• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Sürüm Notları v1.113 Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi

ThreadHead.png

Sürüm Notları v1.113
hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png
Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

RaistlinMajere

Çalışkan Üye
zor olsun, her kese muamele aynıysa.... farketmez, taktik bizim işimiz dostum, ezbere yapanlar düşünsün ;)
taktik bilmiyorum ki, Gem of knowledgeden bakıyorum gelecek turnuva otomatik savaşları ne istiyor onları üretiyorum Taktikte karşıda ağır yakın dövüşçüler varsa okçularımla , kiteleye kiteliye, alıyorum. Başkada taktik maktik yok Bam bam bam :)

DeletedUser

Guest
bence kışlada askerlerin eşyalarını geliştirmek olsun

rntx

Süper Üye
Merhaba, öncelikle farklı askeri yapılardan aynı anda asker üretimleri hepiize hayırlı olsun!
Aynı anda 3 yapıdan asker üretimlerimiz yanı sıra bolca erzak lazım olacak demektir, o sorunu her kesin bir şekilde çözeceğinin inancındayım da... 5 bölük üretildikten sonra +50% asker toplamak için boz ayıyı yemlememiz gerekecek. Yem olayı ortaya çıktıktan sonra şu yem olayına bir el atın, biryerlerden üretebilelim diye sürekli dile getirdik ama hala sorun çözülmedi bu durum hepimizi etkileyecek, lütfen bu sorunumuza çözüm bulunsun, ilginize teşekkürler.

Son düzenleme:

Hann Kai

Meşhur Üye
Elvenar fantastik strateji oyunudur. bu oyunu oynarken belki de ilk önce bu fikri benimsememiz gerekiyor. Bende zamanında bir çok şey istemiştim ama hiç birine yapımcılar tarafından dönüş olmadı. Nedenini araştırdığım zaman ise fantastik strateji oyunu olduğu için elimizdeki kısıtlı genişleme, kısıtla mal ve kısıtlı yapılarla en iyi stratejiyi bizim keşfetmemiz ve her oyuncunun farklı stratejisi olduğu için aynı ürünlerle farklı binlerce oynama şekli ortaya çıkıyor. Oyunun asıl amacı da bu her oyuncunun kendi şehrini yaratması ve kendi kuralları ile oyun oynaması. İster turnuvacı olun ister pazarlıkçı isterseniz başka bir alanda kendinizi geliştirin. Ama şunu unutmayın hepsini aynı anda olma şanşımız yok. Oyun buna izin vermiyor ne kadar savaşa yönelirsen kaynakların da ona oranla azalacak. Savaş stratejisi ayrı üretim stratejisi ayrı oluyor bu nedenle. İyi bir savaşçı iyi bir tüccar olamaz veya tam tersi durum. Herkes kendi yeteneğine ve isteğine göre kendi şehrini geliştirir. Önemli olan odaklandığınız alanda tam anlamıyla başarı elde ediyor musunuz bu sorunun cevabı sizin kendinizde. Konu biraz dağıldı yem konusuna dönüyorum hemen.

yem sorunumuz büyük ölçüde ortadan kalkmış olur

@rntx yem sorunundan bahsetmiş kime göre neye göre sorun bu? A kişisinin şehrinde 4 tane evcil hayvan olursa elbette yem sorun olur. Ama B kişisinin şehrinde 1 tane evcil hayvan vardır ve bu oyuncuda yem sorun değildir hatta elindeki yemler de artacaktır. Konuyu yem sorunu değil de oyun stratejisi şeklinde analiz edersek daha doğru olur. Belkide 4 tane evcil hayvan ile oynamak bir strateji hatasıdır. Kısacası şunu belirtmek isterim benim de şehrimde 4 tane evcil hayvan var ve hemen hepsini kullanıyorum en kötü durumda bile envanterimde en az 30 tane yem kalıyor. Kendi işlerimiz kolaylaşsın diye her aklımıza eseni istiyoruz ama belkide önce strateji değişikliği yapmamız gerekiyor. Yeni bir etkinlik çıktığında bu oyun bize bir tane evcil hayvan elde etme şansı veriyor. Ay ayısında olduğu gibi. bu evcil hayvanı kurmak veya kurmamak oyuncuların kendi oyun stratejilerine kalmış. Boz ayısı olan etkinlikte birden fazla ayı alınabiliyordu fakat daha sonra bu tür birden fazla ödül alma işini oyun yapımcıları mantıklı olarak kaldırdı. 5 tane boz ayısı 2 tane kutup ayısı 1 tane pandası olan hesaplar biliyorum. Bu hesaplar lütfen bir zahmet yem sıkıntısı çeksinler. Ellerinde bulunan evcil hayvan server'da çok az kişilerde var.

