• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Sonsuzluk Kulesi programında geçici değişiklik, zaman sayaçları ve ödül düzenlemeleri yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Sonsuzluk Kulesi ile ilgili değişiklikler

hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

Merhaba,

Kule hakkında yorum yapmaya geldim, tam da değişikliğe denk gelmiş.
Beta yı takip ediyorum, geçişlerde bekleme sürelerin kısaltmasından haberim vardı ve bu çok güzel olmuş, çünkü çoğu oyuncu kuleyi süre kısaltması için yapıyor, emeğin karşılığını almak ister, 10 saat süre için 5 saatı ve bir sürü askeri harcamamalı.

Kule hakkında söylecek o kadar çok şey var ki, nerden başlasam bilemedim, umarım bir şey unutmadan yazabilirim.
Elvenar yeni açıldığında biraz farklı yapıya sahipti. Savaş zorunluğu olmayan, sakin, kafayı dağıtmak isteyenlere hitap eden bir oyundu, adı üstünde Fantezi şehir kurma oyunu, savaş oyunu değil. Hali ile bu oyuna ileri yaş olanlar çoğunluktaydı, emekliler, ev hanımlar, aksiyon sevmeyenler gençler çok sevmişler Elvenarı. Sonra turnuva gelmiş, ve başta kule gibi bireyseldi, tek farkı vardı haritada komşularla birlik olabiliyorlardı bu yüzden herhangi zorunluluk yoktu. Turnuva yoldaşlık içi olmuş, zayıf haklalar elenmeye başlamış, oyuncu trasferleri, turnuva yapmayanlı yoldaşlıktan çıkartmaları, alımlarda şart koşmak zorunda kalmışlar turnuvaya önem veren yoldaşlıklar. Sakince oynamak isteyenler ya oyunu terk etmişler ya tek başına kendine 3-5 hesap daha açıp yoldaşlık kurmuşlar.

Şimdi kule gelmiş, ve yine başta bireysel sonra da yoldaşlık içi olmuş. Yine zayıf halka olayı başlayacak, hatta diğer birliklerden oyuncu çekmeleri başlamış bile bazı loncalar, o da ne demek, yine güçlü olanlar güçlenecek zayıf olanlar ya oyunu bırakacak ya tek başına takılacaklar ya en iyi ihtimal kendine dengi olanlarla birlik kuracaklar . Nerden bunu çıkardım sorarsınız açıklayım: gelecek etkinliklere bakılırsa artık ne süre kısaltmaları ne elmas veren kuyular ödüllerde olmayacak, o da ne demek, turnuvada iddalı olanlar ve elmas kazanmak isteyenler mecburen kule yapacaklar. Kuleden maksimum ödülleri almak için tüm lonca katılmak zorunda kalacak. İşte burada sıkıntılar başlayabilir. Turnuva yapmayın kule yapın yeter denen yoldaşlıklarda turnuvayı ihmal edenler gelişimde geri kalacaklar, bp, run, kalıntı , turnuvada elde edilen puanı kazanmayacaklar, hem turnuva hem kule yapabilenler güçlenecekler diğerler bakarlar bu iş olmaz çıkıp gidecekler. Veya tam tersi, orta hali 3-4 tane güçlü hesaplara sahip olan birliklerde, oyuncu bakar burada kalarak kaybediyorum daha güçlü olan birliğe katılmak ister, kalanlar da ortada kalacak, çünkü bu oyun eğer birlik oyunsa yardımlaşmala çok önemli, her birlikte yardım edebilecek biriler olmalı, ve lütfen bunu fırsatçıkla karıştırmayın, onlar ayrı.
Bu konuda bir önerim olacak hem hazır yazmışken burada daha ayrıntılı yazayım hem öneri bölümünde kısa ve net yazmak istiyorum.
Madem kule turnuva gibi oyunun önemli bir parça haline gelmişse bir serverde altın madalyaya ulaşabilecek yoldaşlık sayısı 3-4 tanesi ile sınırlı kalmamalı. Güçlüler bir arada toplanıp rahat açarlar da, orta hali olan yoldaşlıklara ne olacak. Burada hepimiz aynı gemideyiz, ister arkadaşlık olsun, ister rekabet olsun, ister kavga olsun.
Kulede son ödülü alabilmek için birlikteki hemen hemen herkes tüm noktaları bitirmeli ve bu olmamalı , çünkü dediğim gibi her loncada zayıf oyuncular da var. Sırf kule için bencillik yapıp yapamanları çıkartamayız, burada kuleden veya turnuvadan daha önemli değerler var, her ne kadar saçma sapan insanlara denk gelsek de arkadaşlık var ve onlar 3-5 kısaltmadan daha değerli. Puan sisteminde bir değişiklik olmalı.

