• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Sonsuzluk Kulesi Sonsuzluk kulesi

• Konuyu başlatan DeletedUser1113
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser1113

Guest
Merhabalar
Evcil hayvan yemi sonsuzluk kulesin de sandıkların içine konulabilir aynı etkinlekte ki gibi şehrimizde evcil hayvanlarımız var o nları sürekli yemlersek akedemiden gelen yem yetmiyor eminim cogu kişi sadece boz ayı ve anka kuşunu yemliyordur .kule ve turnuva özellikle son haftalarda çok zorlaştı maliyetler arttı her gün boz ayıyı yemliyorum ve zaman kısaltmasıyla asker üretiyorum .akedemiden aldığım 5 günlük yapılarında kuruyorum askeri kadimlerimi 20 seviyede savaşları kolaylaştırmak maliyeti azaltmak için. daha ne yapılabilir hiç bilemedim artık
Sağlıkla kalın iyi oyunlar

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser1113

Guest
kule için bir önerim daha var turnuva da olduğu gibi yoldaşlık için de görülebilecek haftalık olarak hangi oyuncu hangi aşamada bitirmiş diye bir liste olsa iyi olur .cuma akşamları pc açmadan kim nerde görmüyoruz .mobilde belli olmuyor her avatara kimmiş diye bakamıyorum aynı avatarı kullanan oyuncularda var neticede buna bir düzenleme getirilirse iyi olur .
sağlıkla kalın
iyi oyunlar

Raithen

Özel Üye
o zaman oynamanın mantığı yok gelişenler cezalandırılıyor o zaman gelişmiş şehirlerde malıyet tabi artacak ama bu kadar da acımasız olmamak lazım .Kulede son haftalarda hem askerlerim telef oluyor hem mlz veriyorum hem elmas veriyorum bu kadar da olmamalı
:mad::mad::mad:
Gercek hayatta da boyle degil mi.. en gelismis ulkeler, askeri harcamalari en fazla olan ulkelerdir.. bedava gelişme olmaz.. : )

Gercek hayatta da boyle degil mi.. en gelismis ulkeler, askeri harcamalari en fazla olan ulkelerdir.. bedava gelişme olmaz.. : )
Yok değil, en gelişmiş ülkelerin elbet harcamalar da yüksek ama onların geliri de yüksek, bir yerden de geliyor vergi , kaynaklar, ticaret v.s, gelip de Gambiya kendi ordu ise savaşı kazanmıyor ufak diye. :D:D:D

Raithen

Özel Üye
Sizin gelirleriniz dusuk mu.. gelirleri arttirin o zaman.. : ) oyunda gambiya ya es deger oyuncuların kuleyi her hafta tamamladiklarini düşünmüyorum..

Akıl var mantık var Raithen, pazarlıkla turnuva yapmam, çok nadir kayıp ihtimali çok yüksek olan bölgelerde, 3-5 en fazla, yani 2 kışlamız yok, 2 paralı asker kampı veya 2 tane eğitim alanı, ben bu yeni ırk gelince yorumlarda hesap kitap yaptım, geçersek 1 birim üretim hızı veriyorlarsa 6 katı zorluk olacak, yani karşılığı alamıyoruz tam tersi 6 kat zorluk. Gambiya dediğim 15. devrede olan bizzat kendim yaptığım turnuva hesabı Akam mesele çok rahat 70 ve üzeri bölge açıyor kule de 3 kat yapıyor. Ad Astra mesele, sence normal mi o hesabının 45-50 bölge bedava açmak. Yani ben tahmin yürüterek yorum yapmıyorum, deneyip görüp yapıyorum.
Pazarlık dersen bak daha 1. yıldız Tristeria hesabı
Ekran görüntüsü 10-07-2021 15.09.25.png
bu da asker bölükleri
Ekran görüntüsü 10-07-2021 15.10.13.png
Bu oyunda Gambiya kazanıyor ve bu sadece benim yorumum değil tüm sunuculardaki oyuncular aynı fikirde.
Yolunu bulan yapıyor bir şekilde buna bende dahil diğer gelişmiş oyuncular da, bazıları ara verip asker biriktirip yapıyorlar ben az yapıyorum ama stabil, en zoru Tristeria AnathemA ve Figfig, tomo sinop korra şimdilik kısaltma kullanmadan yapabiliyorlar ama onlar da gelişiyor. :)

Raithen

Özel Üye
Ad astranin yada akamin adi yok ama oyunun ilk sirasinda senin adin var.. bir seçim yapmissin orada.. oyuna başladığımdan beri ilk siradasin.. bunun bir maliyeti olmali.. ilk 10 icin de hatta ilk 50 icin de.. oyunda gambiya kazanmiyor bence siz kazaniyorsunuz adiniz hep ust siralarda.. haftalik turnuva yada kule tamamlamanin cok manası yok.. ben mobilden 51. Siradaki kisiyi göremiyorum bile tanimam bilmem.. su forumda yazmasam ust siralama klanlara gitmesem kimse tanimaz etmez beni her hafta 3 kat kule yada 4k 5k turnuva yaptim diye.. ama siz oyunun en iyi 50 oyuncusu olarak gorunuyorsunuz.. bu maliyet belki arada bekleyip asker birikmektir, belki elmastir ya da baska bir seydir bilmiyorum.. o kisim cok onemli degil benim oyun mantigima gore bir yolu vardir illaki zaten yapiyorsun da demek ki bir yolu var.. : ) o listede ustlerde olmak icin oyuna en erken baslamak olmamali karsilik.. zirvede kalmak cok zor olmali zaten.. fikirlerinize saygi duyuyorum.. fakat benim dusuncem boyle.. kizmak yok.. : )

o listede ustlerde olmak icin oyuna en erken baslamak olmamali karsilik.. zirvede kalmak cok zor olmali zaten.. fikirlerinize saygi duyuyorum.. fakat benim dusuncem boyle.. kizmak yok.. : )
Senin haberin yok belki Tristeria ile oyunun başından beri oynamadım, Tristeria zirveye taşıdığım 3. hesap, 1. olanı kızıp sildim, 2. nin başına kabak patlamış :)))) bu da 3. ve 3 kere arkalardan başlayıp 1. sıraya çıktım, şimdi de bir hesabı alıp sıfırdan 1. yapabilirim, hatta Ad Astra için bunu düşündüm, belki zaman olunca yaparım işim yoğun bu aralar.
Kızmıyorum Raithen, o senin bakış açısı, ben gideyim senin kadimleri basayım en iyisi biraz daha turnuvayı zorlaşayım senin. :D

