• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Temmuz 2016 - Seçilen Süper Öneri: Yoldaşlıklar Arası Rekabet

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser3

Guest
Sevgili Elfler ve İnsanlar,

Bu başlık altında paylaşımda bulunmadan önce lütfen burayı okuyunuz: Süper Öneri Sitemi!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz).
Önerinizi açıklayınız: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Unutmayın, gönderilen önerilere yorumlar yapın, olumlu veya olumsuz yönlerini sayın kısaca paylaşımcı olun böylece gerçekten tüm oyuncuların oyunda görmek istediği süper öneri ortaya çıkmış olacaktır.

Dikkat: Her öneri değerlidir ve o kişinin şahsi düşüncesini yansıtır. Önerileri değerlendirirken lütfen birbirimize karşı kırıcı olmayalım. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Elvenar Ekibi.

DeletedUser337

Guest
Merhabalar;

Bugüne kadar iletilmesini rica ettiğimiz önerilerden de öneri yapabilir miyiz? Cevaplanmayan varsa tabi?

DeletedUser3

Guest
Yapabilirsiniz ama önceden reddedilmiş bir öneriyi tekrar sunmanızı tavsiye etmiyoruz. Şansınızı deneyebilirsiniz tabii. Öneriyi beğenen ve olumlu yorumlayan çok olursa oyun ekibinin fikrini değiştirebilir.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŞABLON

Öneri Başlığı: SAVAŞ KAZAN SENİN OLSUN!
Önerinizi açıklayınız: Dünya haritası üzerinde aldığımız bölgelerin/eyaletlerin içindeki sektör sayıları 10 olacak ve zorluk dereceleri arttırılmış olacak. Oyuncu o bölgeyi alırsa o bölge onun olacak ve aldığı bölgeye savunma ordusu atıp orayı savunacak. Ama bölgeyi almadan önce o eyalete belirli bir miktar ürün ödemeli ve her bir sonraki eyalet için bu miktar katlanarak gitmeli. Komşuları ise o bölgeye saldırabilir! Bölge sahibi kendi askerleri ile o bölgeyi savunabilir. Bölge sahibi offline durumdayken başkası saldırırsa önceden atılmış savunma ordusu ile çarpışması gerekecek ve 1 savunma ordusunda en fazla 10 asker olabilir. 10 slot 10'ar asker... Her slot için mal ödenmeli ki oyunu biraz zorlaştırsın hem de haz almamızı sağlasın.
Savaş Kazan Senin Olsun!
Savun Kazan Sende Kalsın!
Sağlayabileceği faydalar neler: Oyuncuların bu özellikten dolayı oyuna olan bakış açıları değişecek. Oyuna biraz daha ısınacaklar.
İyi Forumlar
MisteR

AnathemA

Çalışkan Üye
Öneri Başlığı: CÜCE SURU ÜRETİM
Önerinizi açıklayınız: cüce suru her 3 saatte seviyesine göre asker vermektedir. verdiği bu asker oyundaki en kıymetli asker olabilir. (örneğin insanlar için barbar veriyor. bunun yerine aynı sayıda paladin ya da büyücü verebilir.)
Sağlayabileceği faydalar neler: cüce suru'nun kıymeti artacak, kurulumu fazlalaşacaktır.

DeletedUser11

Guest
Öneri Başlığı: CÜCE SURU ÜRETİM
Önerinizi açıklayınız: cüce suru her 3 saatte seviyesine göre asker vermektedir. verdiği bu asker oyundaki en kıymetli asker olabilir. (örneğin insanlar için barbar veriyor. bunun yerine aynı sayıda paladin ya da büyücü verebilir.)
Sağlayabileceği faydalar neler: cüce suru'nun kıymeti artacak, kurulumu fazlalaşacaktır.
Merhabalar,

Ben sizin önerinizi anlayamadım tam olarak.

