• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Savaş veya Birimler Savaş Birlikleri

• Konuyu başlatan DeletedUser601
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser601

Guest
6. çağdayım. Bölük boyutum 414. 3 bölük kadın büyücü 2, 2 bölükde kılıç dansçısı 2 ile 1 bölük şovalye(72) 6 bölük ork generali 2 herbiri(48) 1 bölükde topçu 2 (48) arasına daldım son ana kadar başa baş giderken 2 bölük kala savaşı kaybettim. Harita üzerinde şuanda savaşabileceğim en düşük yer burası var ve burayı bile ele geçiremezken diğer yerlerde 700 birimlik düşman birlikleri ile 6 bölük askerle savaşırken kazanma olasılığı nasıl olabilir ki. Birde bu haritadaki asker sayıları her savaştan sonra değişkenlik gösteriyor galiba.

DeletedUser3

Guest
- Otomatik savaş sistemi kullanmayın henüz.
- Savaş sistemi değişti. Doalyısıyla birimlerin kendi aralarındaki güçleri de. İki birimle savaş kazanmak sona erdi dolayısı ile yeni stratejiler bulmalısınız.
- Yukarıdakileri yaptığınız halde savaş kazanamıyorsanız zaten olmanız gerekenden daha ileridesiniz demektir. Teknolojik gelişim göstermelisiniz. Mevcut teknoloji ağacını tamamen tamamlamalı veya yeni teknolojilerin gelmesini beklemelisiniz (yeni bölük boyutları, birimler, gelişmiş kaşifler gibi).

Burada toplam açtığınız bölge sayısı ve yeni bölgenin şehrinize olan uzaklığı savaşların ne kadar zor olacağının bir göstergesidir.
Tamamladığınız bölge sayısını yapılar menüsü -> Genişletme Sekmesi -> Bölge Genişletmeleri resmi üzerinde fare imlecinizi tutarsanız çıkan bilgi baloncuğunda gösterilir.

Savaştığınız bölgenin şehrinize olan uzaklığı ise o bölgenin verdiği sıralama puanı eksi 1 olarak hesaplanır. Mesela bölge size bir karşılaşmada 12 sıralama puanı veriyorsa: 12-1 = 11 bölge uzaklıkta demektir.

DeletedUser601

Guest
Otomatik savaş çok nadir kullanırım. Şuanda haritada en uzak uç noktaya baktığımda sıralama 9 veriyor demek oluyor ki 8 birim uzaklıktayım. Bir sonraki genişleme için istenen ise 111 ve 106 bölge tamamlamışım. Ben ne kadar gelişim gösterirsem göstereyim haritadaki savunmada paralel olarak gelişme gösteriyor ve her seferinde savunma güç olarak benimkinden her zaman üstün geliyor. Özetle birliklerin boyutu ne kadar fazla olursa olsun haritadaki birlikler iki katı geliyor.

DeletedUser3

Guest
Sizden iki katı büyüklükte olan düşmanları savaşarak geçebilirsiniz ama iyi strateji kurmanız lazım. Sizin iki katınızdan fazla olan düşman sizden güçlü demektir. Şu an 8 birim uzaklıkta bulunan bir bölgeyi geçemiyorsanız teknolojik gelişim gösterdikten sonra geçebilirsiniz. Gelişmiş kaşifler araştırması karşılaşacağınız düşman sayılarını ve keşif maliyetlerini azaltır. Eskiden bölük boyutu teknolojileri her seferinde bölük boyutunuza +12 ekliyordu ama artık daha fazla bölük boyutu elde edersiniz çünkü bu teknoloji numarası x 3 oldu. Yani bölük boyutu teknolojisi 30'u açtığınızda artık 12 değil 90 alırsınız.