rntx

Süper Üye
@rntx yem sorunundan bahsetmiş kime göre neye göre sorun bu? A kişisinin şehrinde 4 tane evcil hayvan olursa elbette yem sorun olur. Ama B kişisinin şehrinde 1 tane evcil hayvan vardır ve bu oyuncuda yem sorun değildir hatta elindeki yemler de artacaktır. Konuyu yem sorunu değil de oyun stratejisi şeklinde analiz edersek daha doğru olur. Belkide 4 tane evcil hayvan ile oynamak bir strateji hatasıdır. Kısacası şunu belirtmek isterim benim de şehrimde 4 tane evcil hayvan var ve hemen hepsini kullanıyorum en kötü durumda bile envanterimde en az 30 tane yem kalıyor. Kendi işlerimiz kolaylaşsın diye her aklımıza eseni istiyoruz ama belkide önce strateji değişikliği yapmamız gerekiyor.
Öncelikle merhaba, ortalama hemen hemen her keste 3 yem yapısı vardır(boz ayı, anka kuşu ve kutup ayısı) haftalık hesap çıkartayım sana kardeş. 3 yapıdan aynı anda asker ürete biliyoruz bu da her ortalama saat ile baz alırsak 20-28 saatte bir 1 günde (1x7) yem kulanıp askerlerimizi toplamamız anlamına gerekecek 5 günde bir kutup ayısı turnuva kısaltımı için (x1) +3 tane tane yem+anka kuşu (x3) her turnuva kuleyi aynı anda ekonomik genel baz alırsak = 7+1+3=11 yem, 7 gün içerisinde her gün ustalığa 1 yada arada 2 tane yem gelmesi lazım ki, herkesin ortak ihtiyacını karşılasın bu hesap bu oyunu orta aktıf oynayanlar için geçerlidir, tembeller için değil! bir kişi her gün bana ustalıktan yem çıkıyor diyemez, bazen üstüste düşer ama bu sürekli olmaz, bazen günlerce deng gelmediği oluyor buna her kes bir şekilde şahit olmuştur bu hesap her keste olan ekonomik 3 yem yapısının hesabıdır
Tek pencereden bakarsan haklısın ama bir çok pencereden bakarsan, daha detaylı tabloyla karşı karşıya kalırsın.
"Bize silah veriliyorsa mermileri de verilmelidir aksi halde sadece süngüyle savaşamayız" ;)

Son düzenleme:

rntx

Süper Üye
kayıtlara geçsin: her kes senin benim gibi bu oyuna bolca zaman ayıramıyor kardeş, milletin işi gücü var çoğu zaman ustalığı kaçırıyorlar ve günde 1-2 defa girebiliyorlar ve yem hiç bir yerden üretilmiyor, tamamen şansa dayalı kalıyor
Sana ne anladığımı söyleyeyim, beni kıskanıyorsun bunu da anlıyorum, ad astradaki ilk kişi değilsin ve son da olmayacaksın bunun da farkındayım.
Bazı kişilerin manipüle ve algı oprerasyonuna maruz kalıyorsun, oyuna geliyorsun farkında değilsin ve bu mesajı gönderip de olumsuz cevap alacağım ilk kişi de değilsin daha önce şu an yazdığım mesajı senin gibi bir çok o yoldaşlıktaki kişilerle tartıştım ve sonunda zor yoldan anladılar ve şu anda %90 ı başka yoldaşlıklarda veya içimizdeler, sen daha yeni sayılırsın, dekadan geleli kaç ay oldu? neyin içerisinde olduğunun farkında değilsin ve zamanı geldiği güne kadar da farkında olacağını sanmıyorum, tek pencereyle görebileceğine de inanmıyorum, emin ol ki, zamanı geldiğinde bu mesajı sana hatırlatacağım, er yada gec. anlayışın için teşekkürler

