• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Yeni Dünya

Yeni Dünya açılsın
Birçok Yeni gelen oyuncu,bir süre sonra oyunu bırakıyor.
Eski oyuncularla rekabet edemezler.
İlk 100 girmek bile hayal.
Yeni dünyada,yeni oyuncular kendileri kanıtlama şansları olacaktır
Tabi eski oyuncular da yeni dünyada,yeniden sıfırdan maceraya başlayabilirler
Saygılar ve iyi oyunlar

acilmaz dunya filan bosa kanat çırpmayin.. : ) zaten herkes de gelir bir seye benzemez..
Yani herkes gelince bir şeye benzemez diyorsan o zaman şu andaki mevcut olan dünya da bir şeye benzemiyor anlamına geliyor :))
Nerden biliyorsun açılmaz diye sormuyorum zaten. :)
Ben gelmem , yeniden başlayacaksam rus sunucusunda bunu yaparım, oradaki forumu çok beğeniyorum çok espirili insanlar var sırf gülmek için girip okuyorum, hatta 2 kişi var onların atışmaları okumak çok zevkli çok zekice espiriler, hakaret boyutuna inmeden çok fena laf söylüyorlar bir birine :), oradaki CM da geri kalmaz , yani herkes iç içe, burada da çok istediğim hatta dile getirdiğim şeyler bunlar, ama olmadı, dünya açılsa da bir şey değişmez. İsterdim açılsın, kendim için değil, ben yeni oyuncu olsam mevcut olan dünyada değil yeni veya çok eski olmayan bir dünyada başlamak isterdim. @Metin SENGULER de belki kaçmazdı, yeni dünyayı tümü satın alıp kendi krallığı kurardı :))))
Neyse daha fazla hoşunuza gitmeyecek şeyler yazmayım, eğlenmek için buradayız. :)

Kaçtım, herkese iyi oyunlar. .)

Raithen

Özel Üye
Hahaha bir şeye benzemezden kastimi anlatiyim o zaman madem istedin.. simdi yeni tek hesapli oyuncular orada baslar.. burada yillardir oynayan arkadaslar oraya gecer acar yirmi tane hesap ucar gider.. yine ilk 100 e kimse giremez.. o zaman bir seye benzemez iste arkadasin istedigi amactan sasar.. bir yerden bilmiyorum acilir açılmaz tahminim o yonde..

Sen sadece eski oyuncular mı 20 hesap açabilir düşünüyorsun, ne malum bunu yeni başlayan yapmayacak, adam daha 1 ay önce başlamış oyuna kendine bir yoldaşlık kuruyor. Yani bunun eski yeni ayrımcılık yapmayacaksın, kurallar esnek, esnek olmasa burada da olmazdı. Bak şöyle bir şey olsa bu tür şeylerden kurtulacaktık, şikayet mi aldı biri, yanlar hemen kapanıyor yok bir hafta olayı yok ne diye 1 hafta kapatılıyor tekrar yapmak için mi, büyük küçük fark etmez, ister 10 hesapla oyna aralarında adil takas yapılıyorsa sıkıntı yok, ama bu rakam 10 katına çıkarsa ban, 3 gün, sonra 1 hafta sonra 1 ay ve 6 aya kadar ceza, kimse 6 ay oyun dışı kalmak istemez, o da yetmedi, 1 kere ceza aldın tekrar şikayet beklenmeyecek yöneticiler tarafından takibe alınacak, ayda 1 kere denetlenecek o hesap, 1 sene içinde tekrar herhangi bir kural ihlali daha yapmazsa sayfası temize çıkar ve denetleneme listesinden silinecek. Biriler yapıyor diye geçilmemek için diğerler de yapıyor, yani o yapıyorsa bende yaparım diyor insanlar.

Hatta 10 katı bile fazla, ödül sandıkta 20 bp mi var en fazla 40 atabilirsin eğer bu takas karşılıklı değilse, karşılıklı ister 1000 bp atsınlar ama karşılıklı olacak.

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Hahaha benim derdim yapılmasın degil ki.. isteyen yapsin benim ilgi alanima girmiyor.. rahatsiz da degilim, memnun da degilim notrum o olaya..

sen anlamadin demek istedigimi.. bu basligi acan arkadas tek hesapla oynayan bir arkadas.. yani istedigi olmaz diyorum yine..

Eski oyuncular ilk 100 yapar dememim sebebi de ayrımcılık degil tecrubeden bahsediyorum.. yeni oyuncular oyunu ogrenene kadar eskiler ucar gider..

