• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Temmuz 2018 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,
Her ay için özel olarak açtığımız bu öneri konularının altına ay sonuna kadar yani konu kapatılmadan yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneriler oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak çok karışık özellikli öneriler olmamalıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞABLON

Öneri Başlığı: ...
Öneri açıklaması: ...
Sağlayabileceği faydalar: ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Notes_TR.png

Lütfen önerilerinizi yukarıdaki "şablona" uygun olarak yapınız. "Elmas fiyatları" ile ilgili öneriler kabul edilmemektedir.

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

ŞABLON

Öneri Başlığı: Özel Konuşma Penceresi
Önerinizi açıklaması: Yoldaşlık Sohbeti'ne entegre edilebilen mini bir özel konuşma penceresi. Kişilerin üzerine tıklayıp 'Özel mesaj' yazısına girince özel bir sekmenin açılması ve kişilerin seri bir şekilde konuşmasını sağlamak. Yoldaşlık Sohbeti benzeri küçük bir ekran daha açılarak burada kişiler özel konuşmalar yapabilir. Komut sistemi ortadan kalkarak yerine böyle bir özelliğin gelmesi çok işe yarayacaktır. Bu şekilde isteyen oyuncu istediği bir başka oyuncu ile tek bir 'tık' ile hemen konuşmaya başlayabilecektir.
Sağlayabileceği faydalar: Sadece mesaj yoluyla sınırlandırılmış sohbet özelliğini genişletmek, konuşmaları seri hale getirebilmek ve mevcut sistemdeki gibi uğraşmaktan ziyade zamandan tasarruf.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

Saygılarımla
MisteR

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Öneri Başlığı: İsim Değiştirme

Öneri Açıklaması: Elmas kullanarak isim değiştirme opsiyonu. v1.58 ile yapılan değişiklik de bu olası opsiyonla çok uyumlu. Bir oyuncu, oyuncu ismini değiştirdiğinde ayrıca forum ismini de değiştirmiş olacak. Bu olası opsiyonu kullanmak için doğrulanmış bir e-posta adresine de sahip olunması istenilebilir. Böylece isim değiştirirken oluşabilecek sorunların da önüne geçilmiş olur.

Sağlayabileceği Faydalar: Her insan zaman zaman kullanıcı isimlerini değiştirmek isteyebilir. Bazıları ilk tercihlerinden hoşnut olmadığı için değiştirebilir, bazıları sadece yeni bir isim istediği için devamlı olarak isim değiştirebilir. Sık kullanılacağını düşündüğüm bu olası opsiyon kullanıcıları tatmin etmesinin yanı sıra Elmas kullanımını da epey bir artıracaktır. Hiç Elmas/premium para birimi kullanmayan oyuncuların bile sırf isimlerini değiştirebilmek için premium para birimi satın aldıklarına bir çok oyunda sayısız kere şahit oldum. Hem oyuncuyu hem oyun hizmetini sunanları sevindiren bir özellik.

oracleofelves

Özel Üye
Öneri Adı: Irk Değiştirme

Öneri aciklamasi: Elmas kullanılarak ırk değiştirme opsiyonu.oyunda bir ırk seçip onunla devam etmek zorundasın :(
Elf isen acaba insanlar nasıl onların manuel savaşları, binaları şehir düzenleri nasıl hep merak edeceksin.
Birden fazla hesap açmak da yasak 1 elf 1 insan açabilme imkanımız olsaydı güzel olurdu ama bu yasak geriye bir tek seçenek kalıyor; Irk değişimi.

Irk değişimi sayesinde diğer ırkın nasıl olduğunu da deneyebilirsiniz. Eski ırkınızın size daha uygun olduğunu mu düşünüyorsunuz? ya da sadece alışkanlıktan dolayı (özlediğiniz için) geri mi dönmek istiyorsunuz.Bir Irk değişimi 'ne bakar.

Sağlayacağı Faydalar: Oyundan sıkılan oyuncular için değişiklik. Oyun geliştirilmesi için satın alınan elmaslar da cabası. vb.

Önerime destek düşünceler: @TheMeibo
Irk değişimine uğrayan hesaptaki bütün yapılar, yollar vs. envanterdeki özel bir bölüme aktarılır ve şehir bomboş kalır. Envanterdeki özel bölüme aktarılan TÜM yapıları, yolları vs. şehre yerleştirene kadar şehir, yani hesap dondurulmuş gibi olur. Pause gibi. Irk değişimi için envanterdeki özel bölüme aktarılan her şeyi şehre yerleştirdiğinde Play tuşuna basmışçasına oyuna devam edersin.

Dipnot: Şehrin oyuncu tarafından açık olan alanı dışında, 20x20 gibi bir alan açılıp
6 saat sonra otomatik kapanacak şekilde bu da olabilir. taşınma tamamlanmış olur..

