• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Sonsuzluk Kulesi Sonsuzluk kulesi

• Konuyu başlatan DeletedUser1113
  • Başlangıç tarihi
"Kuşları açamayanlar" diye bir şey yok bu hangi devrede olduğun ile alakalı bir durum değil yeni başlamış bir hesap bile denk getirirse yem kullanılan binalardan birine sahip olabilir

ayrıca düşündüğünüzün aksine üst katlar sadece büyük hesaplar için değil hatta görece küçük hesaplar için çok daha kolay
üst katların daha zor olmasını beklerim, düşüncem bu. siz zorlanıyorsanız zaten kuş yemini alt katlara koysunlar madem, üst katlarda lazım olur

DNDR-ASR

Süper Üye
üst katlar daha zor tabi ki koysunlar da neresine koyarsalar koysunlar nasılsa bitecek fark etmiyor

benim demek istediğim senin kuleyi bitirmen benim bitirmemden daha kolay daha az maliyetli
kule için özellikle yeni oyuncularda "üst katlar büyük hesapların işi bizi aşar" şeklinde genel bir algı var

bu konuda yanılıyorsunuz sizin kule yapmanız daha rahat rssdyy zaten her türlü malzeme desteğini sorgusuz sualsiz veriyor online yakalarsan ben de yardımcı olurum takıldığın yerde fikren de yardımcı olmaya çalışırım yeter ki deneyin :)

Son düzenleme:
kuledeki dengesizlik konusunda söyleyebileceğim tek sey ben de tüm katları pazarlıkla çıktığım. (perilerde) Ha nedenleri vardır yoktur.

ama konuştuğumuz konu kuş yemi konusunda illa kule mi tek seçenek ? dediğim gibi kuş yok bende kuş yemi koyarlarsa kule oynamamak için bir neden daha olur benim için kuşunu da yükselmesini de koysun o zaman. temin edilen yerde daha çok olsun yada 10 luk paket olsun ne bileyim,

DNDR-ASR

Süper Üye
kuşunu da yükselmesini de koysun o zaman.

koydular zaten yine koyarlar ayrıca akademiden yakalayabilirsin

senin dediğin gibi 10luk paket olmaz ama zamanla geliştirmek mümkün

ve sadece kuş değil sürekli etkinlikler oluyor bir çok etkinlik yemle beslenen başka başka binalar veriyor yani şu an hiç sahip değilsen bile oyuna devam ettiğin sürece illa yeme ihtiyacın olacak birikmesinin zararı olmaz

bu konuda yanılıyorsunuz sizin kule yapmanız daha rahat rssdyy zaten her türlü malzeme desteğini sorgusuz sualsiz veriyor online yakalarsan ben de yardımcı olurum takıldığın yerde fikren de yardımcı olmaya çalışırım yeter ki deneyin :)

Destek yada kaynak konusunda sıkıntımız yok , savaş konusunda esas sıkıntı bölük boyutu aslında. Birşey çıkacağını bilsem çıkarım ama büyü parçası hep çıkan, pazarlıklar da bazen sinir bozucu ve elmas harcatıcı oluyor.

Raithen

Özel Üye
Kubrick nerelerdesin forum seni özlemiş.. : ) benim merak ettigim bir sey var.. uzun zamandir haftada 4-5 yem harcamama ragmen benim yem sayisi surekli artiyor.. siz haftada kac tane yem kullaniyorsunuz..

DNDR-ASR

Süper Üye
Destek yada kaynak konusunda sıkıntımız yok , savaş konusunda esas sıkıntı bölük boyutu aslında.