O konuda bir şey diyemiyorum, oyunu öğrenmek ve uçmak isteyen gelsin foruma sorsun öğrensin, bende oyunu başladığım zaman bilmiyordum, tüm imalatlar kurduğumu bile hatırlıyorum , o zamanlar bizim Hasan abi almış beni yoldaşlığa o öğretmiş şimdi ben ona öğretiyorum :)))
Yani bilmemek suç değil, öğrenmek isteyen öğrenir, yeter ki sormayı bilsinler, araştırmaya, forumu kullanmaktan çekinmesinler, gelip ayda bir kere etkinliklere katılıp sınırlı kalmasınlar, yönetim mi yok ortalıkta veya yoğun bizler varız, zaten bu tür şeyler yönetim bakmamalı bir birimize yardımcı olmalıyız. Öyle talepler olsa tek tek yardımcı olmayı da hazırım, tüm ırklara tek tek rehber de yapılabilir, örnek yerleşim planları hazırlanabilir.
Bir ara demeyim de şimdi de ara sıra sırf yeni oyuncular için bir yoldaşlık kurmak aklıma geliyor, sonra diyorum dur frene bas, insanlar öğrenmek değil bize mal ver bizler turnuva kule yaparız derler, kendi kendine yetinmeye öğrenmek isteyenler çok az çıkar. Elimde 4-5 hesabım var onları alıp kurup yeni oyuncuları alıp tüm bildiklerimi paylaşmak çok isterdim ama dediğim gibi bir kısım mal veriyorlar diye gelir, bir kısım yan hesap alır meraktan gelir diğerler yan hesaba turnuva yapan yer ararken gelir ve çok az gerçekten öğrenmek için gelir.

DNDR-ASR

Süper Üye
Bu konu ile alakalı mesajları başka başlığa atıyorum neden öyle yapıyorum :)

Burada yeni başlayıp 1000. olunca ne oluyor kimse birbiri ile direkt etkileşimde değil savaş falan yok öyle olsa zaten 1 kişi kalmıştı geriye :D

Raithenin dediği de doğru yeni dünya açılsa da buradan pek çok oyuncu oraya da gelecek tecrübe farkı olacak yeni başlayan biri ilk 10a giremez burada yeni başlayan biri ise ilk 100e girer önünde sonunda yeni dünyanın hiç bir anlamı yok bana göre

Son düzenleme:
Yahu o değilde, koca forumda 5-6 kişi mi var sadece :((((
İyi işte biz bize takılıyoruz çay demleriz içeriz :))))))))
Yönetim yok oyuncu ne arar burada, Virtus en son çarşamba uğramış, Pann perşembe, oyuncular ayda yılda bir, normal. :)

Boş boş konuşuyoruz zaten , sanki herkes açılsın derse açılır, ben diğer konuda oyuncu sayısı artsın diye açılsa iyi olur dedim benim yeni dünyada işim yok, tek hesapla oynasaydım veya en fazla 2 tane o zaman belki düşünürdüm, elmas için değil, sırf burada yapmak istediğim ama yapamadım şey için, açardım bir yoldaşlık ve yenileri alırdım bu mevcut dünyada olmayanları , en azından yanlar gelmezdi , öğretirdim, ne biliyorsam paylaşırdım.

Raithen

Özel Üye
Hahaha bos bos konusmak icin burada degil miyiz zaten.. ogrenmek isteyen gelir ogrenir dedigin gibi.. fakat yine de eski oyuncular cok daha onde olur.. bana sorarsan siralamanin hic bir esprisi yok ben eglenceme bakarim.. yeni dunya acilsa gitmem ama..

Forumda az kisiyiz ama bunun yonetim, oyun, oyuncu vs ile ilgisi yok.. bana sorarsan turkiyede forum kulturu yok.. kulturu olmadigi yerde ancak bu kadar olur her hangi bir sey..

DeletedUser1113

Guest
Gerçekten oynayan kaç oyuncu var bir kısmı çalışıyor insanlar yazmaktan bıkmış anca oyuna girip çıkıyorlar buraya yazmak için evet kültür lazım ama vakitte lazım değilmi
Neyse iyi geceler

ilhami7

Yeni Üye
O konuda bir şey diyemiyorum, oyunu öğrenmek ve uçmak isteyen gelsin foruma sorsun öğrensin, bende oyunu başladığım zaman bilmiyordum, tüm imalatlar kurduğumu bile hatırlıyorum , o zamanlar bizim Hasan abi almış beni yoldaşlığa o öğretmiş şimdi ben ona öğretiyorum :)))
Yani bilmemek suç değil, öğrenmek isteyen öğrenir, yeter ki sormayı bilsinler, araştırmaya, forumu kullanmaktan çekinmesinler, gelip ayda bir kere etkinliklere katılıp sınırlı kalmasınlar, yönetim mi yok ortalıkta veya yoğun bizler varız, zaten bu tür şeyler yönetim bakmamalı bir birimize yardımcı olmalıyız. Öyle talepler olsa tek tek yardımcı olmayı da hazırım, tüm ırklara tek tek rehber de yapılabilir, örnek yerleşim planları hazırlanabilir.
Bir ara demeyim de şimdi de ara sıra sırf yeni oyuncular için bir yoldaşlık kurmak aklıma geliyor, sonra diyorum dur frene bas, insanlar öğrenmek değil bize mal ver bizler turnuva kule yaparız derler, kendi kendine yetinmeye öğrenmek isteyenler çok az çıkar. Elimde 4-5 hesabım var onları alıp kurup yeni oyuncuları alıp tüm bildiklerimi paylaşmak çok isterdim ama dediğim gibi bir kısım mal veriyorlar diye gelir, bir kısım yan hesap alır meraktan gelir diğerler yan hesaba turnuva yapan yer ararken gelir ve çok az gerçekten öğrenmek için gelir.
mal istemiyorum oyunu öğretin detaylı yeter.başka birşey istemiyorum inanın. yan hesap mal vs umrumda değil