıldıkları amaç için tekrar Unur'a dönebilmeleri için göklere gönderildiler.

Robotlar Unur'a döndüklerinde, sadece göz alabildiğince çöl buldular. Yaratıcıları ise hiçbir yerde yoktu - soyları mı tükenmişti yoksa kayıp mı olmuşlardı? Bu soruya bir cevap bulamadılar. Kalplerinde hüzün olmasına rağmen, Unur'un verimli topraklarını geri getirmeye ve görevlerini tamamladıklarında yaratıcılarını geri getirebilme umuduyla kaderlerinde yazanı yerine getirmeye kararlıydılar. Ancak hiç kimse gelmedi. Yıllar geçti, sayısız yeni bitki ve hayvan türlerinin ortaya çıkması ile Unur'un toprakları günden güne tekrar verimli hale geldi ve Robotlar da daha fazla gelişerek çeşitlendi.Yine de büyük kuraklık öncesinde orada yaşayan o muhteşem ırklardan hiçbirisi ortaya çıkmıyordu. Bu nedenle Robotlar, en gelişmiş Uçan Adalarını kullanarak arayışlarını Unur sınırlarının ötesine götürmeye başladılar ve sonunda büyük okyanusu geçerek sizin bildiğiniz adıyla Elvenar kıtasını buldular. Kıtanıza vardıklarında, şehrinizde büyümeye başlayan çölü ve aynı zamanda Yüce İnsanlara benzeyen yaşam formlarını tespit ettiler. Sonunda yaratıcılarını bulabilmişler miydi?

TTIcon.png

Robotlar bir kez daha planlama yeteneklerinizi test edecek. En gelişmiş Robotlar'ı kullanarak, Elvenarin'i, büyük icatların kaynağı olan "Elfanyum" ve "İnsanyum"' mistik elementlerine nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenin. Diğer adıyla D000-b "Çekirdek" yani Robotlar Geçidini kullanarak diğer tüm üretim yapılarında gerekli olacak olan Robotları üretebilirsiniz. Yerleşim Üretim yapılarının kendisi aynı zamanda üretim bonusu sunan Set Yapılarıdır, dolayısıyla en iyi verimi alabilmek için mevcut boş alanlarınızı stratejik olarak iyi kullanmanız gerekli. Bu yapılarda üretilen kaynaklar diğer üretimler için de gerekli olacak. İhtiyacınız olan ürünleri üretmek için birçok farklı yol bulunmakta, bu nedenle Robot adalarından en iyi verimi alabilmek için doğru kararlar vermelisiniz.

Robotlar size ayrıca, diğer yapıları geliştirmek ve teknolojileri araştırmak için gerekli olan, Sersem Sabun, Alaşım Mantarları ve Kozmik Bizmut adında 3 yeni tip Bilinçli Mal hakkında eğitim verecek. Şehir sınırları genişletilmeyecek ama Araştırma ağacından fazladan bir genişletme elde edebileceksiniz.

Çağın sonunda Robotlar hem Bilinçli Mal üretimlerinde hem de Turnuvalarda size yardımcı olacak olan kendi Kadim Mucizelerini öğretecekler.

TimewarpRes2.png
SimiaSapiensRes2.png

D111-a "Zaman Sıçraması" (Sol üstteki resim) Bilinçli Malların üretim bonusunu arttırır ve Turnuvalar arasındaki bekleme sürelerini kısaltır.

D222-z "Simia Sapiens" Birim üretimlerinizi arttırır ve Bilinçli Malların çürümesini azaltır.

Daha fazla bilgi edinmek veya sadece Robotların güzelliğine bir göz atmak isterseniz, Timon aşağıdaki videoda size daha fazla bilgi veriyor. Bir göz atın!

18 Şubat'tan itibaren Robotlar sizleri zorlu mücadeleler ile oldukça meşgul edecek! Şehrinizi planlamanın tadını çıkarın. Her zaman olduğu gibi neler düşündüğünüzü duymak için sabırsızlanıyoruz. Düşüncelerinizi buradan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

Durum
Konu yanıtlara kapalı.