akademiden ateş anka kuşunun binasını ve eserlerini bir an evvel toplaman lazım o çok önemli

ayrıca yine akademiden büyücü çoğaltıcı, ışık merası, serbest birim binalarını ve kuleden cüce zırhı binalarını toplaman lazım

bunlar olmadan çok zor bu binaların hepsi 1 hafta etkili ne zaman kurarsan 2 hafta kulede iş yapar vs detayı sonra yoldaşlık sohbetinden de konuşabiliriz

savaşlarda takıldığın nokta varsa onu da konuşabiliriz fırsat olunca

Birşey çıkacağını bilsem çıkarım ama büyü parçası hep çıkan

hiç bir şey gelmese elmas gelir bu kadar oyuncu yanılıyor olamaz di mi :)
kulesiz de bu oyun elbet yürür bir şekilde eğlenirsiniz sohbet muhabbet devam eder ama gelişmek istiyorsanız kule şart aksi taktirde sadece peyzaj yapmış olursunuz bir yere varmaz

pazarlıklar da bazen sinir bozucu ve elmas harcatıcı oluyor.

mecbur kalmadıkça pazarlığa bulaşmayın zaten bu işi savaş ile çözemiyorsanız o zaman hakikaten sırf zarar

Kubrick nerelerdesin forum seni özlemiş.. : )

forum etkinlikleri ile ilgili bir itirazım vardı bunun üzerine ya o etkinlikleri sabote edecektim ya da forumdan uzak duracaktım ben de uzak durdum ama başkan öneri sunmuş desteklemek lazım dedim geldim bir bulaşınca arkası geldi :D

benim merak ettigim bir sey var.. uzun zamandir haftada 4-5 yem harcamama ragmen benim yem sayisi surekli artiyor.. siz haftada kac tane yem kullaniyorsunuz..

haftada 1 tane kule ve turnuvaya için ateş ankaya 24 saatte hepsini bitiriyorum oraya çok gitmiyor
her gün değilse bile haftada 5-6 tane ayıya toplam 6-7 tane yani

çok eksilmiyor da artmıyor da sabit duruyor genelde ya da çok yavaş bir şekilde eksiliyor arada bir şey oluyor 1 hafta boş geçiyorum pek oyuna bakamıyorum o ara artıyor tekrar dengeliyor yani bu konuda şahsen çok problem yaşamıyorum ama çok duyuyorum bu sıkıntıyı ben de biraz stokçuyum fazlası göz çıkarmaz diye düşünüyorum :)

Son düzenleme:
yanlış anlaşıldım bunda benim de hatam oldu, tüm savaşları elbette pazarlıkla geçmiyorum , açtığım bölge sayısına ve turnuva puanlarıma bakarsanız zaten kendi seviyemin üstünde sınırlarımı zorladığımı düşünüyorum, üstelik oyunda kullanabileceğim yapılar dahi olmadan. sadece temkinli davranmak zorunda kalıyorum çünkü oyunda kayıp bir savaş bir sürü emeğin bir anda çöpe gidiyor olması demek benim için şu anda (boz ayısız olduğunuzu düşünün)
Kulede her hafta en tepeye kolay şekilde ulaşabilsem oyun zaten sıkıcı bir hal almaya başlar , elimdeki kaynak trilyonları bulur, asker desen gani olur, ateş kuşu yemsizlikten aç kalır besleme gereği duymayacağımdan.

Daha önce paylaşıldı, kulede daha ilk rakipte bir dengesizlik varsa zaten görüp düzeltilecektir

elvenarın barışçıl bir oyun olduğunu birkez daha düşünüyorum, herşeyi savaşla çözebilseydik zaten pazarlık butonu yapılmazdı. Ezemeyeceğin rakip illaki olacaktır. Oyunun limitleri ve o limitlere ulaşmak için bizim de belirli bir süreye ihtiyacımız var.

Küçük hesaplar gerçekten daha kolay geçiyor kulede hesap büyüdükçe maliyet çok artıyor
Kule adı üstünde çıktıkça zorlaşması gerekmiyor mu ufak yada büyük hesap için farketmemeli ? tek ben mi böyle düşünüyorum . Yapımcılarda böyle düşünüyorsa bir denge kuracaklardır eminim yakında

Raithen

Özel Üye
Sirf savas yaparak gitmek zor olabilir.. ama dengeli bir bicimde savas ve pazarlik ile kule daha kolay olacaktir bence.. bugune kadar zerre zorlanmadim kule de 5. Cagdan sonra.. guclu ekonomi ve güçlü asker birlikte olmali.. bu yeni hesap icin de ileri hesap icin de ayni sey bence.. kostur kostur gelismenize gerek yok.. bazi çağlarda durup ekonomi ve asker yapmak gerekiyor benim fikrime gore.. ama her gun arastirma açar tum kaynaklari gelismeye harcarsaniz tek asker kuleye yetmeye bilir.. ayni sekilde turnuva da bile bazi asamalarda pazarlik daha mantıklı.. ama derseniz ki bizim amacimiz puan hizli gelisecegiz, o zaman zor olur evet..