Son düzenleme:

DeletedUser1145

Guest
Sırf şu şablon yüzünden öneri yazmak istemiyor insan :) şu şablon olayı kalksa ne öneriler gelir ;)

DeletedUser919

Guest
Notes_TR.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Aylık öneri konumuzun taslağı düzenlenmiştir. Bundan sonraki süreçte önerilerinizi bu taslak ile yapmanız gerekecektir. Fazla kısıtlama olmadan önerilerinizi paylaşabilirsiniz fakat çok kısa ya da çok uzun cümleler olmamalıdır, bilgilerinize.

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Öneri Adı: Destek Sistemin üzerinde resim ekleme.

Açıklaması: Destek Sistemin üzerinde birden yollayabileceğimiz resim 1 tane ile sınırlı, bu yetersiz.

Faydaları: Oyun içi hataları veya başka sorunlarımız olunca Desteğe yazıp çözüm aramaktayız. Bazen bunun için ekran görüntüsü çekip yolluyoruz ama sınırımız 1 resim ve bu her zaman hatanın veya sorunun adımları anlatacak kadar yetmiyor. 2 ve üzeri resim ekleme özelliği olsa çok daha güzel olurdu.:)

Son düzenleme:

oracleofelves

Özel Üye
ben direkt prntscr gibi siteleri kullanıyorum. çünkü forumumuzda oldugu gibi her resmi yükleyemiyoruz hata verebiliyor.

DeletedUser1145

Guest
Forumda düzenlenen etkinliklerden kazanılan elmaslar için ticket açmak yerine etkinliği düzenleyen yöneticilerimiz bunları toplu şekilde bildirse hesaplara yüklense daha iyi olur diye düşünüyorum

DeletedUser919

Guest
Forumda düzenlenen etkinliklerden kazanılan elmaslar için ticket açmak yerine etkinliği düzenleyen yöneticilerimiz bunları toplu şekilde bildirse hesaplara yüklense daha iyi olur diye düşünüyorum
Merhaba yastar,

Etkinlik sonucunca işlem yapılabilmesi için kazananların ticket açması gerekmektedir.
Ticketlarınız bir belge niteliğinde olduğu için bu işlem yapılıyor.

Saygılarımızla,

oracleofelves

Özel Üye
Öneri Adı: Mobilde az tıklama

Açıklaması: Mobilden oynarken her şey daha zor. Örnek olarak atölyede malzeme üreteceksiniz. önce atolyeye tıklıyorsunuz sonra üret e tıklıyorsunuz sonra üreteceğiniz malzemeyi seçiyorsunuz. üret seçeneğinin yanında geliştir var. Geliştirmek için üret e bastıktan sonra açılan menuden de yan tarafa tıklayıp yapabiliyoruz tarayıcıdaki gibi.

Faydaları: Oyunun mobilden de tarayıcıdaki kadar hızlı oynanabilmesini sağlar. Oyundan alınan zevki arttırır.

oracleofelves

Özel Üye
Öneri Adı: Mobilde Komşu kadimine yardım.

Açıklaması: Mobilden oynarken 3 simge var. salon inşaat ve kültür binası bunun yanına 4. bir simge eklenebilir. AncientWonder.png Buna tıkladığımızda
oyuncunun kadim yapılarının listesine ulaşırız buradan da o oyuncunun yardım edeceğimiz yapısını seçebiliriz. Mobilden oynayan bir oyuncunun başkalarının kadimlerine yardım edebilmesi ve rün kazanabilmesi için evinde bilgisayarı yoksa internet cafeye mi gidecekler?

Faydaları: Oyunun mobilden de tarayıcıdaki kadar verimli oynanabilmesini sağlar. Mobilden oynayan oyuncular da rün kazanıp kendi kadim binalarını geliştirebilir. Oyundan alınan zevki arttırır.

DeletedUser1145

Guest
Öneri adı : mobil yoldaşlık daveti

Açıklaması : mobilde yoldaşlık davetiyesi yollayan bir birliğin sıralamadaki durumunu kaç yoldaş var hiç bir bilgisine ulaşamıyoruz davetiye yollandığında tıklayabilsek birliğin adını ve sıramalasını v.s. Görebilsek çok güzel olacak...

Faydaları : faydası öyle çok ki anlatmayla bitiremem :) mesela gelen davetleri geri çevirmeyecem belkide o birliğe katılacam yani ama bir bilgi sahibi olamadığımdan katılamıyorum

Not: şimdi bazılarınız diyeceksiniz ki sıralamayı tıklayınca birlikleri görebiliyorsun evet ordan görüyorsun fakat sadece ilk 50 dekileri görüyorsun

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Temmuz 2018 - Oyuncu Önerileri
sona erdi.

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
:)

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,

Durum
Konu yanıtlara kapalı.