• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Sürüm Notları v1.78 Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Sürüm Notları v1.78
hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png
Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

Konutlar Seviye 20 (Elfler ve İnsanlar)
  • Sağlanan Nüfus: 750 → 850
2 prizli konutlara bir şey yok mu? :)

Merhaba Pann,

Güncellemeden sonra depolar yazdığınız gibi daha fazla ork üretmeye başlamışlar, ama konutların nüfusu değişmedi.
Biz yanlış mı anladık, konut başına 100 nüfus eklenmeyecek mi?

DeletedUser

Guest
Sanırım sadece 20 seviye konutların nüfusu değişti totalde ise bir değişiklik olmadı.

DeletedUser

Guest
1. durum
19. seviye--90 nüfus
20.seviye--120 nüfus
21. seviye--290 nüfus
Son seviye-- X nüfus olsun.

2. durum (Değişiklikten sonra)
19. seviye--90 nüfus
20. seviye--220 nüfus
21. seviye--290 nüfus
Son seviye--X nüfus olsun.

Burada total değişmedi fakat 20. seviye ile 21. seviye arasındaki nüfus artışı daraldı. 1. durumda +170 nüfus değişimi varken 2. durumda +70 nüfus değişimi var. Ben basit düşündüm fakat bu nüfus artışını daraltırken seviyelere yaymış da olabilirler. Rakamlar sembolik, düşüncem teoridir. Farklı bir metot da uygulamış olabilirler. :D

DeletedUser

Guest
Zaira X herhangi bir sayı yani 1000 gibi örneğin. Değişken olsaydı Y derdim 2. durum için. :)

Pann

Eski Ekip Üyesi
Merhaba Pann,

Güncellemeden sonra depolar yazdığınız gibi daha fazla ork üretmeye başlamışlar, ama konutların nüfusu değişmedi.
Biz yanlış mı anladık, konut başına 100 nüfus eklenmeyecek mi?

Merhaba Tristeria,

Konutların sadece 20. seviyelerinde değişiklik olmuştur totalde bir değişim olmadı. Bununla ilgili açıklama da şu şekilde verilmişti.

" 20. seviye konutların sağladığı Nüfus ve 32. ve 33. seviyedeki Silah Deposunun sağladığı Ork üretimlerinde değişiklik yaptık, çünkü yapı büyüklükleri diğer seviyeler ile kıyaslandığında bir orantısızlık olduğunu gördük. Bu değişiklikler, daha hızlı Ork üretebileceğiniz ve 20. seviye Konutların daha fazla nüfus sağlayacağı anlamına gelir. Diğer seviyeler bu değişikliklerden etkilenmeyecektir.

• Sağlanan Nüfus: 750 → 850 "
İyi Oyunlar,

Zaira X herhangi bir sayı yani 1000 gibi örneğin. Değişken olsaydı Y derdim 2. durum için. :)
Onu anladım da ama işte ikisinde de X olmuyor, X olması için konutun 20. seviyeden sonra herhangi seviyede 100 nüfus eksilmeli, bir yerde eksilecek de o zaman 1. ve 2. durumların sonucu aynı olacak.

1. durum X ise
2. durum X+ 100 oluyor, yani Y oluyor :)

Merhaba Tristeria,

Konutların sadece 20. seviyelerinde değişiklik olmuştur totalde bir değişim olmadı. Bununla ilgili açıklama da şu şekilde verilmişti.

" 20. seviye konutların sağladığı Nüfus ve 32. ve 33. seviyedeki Silah Deposunun sağladığı Ork üretimlerinde değişiklik yaptık, çünkü yapı büyüklükleri diğer seviyeler ile kıyaslandığında bir orantısızlık olduğunu gördük. Bu değişiklikler, daha hızlı Ork üretebileceğiniz ve 20. seviye Konutların daha fazla nüfus sağlayacağı anlamına gelir. Diğer seviyeler bu değişikliklerden etkilenmeyecektir.

• Sağlanan Nüfus: 750 → 850 "
İyi Oyunlar,

Teşekkürler Pann, :)
Nüfus eklenmeyecek diye anladım da ama ben beyin patlaması yaşıyorum burada çözümü bulmadan uyumam artık, 20. seviyeye eklenen 100 nüfus nerde kaybolmuş bulacam :D

Pann

Eski Ekip Üyesi
Onu anladım da ama işte ikisinde de X olmuyor, X olması için konutun 20. seviyeden sonra herhangi seviyede 100 nüfus eksilmeli, bir yerde eksilecek de o zaman 1. ve 2. durumların sonucu aynı olacak.

1. durum X ise
2. durum X+ 100 oluyor, yani Y oluyor :)

Evet o şekilde görünüyor, Wiki sayfasındaki bilgileri güncellediğimizde daha detaylı bilgileri paylaşmış olacağız.