Ben kulede hiç zorlanmıyorum en kolay iş kule, bu kadimleri düşük olan veya baya gelişmiş hesaplarda da aynı, 10 dk. da askerle çıkıyorum , kule ve turnuva zaten zor değil, zorluk derken istenilen asker miktarı çok fazla ve gelişmiş hesaplarda bu rakam çok abartılı. Birden fazla hesapla oynadığım için hızlı hızlı yapıp bitirmeye çalışıyorum , 30 bölge 6 yıldız 15 dk sürüyor bende, ama 3 tanesinde premium genişleme fazla olduğu için main tarlasında gezmiş gibi oluyorum bir yanlış ve tüm ordusu yok olabilir. Bugüne kadar bunu hiç yaşamadım ama eğer ufacık dikkatsizlik yüzünden hata yapıp kaybedersem benim turnuva yarıda kalacak, işte bu olmamalı, sürekli insanlar asker üreteyim derdine düşmemeli, herkes hatasız yapamaz, 1 hata 2 hata başlarım bu işe der ve iyice soğur oyundan.
Gerçi boş boş konuşuyoruz burada, gideyim turnuva yapayım güç süresi bitmeden :)

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Kule onemli turnuvadan daha onemli.. ne yapin edin kuleyi yapin.. pazarlik yapin.. malzemeniz az ise arastirma acmayin, yapi yukseltmeyin ama kuleyi yapin.. sonra yapiyi arastirmayi yapin.. bir rakam belirleyin malzeme stogu icin.. o rakamin altina hic dusurmeyin malzemeyi.. biraz ustune ciktimi tekrar minimum stok olarak belirlediğiniz kisma kadar arastirma yada yapi olayina kullanin..

THE BEST KINGDOM

Çalışkan Üye
Kule onemli turnuvadan daha onemli.. ne yapin edin kuleyi yapin.. pazarlik yapin.. malzemeniz az ise arastirma acmayin, yapi yukseltmeyin ama kuleyi yapin.. sonra yapiyi arastirmayi yapin.. bir rakam belirleyin malzeme stogu icin.. o rakamin altina hic dusurmeyin malzemeyi.. biraz ustune ciktimi tekrar minimum stok olarak belirlediğiniz kisma kadar arastirma yada yapi olayina kullanin..
Kule önemli tabii ki de ama çok asker telef oluyor. İlk başda teklifleri kabul ediyorum yükseldikçe savaşıyorum ama yinede çok zor oluyor.

DNDR-ASR

Süper Üye
Bir şekilde anka kuşunu temin edin akedemide çıkıyor kaçırmayın

Cüce zırhı, serbest birim.., olağan üstü büyücü.., aydınlık ışık merası gibi binaları doğru zamanda kurun tasarruflu kullanın ama illa kurun

Bu şekilde savaşarak gitmeye bakın bazı savaşlarda pazarlık yapmak daha mantıklı olabilir ama hepsini pazarlık ile yapmak hem çok maliyetli olur hem de çok zaman alır savaşarak başından sonuna 15 dakika falan sürüyor kule yormaz ama pazarlıklar sinir bozucu oluyor insanın hevesi kaçıyor

Şu aşamadan sonra kulesiz bu oyununu oynayan sadece eğlencesine oynuyordur yeterince gelişip diğerlerini yakalaması mümkün değil

acaba şöyle bir bit yeniği olabilir mi oyunda : başlarda pazarlık yapıldığından sonraki düşmanlar olması gerektiğinden zayıf geliyordur ?