DeletedUser

Guest
kayıtlara geçsin: her kes senin benim gibi bu oyuna bolca zaman ayıramıyor kardeş, milletin işi gücü var çoğu zaman ustalığı kaçırıyorlar ve günde 1-2 defa girebiliyorlar ve yem hiç bir yerden üretilmiyor, tamamen şansa dayalı kalıyor
Sana ne anladığımı söyleyeyim, beni kıskanıyorsun bunu da anlıyorum, ad astradaki ilk kişi değilsin ve son da olmayacaksın bunun da farkındayım.
Bazı kişilerin manipüle ve algı oprerasyonuna maruz kalıyorsun, oyuna geliyorsun farkında değilsin ve bu mesajı gönderip de olumsuz cevap alacağım ilk kişi de değilsin daha önce şu an yazdığım mesajı senin gibi bir çok o yoldaşlıktaki kişilerle tartıştım ve sonunda zor yoldan anladılar ve şu anda %90 ı başka yoldaşlıklarda veya içimizdeler, sen daha yeni sayılırsın, dekadan geleli kaç ay oldu? neyin içerisinde olduğunun farkında değilsin ve zamanı geldiği güne kadar da farkında olacağını sanmıyorum, tek pencereyle görebileceğine de inanmıyorum, emin ol ki, zamanı geldiğinde bu mesajı sana hatırlatacağım, er yada gec. anlayışın için teşekkürler
Bende oyuna bu sene nerdeyeyse girmedim birde çok sıkıcı

rntx

Süper Üye
Yeni turnuva sistemi gelince keşke ayrılmasaydı demeyiz inşallah :)
Dedik bile...eskiden 3 askeri yapıdan askerler çıkana kadar 3-4 gün süre geçiyordu, dolayısıyla 3-4 günden bir ayıyı yemleyip askerleri topluyorduk, şimdi her gün yem kullanmamız gerekiyor
Neden hala bu sorunu çözmüyor yönetim anlamış değilim?

Pann

Eski Ekip Üyesi
Dedik bile...eskiden 3 askeri yapıdan askerler çıkana kadar 3-4 gün süre geçiyordu, dolayısıyla 3-4 günden bir ayıyı yemleyip askerleri topluyorduk, şimdi her gün yem kullanmamız gerekiyor
Neden hala bu sorunu çözmüyor yönetim anlamış değilim?
Merhaba rntx, öncelikle şunu bilmeniz gerekiyor ki bu yönetim ile ilgili değil de daha çok oyunun tasarımı ile ilgili bir konu. Burada bir öneri paylaştığınızda biz bu önerileri değerlendirerek oyun tasarımcılarına iletiyoruz ve bir dizi değerlendirmeden sonra bu öneri hayata geçiriliyor veya reddediliyor. Kabul edilmesi veya reddedilmesi aşamasında birçok farklı etken söz konusu olabilir. Ör. oyuna ileride eklenmesi planlanan özellikler, önerilen özelliğin oyun dinamiğini, yeni ve eski (tüm sunuculardaki) oyuncuları nasıl etkileyeceği vs. gibi belki onlarca konu değerlendirmeye alınabilir. Ayrıca bugün için reddedilen bir özellik ilerideki bir zamanda faydalı da bulunabilir. Bu nedenle önerilerinizi her zaman can kulağı ile dinliyoruz ama bu elbette önerilen her konunun kısa zamanda oyuna geleceği anlamını da taşımıyor.

rntx

Süper Üye
Ayrıca bugün için reddedilen bir özellik ilerideki bir zamanda faydalı da bulunabilir. Bu nedenle önerilerinizi her zaman can kulağı ile dinliyoruz ama bu elbette önerilen her konunun kısa zamanda oyuna geleceği anlamını da taşımıyor.
Merhaba Pann, elbette anlıyorum söylediklerinizi, zaten bunların hepsini etraflı tartarak önerimi sunuyorum, x malum, y malum, matematik yalan söylemez.
Bununla ilgili kararları veren yöneticilere önerim; gereksnimleri daha kolay ve daha net aşikar edebilmesi için içlerinden biri bu oyunu aktif oynamalı, zaten eksikleri ve fazlalıkları kolaylıkla görebilirler yalnız bu şekilde oyunun eksiklikleri çok kısa sürede talimatla giderile bilir, ilginize teşekkürler;)