• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Seçilmiş (eski) Etkinlik Yapılarının Dengelenmesi Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Seçilmiş (eski) Etkinlik Yapılarının Dengelenmesi
hakkındaki düşüncelerinizi ve sorularınızı bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser476

Guest
yazıyı okudum tamam iyi güzel de ben o etkinlikleri emeğimle yaptım kazanılmış hakkı elinden almaktır bu. Az buz nüfus da gitmedi gelişimi etkiliyorsunuz böye. bari hazırlıklarınızı yapın da öyle düşürseydiniz şimdi o kadar nüfusu olmayan alanımda konut yerleştirmeye çalışarak mı bulacağım. pat diye silgiyle siler gibi nüfusu sildiniz ama buna ek bi telafi yok büyü de kalıcı olmayacağına göre bence bu düşünce eksik

DeletedUser501

Guest
Başta verilen yanlış kararlar (sizce yanlış kararlar) neticesinde oyuncuların etkilenmesi sizce de büyük sıkıntı değil mi?
1600 küsurlara kadar getirdiğim nüfusun birden -1600 küsur olmasının nedeni yaptığınız etkinliklere katılmak mıdır?
Bu yapılan düzenleme ile ben sadece yaptığınız etkinliklere katılmanın bir hata olduğunu düşünüyorum.
Yapılan işlem hiç bir şekilde kullanıcı dostu birşey değil.
Yeni oyunculara fırsat sunarken eski oyuncuları hiçe saymak, geriletmek ne kadar doğru ve etiktir?

Çok ölümcül bir kaybım yok farkındayım ama oyunda olsa verilmiş emekler var. Kızdığım noktada orası, emeğin hiçe sayılması.
Anlaşılan yapılan etkinliklere katılmak zaman kaybından başka birşey değil. Oyunun standart özellikleri işine geliyorsa oyna, gelmiyorsa etkinlik yapıları heran istediğimiz gibi değişebilir işine gelirse oyna olayı olmuş.

DeletedUser919

Guest
Başta verilen yanlış kararlar (sizce yanlış kararlar) neticesinde oyuncuların etkilenmesi sizce de büyük sıkıntı değil mi?
1600 küsurlara kadar getirdiğim nüfusun birden -1600 küsur olmasının nedeni yaptığınız etkinliklere katılmak mıdır?
Bu yapılan düzenleme ile ben sadece yaptığınız etkinliklere katılmanın bir hata olduğunu düşünüyorum.
Yapılan işlem hiç bir şekilde kullanıcı dostu birşey değil.
Yeni oyunculara fırsat sunarken eski oyuncuları hiçe saymak, geriletmek ne kadar doğru ve etiktir?

Çok ölümcül bir kaybım yok farkındayım ama oyunda olsa verilmiş emekler var. Kızdığım noktada orası, emeğin hiçe sayılması.
Anlaşılan yapılan etkinliklere katılmak zaman kaybından başka birşey değil. Oyunun standart özellikleri işine geliyorsa oyna, gelmiyorsa etkinlik yapıları heran istediğimiz gibi değişebilir işine gelirse oyna olayı olmuş.
Merhaba serdardb,

Yeni gelecek özelliklerin tam anlamıyla oyuna entegre olabilmesi için bu tip dengeleyici değişiklikler yapılmalıydı ve bu güncelleme de yapıldı ki sabit nüfuslu bir yapı yerine sürekli yükseltenileceğiniz bir yapı olacak. Yeni gelecek özelliklerin de bu memnuniyetsizliği ortadan kaldırıp sizleri memnun edeceği düşüncesindeyiz. Bunun için biraz zaman gerekiyor açıkçası, yeni özellikten sonra görüşlerinizi tekrar merakla bekliyor olacağız.
Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser501

Guest
Merhaba serdardb,

Yeni gelecek özelliklerin tam anlamıyla oyuna entegre olabilmesi için bu tip dengeleyici değişiklikler yapılmalıydı ve bu güncelleme de yapıldı ki sabit nüfuslu bir yapı yerine sürekli yükseltenileceğiniz bir yapı olacak. Yeni gelecek özelliklerin de bu memnuniyetsizliği ortadan kaldırıp sizleri memnun edeceği düşüncesindeyiz. Bunun için biraz zaman gerekiyor açıkçası, yeni özellikten sonra görüşlerinizi tekrar merakla bekliyor olacağız.
Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

Merhaba Oxygen,

Umalım ki bu kayıpları telafi edebilecek bir güncelleme olur. Büyü ile vs geçici çözümler açıkçası pek mantıklı değil. Geliştirilebilir yapı olmaları elbette güzel birşey olacaktır uzun vadede ama kısa vadede zaten yer sorunu yaşayan benim gibi oyuncular için sancılı geçeceği kesin.