İyi Forumlar
MisteR

AnathemA

Çalışkan Üye
sevgili mister, cüce suru her 3 saatte bir belli oranda asker veriyor. bu insanlarda barbar. bunun yerine daha maliyetli ve daha uzun sürede üretilen dolayısıyla daha kıymetli olan paladin ya da büyücü verebilir diyorum.

DeletedUser11

Guest
sevgili mister, cüce suru her 3 saatte bir belli oranda asker veriyor. bu insanlarda barbar. bunun yerine daha maliyetli ve daha uzun sürede üretilen dolayısıyla daha kıymetli olan paladin ya da büyücü verebilir diyorum.
Merhabalar,

Cüce Suru bende bulunmamakta, oyuna belirli sebeplerden 1 ay kadar giriş yapamadım ve geri kaldım demek istediğinizi şimdi anladım güzle bir öneri lakin biraz daha kurcalarsak daha çok kişilerden öneri gelebilir ya da şuanda birçok kişi düşünme aşamasında sanırım.
Öneri açıklamanız için teşekkür ederim. :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser337

Guest
Öneri Başlığı: Hemen bitir büyüsü
Önerinizi açıklayınız: Elimizde oldukça fazla kalıntı var biliyorsunuz ki. Üstelik bu turnuvalar ile gittikçe de artmaya devam ediyor. Diğer yandan oyunun ilerleyen kısımlarındaki arkadaşlar için de rünler birikmeye başladı. Bu sebeple bazı imalathanelerde üretime başladığımızda belli bir saatten sonra iptal etmek durumunda kalabiliyoruz ve vakit kaybı oluşuyor. Önerilen saat dilimleri reddedildiğine göre hemen bitir büyüsü gelirse çok güzel olur.
Sağlayabileceği faydalar neler: Büyüyü yapan kişiler acil ihtiyaçları için imalathanelerindeki üretimleri hızlıca bitirip gelişebilirler. Koşulları nasıl olur bilmiyorum ama bazen üretim artışlarım yüksek ve son seviye olmalarına rağmen tüccarda pek alım-satım gerçekleşmiyor. Piyasayı turnuvalar vurdu anlayacağınız. Kimse takasa pek yanaşmıyor. Bu durumda zorlandığım zamanlar için üretimlerimi 9 saat beklemek yerine hemen bitirebileceğim bir büyü güzel olur diye düşünüyorum.

DeletedUser3

Guest
Şimdiye kadar gelen öneriler:

Savaş Kazan Senin olsun.
Cüce Suru Üretimi.
Hemen bitir büyüsü.

Unutmayın, öncelik en kolay oyuna eklenebilecek ve en çok yardımı sağlıyacak önerilere verilecektir. Daha fazla önerinizi ve daha fazla önerilere yorumlarınızı bekliyoruz. :)

DeletedUser463

Guest
HİBE/BAĞIŞ
Öneri Başlığı : YOLDAŞLARA BAĞIŞ
Önerinizi Açıklayın :
Yoldaşlık ziyaretlerinde hem kendimize hem yoldaşlarımıza büyük salonumuzun oranları doğrultusunda sikke ve erzak kazandırabiliyoruz.Ancak yoldaşlarımıza pazar haricinde mal veremiyoruz.Benim önerim her yoldaşlık ziyaretinde ürettiğimiz mallardan herhangi birini hibe olarak verebilsek geriden gelen yoldaşlarımıza daha faydalı oluruz.Tabii ki bu hibeleri verip vermemek ziyaret eden kişinin isteğine bağlı olacak.Örneğin 1.üretimden salonumuzun maksimum 100/1 oranında,2.üretimden 1000/1 oranında ,3.üretimden 10000/1 oranında (oranlar değiştirilebilir)Her ziyarette sadece 1 tane mal seçilebilecek ve sadece o mal hibe edilebilecek.
Sağlayabileceği Faydalar : Yeni başlayan yoldaşlık üyelerinin üretim sıkıntısından dolayı oyunu bırakmalarının önüne geçilebilir ,oyuna daha da bağlanmaları ve en azından biraz daha kolay gelişmeleri sağlanabilir.
Selamlar.
Makinist74