Raithen

Özel Üye
Hahaha.. yok ben bastan beri oynuyorsun demek degil de, zorluk olmasaydi en bastan beri oynayan birinci olurdu demek istedim.. ama su an zorluklari yenen ve bunu sürdürenler o ilk 50 listesinde mesela.. tebrik ediyorum listedeki arkadaslari.. : )

DeletedUser1113

Guest
Zor olması güzel tabiki ama bu kadar da olmaması gerek diye düşünüyorum

Akıl var mantık var Raithen, pazarlıkla turnuva yapmam, çok nadir kayıp ihtimali çok yüksek olan bölgelerde, 3-5 en fazla, yani 2 kışlamız yok, 2 paralı asker kampı veya 2 tane eğitim alanı, ben bu yeni ırk gelince yorumlarda hesap kitap yaptım, geçersek 1 birim üretim hızı veriyorlarsa 6 katı zorluk olacak, yani karşılığı alamıyoruz tam tersi 6 kat zorluk. Gambiya dediğim 15. devrede olan bizzat kendim yaptığım turnuva hesabı Akam mesele çok rahat 70 ve üzeri bölge açıyor kule de 3 kat yapıyor. Ad Astra mesele, sence normal mi o hesabının 45-50 bölge bedava açmak. Yani ben tahmin yürüterek yorum yapmıyorum, deneyip görüp yapıyorum.
Pazarlık dersen bak daha 1. yıldız Tristeria hesabı
3154 adlı eklentiyi görüntüle
bu da asker bölükleri
3155 adlı eklentiyi görüntüle
Bu oyunda Gambiya kazanıyor ve bu sadece benim yorumum değil tüm sunuculardaki oyuncular aynı fikirde.
Yolunu bulan yapıyor bir şekilde buna bende dahil diğer gelişmiş oyuncular da, bazıları ara verip asker biriktirip yapıyorlar ben az yapıyorum ama stabil, en zoru Tristeria AnathemA ve Figfig, tomo sinop korra şimdilik kısaltma kullanmadan yapabiliyorlar ama onlar da gelişiyor. :)

@Tristeria değerli arkadaşım;
Bu Gizemli Kule'de daha önce en tepeye kolayca çıkıyordum, yine çıkıyorum fakat, o kadar çok asker telef oluyor ki, yani, şehrime 1 tane basit hırsız dadansa, savunacak nöbetçim bile yok:)
Oyuna iyice gıcık olmaya başladım, ayı geliştirmeleri'nin kalkması iyice sinirimi bozdu, seviye 10 yapmak istiyordum, sürekli, erzak elmas falan çıkıyordu, tamamlayamadan ödüller değişmiş, "DERHAL" eski vaziyetine geri getirilmeli,
seninle aynı fikirdeyim, hem çok daha zor, hem de ödüllere gıcık olmaya başladım..benim için 5 saatlık zaman kısaltması sakız ağacından daha değerli...,

DNDR-ASR

Süper Üye
Evcil hayvan yemi sonsuzluk kulesin de sandıkların içine konulabilir

evet, bu çok iyi olurdu

savaşları kolaylaştırmak maliyeti azaltmak için. daha ne yapılabilir hiç bilemedim

öyle bir niyetleri yok ve ilerledikçe maliyetler daha da artacak gibi duruyor
son düzenlemeler ile bize bırakın gidin artık yeni devir yazmaktan yorulduk demek istiyorlar sanırım

ben yapmam oyun ile ilgili bütün amacıma aykırı ama daha önce de söyledim senin için bir kaç kadim eksiltmek belki elini biraz rahatlatabilir

turnuva da olduğu gibi yoldaşlık için de görülebilecek haftalık olarak hangi oyuncu hangi aşamada bitirmiş diye bir liste olsa iyi olur

bu baş büyücülerin yoldaşlığı takip edebilmesi için kesinlikle yapılması gereken bir düzenleme

THE BEST KINGDOM

Çalışkan Üye
Sonsuzluk Kulesinde pek fazla ilerliyemiyorum malasef. Eskiden ( bölük boyutum az olduğunda ) daha çok basamak çıkıyordum. Ama şimdi sanki bölük boyutu büyüdükçe savaşmak da çok zor oluyor. Ve aynı zamanda bölük boyutu yükseldikce asker sayısıda azalıyor. Bölük boyutum102 bir tane asker elde etmek için 4 defa asker üretiyorum.

DNDR-ASR

Süper Üye
Kuşları açamayanlar için sandıkta kuş yemi olmasının önemi yok, üst katlarda olabilir lakin

"Kuşları açamayanlar" diye bir şey yok bu hangi devrede olduğun ile alakalı bir durum değil yeni başlamış bir hesap bile denk getirirse yem kullanılan binalardan birine sahip olabilir

ayrıca düşündüğünüzün aksine üst katlar sadece büyük hesaplar için değil hatta görece küçük hesaplar için çok daha kolay