Bakın bu resimde 1. kattan alınan karşılaşma.
2 dalga= 2 puan
Ekran Resmi 2020-03-11 21.50.23.png

Bu resim 2. katından
2 dalga=1 puan
Ekran Resmi 2020-03-12 02.28.53.png

Bu da 3. kattan alınan resim
3 dalga= 2 puan
Ekran Resmi 2020-03-18 19.15.53.png

Burada bir düzenleme olmalı, her karşılaşma başına 1 puan verseler o zaman 10-15 hesap tüm katları bitirip ödülü alabilecekler, yapamayanlar da gücü yettiği kadar açıp o noktadaki ödülleri alsınlar. Aksi halde sunucumuzda 3-5 güçlü lonca olacak, iyi oyuncu kaybeden yoldaşlıklar dağılacak, oyunu bırakanlar olacak, yani aynı turnuvadaki gibi, yapan yapabiliyor, yapamanlar arkadaşlara hadi ha gayret demekten yorulup ya başka yoldaşlık arayışına girerler ya 1 ana hesap+ 24 ufak yan hesap açıp kendi pişir kendi ye olayına girerler ya oyundan soğurlar. Zaten çok kalabalık değiliz, belki diğer ülke sunucularda durum farklı olabilir ama ben sadece beta ya ait forumu değil, diğer bir sürü ülkelerdeki forumları takip ediyorum ve herkes ne kadar zor olduğunu dile getiriyor. Zor olan 3 katı bitirmek değil, zor olan 3 katını bitirenleri bir araya getirmek, çünkü dediğim gibi o zaman yoldaşlıklar arasında baya uçurum olacak. Hani halk arasında bir deyim var ekonomi ile ilgili, zenginler daha zengin olmuş fakirler daha fakirleşmişler, aynı mantık. Orta hali yoldaşlıklar da bu oyuna tutunsun, asıl yazmam sebebi de bu.
Bir şeyler kaçırdıysam aklıma gelince eklerim veya başka arkadaşlar eklerler bir şeyler daha.

susel

Yeni Üye
Sonsuzluk kulesi aşırı zor. Ne savaşmak için asker, ne de teklif için kaynak dayanıyor. Kesinlikle kendiliğinden değil. Kasıtlı olarak zorlaştırılmış. Sistem başarısız olalım diye özellikle uğraşıyor gibi. Eğlenelim derken sinir stres oluyoruz.

DeletedUser1363

Guest
İlk 2 kat yine çıkmayacağını bildiğin halde büyülü konut ve atölye için yapılıyor (bana daha her hafta katılıp 2 kat yapmama rağmen 1 atölye çıktı) ama son kat hiç cazip değil , şahsen ben o kata girerim bir şekilde bitiririm ama verdiğimden daha fazlasını alamayacağımı biliyorum O yüzden 2 kat bırakıyorum ve tüm arkadaşlarıma 2 kat öneriyorum. Bazı kadimleri güçlü arkadaşlar için kolay olabilir ama o kişileri de toplasan 20 kişi ancak çıkarlar.
3.seviye başına gelip ilerlemeyi durdurmuş hesabımla bile 3.kat gitmek çok zor erzak altın sorun oluyor pazarlıklar 3 tur ile bitmiyor elmas vermek zorunda kalıyorsun. Toplanan elmastan fazla elmas harcanıyor.
Oyun da askeri gücümüz geliştikçe , savaştığımız düşman askerlerde farklılık gösteriyor içerideki engellere çoğu kişi bakmıyor ama daha zorlayıcı oluşuyor. Bir yerden verirlerken bir yandan yavaş yavaş senden alıyorlar. Verdiklerini de alamadın mı işte o zaman yandın 1 yıl bekle ki o yapıyı alıp ancak geliştirebilesin :)
Bence de oyunun askeri dengesi ile artık daha fazla oynamayın bırakın insanlar bu düzene alışsın, bir ödül verecekseniz insanları savaştırarak değil başka etkinliklerle veriniz.