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser517

Guest
HİBE/BAĞIŞ
Önerinizi Açıklayın :
Yoldaşlık ziyaretlerinde hem kendimize hem yoldaşlarımıza büyük salonumuzun oranları doğrultusunda sikke ve erzak kazandırabiliyoruz.Ancak yoldaşlarımıza pazar haricinde mal veremiyoruz.Benim önerim her yoldaşlık ziyaretinde ürettiğimiz mallardan herhangi birini hibe olarak verebilsek geriden gelen yoldaşlarımıza daha faydalı oluruz.Tabii ki bu hibeleri verip vermemek ziyaret eden kişinin isteğine bağlı olacak.Örneğin 1.üretimden salonumuzun maksimum 1000/1 oranında,2.üretimden 10000/1 oranında ,3.üretimden 100000/1 oranında (oranlar değiştirilebilir)Her ziyarette sadece 1 tane mal seçilebilecek ve sadece o mal hibe edilebilecek.
Sağlayabileceği Faydalar : Yeni başlayan yoldaşlık üyelerinin üretim sıkıntısından dolayı oyunu bırakmalarının önüne geçilebilir ,oyuna daha da bağlanmaları ve en azından biraz daha kolay gelişmeleri sağlanabilir.
Selamlar.
Makinist74

Bence mantıklı olabilitesi olabilen bir fikir oyunculara kolaylık sağlanması açısından vs. yararlı bir fikir

DeletedUser11

Guest
HİBE/BAĞIŞ
Önerinizi Açıklayın :
Yoldaşlık ziyaretlerinde hem kendimize hem yoldaşlarımıza büyük salonumuzun oranları doğrultusunda sikke ve erzak kazandırabiliyoruz.Ancak yoldaşlarımıza pazar haricinde mal veremiyoruz.Benim önerim her yoldaşlık ziyaretinde ürettiğimiz mallardan herhangi birini hibe olarak verebilsek geriden gelen yoldaşlarımıza daha faydalı oluruz.Tabii ki bu hibeleri verip vermemek ziyaret eden kişinin isteğine bağlı olacak.Örneğin 1.üretimden salonumuzun maksimum 1000/1 oranında,2.üretimden 10000/1 oranında ,3.üretimden 100000/1 oranında (oranlar değiştirilebilir)Her ziyarette sadece 1 tane mal seçilebilecek ve sadece o mal hibe edilebilecek.
Selamlar.
Makinist74
Merhabalar,

Bence bu öneri çok güzel bir öneri lakin sanki ben bu öneriyi forumda daha önce duydum gibi ya da benzeri önerileri okudum diye hatırlıyorum.
Bu önerinin gelmesi birçok hile olayına neden olabilir ama.
Paso hesap açıp kendini besleyenler olacaktır elbet bu yüzden önerinin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser463

Guest
Merhabalar Mister ben hile görüşünüze katılmıyorum.Eğer dediğiniz gibi paso hesap açıp kendini besliyecekse kişi sadece kendi yoldaşlığını kurar bir köyünden aldığını öbür köyüne gönderir ki ozaman da tüm köylerini geliştirmek zorunda kalır.
Selamlar Makinist74

DeletedUser11

Guest
kişi sadece kendi yoldaşlığını kurar bir köyünden aldığını öbür köyüne gönderir
Merhabalar,

Tamam işte bende bundan bahsediyorum. :)
Ayrıca bu özellik gelecekse de önlemin alınması gerektiğini söylüyorum ya.
Bildiğiniz gibi Elvenar'da multi hesap kuralı yok ve art niyetli kişiler elbet bu yolları deneyeceklerdir tekrar söylüyorum "geleceksede gerekli önlemler alınmalı". :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser463

Guest
Sayın Berhudrol
Tarafınıza sunmuş olduğum SÜPER ÖNERİ hakkında görüşlerinizi bekliyorum
Selamlar,Keyifli Forumlar
Makinist74