DeletedUser360

Guest
şu an bende bir geliştirme de görünmüyor oyun tıkandı kaldı.ilerleyemiyorum.hiç hoş olmadı.

DeletedUser476

Guest
gelişmesin ben istemiyorum benim nüfus veren etkinlik yapılarım öyle kalsın onu seçebiliyor muyuz

DeletedUser476

Guest
Ya bir de şunu anlamıyorum açıklamada demişsiniz ki eskiden verilen ödüllerin yüksek bonusa sahipti. Evet onu yapma sebebiniz bizlere etkinlikliklere katılmamızı şevklendirme ve onu almak için elmas harcanmasını sağlama amaçlıydı. Deli gibi etkinlik yaptık biriktirdik aldık. Madem yüksek bonuslu ürün vermek istemiyorsunuz aynı isimle vermeyin ödülü. o kadar çizer var başka bir yapı çizememişler mi de aynı isimde yapı veriliyor ve bunun bedelini biz ödüyoruz. Siz kibar yollu bizlere kusura bakmayın sizleri aldattık, sizden artık alacağımızı aldık önemsizsiniz yenilerden da alacağımızı almamız lazım siz ister oynayın ister oynamayın gerek yok diyorsunuz.
Bir sürü anket yapıyorsunuz yeni bina gelsin mi gelirse boyutu kaça kaç olsun özelliği ne olsun. Peki buna neden anket yapılmadı neden oyuncuya sorulmadı

DeletedUser707

Guest
Bu yaptığınız yeni güncelleme kadar hayatımda saçma bir şey görmedim. Aylarını yıllarını harcayıp oynayan, etklinliklerde turnuvalarda saatlerini ve üstelik para harcayarak elmasını harcayan oyuncuları bir kalemde sildiniz. Bizim emeğimiz ve paramız ile aldığımız nufüs ve kültürlerimizi hangi han ile elimizden geri alıyorsunuz. Şimdiye kadar oynadığım hiç bir oyunda verilen bir ödülün bu şekilde saçma sapan bir şekilde geri alındığını görmedim. Tüm ekibe yazıklar olsun demekten başka bir şey diyemiyorum.

Keşke bu güncelleme ve bu binalar yükseltebilecek büyü elde edebilen güncelleme aynı anda gerçekleşseydi, en azından oyuncular şu eksi nüfus sorunu anında veya en kısa zamanda çözmüş olacaklar . Ben hiç bir zaman bu tür binalara bağlı kalmadım kalmam da , depo dolu onlarla, şehrimde nüfus +kültür veren tek bina var o da kültür yüksek diye, yoksa onun verdiği nüfusa pek ihtiyacım yok. Etkinliklerle katılmak amacım diğer ufak ödüller benim işime daha çok yarıyor, mesele hız kısaltmalar, macerada baya işini gördüler büyülü rozet üretirken.
Bir diğer tarafı da, bu binalarla dolu olan şehirlere ziyaret etmek dahi canım istemiyor, çok göz yoruyorlar, düzensizler, özel hayatımda da öyleyim, kullanmayan hiç bir şey evimde bulundurmam, bazen gerekli eşyaları göz yormasınlar diye kapı dışarı edebiliyorum. Tabi herkes öyle değil, olmak da zorunda değil, bu konuda herkese saygım var.

DeletedUser1100

Guest
bence etkinlik yapıları sadece kültür versin. Nüfus verenler ileriye doğru hiç bir işe yaramıyordu. Kurduğumuz etkinlik yapılarını geliştirebileceksek belki işe yarar hale gelebilirler. şahsi kanaatim. nüfus vermesinler sadece kültür verseler kafi.