DeletedUser3

Guest
Sayın Berhudrol
Tarafınıza sunmuş olduğum SÜPER ÖNERİ hakkında görüşlerinizi bekliyorum
Selamlar,Keyifli Forumlar
Makinist74

Önerileri biz en son değerlendireceğiz. Yapılan önerileri öncelikle oyuncularımızın değerlendirmesini bekliyoruz.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,
ŞABLON

Öneri Başlığı: FARKLI KARŞILIĞA BÜYÜLER
Önerinizi açıklayınız: Bir büyü almak istediğimizde (Örneğin nasıl mal üretmek istemediğimizde veya buna vaktimiz yoksa Toptancıdan bir karşılık vererek anında ürünü alabiliyoruz onun gibi.) başka bir karşılık vererek anında büyüyü alabilelim. Mesela 1 Tedarik Büyüsü için 10.000 Sikke verilirse Toptancı misali hemen istediğimizi alabilelim.
Sağlayabileceği faydalar neler: Bildiğimiz gibi büyüler çok uzun zamanda üretiliyor ve sadece 1 adet alabiliyoruz o uzun bekleyişin ardından. Bunun yerine bir karşılık vererek hemen alınabilmesi oyuncuların lehine olacaktır. Maliyetini orta segmentte yaparsanız oyuncular karşılık için istenen şeyi biriktirip büyüyü biraz daha erken erken elde edebileceklerdir.
İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser462

Guest
Öneri Başlığı : Yoldaşlıklar arası Rekabet
Önerinizi açıklayın : Elvenar'ın asıl amacı savaş olmadığından dolayı diğer yoldaşlıklar ile rekabet etmek sadece basit bir puan sistemine dayanıyor. Benim önerim şudur haftanın belirlenen bir gününde ve saatinde dünya üzerinde bazı bölgelerin veya kalelerin belirlenmesi. Bu kalelerde mücadele diğer oyuncularla değil NPC yaratıklarına karşı yapılmasıdır. Ama oyunun teması gereği diğer oyuncularla aynı anda iletişim kurup savaşa aynı anda katılmak zor olucağından dolayı.Oyuncular savaş açılan bölgede tek başına savaşıp yoldaşlıklarına puan elde ederler.
Örnek olarak ; Dünya haritasında pazar günü saat 16:00 da bölgeler belirdi. Yoldaşlıkta bulunan baş büyücü veya büyücünün bu bölgeye savaş ilan etmesi için akşam saat 19:00 kadar süre verilir. Tüm birlik üyelerinin haberdar olması için 20:00da savaş başlar. 20:00 21:00 arası sürecek savaşda o bölgede en fazla puanı elde etmiş birlik 1 hafta boyunca o kalenin sahibi olur. Ve bazı avantajlardan yararlanır ( erzak , altın , hammade, rün parçası , bilgi puanı ) . Her hafta kale savaşları belirli saatlerde ve günlerde tekrarlanır. Dünya haritasında tek sayıda kale değil daha fazla kale belirir örnek olarak 15 tane.

Puanlama sistemine gelirsek: Kale savaş açmış X ve Y birliği vardır.
X birliğinin savaşına 3 yoldaşlık üyesi katılmıştır. 1. oyuncu 100 puan 2. oyuncu 200 puan 3. oyuncu 300 puan toplamda 600 elde etmiştir.
Y birliğinin savaşına 2 yoldaşlık üyesi katılmıştır. 1. oyuncu 300 puan 2. oyun 400 puan elde etmiştir.

Y birliğinin puanı fazla olduğundan o kaleden 1 hafta boyunca yararlanılma imkanı elde eder. Oyuncular arasında fazla farkın açılmaması içinde her kalede 2. ve 3. lerde ödül elde eder.

Sağlayabileceği Faydalar:
Oyuncular arası çekişme oyunu daha zevkli kılıcağından dolayı oyuna daha fazla oyuncu sağlıyabilir ve mevcut oyuncuların oyun zevkini artırır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.